Майки в Дания - 4

  • 55 147
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!!!Данмарк жалко ,че не си успяла да си починеш.С деца е така и ако са по палави,каквито са моите например Wink забрави почивка.Хубаво е че сте посетили Жеравна и Котел,много е хубаво там.Покажи снимки ако имаш.Ивче няма лошо да сте младоженци.Кога се пребират децата ,цялото лято ли ще изкарат там?Хайде момичета пишете как сте.И при нас нищо ново.Всеки ден излизаме по разходки,мъжете ходят за риба намираме си занимания.Пожелавам,ви лек и спокоен ден.

# 31
  • Мнения: 0
Здрасти, Руми. Жалко, наистина, благодаря ти за разбирането. Алекс не е палав, даже е много разумен, но е пълен с енергия и се разминаха моите и неговите очквания от морето. От там дойде и проблемът. Не бях подготвена явно и наложих куп забрани заради неговата безопасност и моето спокойствие УЖ. И така забраните растяха, с тях и съпротивата. Така той си взе каквото искаше, а аз се задръстих тотално, като имах нужда от почивка. И сега ми избива другаде. Снощи говорих с моя приятелка лекарка. Дишането ми е нарушено, от там имам соматични проявления. Боже, не съм вярвала, че една почивка може да се превърне в обратното.
В Котел и ЖЕравна може да е хубаво, не успях да видя много. Валеше дъжд като из ведро, на път бяхме да се откажем, но останахме в Котел само за една нощ. Аз оценявам местата според отношението на местните към нас, които плащаме, за да останем при тях. В Жеравна ме разочароваха много с вмирисаните си на мухъл стаички, скъпите цени и нескритото им желание да ти вземат парите, като не е важно какво ти предлагат срещу тях, а също и с демонстрацията на самодоволство, че двете схлупени стаи са им заети и единствената маса на двора - също. Както и в най-хубавата им и скъпа къща за гости с басейн. Поне на нея се надявах, но уви - НЕадкватен разговор с момчето, което ни показа 4 свободни стаи на различни цени, като за легло за дете се доплащало /не стана ясно къде ще се побере това легло/ и закуската изцяло зависела от настроението на готвачката /цитирам буквално и без подробности/. Да не говорим за басейна, който беше един трап, пълен с вода, при това зеленясала, да ти е драго да се удавиш или да изпаднеш в клаустрофобия и от нея да потънеш, камо ли да си оставиш детето там само да си плува и ти да си почиваш...Всичкото това на цени на ол инклузив...Благодаря.
Та Така. Сега започвам упражнения за дълбоко дишане, защото усетих, че здравето ми зависи пряко от това, както и ясната ми мисъл. Ако имате опит с това, споделете го, моля - професионален и не. ПОне съм сигурна, че тук кой каквото пише е искрено и с неподправено желание да помогне.
МНого момичета се поизгубиха, какво ли правят? Мимочо, къде сте, бе хора?

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, днес принцесата ми има Рожден Ден-става на цяла една годинка. Laughing
Черпя ви по нещо виртуално, а някои ден ако се видим ще почерпя с истинска тортичка Laughing
http://www.google.com/images?client=firefox-a&rls=org.mozill … 0%B5&gs_rfai=
Ивчок как сте и как е Коко?До кога този младоженски живот? LaughingНашия батко го чакаме на 30 юли, че на 11 август почва у-ще.Ще има доста емомоции.
Данмарк много жалко че е минала така почивката, но сега малко повече релакс и ще се пооправиш.Стискам ти палци всичко да е наред и скоро  да се похвалиш с добри новини. Hug Hug
Руми как сте вие? Колко са ти големи децата?Нали и вие сте в Копенхаген?Маи прекалих с въпросите!!!! Laughing
Тина,Силке и всички момичета как сте?
ЛЕКА ВЕЧЕР на всички и само положителни емоции ви желая!!!! Hug

# 33
  • Мнения: 0
Леле, Памелка, да ти е жива и здрава малката. Такова угощение ми трябваше, а съм и много гладна.  #Crazy Това е олът на всички инклузиви на целия свят!!! Точно това правя - почивам си от почивката.  Mr. Green Гадничко си е.
Да сте живи и здрави и вие и да ви се връща само най-хубавото.

