Слънце силно вън пече, цветята радват ни с цетове

  • 57 623
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, дами Heart Eyes!

Goody, Месечинка виторога, не знам дали ме помните, но имах проблем с памуклийка Sad. Мисля, че се отървах вече или поне се надявам да съм Praynig Grinning. Няколко дни чистих ръчно със сапунен разтвор и спирт. След това пръсках с препарат и ги няма Party. Благодаря ви много за помощта  bouquet!

Лек ден на всички Hug!

# 61
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз тук. По-късно ще пусна и снимки. Peace

# 62
# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 311
maimun77,
чудесно си се справила, браво Hug
ku4o,
много хубав офис си имаш, да ти е кеф да ходиш на работа Laughing

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте момичета

Имам проблем със китайските рози, правят пъпки, пожълтяват и падат Cry Държа ги на терасата Sad
Моля дайте ми съвет Praynig

# 65
  • Мнения: 0
  ruporuu Информирам - жив съм, но за(Т)рит с много работа....... Confounded


                   Не мога да насмогна да ви изчета smile3529 - бравУс за красотите, дето ги показвате smile3501


                                     Дано скоро се поосЛободя, че да се включа по-активно!!!!!!!

                                                                            bouquet  bouquet  bouquet

# 66
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  ДАКЕЛ,  Shocked, ококорих се, три пъти се прекръстих като видях поста ти.  Hug

 Къде си, бе, човек? То бива липси, ама чак пък толкоз.  smile3533
 Включвай се от време на време. И сигурно имаш красоти за показване. Аз чакам да видя калдъръмчетата ти. Знам, че си им майстор.  Peace

 Ако не ме домързи, след малко и аз ще покажа цветенца.

             bouquet       

# 67
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
ku4o, хубав офис. Laughing Тези каланхоета не виреят при мен.

poepie, на моята пък редовно и жълтеят листата. Уж ги подхранвам с тор за рози. Иначе пък не са спрели да цъфтят от Коледа.

Ето малко фрезии. Пакета беше микс, а вече 7-8 цъфнаха и все бели.
http://images.spinki.multiply.com/image/1/photos/4/600x600/54/P1 … &nmid=1303506

Това пък е единствената иксия, която цъфна.
http://images.spinki.multiply.com/image/1/photos/4/600x600/53/P1 … mp;nmid=130350631

Незнам защо всичко е налягло по земята. Рпзите ми също не вървят. Някакви мравки ги ядат, но нямам време да отида до аптеката.

# 68
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   ku4o, страхотни цветя имате в офиса! На такова място приятно се работи сигурно!  Simple Smile А как се казва цветето в оранжевата саксийка?
 
 Моля, всички липсващи в темата да се засрамят!  smile3513

# 69
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Нели, това ли имаш в предвид
?

Това е някаква бегония, но не съм сигурна каква точно. Също така издирвам точният вид на ето тази бегония:

/сори за лошата снимка, но сега отвсякъде грее слънце - ще пробвам да я снимам отново привечер/
spinki, престраших се да взема калахоне за офиса след като накарах чистачката да ми обещае, че няма да ми полива цветята и не се уверих, че изпълнява обещанието си Laughing Преди 2-3 години имах страхотно жълто - растеше като подивяло, цъфтеше непрестанно, но го умори с много поливане. Сега си взех и за в нас 2 бебета от кауфланд - не са кичести, но са в много сладурски кашпи, пък и цената им беше супер символична - 3лв. Да видим дали в нас ще успея да им подсигуря условията.

Реших есента да си правя моя си градина, заплюла съм си вече единственото неизползваемо ъгълче от двора, което е и доста слънчево, та се рових по разни сайтове и попаднах на това - имат страхотни рози и цените ми се струват приемливи. Някой да е взимал от тях да даде отзиви?

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 16:09 от AnMary

# 70
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    ku4o, не питам за бегонията, а за цветето в красивата, оранжева саксийка. То е от рода на алоетата , май. Много интересно се е разклонило, харесах го.

 Аз може би утре ще покажа снимки. Качих ги в албума, но тук нещо народа изчезна, затова ще ги покажа като се съживи темата.

 Който е на море, хайде да се пошляпа и заради мен! И аз вече мечтая за моренцето!   grinning039

# 71
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
А, това ли - не съм сигурна - и според мен е от рода на алоетата, веднъж ми казаха, че се казвало змийска незнамкакво си, но така и не го намерих из гугъл. А саксийката е червена /явно от светлината изглежда оранжева/, та затова се позачудих сериозно за кое цвете говориш  Laughing

# 72
  • Мнения: 2 060
Здравейте! През почивните месеци вярно малко се позатрихме, ама ще захладнее и пак ще е весело!
Много обичам да си блъскам главата с познаване на цвете- обикновенно не уцелвам Embarassed , ама толкоз други неща научавам smile3529!
Та цветлето на ku4o в         newsm78    оранжево- червената саксиика е според мен вид хавортия- хавортия и аз имам, ама моята е обикновенна ли по- вероятно  гастерия.
http://www.aquamat2000.com/bg/applications/%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1 … D1%80%D0%B8%D1%8F
http://images20.snimka.bg/004423597.jpg  - според гуглето
Лека и спорна седмица   bouquet

# 73
  • Мнения: 0
 Embarassed (засрамен) - нямам време да снимам, но поне да разкажа туйцък-онуйцък:
      Калдаръмчетата, както винаги, се представиха добре - и старите, самозасадили се, и новите - от ново семе.... Peace
        Сакъзчета - 5 вида цветове - и те добре се развиват, въпреки, че съм позарязал всичко -  Hug липЦа на време, щотУ(((((
           От двайсетина саксийчета с газания (летен гербер) - собственно производство от купешко семе - всички излезнаха един цвят (жълт) и вървят доста анемично Mr. Green
              Цикламките (от семе - моя гордост) - от жегите май и те сдадоха багажа  Sick......а накои от тях бяха вече с по 6 листенца Thinking
                    Една бегония ( от листо) цъфна в бяло - пусто нямам време да я снимам през деня - цъфнаха и едно чисто червено и едно чисто бяло каменно цвете, но ги изтървах за снимки и тях #Cussing out
                       Пълен провал с ахименеса - белият и червения не се показаха ник`ви, а два виолетови, които също бях отписал, като разрових сандъчето, видях, че май има живот в тях - ще видим, дали ще цъфнат през септемри,  Crossing Arms, примерно....явно, съм ги засадил дълбоко пустите ахименеси.....
                           Гордостта на самурая - моята мурая  Laughing цъфтя за втори път, но не е вързала плод още.....може и да я бъде,  newsm78....а дано.... Naughty
                             Тва ленивчето, дето толкова му търсих името - сдаде багажа и то.....

          bye За сега  - от мене толИко, като имам време и шЪ снимам  photo
                                Лека нощ на всички  newsm46 и успешна седмица!!!!!!!! Flowers Bouquet








# 74
  • Мнения: 459
poepie, такъв проблем имаше и моята роза! Скрих я на сянка и вече имам цвят!

Общи условия

Активация на акаунт