ЮЛЧЕТА се раждат всеки ден - иде ред за мен

  • 24 457
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
За пъпчето нашата педиатърка каза че поне още 20 дена ще отделя кръвчица и на всяко преобуване на памперса и особено когато се намокри след баня да се почиства и накапва със спирт.

Относно слагането по корем... след като се накърмим понякога започва да нервничи, да реве и да свива крачета. Една приятелка ми каза да го слагам върху корема си и така корем в корем с главичка между гърдите ми мнг бързо се успокоява и заспива. След 10 мин го местя в леглото му и си гледам работата. Инъче пробвах с оригване, затопляне с ръка на коремчето, люлеене, дохранване... ама...тц!

Все още немога да преценя това дали са колики, защото го прави само между някои хранения, а пък и всеки казва, че когато има колики - чудене няма Simple Smile)


Имам проблем с преклиматизирането от болницата където ми го изписаха с ужасен обрив от претопляне и климата у дома. Опитвам се да поддържам по-човешка температура около 25-26 градуса, но започва да хълца или киха... понякога и нослето му е хладно... Как да привикнем, незнам?!!


Кърмещите майки, давате ли глюкозен разтвор и до кога?

# 721
  • Мнения: 4 331

Кърмещите майки, давате ли глюкозен разтвор и до кога?

Аз не давам. Но според педиатъра трябва да давам докато не отмине жълтеницата.
Що се отнася до коликите наистина ще разбереш ако са те. Голям рев пада при нас, голямо чудо. Но пък щом свивате краченцата, може би това са съвсем лекички колики (дано да не са  Praynig )

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 732
И според мен е излишен и глюкозния разтвор, и подсладената водичка - това няма да помогне жълтеницата да отмине по-бързо  Peace
Относно пъпчето - почиствайте по-смело, а не "капете". Съсирената кръв благоприятства развитието на бактерии и пъпчето може да се възпали и "разлигави". Освен спирта, аз ползвам Цителиум на А-дерма и според мен действа много добре  Peace

Дайте съвет - как разбуждате бебоците?  Моята щерка редува много дълги интервали на сън и будуване. Спи по 6-7 часа абсолютно непробудно и по 4-5 часа е будна. Докато спинка не мога да я накарам да суче и се притеснявам, че не хапва достатъчно  Rolling Eyes
Докато е будна хапва добре, даже май повече отколкото е необходимо или има по засилен рефлукс  newsm78

# 723
  • Мнения: 69
хайде да се включа и аз с разказ за раждането,че бях обещала.
та след направената консултация моята лекарка реши да ми предизвика раждане ,защото две седмици съм имала родова дейност и бебето ту тръгва ,ту спира и това не било много добре за детето.според мен можеше да се изчака още но ме хвана шубето 9 месеца се крепяхме и накрая да взема да направя някоя беля.и така разбрахме се за следващия ден в 13 часа да съм в болницата.В 14 ме тушира и сложи хапче,започнаха разходки до 16.30 като вече имах контракции през 2 минути.Викам си хубаво разкритие съм направила сигурно,да ама не към 3 см.Включиха ме на система и купона започна,направо полудях #Crazyглавичката много ниско притиска обаче няма достатъчно разкритие и така докъм 19 часа .започнаха напъните едва се преместих от пред родилна в родилна то напира да излиза.В родилна зала може би със 6-7 напъна които също ми бяха болезнени,и с помоща на акушерката в 7.15 се роди Мартин.Сложиха ми 2 външни шева и така.
определено за мен макар че беше второ раждане това беше по-болезнено от първото.Според мен голяма роля за това изигра окситоцина ,но в крайна сметка всичко минава и заминава важно е резултата накрая newsm30
те са най-голямото щастие и си заслужава болката през която минаваме.
пожелавам на чакащите безпроблемно и леко раждане fingerscrossed

# 724
  • Мнения: 4
Аз също не давам вода със захар.
Даже само 2 пъти бебо пи вода и явно е било по изключение, защото сега като му плакна устицата се мръщи и плюе бибата.
Освен това преди няколко дни ревеше повече, може би не му е стигало млекцето и му давахме залъгалка. Сега спряхме.
Човекът си иска цица и това е  Heart Eyes

Нашето пъпче още не е паднало...но капя от двете страни на щипката спирт на всяка смяна на пампата.
Нормално ли е да има кафеникаво - жълто-зелени оцветявания.
Страх ме е да не стане възпаление.....

avia
И ние редуваме по-дълги спящи периоди, малко будувания и кратки дрямки.
Сега вече приключва четвъртия си час сън.
Аз знам за правилото - спящо бебе не се буди, затова и системата на педито ме дразни.

  bouquet

# 725
  • Мнения: 3
Кой ще даде идея за новата темичка, аз не мога да ч измъдрувам Simple Smile

# 726
  • Мнения: 366
Нашият днес хич не иска да спи.
Спи по 10-20 мин става хапва преобувам го, поплаква....ей така цял ден.
У дома е около 27-28 градуса.
Баба му върви и го завива. Облечен е с ританка и с боди с къс ръкав.
Тя върви и му тика водата и го завива,............  ooooh! не мога повече - ще се скараме.
Болен бил - простудила съм го  ooooh! затова плачел.