# 34
  • Мнения: 0
Памелка Честита ви рожденничка!!!Пожелавам и много здраве ,много късмет и щастливо детство.Весел празник.Моите деца са на ,10г. е синът ми  а дъщеричката ми е на 7г.Големи сме вече.Ние  живеем в Skanderborg, който се намира  на 20км. от Орхус.Много ние  е хубаво градчето.Много искам да посетя Копенхаген,но някой ден и това ще стане.На теб харесва ли ти там?Danmark наистина е неприятно но това е положението .Относно дишането аз съм със същия проблем.Като малка бях болна от асма и мислех,че всичко започва отначало.Започна се едно обикаляне по доктори пулмолози ,алерголози и нищо не откриха.Изпих много лекарства, но нищо не помага.Накрая стигнахме до извода ,че всичко е на нервна почва.Притесненията около местенето мислите дали всичко ще е наред как ще се справят децата всичко това ми се отрази така.Наистина това е нещо много неприятно да не можеш да дишаш.Напълно те разбирам и се надявам да се оправиш скоро.Аз тук се чувствам вече малко по добре.Явно и въздуха си оказва влияние.Ти какви упражнения ще правиш?Надявам се и при мен нещата да отминат скоро.Аз дори едни стълби да изкача и  не мога да си поема въздух.А по принцип съм доста енергична и пъргава.А какво мисли твойта докторка?Извинявам се за поста ако съм досадила.Пожелавам на всички  лека и спокойна вечер.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте момичета  Simple Smile аз се по загубих малко напоследък. Да ви е честита новата тема  учудих се, какво развитие има откакто не съм влизала. Iv4ok благодаря ти за предложението за капките, слава богу вече нямаме проблем с коликите. малкия е много добре , но за разлика на мен гемиите ми са потанали нищо не ми се прави , депресия ли ме хвана ... не знам  Sad Все имам чувството , че мястото ми не е тук и си казвам камъкът си тежи на мястото , но какво да се прави ... Добре , че сестрата на милото дойде за 2 седмици от англия , че ме разведри малко. Анастасия не сме мислили още за градина , но май трябва да действаме по въпроса.

# 36
  • Мнения: 125
Здрасти! Памелка, да ти е жива и здрава малката рожденичка! Благодаря за вкусната почерпка!
Моите пристигат на 5.08. и всички на 9-ти сме на училище.
bgpige, я се стегни! Камъкът ти има опасност да потъне на мястото си там. Мястото ти е там, където ти е семейството. Ще се запознаеш с други майки, ще тръгнеш на работа, не се предавай!

# 37
  • Мнения: 0
Руми, моята докторка мисли същото, до което си стигнала ти, но по-важното е, че аз знам, че е така. Всичко е от притеснения. И аз от дълго време мисля кое, как, кога, знаеш...И когато нямаш отговори на повечето въпроси, блокираш. Усетих, че дълбокото дишане ми помага, но често забравям да дишам. Дълбоко и бавно дишане през корема. Това го чух и по една руска програма на морето от една психоложка, която бяха поканили. Когато си под стрес, дишаш дълбоко и броиш до 7, издишваш бавно и броиш до 11. Общо взето нещата са естествени и лесни, само дето когато ни трябват, не се сещаме за тях. Ако искаш, прочети в интернет с какво е свързано дишането и ще ти стане по-лесно да дишаш, като видиш, че мозъкът ти се нуждае от много повече кислород, за да работи нормално и ти да си добре. Аз не съм медицинско лице, тук има много момичета, които знаят повече за това, просто прочетох нещо малко. Според мен, щом вече си по-добре, значи нещата там при вас се нормализират и постепенно ще забравиш за притесненията и ще си дишаш нормално, както и ще си си пак енергична и пъргава. Моля се и аз скоро да да се взема в ръце, защото искам септември или октомври най-късно да сме заминали. Преди това ни чакат документи, плащания и други неща, с които, ако не се заемем, няма как да дойдем. Та така, да не разводнявам темата.
 bgpige , Ивчето е много права. Послушай я. При теб все още и раждането си оказва влияние сигурно. Аз не желая като дойда там да се скапя, защото за депресия има най-различни причини. По принцип трудностите за затова, за да те мобилизират. Като родих, нямах помощ от никого, освен от таткото на Алекс, който работеше по 12-14 часа на ден.  Аз и не обичам помагачи, които ми се мотаят и  повече ми пречат, а и ми диктуват по кой път да вървя. Сам най-добре човек се справя. Затова нямах време и желание за депресия тогава.  Laughing

Сега може да не съм най-подходящият човек да ти казва тези неща, но със сигурност знам, че не е случйно, че сме решили да дойдем тримата в Дания, без да имаме познати там и без дори да сме я видяли. Винаги се намира начин, ако искаш нещо да направиш. Дори и хора или ситуации, които помагат, без да си ги търсил.
Това е временно, че не се чувстваш добре, а може вече и да е минало.

# 38
  • Мнения: 5
Памелка, честита ти рожденичка! Да ти е жива и здрава и само да те радва!    bouquet
Bgpige, едва ли някой е избегнал депресията съпровождаща всяко приспособяване на ново място. Аз една година се чувствах по същия начин и се чудех какво правя тук. Нещата ще се оправят, повярвай ми. Не позволявай на депресията да надделее и да те доведе до погрешни стъпки.
При нас нищо ново, голяма скука. От стоене по цял ден вкъщи изкуквам. Някой ако има желание да ми дойде на гости на кафе, да заповяда  Simple Smile Хайде, до скоро.

# 39
  • Мнения: 1
Благодаря на всички за пожеланията!!! Hug
Тина мерси,бих дошла с удоволствие но маи ми е далечко.Аз също цял ден скучая(като изключа разговорите ми с бебка Laughing),така че с удоволствие бих пийнала кафенце с някои на сладка бг раздумка.Ако има някои път към Копенхаген да се чувства поканен!!! Hug
Ивче ти сега за първи път ли тръгваш на у-ще или вече си напред с материала? Laughing
Данмарк как ти е името да се обръщаме по име, ако нямаш нищо против!Аз синът ми го отгледах с две баби и важише напълно поговорката (много баби, хилаво бебе ), сега гледам малката съвсем сама, но мисля че се справям по-добре.Трудно е така но е по-хубаво и мисля че всяка майка знае кое е най-добро, някакъв вътрешен инстинкт.Само трябва да го слушаш.Дано вече да си се пооправила и всичко занапред да е наред!Аз съм била така доста отдавна но при мен си беше просто напрежение.Така че повече релакс и положителни емоции-желая ти ги от сърце!!!
bgpige, аз също мисля че мястото ти е там където е твоето семейство.Всичко е времено.Аз като родих и изведнъж всичко се промени, по цял ден за най-малкото и почваха да ми текът сълзите.Но и това отмина.Така че горе главата!!!
Руми когато решиш заповядай!Харесва ми много, тихо и спокойно е тук където сме ние.Имаме си доста градинки и паркове, но то маи тук е така навдякъде.Липсва ми само българската реч и приказките с приятели и близки.
Лека вечер и приятно изкарване на почивните дни!!!

# 40
  • Мнения: 0
pamelka, Антоанета ми е името. Как ли ще ми викат датчаните според вас?  newsm78 newsm78
Момичета, не бързайте със срещата  Stop, искам и аз да присъствам   Grinning. Виждам, че неосъществената срещичка, за която говорихте преди лятото ви липсва и се каните на кафенца.  Кой организира вашите срещи, къде сте се срещали? Дайте малко снимки, ако пазите.

# 41
  • Мнения: 0
Памелка да ти е жива и здрава рожденичката с малко закъснение   bouquet.
Момичета как сте в дъжда  Sad. Не му се порадвахме много на хубавото време, но....
bgpige не се притеснявай- най- близките ти и обичани хора са до теб. Не е важно мястото, а че те са до теб. Иначе много добре те разбирам и аз първите 3 месеца тук всяка вечер си събирах багажа да си тръгвам и всяка сутрин ставах с мисълта,че правя това за детето ми и пак оставах. А аз бях съвсем сама,детенце в Бг и тук не познавах абсолютно никой. После се запознахме с Ивчок  Wink и всичко се нареди полека полека. Успокоих се и дойде момента и детенце е при мен и сега ако ме питаш не мисля и да си стягам багажа за Бг.
Сега ставам да направя закуска за детенце и да мислим дали ще ходим до един музей в дъжда или ще си стоим в къщи днес.
Хубав ден  Hug

# 42
  • Мнения: 125
Ох, bgpige, разбуни духовете... Както казва Тина, ще ти трябва година, че и повече. И мен вчера този дъжд ме депресира здраво. Каква стана тази година-в Бг лято не видяхме-адска жега и тропически дъждове. За капак на всичко, лятото в Дк е било, докато аз съм си била в Бг. Аз съм голям любител на плажа, а тази година не ми се случи въобще. И на кой да си го изкарам... Heart Eyes Той нали носи на кисело настроение (след 25 год. школовка къде да иде, милия), прощава ми. Утре ще ме води да видя дъжда в немско и да види как ще ми се отразят техните шоколади на настроението ми.
pamelka,може да съм питала, но съм забравила - къде сте вие тука? Аз стартирам с 4 ниво през август. Бавно и славно напредвам. Сега ми предстои и езикова практика (дано нещо не се е променило с кризата, съкращенията, икономиите). Надявам се догодина по това време да си чакам с нетърпение началото на ...10 кл. "Никой не става по-млад и по-хубав"...с изключение на учещите датски! Joy
Тони, имам една позната - Теодора. Викат и Теа. Ти сама ще установиш колко ще им е трудно да изговорят тези А,О,А в името ти. А мъжът на Теди казва, че най-трудната бг дума е "птичка" Mr. Green.
А Мимочо къде е?
Желая ви слънчево настроение и много положителни емоции през уикенда!

# 43
  • Мнения: 0
Ивчоки, датчаните пак са уцелили десятката - Теа на гръцки означава богиня, а Теодора е гръцко име и буквално означава божи дар, т.е. Божидара е буквален превод на Теодора. Хич не ми пука за името, все едно Тони ще могат да изрекат. Ще видиш, че сега като дойдем, догодина лятото в Дания ще се конкурира с нашето и по-скоро тук ще е като там, а там ще е като тук. НАтам вървят нещата.  Mr. Green Снощи четох, че изостават с туризма, но ще наваксат като им закараме нашето лято, не ми се вярва да изпуснат този шанс, те са умни и практични и гледат не повърхностно на нещата.
mama-magi, и на теб не ти е било никак, ама никак лесно. Поздравления за това, че си издържала и се справяш успешно. 
Момичета, опитвам се да открия детски организации в Дания. МНого сме загрижени за нашия Алекс, който е много социален и любознателен. Страхуваме се да не изпадне във вакуум от непознатата обстановка и от липсата на контакти с деца. От там става лошо...ето ми една готова депресия, която с нищо няма да ми помогне да се справям. Знаете ли алтернативи за първите месеци, когато няма да има детска градина за дете в предучилищна възраст и да учи датски? Вече писах в един сайт да ме насочат, за да преодолеем поне този проблем, който е от първостепенна важност за нас. Не може да няма програми за деца или агенции, фондации, институции или нещо друго, което да е от полза.

Сега ще ходим до общината да видим как стоят нещата за деца, които 6 или повече месеца ще липсват /дано да е за постоянно/  и ако стане така, че да се върнем, увисваме ли тук с детската градина? Като знам тука какво внимание отделят на децата, вече съм готова за скандал.

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте мами в Дания.Аз се казвам Северина ,имам две деца.Големия е на 10 години а бебчо на 9 месеца.Ние сме  в  Копенхаген.Записахме малкия на ясла.Защото аз ще почвам на у-ще,да науча датския.Искам да ви питам,някой знаели как е в яслите тук?   Дали се грижат добре за децата?Често чета форума,накрая и аз реших да пиша.javascript:void(0);  Пожелавам на всички лек и спокоен ден.

Общи условия

Активация на акаунт