ЮНЧЕ с палави крачета , стяга бански на лалета :) ТЕМА 108

  • 37 450
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 989
Аяс, виждам тееее... Драсни два-три реда, моля те! Липсват ми дългите ти постове  Hug

Петя, радвам се, че Марти вече е добре. А Габи как е? Подготвя ли се за градината? Купихте ли всичко необходимо?

И аз да си похваля детето. Павел вече ходи, ако мога така да кажа, защото той не го знае. Тъй като е доста страхлив, подходих по друг начин. Хващам го за качулката на анцуга и той си мисли, че го държа, а аз всъщност само съм хванала качулката, за да дръпна в случай, че тръгне да пада. Бих казала, че ходи доста стабилно и прави бая крачки преди да се килне настрани. Дано скоро се престраши и се пусне самичък.

# 691
  • Мнения: 269
petia_tag, Hugна Марти,радвам се,че е по-добре.
polito_87 , thumbsupи да ви е честито Hug
Колкото до Нурофен,сме алергични към него.Давах му го,когато бяхме лепнали гадният вирус.Редях го с Панадол но от Нурофена му се появиха големи червени петна. Наложи се да спрем всякакво лечение с лекарства за да не стане още по-зле.Така се бях наплашила ooooh!,защото същият ден му дадох и праскови,помислих си,че може да е от тях Praynig
Почерпете се за щастието на сестра минека  никога не ги напусне НАЗДРАВЕ!

# 692
  • Мнения: 50
Петя
Радвам се, 4е Марти е по-добре. Стефан изкара тази треска, когато бе6е на 8 месеца, и си е доста гадно с такава висока температура.

Аз съм командировка, а мъжете се гледат вкъ6ти сами4ки Simple Smile. Стефан ме е търсил днес, като се е прибрал от детската градина, и като са тргъвали да се къпят (обикновено аз го къпя ве4ер), и е повтарял "Мама, мама"...Много ми е мъ4но, но няма как. Няколко дни 6те изкара без мен.

В детската градина не иска да спи и това е. Слагат го в коли4ката, и така спи...А у нас си заспива и на обяд и ве4ер сам, без приспиване. Не знам кога 6те се нау4и. Ина4е много му харесва, играе, смее се, храни се сам.

Ве4е вси4ко яде - в градината хи4 не ги жалят. Хапват и надени4ки, и кет4уп. Онзи ден ходихме на виетнамски ресторант, и той награби да яде от на6ето ядене - в крайна сметка му дадохме да си дъв4е едни нудели (без подправки), та може да се каже, 4е е захранен и с азиатска кухня   chef

В тази връзка да питам по-знае6тите - някакви по-специални насоки има ли по отно6ение ра4е6ките деликатеси? Аз знам 4е скариди, раци и тн са много полезни, изто4ник на много 4исти протеини, а и вкъ6ти доста хапваме (те всъ6тност тук са доста разпространени и не се водят деликатес), но пък съм 4увала за ужасни алергии от т.нар. shell-fish. Та по принцип мислех 4ак към 2 г да му дам, ама в детската градина сигурно 6те им дават.... newsm78

П.С. Извинявам се за правописа, но Кредора ми не поддържа типи4но българските букви (4, 6 и т.н.) Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 989
Момичета, искам да ви питам нещо.

Не съм получавала пари от НОИ за месеците юни, юли и август. За юни месец бях предупредена, че ще закъснеят, тъй като изтича една година от раждането на детето. През юли месец работодателят ми (тоест свекърите) бяха объркали нещо в изчисленията и подадоха декларацията наново в началото на август. Трябваше да получа парите след около две седмици, но мина повече от месец. От НОИ ми казаха, че трябва да си получа парите за юни и юли до края на седмицата, тъй като персоналният регистър бил пристигнал на 1 септември. За август не бил пристигнал още персоналният регистър.

Моля някой да ми обясни какъв е този персонален регистър!


Отделно свекърва ми ми каза, че след първата година, работодателят вече не внася декларации и зависи само от НОИ кога ще преведат парите. В тази връзка, получили ли сте си обезщетенията за август и ако да - на каква дата?

# 694
  • Мнения: 168
snowwhite,много е хубаво че детенцето ти се е приспособило толкова бързо и е доволно, и си има приятелчета вече.Като знам как повечето дечица ,които от малки се отделят от майките си ,какви истерии и какви стресове изживяват.За раците и скаридите не мога да давам съвети,защото аз и на голямата ми дъщеря като давам ,давам със страх и съвсем по малко  newsm78.

Поли,аз получих само за юни на 13.07,от тогава нищо не са ми превеждали.Попитах счетоводителката и тя ми каза няма причина да не получаваш,звъннах в НОИ и от там ми казаха същото като на теб и пари да очаквам по тази причина след 15.09.

# 695
  • Мнения: 5 138
Поли87, Мариета и аз съм като вас и ходих до Нои лично.
Там ми казаха че персоналния регистър ми е внесен на 01.09. та да чакам превод на 14.09.
Попитах ги защо така, а те ми отговориха че когато работодателя си оправи всички документи като осигуровки на фирмата болнични и др. такива движения във фирмата за месеца и го внесе този регистър в НОИ/регистъра е един вид информация за всеки работник от фирмата-дали е болен,в отпуск платен или не, в майчинство и т.н./ та след внасянето му горе долу период от две седмици ще има превод на майчински и болнични.
И свекърва ти не е права, защото нямаш осигуровки но имаш там една здравна която е 8лв и стотинки но заради тях и заради информацията за теб в регистъра който работодателя ти не е пуснал навреме парите се бавят от НОИ нямат вина в случая.

# 696
  • Мнения: 165
Отделно свекърва ми ми каза, че след първата година, работодателят вече не внася декларации и зависи само от НОИ кога ще преведат парите. В тази връзка, получили ли сте си обезщетенията за август и ако да - на каква дата?
Напротив длъжен е работодателят да подава обр.1 за майката , а дължимата здравна осигуровка е 4.8% върху 420лв.т.е.20.16лв. Обезщетения за август евентуално ще се получат около края на м.09, ако работодателя подаде декларациии за м.08 до средата на септември. А за миналите месеци предполагам скоро ще получиш.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 15:55 от vanny_

# 697
  • Мнения: 0
polito_87 при мен, работодателя е внесъл всички документи за месец юли някъде към 25 август. Пари от НОИ получих за юли на 3 септември.

# 698
  • Germany
  • Мнения: 8 034
Здравейте Simple Smile
Ние се завърнахме от концерта. Беше страхотно! Аз още не знам на кой свят съм, защото U2 са ми отдавнашна мечта и този концерт просто ме разби. Иначе, Атина въобще не ми хареса. Мръсно и миризливо, адски много пакистанци и т.н, самите гърци са супер нахални, невъзпитани  и нелюбезни и въобще там повече не мисля да стъпя /освен като отправна точка за някой остров/. Добре, че навръщане спряхме на Катерини за 1 ден, та да си "оправим вкуса в устата". Разбихме се от път, но както каза мъжа ми концерта си заслужаваше и пътя и мизерните хотели Simple Smile
Децата са добре. Брани вече ходи сам из къщи и мисля този уикенд да правя прощъпулник. Бобо както го готвехме за у-ще, така е приет в предучилищната в детската до нас /която ми беше мечта/ и сега много се чудя. От една страна е добре да си свикне в у-ще, а и вече съм го подготвила, от друга - в детската ще му е по спокойно и уютно, а на мен в пъти по удобно, защото няма да търся занимални и т.н, а и ми е до блока, а и ще ми даде допълнителни точки за Брани.... ох, не знам. До петък трябва да решим.
Петя, дано Марти е по добре.
Полито, аз за август пари още не съм получила, но предните месеци идваха към края на следващия, защото моите шефове плащат осугуровки около 10то число и докато се обработят нещата става 20-25ти.

# 699
  • Мнения: 255
Напротив длъжен е работодателят да подава обр.1 за майката , а дължимата здравна осигуровка е 4.8% върху 420лв.т.е.20.16лв. Обезщетения за август евентуално ще се получат около края на м.09, ако работодателя подаде декларациии за м.08 до средата на септември. А за миналите месеци предполагам скоро ще получиш.
И аз знам, че са 20лв и стотинки, но защо процент точно от тази сума - 420лв? И защо тези осигуровки миналата година бяха по малко след като мин раб заплата за тази година не е по-голяма?

# 700
  • Мнения: 111
Поли работодателя всеки месец си подава документи както са ти казали вече, аз полуавам след 17-то число за предния месец, последно на 17-18 август взех за юли, сестра ми подава всичко към НОЙ в първите работни дни на месеца и от там две седмици чакам и получавам парите
Петя  Hug

# 701
  • Мнения: 165
И аз знам, че са 20лв и стотинки, но защо процент точно от тази сума - 420лв? И защо тези осигуровки миналата година бяха по малко след като мин раб заплата за тази година не е по-голяма?
Защото базата не е МРЗ, а минималният осигурителен доход за самоосигуряващите се лица, миналата година беше 260лв., а сега 420. Crazy

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Здравейте и от нас!
Грети, ето ме.  Hug Нямах няколко дни нет, после бяхме на Добринище, както Нели писа.
Изчетох ви, но няма да се включвам по обсъжданите теми, защото мисля, че вече всичко сте разнищили, а и сигурно ще пропусна нещо.

С майките от парка с които си отгледахме заедно децата ходихме на Добринище. Беше страхотна почивка и за нас, и за децата/въпреки, че се върнаха болни, много им хареса/ и за мъжете. Дано да можем да си позволяваме още такива екскурзии.  Grinning
В понеделник след като си събрахме багажа решихме да се разходим в Банско. Седнахме да обядваме и си седя аз и си гледам и виждам две красавици-веднага ги познах от снимки, които съм гледала-Ралица и Вики на Рени_Матс. Поогледах се и гледам зад тях мама Рени. И нея я познах и реших да й се обадя. Много усмихната жена, и приятна, както всички в този край. За съжалени наборчето Лора беше заспала и не можахме да ги запознаем с Марина. Но все пак се радвам, че си побъбрихме и се запознах с Рени.  Hug

Лошото след хубавия уикенд е, че се прибрахме в Пловдив със сополи и кашлица, а вечерта вдигна и Т. Добре, че не беше много висока-38,4. Дадох Панадол и я смъкна, до сутринта. Днес цял ден поддържа 37-37,5. Водих я при доки и ни изписа антибиотик. Каза, че много бързо е слезнало надолу и се налага.  Cry Прибрахме се в къщи, Марина заспа и след като се събуди, все едно не е болна. Нямаше Т, весела, игрива, не кашляше, носа не течеше. Дадох антибиотика, и се надявам тази нощ и утре да е вече добре.

Това е което се сещам за сега от нас!
До скоро!

# 703
  • Мнения: 199
да се похваля - направих прощъпулника на Никола - безкомпромисно си избра само книжката- писател  Wink

успях да омеся питка след 2 години пауза в тази дейност  Simple Smile забравих тотално да сложа "докторските" неща - за лекар, зъболекар, фармацевт.... а Никола хвана всъшност първо питката, да не изпусне топлият хлебец, който му е най-любим на света...

# 704
  • Мнения: 5 138
Тихичко да се похваля че май махнах бибата на Тони 24часа е без нея и няма драми, нея търси не реве много, е има 2-3 сукания повечко в изнервени ситуации, но той е със сополи и пробиват двете половини на горните предкътници, та е нормално да мрънчи.
Утре сутрин ако е спал добре и не плаче за нея я хвърлям в контейнера.
Много се притеснявах как ще я махам, а то стана от самосебе си, от 2 нощи като се събуди и му я дам почва да пищи и си я вади от устата и аз реших че не я иска и май съм права.

Общи условия

Активация на акаунт