каква е тайната на дълголетието?

  • 3 082
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 888
Виж вярно, ако си паса тревица в Хималаите и по цял ден гледам слънцето, размишлявайки за живота, може и да доживея 100-200.
Няма да ме блъсне кола по Цариградско или да ми падне тухла от строеж на главата  Laughing

Да, така е. Пък там освен друго си е направо стерилно, ни бактерии, ни вирусчета. Тоз чичко там, ако го удари обикновен ясленски вирус, не искам да го мисля. Laughing
И аз това  му казвам това на моя познат, но той упорито твърди, че съм наивна и  си вярва, че знае тайната на живота. Той е на 39г, сам,успял в професията си, но за него достойна жена няма. Казах му да помисли за възпроизвеждането на рода си и да слезе малко на земята, но човека се усъвършенства и е убеден в идеите си. Срещали ли сте подобни екземпляри?

# 16
  • Мнения: 6 713
Такъв точно не познавам, ама щом го влече - всеки си вярва в каквото реши. Crazy

# 17
  • Мнения: 1 788
В нашия род всички са били дълголетници. Прабаба ми почина на 98г., баба ми на 97г., а пра-прабабите ми - за тях в рода се знае, че са починали на около 100-120г.
И то без да са боледували въобще.
Но да не си мислите, че родителите ми, като преки наследници на това дълголетие, в момента са здрави?
Нищо подобно!
Вярно като основен фактор може да е храната. Но има и още 1000 фактора, които определят дълголетието - тютюнопушене, алкохол, въздух, който дишаме, физическата активност, стрес и т.н.
Възможно е всичко това да има резултат, само ако човек живее доста изолирано от останалия свят, в един екологично чист район...
Един вид - "обратно към природата".
Т.е. това е и моето обяснение за дълголетието.
Но едва ли дълголетието е равносилно в залитане по едно нещо - вегетарианство, суровоядство и т.н.
Трябва да има баланс.

# 18
  • Мнения: 6 713
Възможно е всичко това да има резултат, само ако човек живее доста изолирано от останалия свят, в един екологично чист район...
Един вид - "обратно към природата".

E да, това ни е ясно. Въпросът е какво правим като всеки реши да си заживее изолирано? Според мен няма изолирано вече, не и на тази планета. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 888
В нашия род всички са били дълголетници. Прабаба ми почина на 98г., баба ми на 97г., а пра-прабабите ми - за тях в рода се знае, че са починали на около 100-120г.
И то без да са боледували въобще.
Еее,че ти на това дълголетие ли му казваш.Човекът се кани да живее над 300 години, ти с твоите  стотина къде си тръгнала:)

# 20
  • Мнения: 1 788
 Joy Joy Joy
Е, да, верно... къде ли съм тръгнала и аз с моите 100-120?!

E да, това ни е ясно. Въпросът е какво правим като всеки реши да си заживее изолирано? Според мен няма изолирано вече, не и на тази планета. Mr. Green
Ами, да, точно - няма такова място вече...
Така че, според мен, дълголетие едва ли ще постигнем, ако ще и да се съдерем да се опитваме да живеем здравословно... Винаги има фактори, които не зависят от нас.

# 21
  • Мнения: 4
Така не бях се смял от много време  Joy Joy Целия тоя сайт е изпълнен са такива бисери... направо голям смях...

Цитат
Тренира в индийски ашрам "Ришикеш" (научен институт + манастир) в подножието на Хималаите, където вижда демонстрации на ЧУДЕСА  от големи йога-учители като:  ускоряване на времето (Йог посява семе от портокал - то покълване, разраства, разлиства се, цъфти, връзва, узрява и ... изяждане на портокалите. Всичко за 15 минути); левитация, телепортация, невероятни спортни постижения, пред които световните и олимпийски рекорди изглеждат жалки, укротяване на разярени тигри с мисъл, чудодейни излекувания на парализирани по рождение, на смъртно болни и т.н.

А пък ей това е за мото на форума "Диети"
Цитат
Телепортация; левитация; самадхи; четене на мисли от стотици километри; ясновидство; чудодейни изцеления; прехвърляне на душата от човек на човек приживе; доказани прераждания;  жени, които през целия си живот не ядат нищо и не пият вода; материализация и дематериализация на цели дворци с пищни трапези; спиране на влак от стотици километри разстояние; неколкостотин годишни хора...

Искрено ме развесели този сайт. Благодаря на авторката на темата за веселото начало на деня  Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 4 555
Да ви призная, аз не мога да си представя живота без биричка и кебапче, а и за какво ми е този живот ако ще си надживявам децата.
Точно това мисля и аз!

Няколко пъти попадам на един идиот, който седи и гледа право в слънцето. Струва ми се, че си въобразява, че "се храни" по този начин. От една седмица не съм го виждала, чудя се дали е ослепял вече или преди това му е дошъл акълът в главата  Thinking

# 23
  • Мнения: 7 008
Умрял е я от глад, я от жажда  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 795
Да ви призная, аз не мога да си представя живота без биричка и кебапче, а и за какво ми е този живот ако ще си надживявам децата.
Точно това мисля и аз!

Няколко пъти попадам на един идиот, който седи и гледа право в слънцето. Струва ми се, че си въобразява, че "се храни" по този начин. От една седмица не съм го виждала, чудя се дали е ослепял вече или преди това му е дошъл акълът в главата  Thinking

Свекър ми имаше такъв период - може и него да си видяла.  Laughing Отказа се, след като дружно му се развикахме, че ще ослепее.

Иначе по темата - всичко с мярка - това е за мен рецептата. Не само за дълголетие.

# 25
  • Мнения: 4 555
Едва ли, човекът беше млад за дядо. Много е опасно да се разпространяват такива небивалици като хранещия се със слънчева светлина индиец, защото някой може да вземе да повярва и да си навреди. Но пък хората затова са възрастни, да си носят отговорност.

Сещам се за онзи виц, дето обявили, че след седмица Земята ще се сблъска с астероид и всички хора ще загинат и един човечец решил да вземе жената и децата и право при тъщата. Защо? Ами за да може тази една седмица да му се стори цяла вечност...

Та и аз така, мисля, че е важно не да живееш до 300 или до 1500, а да си щастлив през годините си, колкото и да са те. Отделно от това, смятам че манията за безсмъртие или дълголетие, е признак за незрялост и егоизъм.

# 26
  • Мнения: 4 795
Отделно от това, смятам че манията за безсмъртие или дълголетие, е признак за незрялост и егоизъм.

Да, има нещо такова. Цял живот свикваме с мисълта, че ще умрем - а понякога не ни стига времето, за да примем, че сме смъртни.

Аз имах период, в който изпитвах панически страх от смъртта - някъде около четвъртата си година. Оттогава малко по малко приемам идеята. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 12
Така не бях се смял от много време  Joy Joy Целия тоя сайт е изпълнен са такива бисери... направо голям смях...

Цитат
Т укротяване на разярени тигри с мисъл,

.... а това си е за свекървенската тема в ДиС Peace

много е добро и това:

Цитат
На стр. 134 се твърди, че учител на Бабаджи е Боганатар, който в различните транскрипции звучи като Богар или Болгар. Т.е. учител на Бабаджи е древен българин!!! По-късно Богар става исвестен като Лао Дзъ и в период от 200 години обучил в Китай хиляди ученици. Като Лао Дзъ Болгар живял 12000 години... Живял е и в Южна Америка...
        Авторът не е българин и дори не знае къде е България - тези факти не са националистически измислици, които с други изследвания на български историци (Петър Добрев и др.) доказват, че

БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДРЕВНАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА,
ОСНОВАЛА СЪВРЕМЕННАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ

Не знам що за тайна е тази тайна на дълголетието, доста народ явно е посветен Crazy

Тъкмо да се ентусиазирам, че ще ставам безсмъртна и хоп- усложнение:

Цитат
Който няма ДУХ (духовно развитие), не може да стане безсмъртен. Жените нямат дух, но някои от тях могат да станат безсмъртни... Който тренира духовно развитие (йога или изследва и осъзнава все по-основни природни закони), може да придобие дух.

Я осъзная все по-основни природни закони, я - не, тъй че по-добре да обърна малко внимание и на хората наоколо, вместо само да се взирам замечтано в себе си за очевидно по-малкото от 300 години време, което ми е отредено.

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
O sancta simplicitas!

# 29
  • Мнения: 1 788
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!

Общи условия

Активация на акаунт