В жега или не, МАЙчето в количката и вкъщи все реве! № 4

  • 21 222
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!

Минавам набързо да почерпя, че днес остарявам с още една годинка!  party023 newsm38  cook beer Wine Glass  food010, който каквото иска.Представете си , че ви черпя с тортичката, която е пуснала Кикиники, че аз незнам как да пусна такова чудо Embarassed

Честито и на днешните месечинковци  bouquet
Хайде до после Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 31
  • Русе
  • Мнения: 764
Ето ни от разходка. Голяма жега стана и се прибрахме. Следобед пак.
danly, да си жива,здрава и много щастлива! newsm59

Синя птичка-Гале, моя син се грижи за мен да не се залежавам много.  Mr. Green Обикновено в 6-7 часа е буден и аз ставам с него. Днес даже много ми отпусна, спал е до 8 ч.  Grinning

# 32
  • Мнения: 10
Славче,   bouquet

данли,честит празник!Много здраве и късмет!

Честито на всички двумесечковци!

Искам да попитам тези които дохранват отвреме на време с АМ.На всички кутии пише,че след като се отворят трябва да се използват до 2 седмици.Аз вече изхвърлих една почти пълна ХИП.Сега съм отворила един Фризолак,че го имам от една приятелка...Има ли "модел" дето да няма такъв срок на годност?  Rolling Eyes

# 33
  • гр. София
  • Мнения: 252
Добър ден и от мен!!
Днес ходих на контролен гинекологичен преглед в Шейново( на болничния ми пишеше че трябва да го направя на 13.07). Та докторката и сестрата се очудиха защо въобще се явявам на такъв newsm78 newsm78 е как- след секциото, пък и нормално нали се полага( груго е че аз съм закъсняла) Както и да е, аз нямам оплаквания, метнах се на магарока и докторката като се оцъклии- Леле, мале какво е това, някакво пенливо, жълтеникаво течение, леле инфекция- много ме изнервиха. Взха ми микробиология и в понеделник ще видим резултатите. Аз набързо се вкарах във един филм че ще ми предпищат антибиотик, че няма да кърмя малката. ама се поусвестих и сега съм спокойна( коклкото мога) и мисля позитивно, ха дано всичко е наред, стискайте палчета.
Иначе за сефте оставих малката на татко и- а те много добре си прекарали- хапнали и после на разходка навън- ех, колко ги обичаааааааааааааааааааааааам. Брей нещо любовно ме кара, ама така та да не мисля за глупости. Joy Joy Joy
Честито на всички празнуващи!!!

# 34
  • Мнения: 38
Славче, мерси за новата темичка   bouquet
КикиНики - честито за Габи! Да е жив и здрав!
Danly, весел празник!!!
Vivere, нямам опит с АМ, но като че ли не съм чувала за такова с по-дълъг срок на годност  newsm78
malini, AniK -  и Али е на вълна себеопознаване и лапа ентусиазирано ръчички и ги ближе за мой ужас. Аз веднага бутам биберон, но го плюе с ужасна погнуса. Интересното е, че откакто се е родила, още покрай жълтеницата, предлагам вода от шише Brown. дълго време тя упорито отказваше, но аз винаги си приготвям водичката. От няколко дни, обаче, захапва веднага шишето и си пийва поне 10 мл, че дори и 20. Сега не мога да преценя дали е гладна и трябва да учестя храненията или пък жегата я мори и ожаднява  newsm78
В тази връзка, понеже ми поомръзна всеки ден да изварявам вода и тя я пийне, я не, да попитам някой от вас предлага ли директо изворна или винаги преварявате?
Относно багажа и пътуването ние досега сме правили само една нощувка у баба  Grinning Бях помъкнала много неща - дрехи, козметика, корито...  ooooh!, но все си мисля, че както и да се подготвям ще има неща, които ще са в излишък и такива, които ще пропусна. Малини, ще кажеш как си се справила.
Иначе ние още не планираме по-дълго пътуване. Евентуално края на август, началото на септември.
На мен Али тази нощ ми спретна номер. Събуди се към три часа за хапване, но понеже усетих, че се е наакала, реших да сменя памперса. По принцип избягвам смяна нощно време, за да не я разсънвам. тази нощ, обаче, реших да го сменя и последва от 3 до 5,30 будуване и усмивки. Аз съответно не заспах, тъй като една нощ ми се дави и от тогава имам страх. Първо я чакам да заспи и после аз. Та към 5,30 заспа до към 8, когато се събуди със зверски глад. Така уж с едно нощно хранене, аз съм по-изморена, отколкото когато ставам за две  Tired
Сутринта реших да я изведа на разходка докато е още хлад. Избутах баирите до единственото ни кафе и тъкмо като седнахме тя започна да поскърцва. А аз се бях заредила с вестник и списание  Embarassed Пих едно кафе надве, натри и обратно.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Данли, честит празник!!!!

