Мамчета на първолаци, как са вашите юнаци?

  • 1 331
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
При нас се пишат оценки. Задължително всеки ден в тетрадките има оценки. Оценяват им и работата в клас и домашните. Аз си мисля, че всички имат оценки пък.  Embarassed

Диктовките им са не нормалните диктовки, които ние знаем, а едни макети на изречения. Госпожата диктува, а те с едни модели означават думите - кое е име, кое е съюз, кое е глагол и т.н. Сега минаха звукови модели на думите. Там им диктува думите в изречението и те им записват в тетрадките звуковия модел директно. И доколкото знам, там се набляга и на време. Оттам й идва на моята златна проблема. При нея време не гони.  Wink Същото е и по математика - там също им диктуват понякога задачите. Но тя успява да ги запише, когато им ги диктуват. Но оставиш ли я да преписва и тя докато хване молива - хоп! то междучасието дошло. Онзи ден баща й и даваше задачи за време. Тя ги решава без грешка и за време вече, ама защото баща й й засича. Това представяте ли си го? Да засичаш първолак за време. Не да му обясняваш и да му помагаш, а да му засичаш време. Ненормална история.

А за забравянето - там е работата, че тя по принцип не забравя. Просто сега му е дала на душата и мен това ме дразни. Тя е толкова спокойна и така еваш-еваш го дава, че... То от една страна това е добре, но от друга... да имаш нерви да я траеш.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
При нас само 7-8 букви са взели  newsm78


Как 7-8 букви? При нас минаха гласните, съгласните и азбуката и вече от миналата седмица четат. Аз даже си мислех, че те докато започнат да четат тя моята ще забрави да чете. Иначе по математика са до 8. Но аз като й давах онзи ден задачи не се съобразявах с този факт. Давах си и и нагоре.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 752
Т'ва за забравянето мисля, че си е общ синдром. Типичен за наш'те малчовци. Досега не им се е налагало да помнят едно-друго, особено ако не е свързано с играта, металните тазо, куклите или каквото ги вълнува в момента.
Тия с оценките нещо се изсилват Twisted Evil и се правят на активни излишно. За какво им е да стересират децата допълнително? И-и-и, няма да се откажат от великанските простотии в образованието ни. На хлапетата им стига стреса от голямото Ново - каквото е училището като правила, организация и т.н., ами ще и ги оценяват. На какво отгоре - на "изградени навици за учене, усвояване и подготовка" ли??? Naughty Naughty Ама и тази даскалица що за педагог и психолог е?!? Гр-р-р!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ох, тя мойта като се е стреснала... Думи нямам. Сърцето й застинало в ужас. Тя жената не ги кара да гонят успех и не набляга особено на оценките. Те са по-скоро индикация за нас, родителите. Иначе аз как да разбера, че моята девойка се тутка и не смогва? Ако индикация за работата й е кое е вярно или не в тетрадката - ами тя си е ОК. Но туткането аз иначе няма как да го хвана. Аз съм доволна от госпожата. То такова си им е училището. Знаехме си и тя не случайно е там. Аз държа да е по-натоварено и по-сбито темпото, та дано й се отрази на моята, ноооооо... то който си е муден и спокоен си е муден и спокоен, ако ще и бомба да му пуснеш на чина.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 752
Абе я, майна, (пиша като бивша пловдивчанка, живяла във Филибето 15 години) не се коси толкова. Който е спокоен и живее по-спокойно. Ние нерваците и притесняващите се за всичко мрем или изкрейзваме млади  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 3 664
И моя Калоян бързо се приспособи с обстановката в училище. Да чукам на дърво за сега никакви проблеми няма, но той може спокойно да си чете и смята от преди това.

При нас оценки няма. Госпожата им рисува усмихнати личица в тетрадките и "Браво!".  За сега са взели само гласните букви, а по математика са до числото 6. Отскоро имат и диктовки на словосъчетания с взетите до сега букви.
Не пише красиво, но аз и не държа на краснопис. Не го насилвам. Вече си имаме изграден режим - взимане от у-ще, обяд, писане на домашни, гледане на детски и волна програма до вечертаа Grinning.

# 21
  • Мнения: 998
Мили майки на първолаци, бихте ли споделили, къде ходи детето ви на шах и дали сте доволни.Благодаря предварително!