# 727
  • Мнения: 18
Нашият днес хич не иска да спи.
Спи по 10-20 мин става хапва преобувам го, поплаква....ей така цял ден.
У дома е около 27-28 градуса.
Баба му върви и го завива. Облечен е с ританка и с боди с къс ръкав.
Тя върви и му тика водата и го завива,............  ooooh! не мога повече - ще се скараме.
Болен бил - простудила съм го  ooooh! затова плачел.

Дани направо не те знам как издържаш още  Shocked Ми как няма на 28 градуса да реве детето? Аз макар, че нямам опит още - чета много и навсякъде пише, че оптималната температура за бебетата е до към 26 градуса и не бива да се претоплят, а трябва да се обличат както сме си облечени ние. Когато им е топло са много неспокойни, плачат и не спят....
Мале, ако имам някоя такава баба наблизо ще ....  #2gunfire

# 728
  • София
  • Мнения: 272
Нашият днес хич не иска да спи.
Спи по 10-20 мин става хапва преобувам го, поплаква....ей така цял ден.
У дома е около 27-28 градуса.
Баба му върви и го завива. Облечен е с ританка и с боди с къс ръкав.
Тя върви и му тика водата и го завива,............  ooooh! не мога повече - ще се скараме.
Болен бил - простудила съм го  ooooh! затова плачел.

И у нас беше така  Mr. Green Mr. Green 4 дена скендъл и цупни  Mr. Green Mr. Green

# 729
  • Мнения: 21
 Hug Здравейте, само влизам да се запиша, както изглежда май ще си изчакам термина, но и аз предпочитам бебо да е лъв, но както дойде  baby_neutral Поздрави!

# 730
  • Мнения: 2 369
glpn точно днес акушерката ни ми каза,че хълцането специално няма нищо общо с температурата и не показва,че му е студено на бебето,а пък кихането е явно често срещано явление при всички бебета.моя също се скъсва да киха.те нали сучат и явно отива и в нослетата,та ги дразни после.

тани, твойто бебоче е много сладко наистина:) ама защо има възглавница? те са забранени до една годишна възраст. ние имаме,но няма да я използваме сега.

лежането по корем може да се прави,но през деня,когато го виждате....да спи е забранено тук. изрично ме предупредиха в родилното да не го слагам ДА СПИ по корем. синдрома на внезапната детска смърт,както една мама беше казала по-напред (забравих коя беше Blush)

тея,що му плакнеш устата с биберон? нали неставало така,защото биберона изливал водата директно в гърлото и на практика в устата не влиза вода. аз не давам никакви неща.само кърма! не съм забравила какво сме обсъждали тука и спазвам. преди бях против кърменето,ако някой си спомня:))))) мислех да не кърмя и тем подобни,а сега съм станала найпримерната кърмачка на света ...да не ме познае чак човек,ама какво да се прави. аз установих,че станах истински майка сега.до сега съм била говно:)май едва сега получих истински майчини инстинкти:)

данито,а бабата свекървата ли е? аз мойта майка я пратих.скарахме се жестоко и гостуването и приключи,ама в мене остана много ,много лошо чувство...чак болезнено.изкара ме много крива,а на практика тя е кривата.замина си в деня на изписването,но преди това.

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 20:14 от Гаца Баца (марита)

# 731
  • Мнения: 1
Ето ни и нас Heart Eyes

# 732
  • Плевен
  • Мнения: 67
Честито на всички мами. Да са ви живи и здрави дечицата.
И ние се родихме на 03.07. 2480гр. 48см - нормално.
Много усмивки на всички и леко раждане на неродилите мами.

# 733
  • Мнения: 7 421

Селма, всъщност в момента какво изчакват...да паднат старите конци ли? newsm78
    Уф...Тея конци изобщо не падат(кой знае защо) .Махат ми ги едно по едно...
    В момента се изчаква отока да спадне окончателно и раната да заздравее отвътре (нали е по-дълбока).

     КОга започва зодията Лъв?Изобщо ли нямаш шанс да хванеш Раче?  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 2
Здравейте, благодаря на всички за поздравленията и пожеланията. Ние сме все още в болницата.  Поисках си лаптопа, тъй като явно доста ще посто тук заради форцепса.
Като цяло сме добре, като ни изпишат ще ви пиша как е минало раждането.

На всички, на които все още им предстой великото събитие пожелавам успех и красив финал. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт