Слънце силно вън пече, цветята радват ни с цетове

  • 57 619
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 388
Аз ли съм тъпичка незнам,но нищо не разбрах.Моля baby_neutral baby_neutral baby_neutralнякой да ми обясни по-подробно за качването на снимките. Embarassed Embarassed Embarassed

# 706
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Хекси, дендито е прекрасно  Heart Eyes
Кажи на мъжО ти, че моите фалчета са 15на, та има още доста да наваксваш  Mr. Green Мойто миУо вече се отказа да обяснява, че ми стигали, просто изчаква търпеливо отстрани и разчита на автоспирачките ми  Laughing
Радвам се, че китките са пристигнали. Сега да споделя за мойта си луковица -станала е почти колкото юмрука ми голяма -  на косъм бях да срежа саксията, за да мога да я извадя  Laughing

Дези, така по-ясно ли е:
копираш линка от снимка.бг


пействаш го тук


маркираш линка


и натискаш бутон "вмъкни изображение


накрая трябва да се получи това

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 10:37 от ku4o

# 707
  • Мнения: 74
Здравейте. Вчера тук прочетох, че мускарите се прасаждали всяка година. днес го направих. Докато копах мястото извадих лалета, зюмбюл, нарцис и кокиче. Подредих всичко на вадички по височина. Отзад сложих перуника. Как мислите, дали догодина ще цъфтят всичките  цветя?  Май ще стане красиво.  Въпрос още един - къде е тая МИМОЗА, магазин ли е, борса ли е. Аз съм любител на многогодишните цветя, защото не изискват грижи. Ако някой има нещо за изхвърляне, може да го употребим рационално. Разполагам с двор 800 метра. Само за футбол и цветя.  Лека вечер!

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 07:10 от rumgna

# 708
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
rumgna, ако не се лъжа Мимоза е градински център във Варна, та така като гледам - далечко ти е   Wink Относно пресаждането - баш сега е времето за садене на луковички. Не виждам защо да не ти цъфтят напролет.

Хекси, като спомена амарилисите - взе ли си нещичко? Аз в момента съм на тази вълна и естествено вече нямам спирка /мхмммммммм, както пише по табелките на кръстовищата - децата нямат спирачки  Embarassed /. В момента имам 3 и вече съм заръчала още 4 луковички, които ги чакам по някое време Декември да дойдат.

# 709
  • Мнения: 1 693
Ку4о, не посмях. Предстоят ни 3 седмици края на декември в БГ, какво ще ги правя. Те са пред цъфтеж.
Предната седмица видях само главички, бяха намалени но около 4 евро всяка. Цветовете са едри и къдрави. Големината на грудката беше колкото два женски юмрука. Аз имам 4 и мисля че ми стигат. Само да оцелеят, че са до отворен прозорец.
Лека вечер  Hug

# 710
  • Мнения: 1 732
Хриси,честита ти придобивка,много е красива  bouquet
Момичета,кажете какво да я правя тая мини-шефлера,жълтее и и капят листенцата?
Лека вечер!

# 711
  • Мнения: 9 776
Хриси,честита ти придобивка,много е красива  bouquet
Момичета,кажете какво да я правя тая мини-шефлера,жълтее и и капят листенцата?
Лека вечер!

Мими, не искам да те отчайвам, но според мен ще загине Confused. Опитай да я засушиш Rolling Eyes

# 712
# 713
# 714
  • Мнения: X
Здравейте, цветарки!
Понеже ми покриха терасата с козирка, през зимата няма да вали върху нея. Имате ли идея какво може да се гледа през зимата там? Имам предвид някое зимно цвете.  Simple Smile Гледам в цветарския магазин до нас, напускали са разни цветенца бодливи, с някакви червени цветчета... такива някакви, ама не смея да купувам преди да с консултирам с опитните.  Wink

# 715
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Здравейте!  Hug

 Реших да пусна няколко снимки, че скоро не съм показвала нищо.

 Най-новата ми придобивка - орхидея!  Heart Eyes Стоеше си самотна в Кауфланд и..., аз се появих. Laughing

 http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvetya.489666.21427660
 http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvetya.489666.21427636 тази газания огря преди дни прозореца ми. Толкова ме зарадва. Имам още две газании, които имат по 3-4 пъпки. Дали ще могат да цъфнат преди студовете, не зная.

 http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvetya.489666.21427707 това беше последният цвят от тази китайска роза. Беше огромен, сигурно, защото беше за последно... Предстои рязане.

 http://nelimarch.snimka.bg/flowers/cvetya.489666.21427642 тази душичка ми беше на гости преди 4-5 дни. Нахраних го и го пуснах пак пред блока, милото животинче.  Heart Eyes

 Хубава вечер, момичета! Пишете, че да свършваме вече темата. От 8 юли я мъчим.

                         Hug     Hug     Hug     Hug     Hug

# 716
  • Варна
  • Мнения: 25 308
Мишленце,
ако цветето е това:
http://svejo.bg/2901.html
то не вирее на студено. Дори и през зимата трябва да е на топло и да се полива редовно.

# 717
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Нелииии, почвам да мрънкам - Искаааааам бяла китайка моля тееее.....  Flutter Flutter Crazy Rolling Eyes Praynig

# 718
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нелииии, почвам да мрънкам - Искаааааам бяла китайка моля тееее.....  Flutter Flutter Crazy Rolling Eyes Praynig

  Ееее, Кате, който първи мрънка, пИчели. Ще ти пратя задължително като я орежа. Тя има 4 клончета само. Трите са обещани и се чудех на кого да подаря четвъртото. А то, виж кой искал.
 Нали знаеш, че те обичкам!  Hug

 Днес засадих в 9 кофички от кис.мляко клонки от сакъзчета. Дали ще се хванат, как мислите? Мисля да ги наредя на южен прозорец, но дали няма да прегорят. Май трябва да ги пазя докато минат тези слънчеви дни. Че от Илчов баир много ми пече.Simple Smile

# 719
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета!

Нахлувам в темата, но знам, че всеки е добре дошъл тук при вас.
И аз като вас съм запалена към цветята. Сега бих казала, че доста съм поразредила броя им, но имаше времена, в които бяха доста и започнаха да пречат в къщи.
А сега и въпрос към вас. Имам един голям кротон, който ми се ще за преместя, но се притеснявам да не залинее.
Какво бихте ме посъветвали?
Чела съм за него, че е много капризен и за часове може да остане "без премяна".

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 20:28 от veronika

Общи условия

Активация на акаунт