Отговори
# 15
  • Мнения: 9 451
Нещо подобно се случи и на близка моя приятелка преди месец.Само,че с разликата,че парите и бяха възстановени по сметката час-два след това.
По принцип не знам къде е проставен въпросния банкомат,но служител от банка ми е казвал да тегля пари само от банкомат,който се намира в банка,а не по кварталните магазинчета.Така и да стане нещо на банкомата има камера и ще се види веднага какво е станало,а не всички поставени по магазините са оборудвани с камери. Peace

# 16
  • Мнения: 17 546
Този банкомат, за който става въпрос, не е на масово достъпно място. В корпуса на БАН е, във физикоматематическия блок. Но се оказало, че не само там банкомат, обслужван от тази фирма, прави същите номера.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Пускам темата като предупреждение към всички, ползващи банкомати.
Преди седмица съпругът ми решава да тегли пари от АТМ устройство на Euronet.

Заради такъв банкомат сега съм с преиздадена карта. От банката ми звъннаха един ден, че са ми блокирали картата заради съмение, че данните ми са копирани. Банкомата го знам, защото ползвам два банкомата, а другия няма начин да е. На един съкварталец две карти са му изгърмяли. Банкомата е на тотото в Младост 1 (до Окръжна б-ца, Сф)


....но служител от банка ми е казвал да тегля пари само от банкомат,който се намира в банка,а не по кварталните магазинчета.....

Това ми казаха и на мен - да ползвам банкомати на банка или в голям магазин, където има камери.

# 18
  • Мнения: 17 546
Банкомата е на тотото в Младост 1 (до Окръжна б-ца, Сф)
Ау, теглила съм там пари! Цял късмет, че не е станало нещо, че беше и късно вечерта...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Ужас, тези банковати май са по бензиностанциите OMV.
На коя банка е била картата?

# 20
# 21
  • Мнения: X
Ужас, тези банковати май са по бензиностанциите OMV.
На коя банка е била картата?

Не, там са основно на ПИБ.

# 22
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Подобна случка с карта на Булбанк и банкомат на ОББ при Технополис на Околовръстното. Тегля пари, потвърждава, ама пари не пуска, а получавам СМС, че са изтеглени. Почва лудо звънене до банката издател, те ми обясняват системата автоматично ще отчете, че е станала грешка при дасичане на банкомата, ама нъцки.....2 дена се разправях с някаква кака, дето ми държеше тон и накрая пуснах жалба в писмен вид в първия клон пред очитеми. След 2 седмици ги възстановиха. 200 лв - не е много, ама като си в майчинство си е значителна сума....

# 23
  • Мнения: 1 446
А има и така нареченото "ливанско ласо" - найлоново пликче, сложено на отвора, от който трябва да излязат парите. Вечер минава този, който го е поставил, и си прибира оборота.
Бижу, малкият дявол е  Hug

# 24
  • Мнения: 17 546
Ама и аз му се чудя на мъж ми! ooooh! Тоя банкомат не му прави номера за първи път. Беше му задържал картата веднъж, той натискал кое ли не копче... Е, пуснал я накрая. Crossing Arms Освен това е на доста изолирано място... Мошениците могат да си слагат по него каквото си искат!
Ама съм сигурна, че трети път няма да иде на него! Mr. Green Но е най-близко до работата му и затова. А има друг на бензиностанцията на оживен столичен булевард, който е на 200 метра от този, но... що да се разкарва.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И аз го ползвах, защото ми е на път, а друг на близо няма. Трябваше да се сетя, че не е наред, беше ми направило впечатление, че не е на банка, ами някакъв измислен. Веднъж и на мен ми задържа картата сума време, вече се чудех на какви телефони да звъня, но взе, че я изплю на края. Пък и името - Euronet..................ама парен каша духа вече. Само банкови банкомати  Mr. Green ще си ползвам вече.

# 26
  • Мнения: 17 546
Току що споменах на мъжа ми, че и на друг същия банкомат е задържал картата, та се сети да ми каже, че на дисплея на банкомата, веднага след въвеждане на ПИН,  всъщност му изписало "Тъй като не взехте парите си в определеното за това време, те ще бъдат задържани", което го втрещило, защото въобще не са се показвали пари...

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Току що споменах на мъжа ми, че и на друг същия банкомат е задържал картата, та се сети да ми каже, че на дисплея на банкомата, веднага след въвеждане на ПИН,  всъщност му изписало "Тъй като не взехте парите си в определеното за това време, те ще бъдат задържани", което го втрещило, защото въобще не са се показвали пари...

Не беше толкова нагъл в моя случай. Ако беше изписало това, инфаркт щях да получа.
Безкрайно признателна съм на БПБ, че ми блокираха картата "овреме" и ме накараха да се замисля къде тегля пари, та да ми светне къде е проблема.

# 28
  • Мнения: 0
Днес ми се случи и на мен това с банкомата...избирам сума 50лв., пиша си паролата, но 5-10мин. банкомата въобще не реагира...накрая след многократно натискане на Cancel ми изписва невъзможна транзакция или нещо подобно...взех си картата и отивам на друг банкомат, но след транзакцията наличността ми беше с 50лв. по-малко...Обаждам се на Call center на банка ДСК, на която банка е картата ми и ми обясняват,че въпросният банкомат е отчел, че ми е дал 50лв., но аз така и не ги получих...човека ми обясни,че ще се направи ревизия на банкомата и ще ми се възстановят парите(ако има излишък 50лв.) и то след нова година, защото процедурата била много дълга...надявам се да ми ги изплатят...
Банкомата е на Euronet и се намира на акад.Борис Стефанов в Студентски град на спирката на Зимен дворец...
За последен път тегля от там и ако парите не ми се възстановят ще гледате сеир...не са много, но за студент са адски много...
Банкомата има камера, така че това е плюс за мен...

# 29
  • Мнения: 17 546
Не се притеснявай, от ДСК ще ти възстановят парите, даже вероятно по-скоро отколкото очакваш.
Проблемите са само с тези банкомати на Euronet! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт