В каква последователност, циклене на паркет, тапети или боядисване на таван ?

  • 10 000
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Моля ви някой може ли да ми каже в каква последователност трябва да стане ремонта ? Първо цикленето, после тавана и лепенето на тапети ?

# 1
  • Мнения: 511
Аз бих направила следното-таван,тапети и накрая циклене.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2
Циклене, таван, тапети.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 525
Циклене, таван, тапети.

Точно.  Peace

Аз бих направила следното-таван,тапети и накрая циклене.

И всичкият прахоляк от цикленето по прясно боядисания таван и новите тапети.  Mr. Green

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Първо боядисване на тавана. След това може да изциклите паркета, но трябва да изчакате около седмица с лепенето на тапети, за да изсъхне и да се втвърди хубаво лака и да не го скапете с покриване с найлони докато лепите тапетите и носене на мебели. Обикновенно се налага да се сменят первазите, защото тях никой не се наема да ги цикли и направо се слагат нови, това може да стане и след като залепите тапетите ако се споразумеете с хората които ще циклят. Ние ги помолихме, да лакират необходимото количество первази предварително в склада им и дойдоха само да ги монтират.

Винаги се започва от горе на долу. За това - първо тавана, после стени, накрая пода. Ако стените се боядисват се прави преди цикленето, като се оставя малко боя да се мацне някъде ако стената бъде засегната от машините при цикленето. Но тъй като тапетите няма как да бъдат поправени, може да се сложат след цикленето. НО трябва паркета много да се пази, а не след това да питате "Как да изчистя паркет от боя, тапетно лепило, гипс, ...?".

# 5
  • Мнения: 599
Питам защото сме в спор, според мен трябва първо да е цикленето, защото даже и безпрахово пак се видгало доста прах, а ако е боядисано и налепено с тапети, нали целия прах ще отиде по стените и тавана..... newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 8 002
Първо таван, после тапети и най-накрая циклене. Веднъж лакиран, независимо от лака, за известен период от време той е по-нежен и трудно се слагат стълби и т.н., за да се ремонтира останалото. Колкото и да покриваш, винаги пада някъде латекс, праши се, полепва директно по лака.
Ако решиш тапетите да са последни, задължително покрий изсъхналия паркет с велпапе или някакви кашони.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Vessi-barabesi, да вдига се прах при цикленето, но не е чак толкова много и лесно можеш да го изчистиш от стените с прахосмукачка. А на прясно лакиран паркет, много лесно се получават драскотини а и трудно ще го опазиш от латекс. До сега поетапно в три стаи сме слагали нов паркет, с редене, циклене и цялата галимация и винаги е било при готови тавани и стени. Масторите ни съветваха да си оставим боя за корекции, но не се е налагало. Само в едната стая, след цикленето слагаме тапет на едната стена, който е доста релефен и леко мъхест и помолихме майсторите да дойдат за первазите след като сложим тапета, като изчакахме достатъчно лака да се е втвърдил напълно и само постлахме найлон на пода. Пак казам - по принцип след лакиране от няколо часа до един ден не трябва да се влиза в помещението изобщо, след това само по чорапи, около седмица да не се вкарват тежки мебели, какво остава да се суркат стълби.
Хубаво е да имаш боя, защото се случва с машината да допрат и наранят стената.
В крайна сметка, всичко зависи колко време имаш да чакаш лака да изсъхне и колко ще го пазиш след това.
Цикленето на паркета е доста по-скъпа и трудоемка процедура и ако скапеш лака ще е по-трудно за поправка.

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Подкрепям Милинка от горчив опит. Независимо какво пише на опаковката, лакът доста повече време остава уязвим на надраскване. А праха по стените може да се изсмуче в прахосмукачка. И задължително си опаковайте всички мебели в тънък найлон, че после една година ще откривате наслоен прах от цикленето на най-невероятни места.

# 9
  • Мнения: 599
А бихте ли ми препоръчали майстори за Варна, фирма за циклене на паркет и за шпакловане на стени ?

# 10
  • Мнения: 1 265
1.таван
2.тапети
3.циклене и боядисване на под
4.поставяне на первази върху тапетите/така е по-лесно слагането на первазите

Аргументи:
Когато влязат майсторите със стълбите да поставят тапетите може без да искат да направят нещо на ново боядисаният под.
Праха при цикленето и боклуците майстора си ги почиства с неговата прахосмукачка и не се замърсяват тапетите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 571
А бихте ли ми препоръчали майстори за Варна, фирма за циклене на паркет и за шпакловане на стени ?
За паркета мога да препоръчам фирма Елдорадо Цените им не са от най-ниските, но работят качествено и с хубави машини.

# 12
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 760
Майстора, с който уговаряхме циклене каза следното: Ако ще правите стените/шпакловик, бои/ първо ги правите, викате ме и минавам грубото циклене. Колкото и да е безпрахово хич си не е такова. После боядисвате стените, минаваме финото циклене, което вече е с прахосмукачка и накрая лакиране.

Общи условия

Активация на акаунт