Кикиники, да ти е живо и здраво синчето  Hug Сега ако кажеш, че ти си правила чийзкейка и направо те признавам   bouquet А ако метнеш рецептата на ЛС цена няма да имаш  Heart Eyes  chef

Аз се отказах от зоопарка за утре и сигурно ще идем на някой МОЛ или друго климатизирано място, че вчера излязох за 1 час навън и ми стана лошо  Confused

# 36
  • Русе
  • Мнения: 764
Ето малко снимчици от нас:
http://may2010.snimka.bg/baby/mayisko-bebche-na-2-meseca.514583.19661822
Както казах и преди силно ме впечатли фото сесията на Херцог и намерих фотографка, която ни направи страхотни снимки.
Сега докато качвах нашите разгледах албумчето. Страхотни бебоци си имаме. Пу-пу! Да са живи и здрави!

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ей, много празници!!!

danly, досетих се аз от ФБ, че ти си рожденничка. Там все още мало трудно свързвам имена с никове, но вече по бебнцата се ориентирам  Embarassed Та:
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ДАНИ!!! ДА СА ТИ ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА, ДА ТЕ ОБИЧА И УВАЖАВА МЪЖА, ДА СИ МНОГО ЩАСТЛИВА МАЙКА И ЖЕНА  bouquet

natalinik, И ВИЕ ОЩЕ МНОГО ДЪЛГИ ГОДИНИ ДА СЕ ОБИЧАТЕ С ЛЮБОВЧО!!! ДА ДОЖИВЕЕТЕ ДЪЛБОКИ СТАРИНИ ВСЕ ЗАЕДНО И В ЛЮБОВ!!! Hug

Марая, дано не е нищо сериозно със секрета!  Praynig Ами ше си ги обичаш, как не  Hug

Аз как съм се разнежила - от Нова Загора ми пращат снимки на Габи и се гледаме на скайпа, отделно ми рецитира "Аз съм Българче" и "Хаджи Димитър" по телефона, а сутринта ми изпя "Тих бял Дунав"  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Направо си поплаквам от умиление  Embarassed

На Аптамила пише да се използва до 3 седмици след отварянето, но нашия направи 2 месеца  Embarassed Не смятам да хвърлям, ползваме го от дъжд на вятър.
vivid_v, аз нямам скрупули да дохранвам с АМ, обаче от кърма И е по-добре на стомахчето. Замислих се за малко дали да не цедя сутрин, когато имам повече кърма, обаче това цедене...  Sick А и сутрин не е кой знае колко  Confused
Malini, и аз дебна като копой да не уцели палче. Обаче Крисето си цока бибата и аз упорито и я бутам  Crossing Arms
happiness, Криста задължително се нааква нощем (тя често си ака де) и я сменям. Гледам да е максимално бързо, не я мия, а с кърпички почиствам и веднага пак в леглото - да знае, че се спи по това време. Да ти кажа за давенето ( нещо съм се разписала днес  Embarassed) - към 10ч. я сложих в леглото да си гледа играчката и взе да позаспива. Аз останах в нейната стая да се епилирам и я наблюдавах - по едно време мис е видя синя в лицето  Shocked Скочих и я грабнах. Тя уж спеше, обаче взеха да и се връщат разни слюнки и мляко, направо акъла си изкарах. Сетих се за теб  Hug Тя се посъбуди, натръцка се, върна малко и ми се хили пак като репичка. Аз днес не я изпускам от поглед - заради това посиняване, заради евентуално уцелване на палец...  Crazy Обаче този синьо-червен цвят май беше свързан с пръцкането и задавянето  ooooh! Нали им е тънка кожата, вените яко прозират  Crazy

Ние още не сме излизали днес - включвам климатик в стаята в която не стоим и отварям вратите да охлажда  Peace

А, змейче, писала си докато пиша и аз. Пак щеше да се наложи да дописвам - наистина утре ще е мор за открито място.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 150
Честита ни нова тема! Hug Славче,да си жива и здрава ,че се занимаваш с това!  bouquet Heart Eyes
Аз днес пропускам разходката и оправям бъркотията вкъщи,гладя и т.н.

# 39
  • Мнения: 115
Привет!

Славче, мерси за новата темичка  beer

danly, Честит ти рожден ден и тук! Да си жива и здрава и само радост да те спохожда!

vivere, на опаковката на Аптамил-а пише 3 седмици, но пък едното пликче е 450 гр. Но едва ли на Фризолака екстремно ще му се влошат хранителните качества ако е отворен примерно 3 седмици. А пък и ти щом дохранваш рядко  Wink

Отивам да чета предната тема, че от 1 седмица племенниците са на гости и само профилактично отварям форума.

Само да питам, вчера докато търсих по аптеките лактогонен чай, на едното място ми препоръчаха хомеопатично
лекарство за кърма  Thinking Някой има ли повече информация?