# 22
  • Мнения: 3 405
Т'ва за забравянето мисля, че си е общ синдром. Типичен за наш'те малчовци. Досега не им се е налагало да помнят едно-друго, особено ако не е свързано с играта, металните тазо, куклите или каквото ги вълнува в момента.
Тия с оценките нещо се изсилват Twisted Evil и се правят на активни излишно. За какво им е да стересират децата допълнително? И-и-и, няма да се откажат от великанските простотии в образованието ни. На хлапетата им стига стреса от голямото Ново - каквото е училището като правила, организация и т.н., ами ще и ги оценяват. На какво отгоре - на "изградени навици за учене, усвояване и подготовка ли???

Та и аз да си кажа: наистина забравят! Колко пъти несесера остава да "спи" в училище или екипа за физическо в занималнята вече спрях да ги броя.Но има напредък от страна на училището - екипите им стоят вече в шкафчета. Hug
Оценки нямат, само браво и лепенки с усмивки Laughing
А това с играчките и тазотата предполагам, че ще премине скоро.
А когато дойде реда на мобилните телефони / някои деца от класа на сина ми имат / ще стане една... doh
Вече станахме свидетели и на рекет от страна на някои деца от 1 клас : едно момиченце се оплака на майка си, че 2 момчета са му искали пари, иначе щели да я пребият newsm12
Добре дошли в реалността, казвам го и на себе си, т.като наистина трябва мнооооого да внимаваме. Децата ни са наистина важни и трябва да ги съхраним !!!

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 08:19 от nikani

# 23
  • Мнения: 3 405
а на Milenita и ima специални поздрави  newsm74
Ще се справим! newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 1 752
Ами къде ще ходим? Нали зат'ва сме мами на диванета-хлапета! Simple Smile
Оказа се, че в нашия клас всички имат мобилни телефони, само нашият - не. Но и да имах възможност, намаше да му купя.  Naughty
Анко, за шаха - провери в сайта на Федерацията по шах къде ви е най-близкия клуб. Ние ходим в Иван Вазов, бл40 или 41 беше, точно срещу стадион Раковски, помещава се в клуб на СДС. Преподават ни две много мили каки-сестри и баща им. В събота сме на състезание в Русе newsm78, което мен много ме изненада, защото моя Дивчо ходи едва от месец и половина. Радвам се на ентусиазма му и се надявам по-дълго да му държи влага.
За по-големите лоши ученици - това според мен е най-големият и сериозен проблем за мъниците и нас, като техни родители. Особено тук, в гадното Софе Twisted Evil. Ако на нас ни се случи, отсега си знам, че ще тръгна на кръстоносни походи безотказно до всички институции, докато не получим спокойствие за мъниците ни в училище Praynig
О-о-ох, от вчера ни затресе манията с гадните близалки #Cussing out Няма край борбата ни с боклучавите гризотийки, но както е казал Чърчил: We shall never surrender! (никога няма да се предадем) Нали, мами?! Позволявам си да пусна един линк от Jaly1, който, както тя е писала, осигурява няколко минутно прекрасно начало на деня. Да ви е хубав и успешен! И без забравени екипи, кутии, моливи и др.подобни! Joy

http://www.theinterviewwithgod.com/popup-frame.html

# 25
  • Мнения: 2 792
Мили майки на първолаци, бихте ли споделили, къде ходи детето ви на шах и дали сте доволни.Благодаря предварително!

 Димана ходи в шахматен клуб "Рицар", занятията се провеждат в училището й 32-ро, но вечер от 5.40 до 6.40.

 По повод мобините телефони, в неделя Димана с  балетна стъпка и небрежно подскачаща, дойде при нас с баща й  и ей така между другото ни вика "Ще ми купите ли, телефон за училище?", още преди да отговоря със същата балетна стъпка, венага дотърча и брат й и той "Ще ми купите ли, телефон за детската градина, истински, ама детски?"  Laughing
  Успях ме да отбием атаката Laughing, първи клас за мен са си малки за мобилни, та  тя е извън контрола ни, единствено когато е в час, след училище я взимам или аз или майка ми. Когато започне да бъде по самостоятелна, да се прибира сама или да ходи на разни занимания сама, ще преминем на телефонен родителски контрол Wink. Но тарикатчето добри доводи изтъкна: 1.Да сме си говорели в междучасията.
  и чак след това, защото еди кой си и еди кой си имат Laughing.

  По финансовия въпрос, още нямаме проблеми, демек Димана не си купува нищо, чака ме да ме пита дали може да й купя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт