Колко пъти ви вливаха Имуновенин?

  • 1 632
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 401
Здравейте!

Миналата седмица по препоръка на имунолог ми вляха 40 ампули имуновенин - в 8 г.с., тъй като се оказа, че НК клектите ми са със стойност 14, 30%. И някак си реших, че съм приключила с вливанията. Обаче като се поразрових из този форум, прочетох доста противоречиви неща. От една страна, Имуновенинът бил "вълшебен",  "правел чудеса", и т.н. От друга страна обаче май никоя жена не казва, че са й направили само едно вливане. Като че ли средно им правят по 3-4... Също така прочетох, че НК  клетките "си правели каквото си искат" и никой не можел да каже дали ще се повлияят от вливанията. Тогава защо се налага да даваме по 1500 -2000 лв., че и повече, за лекарства, които не е ясно дали помагат?  Кажете, моля ви, при вас Имуновенинът даде ли ефект, успяхте ли да свалите НК клеките и на кое на брой вливане стана това?

# 1
  • Мнения: 8 891
Maghalena,
имам три вливания на имуновенин през 4 седмици. НК клетките при мен не се повлияха особено, но пък ТАТ падна. Три пъти са ми вливали и интралипид. Също като теб и като повечето други съм се питала дали наистина е необходимо да вливам нещо. От друга страна, с един аборт в ранна седмица, години опити, възраст над 35, липса на някаква особено сериозна причина за трудно забременяване и износване ... ами, избрах да вливам. Но решението си е само твое, лекаря съветва, препоръчва, а дали ще го направиш – ти избираш Peace
Някъде из темите съм писала какви стойности съм имала на НК, 16 -18 % варираха и чак 27 г.с. бяха 15%.
  Бъди много амбицирана и по-малко разярена и ще успееш! Hug

# 2
  • Мнения: 98
maghalena, аз вливах само вднъж при установяване на плодния сак. НК ми бяха 18%. след вливането ми паднаха на 9.  Но наистина ти трябва да си прецениш. Аз също се двоумях много, но в крайна сметка реших да послушам лекарите.

# 3
  • Мнения: 401
Но това е страхотно - как са ти паднали НК - клетките само от едно единствено вливане! Примерно на по-горната потребителка - AniTakova- с 3 вливания клетките й така и така не са влезли в норма Sad

# 4
  • Мнения: 8 891
Споделих опит най-добронамерено Stop.
Не ми допада думите ми да се ползват за спор с други потребителки Peace.  А и само от две противоположни мнения да се правят изводи е несериозно. Във форума има достаъчно разказани истории по темата.
Известен период след вливането ще направиш контрола на НК и ще разбереш твоя случай какъв е ... и дано не се налага друго вливане  Praynig
    Всяка търси начин да си сбъдне мечтата   bouquet

# 5
  • Мнения: 67
Аз също имам едно вливане на имуновенин след визуализация на плоден сак. Имах ужасни странични ефекти и затова повече не съм го вливала. За сметка на това вливам липовенос през 6 седмици. Ефект върху НК клетките ми почти няма, движат се около 25 - 26 % от самото начало и досега. Последно бяха малко паднали - 21-22 %. В 23 г.с. съм, имам две неуспешни бременности. Всеки сам решава. Желая ти успех  Hug

# 6
  • Мнения: 98
както е казала ани такова това са различните случаи. явно всеки организъм реагира различно. при мен слава богу се повлияха добре НК. дано и при теб всичко е наред Hug пиши след контролата да кажеш.

# 7
  • Мнения: 19
Шест пъти ми вливаха имуновенин (всеки месец), като първия път бе в деня на положителния тест. НК-клетките ми се повишиха, от 11 на 17 %.  ТАТ падна до нормалните стойности, МАТ също спадна, но все още няколко пъти над  нормалните стойности.
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 422
4 пъти са ми вливали Имуновинин през 2рия и 3тия опит ИКСИ резултат нулев антителата даже и не помръднаха .
Сега на 4тия опит ИКСИ отказах вливки  Rolling Eyes антителата МАТ от 2350 падна на 53 почти влезна в норма сам без вливания , пия медрол от 0,4 за МАТА. И предните опити съм пила кортикостероиди но нищо на лице даже и инплантация нямаше.
Дано сега всичко да е наред Blush

Общи условия

Активация на акаунт