Magi
, страхотни снимки!  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 143
Така, разгледах албумчето, уникално сладки бебоци и реших да кача и аз 2 снимчици http://may2010.snimka.bg/baby/mayisko-bebche-na-2-meseca.514583.19662512

Данли, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!Да си жива и здрава, много обичана и мъжете много да те слушат

Хепинес
, аз веднъж купих вода на ХИП за бебета, само че на нея пише ако не се изпие до 2 дни пак да се преварява. Ние я изпихме, защото аз му правя АМ а и бая си цока водичка, така че ако ти взимаш трябва да я подпийваш иначе пак ще вариш

Змейче, добре че сте се отказали от Зоо-то че не е за хора просто много е жега. Аз препоръчвам МОЛ Сердика, въпреки че няма детски кът има мноооого пространство за разходка, удобен кът за преповиване и умерен климатик( и най страхотната мелбаджийница)

Аз днес също още не съм излизала, ама към 5 ще паля колата към парка че съм се разбрала с една приятелка, ама как ще се справим с жегата не знам

Марая, дано да нямаш проблеми със секрета

Алекс, повече да не ти се случват такива кризи

Ани, целувки на Габче, кога ще си го взимаш или направо за морето?

Последна редакция: пт, 16 юли 2010, 14:56 от dudunski

# 41
  • пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас, толкова отдавна не сме писали и чели, че направо се озъбих докато изчета пропуснатото. Радвам се, че всичките ни бебоци са добре, растат и хубавеят кои по -поклушни, кои не.................://// Ние вече сме доста наддали, чак се притесних. На последната консултация, която беше на 25 май, тежахме 5560 гр. и сме 58 см.. За един месец е наддал 1,400 кг. - това си е доста. Иначе направо съм извадила късмет с този син - не плаче, занимава се сам, когато е буден - смее се, гука, писука, все е весел. Вечер заспива към 9,30 след къпане и хапване и се буди към 5,30 - 6 часа. Толкова ми е лесно да се грижа за него, че имам чувството, че мога да изгледам още пет бебета. Вие как завивате бебетата в тази жега? Ние спим само по боди - потниче и с една тензухена пеленка, която малчо веднага изритва. Ваксините ги понесохме много добре, но след това предаване на Гала доста се притесних и сега в дилема как да постъпя - дали да давам хомеоптични капки преди и след ваксината? На 25 юли пак сме на ваксина за втори прием на двете ваксини от предния месец и незнам.
За храненето аз понеже нямам и неможах да предизвикам увеличаване на кърмата се хреним с НАН1 и кърмя сутрин и вечер каквото има да го изсуче. От вчера давам сокче от ябълка по 1 - 2 лъжички много му се услажда, защото смятам да го захранвам от 4-ти месец. Колики нямамаме - навърши два месеца и секнаха изведнъж. Незнам какво още да пиша, толокова моного неща съм пропуснала. ААААААААА сетих се за Вигантола - спрях го, печем се по-малко на слънце и смятам да го подновя чак октомври, като захладнее и се застоим повече вкъщи. Това е засега от нас - ЦЕЛУВКИ И ПРЕГРЪДКИ ЗА ВСИЧКИ МАЙСКИ БЕБОЦИ...................... Hug

# 42
  • Мнения: 195
Danly newsm59 Tada
Аз що съм останала с впечатление, че всички АМ са с трайност 4 седмици  newsm78 нашето върви за 4 дни де...
Днес ми прави номера с яденето сутринта в 8 рев давам аз и от 150мл изяде 50, част от които й се стекоха през устата  а мен като ме хванаха лудите 8.20 още я пробвах дали ще яде 8.30 вече бяхме навън. Направо с 200 се изстреляхме на разходка докато не е станало ад и се прибрахме в 10.30   Joy

# 43
  • пловдив
  • Мнения: 1
Крисчана защо Йоана яде по 150 мл. - пет пъти ли я храниш на 4 часа или 6 пъти на 3 часа. Ние сме още на 120 мл. 6 пъти, но вечер в 9 ядем по 150 мл. и пак  наддавме много..........уффффффф

# 44
  • Мнения: 2 558
Аз снощи уж писах, ама явно е било насън  hahaha

Славче, голямо благодарско за темичката   bouquet

danly, да си жива,здрава и много щастлива

aniK , страхотно предложение за заглавие  Joy
за размерите на нашите финни госпожици - Крисето от раждането поведе с 2см на дължина /Ивката беше 45см/, та значи сега имаме да наваксваме с 1см  Mr. Green

Тани4ка, inka2005,Sevdelina, малчовците са невероятни сладури  Heart Eyes

tufituri, честит ти племенник! Да е жив и здрав! Heart Eyes

Маги, страхотни са снимките  Grinning Малчо много сладък  Heart Eyes

Момичета, вашите бебоци държат ли си вече вдигнати главичките, като ги оставите по корем?   :thinki

Общи условия

Активация на акаунт