За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 19

  • 24 989
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 914
Не беше ли точно последния път Био Гаята,защото ако е била тогава от нея е нямала разтройство.

# 151
  • София
  • Мнения: 39 878
Ами аз не го дадох, само дето го купих Simple Smile После се чудех да го давам на малкото. Но в крайна сметка отиде в кофата за боклук.

# 152
  • Мнения: 1 796
Момичета,някой може ли да ми каже на каква цена върви пастата за зъби Ненедент?Питам защото днес купих на малката за 2,70лв.,не е ли прекалено евтина?Да не съм взела някакво менте?И дали е подходяща за тази възраст newsm78?В аптеката казаха,че е подходяща ама не бяха много сигурни ooooh!

# 153
  • София
  • Мнения: 44 284
толкова е без накрайника.нали взе без флуора - подходяща е , да.

# 154
  • Мнения: 1 796
Пише без флуорид за деца под 4 години.Мерси Ейнджъл Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 39 878
Криси, толкова трябва да е. С накрайник май е доста по-скъпа.

# 156
  • Мнения: 151
Здравейте мами, може ли да споделите как успявате да измиете зъбките на бебоците. Ние имаме 6 зъбчета и от месеци правя опити, но е мисия невъзможна - или отваря уста колкото да докосна зъбките и после стиска, или изобщо не я отваря. Използвам четка , че с нпръстника много ме гризка.

# 157
  • Мнения: 9 776
Със силиконов накрайник май ми беше по-лесно на мен. Мушках пръста отстрани, където няма зъбки и така четках.

# 158
  • Мнения: 5 393
Здравейте мами, може ли да споделите как успявате да измиете зъбките на бебоците. Ние имаме 6 зъбчета и от месеци правя опити, но е мисия невъзможна - или отваря уста колкото да докосна зъбките и после стиска, или изобщо не я отваря. Използвам четка , че с нпръстника много ме гризка.

На тази възраст миенето на зъбите беше игра, правех се на маймуна, целта ми не беше задължително да му измия зъбите. Исках да свикне с усещането, да му създам навик. Обърни го на игра, нека гледа и ти как си миеш зъбите, дай да подържи малко четката....

# 159
  • Мнения: 151
Мечо пух и на мен целта ми е да създам навик, но нещо не се получава. Опитвам по всякакъв забавен начин, за да не я стресирам и да намрази процедурата, а четката като и дам после не я пуска.

# 160
  • Мнения: X
От вчера забелязвам, че кожичката на главата на дъщеря ми /3 месеца/ се лющи, точно над челцето. Отделят се някакви люспички и е леко зачервено. Случвало ли ви се е и ползвате ли някакво кремче или мазило?

# 161
  • София
  • Мнения: 39 878
tuti_fruti, с дъщеря ми започнах директно с четка за зъби (детска). Беше на 7м. Малко трудно, с настояване, къде на игра, къде не... свикна с миенето на зъбите. На 3 и нещо започна сама да си мие зъбите с ел. четка за зъби.
Със сина ми започнах след годинката, със силиконов накрайник. Сам си отваря устата. Все още не съм му мила зъбите с четка, но знае какво е и понякога сам се пробва. Може би е крайно време да му купя нова.

Жаве, моите и двамата се пребелиха, но май бяха по-малки. Не са се зачервявали. Консултирай се с педиатърката. Според мен можеш да пробваш с крем с/у подсичане.

# 162
  • София
  • Мнения: 44 284
Жаве най-вероятно крусти.
има кремче на мустела...и май на а-дерма.
или просто мажеш с бебешко олио, чакаш 30 мин, и къпеш и разресваш с бебешки гребен, за няколко пъти ще се махнат.

Но както е казала Ан Мари - консултирай се първо с педи

# 163
  • Мнения: 940
От вчера забелязвам, че кожичката на главата на дъщеря ми /3 месеца/ се лющи, точно над челцето. Отделят се някакви люспички и е леко зачервено. Случвало ли ви се е и ползвате ли някакво кремче или мазило?

при дребния така се получи и педиатърката ме посъветва просто всяка вечер да му мия главичката със шампоан. изчезнаха за 2 дни и повече не са е появявали...

# 164
  • Мнения: 414
Жаве най-вероятно крусти.
има кремче на мустела...и май на а-дерма.
или просто мажеш с бебешко олио, чакаш 30 мин, и къпеш и разресваш с бебешки гребен, за няколко пъти ще се махнат.

Но както е казала Ан Мари - консултирай се първо с педи
И ние имахме скоро,2 пъти намазах с олиото и после с гребенчето  и изчезнаха Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт