Помощ! Жалба за тормоз питане

  • 47 501
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, обърках се - съдът издава заповедта. Но това не променя основното - въпреки тази заповед в доста случаи никой не може да помогне на жертвата. Видяла съм го с очите си.

# 16
  • Мнения: 1 520
Няма никакъв шанс полицията да обърне внимание.
А аз не бих изпускала толкова влюбен мъж. Приятелката ти е глупава.

Има една съществена разлика м/у влюбен и вманиачен, и тя се крие в поведението на "влюбения" (както казваш) мъж... Crazy

# 17
  • Мнения: 1 520
В един подобен случай, с моя колежка, полицията не можеше да помогне въпреки издадената ограничителна заповед. Ненормалникът я засичаше когато и където си искаше, тя звъни в полицията, оттам додето дойдат - онзи вече я е наплашил и си е тръгнал. И съответно полицията казва: "Ми нищо не можем да направим, защото не е станало пред нас или пред свидетели." Трябвало да го спипат на момента, когато я тормози или я е доближил въпреки ограничителната заповед, и тогава можело да го арестуват евентуално. Което според мен не представлява никаква защита на жертвата. Че той може да я утрепе някъде и полицията пак ще вика, че нищо не може да направи, понеже не е станало пред нея. Много ясно, че въпросният ще си упражнява тайно тормоза, да не очакват да свика събрание на полицията и пред него да го прави?! Много е трудно в такъв случай. Съчувствам на приятелката ти, дано намери начин да се справи.

Ами тогава приятелката ти нека се въоръжи със спрей или джобно ножче и да се защити сама, в случай че онзи ненормалник отново я приближи. Да се защити сама - имам предвид да го сплаши за да стои далеч от нея, нищо повече.
С такива изроди на глава не се излиза...
Ако пък той самия реши да се изкара нейна жертва и да се жалва, полицията по същия начин ще бъде с вързани ръце, защото ваденето на спрей или нож не е станало пред очите на полицаите или пред свидетели...

Последна редакция: ср, 14 юли 2010, 12:16 от krem-karamel

# 18
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ами въпросната персона се надява, че тя и приятелкатами могат да имат връзка.

Помислих ,че е правописна грешка.

На твоята приятелка и трябва повече смелост и решитерност.

# 19
  • Мнения: 18 542
Ами въпросната персона се надява, че тя и приятелкатами могат да имат връзка.

Помислих ,че е правописна грешка.

На твоята приятелка и трябва повече смелост и решитерност.
Под "тя" имах предвид "персоната" Wink
От полицията обясниха, че на база подадената жалба трябва да си наеме адвокат, който да подаде иск в съда, тъй като заплахите и словестния тормоз не влизат под ударите на наказателния кодекс. В общи линии докато няма телесни повреди могат само да се отзовава патрул на повикване.  Rolling Eyes
Проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се...

Delusion, въобще не знаеш какво говориш... не ти пожелавам някой да те преследва по този начин.

# 20
  • Мнения: 0
АЗ също имах такъв проблем.. само че при мен нещата бяха малко по-различни.. преди ходих с въпросното момче а сега той не ме оставяше намира... ии се решихме и отидохме в полицията.. разпитаха ме... написхаме жалба ( в случая настойника ми ,защото аз съм непълнолетна) и след 2-3 дни го извикали... после идваше до нас.. казал на баща ми че жалбата ще бъде отхвърлена.. но мисля че блъфира.. явно са му написали някаква ограничителна заповед или протокол.. защото с мен повече не общува, не звъни и тн.. но продължава да притеснява майка ми.., мога да кажа че нищо не губи въпросното момиче.. нека да отиде, да попита и да се успокои.. полицаите си знаят работата.. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 272
Няма никакъв шанс полицията да обърне внимание.

А аз не бих изпускала толкова влюбен мъж. Приятелката ти е глупава.
Ти сериозно ли  #Crazy
Може да е всякакъв, но щом толкова я обича, няма значение тя  Shocked

Ей, колко ли е тъжно никой да не те обича,
че да се радваш на психопат  newsm78

п.п. И престанете с тая 'персона'. Персона та персона. Човекът е психопат,
досадник,
какво до обличате в 'една персона'.

Да подава жалба, после да вика нейни приятели на помощ.
Като не става с добро, с лошо.
В подобни ситуации мои по-яки приятелчета винаги са ми помагали -
без бой дори. Важното е да респектират.

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ако всичко предложено от момичетата тук не свърши работа. Да хване 2-3 мутри да му сменят фейса зад някой ъгъл и да му избият от главата всякакви идеи спрямо въпросната девойка.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако всичко предложено от момичетата тук не свърши работа. Да хване 2-3 мутри да му сменят фейса зад някой ъгъл и да му избият от главата всякакви идеи спрямо въпросната девойка.
Не виждаш ли, че темата е от преди две години и кой знае как са се развили нещата през това време.

# 24
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да бе, аз видях ама другите преди мен не са видяли явно  Grinning

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То и аз си помислих, че е нова тема, докато не стигнах до поста на Делюжън...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен ми е интересно как е приключило всичко  Rolling Eyes
Дали Хитра Лиса ще се включи да разкаже  newsm78

# 27
  • Мнения: 448
Има си хора които работят по подобни проблеми срещу заплащане. При тях е на 100% успех. Не е трудно. Полицията не е нищо в БГ, и не трябва да и се разчита. Има си цени за услугите и е сигурно, че ще го спрат. Преди едни познати дето се занимават с това, искаха да ми върнат услуга, по този начин, защото един колега на бившата ми я тормозеше много по подобен начин. Добре, че говорих с него и той напусна на другия ден, не му казах какво го чака, ама човека явно видя че е в опасност Joy и че няма да стане на неговата. Не се вясна на работа повече. Познати те ми щяха да го чакат след работа и да го пооправят малко, ама стана така по-добре, мога сам да се оправям. Щяха да идат без аз да искам толкова бяха бесни и те. И ми разясниха как работи системата.

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 13:03 от 2pac

# 28
  • Мнения: 0
Сега аз се намирам в същата ситуация ..

# 29
  • Мнения: 30
Събира всички изпратени неща от него и да отива в полицията. По принцип е хубаво да отиде директно при някой познат/приятел (за предпочитане той да оправи нещата). Пише си жалбата и добавя "доказателствата". Това трябва да е достатъно. Саморазправата не винаги помага, напротив може да стане по-лошо за нея. И да си смени тел. номер. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт