Аси и Демир - Магията се повтаря - Тема 51

  • 32 988
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 273


Да си припомним с кого живее сега Мурат #2gunfire #2gunfire

# 76
  • Мнения: 273


И след грозното нещо красиво -  любов и то истинска txtloves

# 77
  • Мнения: 273


Още малко красота и вече наистина спирам, че ме гонят Hug

# 78
  • Мнения: 0
Че филмът "ЗС" има послания отвъд заявените ме навежда ето какво.
1. Близката връзка между продуцентката Томрис и Туба. Туба открито казва, че тя й е като втора майка. Това означава, че Томрис мноого добре я познава. И в "Аси", и в "ЗС" героините приличат на Туба - искреност и неприкритост, любвеобилност и доброта, но и противоречивост, избухливост, своенравност. Тези й качества лесно се откриват и в интервютата й. Просто филмът като че ли изговаря това момиче и неговия живот.
2. Казаното от Онур Сайлак (Левент), че и в "Аси", и в "ЗС" са като на война. Че в "Аси" са снимали като в "Биг брадър". Голямата бяла къща в "ЗС" с една неизпускаща от очи своя красавец майка напомня за "всевиждащото око" в "Антакия.
3. Сценаристите на "ЗС" в първия сезон са почти същите като в "Аси". Да, те имат една голяма идея в този филм - да преставят Истамбул като средище на много светове, които могат чрез изкуството да прехвърлят мостове между себе си. Но диалозите са плод на житейски впечатления и обобщения. Те се напасват към актьори, събития, към живота. Животът на Туба, истинският живот имам предвид, е много интересен и драматичен, и те според мен го експлоатират във филма, така че няма отчетлива граница между жизненото и игралното действие. От тук и дребните съвпадения в имената, приликата между Мурат Й. и Джансел Е., цели фрази в двата филма, като онази за сливането на земята, небето, морето в любовта.
Затова си мисля, че онази история между Мурат и Туба, започната в "Аси", продължава в "ЗС".

# 79
  • Мнения: 0
Здравейте  и от мен.Изпратих гостите и веднага съм при Вас.
Боже,надникнах в темата за ЛиН...Потресена съм!!!Снимки на Нюргюл за доказателство,че е най-сексапилната актриса...Ако синът ми беше по-млад щях да го обучавам с тези снимки т.е.да знае от какви да се пази!То бива бива пошлост ама чак толкова...гнусно е ,меко казано.
Хубаво е и да му кажеш на сина се ,че една жена не бива да ходи с толкова мръсна коса когато я снимат.Имам предвид снимката на Нюргюл в колата.А и доста от снимките са доста стари.Дайте онази с "Искрящо" белите дрехи.От това по-голям кич - здраве му кажи.Ами със изкуствената кожа костюм на какво прилича,с тия ланци и "красиви" КрАчИЩА. Наистина пазете синовете си от това чудо. #Crazy

# 80
  • Мнения: 0
А ето какво показват аналогиите:
- В "ЗС" действието е задвижено от самоубийството на СелИН, която за пореден път не чува исканите думи "Обичам те". - Катастрофата на БурчИН, след като открива зараждащата се любов между Мурат и Туба.
- Мурат оджа:  две години живее в зависимост от случката и в студенина. - Мурат Й.:  две години брак, в който изговаря някакви славословия, играе своите филмови и житейски роли, ала това не е онзи Мурат, чиито очи изразяват богата душевност и живот.
- Хасрет: изоставено от майка си дете, борещо се да оцелее между бодлите  и пироните. - Туба: самотно израсло по градини дете, трудно общуваща по собствените й признания, трудна и лесна, противоречива.
- Песента в "ЗС" с нейния текст. Ами не се вписва в нищо друго, освен в живота на самата Туба.

Последна редакция: нд, 18 юли 2010, 17:52 от Catya

# 81
  • Мнения: 0
Затова си мисля, че Туба е преживяла разочарованието си от Инал Бюлент, но не е преживяла любовта си към Мурат Й. Тя самата е романтичка, но е наясно, че днешният живот е прагматичен и че любовта се превръща във "връзка". Връзката й със Сами Сайдан като че ли е и бягство от мъжете-актьори, които засега й носят повече болка, отколкото щастие.

# 82
  • Мнения: 0
Ринка снощи късно е постнала в другата тема този клип, наречен кой знае защо трейлър. Настина е любопитно да се гледа.
http://www.youtube.com/watch?v=ZZnmfUFv4so

# 83
# 84
  • Мнения: 0

img]http://img142.imageshack.us/img142/5769/222227777copyak3.jpg[/img]


[/quote]

10 НЕЩА, ЗА КОИТО БОГ НЯМА ДА ТЕ ПОПИТА НИЩО НА ОНЗИ ДЕН:

1. Бог няма да те попита каква кола си карал през живота си. Ще те попита колко хора, които са нямали кола си закарал до мястото, където са отивали.

2. Бог няма да те попита колко кв. метра е била твоята къща. Ще те попита колко хора си приел да нагостиш в нея.

3. Бог няма да те попита какви дрехи си имал в гардероба си. Ще те попита на колко хора си помогнал да се облекат.

4. Бог няма да те попита каква ти е била най-голямата заплата. Ще те попита дали ще се промениш, когато я получиш и я задържиш.

5. Бог няма да те попита коя е била най-голямата ти позиция в работата ти. Ще те попита дали най-добре си се справил с нея.

6. Бог няма да те попита колко приятели си имал. Ще те попита на колко си бил приятел.

7. Бог няма да те попита с какво съседство си живял. Ще те попита какво ти е било отношението ти с тях.

8. Бог няма да те попита какъв е бил цветът на кожата ти, а ще те попита какво всъщност имаш вътре в теб.

9. Бог няма да те попита защо ти е трябвало толкова много време, за да намериш спасението, той направо ще те заведе в твоята къща в рая, а не в ада.

10. Бог няма да те попита на колко хора си изпратил това съобщение. Той вече знае.

Добрите приятели са като звездите, понякога не ги виждаш, но знаеш че са там...


Поздрави

Далеч от вас, далече от сърцата ви,
останала без интернет, без връзка,
сама съм аз, и моля се в душата си –
на 31-ви вечерта да бъде... лъскава!!!

Но не със тоалети или със герданчета,
като онези, с които Бурчи е известна!
А с много смях, достигащ чак до лампите,
и правещ вечерта ви звездна!

И с пожелание, което от сърцето ми извира,
с надеждата, че вярвате във мойте думи,
сега ви казвам – пенливо вино нека се излива
и вечерта да бъде много, много шумна!

Да стане полунощ, а приказките да не стихват!
И да не слизат от лицата ви усмивките!
Сълзи да капят, тук-там, понякога, по избор,
от радост, че успели сте, приятелки!

Във днешното тъй трудно, тъй забързано,
за всички ни оскъдно лично време,
ангажименти, грижи да загърбите,
в реалност да превърнете една идея!

С Дидока поотделно ще си мислиме,
но с вас ще бъдем, та макар и отдалече...
Мечти се сбъдват, стига да го искаме!
Животът го доказа вече...

... Във нашта темичка се молехме
да устои Туба и да не каже “ДА”,
четяхме, пишехме и спорехме
дали със оператора ще бъде тя... !!!

Мечтата ни се сбъдна! Знаете...
Тя вече не е със Сами!
Видях, на “бобени отскоро баете” -
дали Мурат със Бурчи ще се раздели?

И още повече, приличащи на луди,
пак молим се и тайно се надяваме
да доживеем миг, да ни събуди
веста за нейното сгодяване

с единствения, който й подхожда –
мъжът със многото усмивки и лица.
ОЛМАЗ, преведено “Не може!”
да не застава помежду им със Мурат...

Спомнете си моментите красиви,
спомнете си и тяхната мечта –
“Мигът да спре... да сме щастливи...”
И вижте “раждането на деня”!

И в утрото идете до морето
и направете лодката на любовта,
във стъклена бутилка я сложете –
тъй сбъдна си мечтата Асия!

Посланието може и да стигне
до бреговете на обратната река –
магията-любов отново да изригне –
да събере Мурат с Туба...

Аз пак ви пожелавам от сърце –
бъдете искрени, бъдете весели!
И снимки направете си безчет –
да ви напомнят тази вечер!


Мечта една, ала голяма,
ще осъществите вие, ние ще сме с вас!
И после тук, във форум BG.mamma
ще пресъздадете вечерта за нас!!!



  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 18 юли 2010, 18:34 от muratuba

# 85
  • Мнения: 0
Catia и аз мисля като теб.Все пак те бяха 2 години заедно.С родата е без нея с БО или без нея те са заедно.Тя му е в прегръдките,в ръцете му,те се целуват,лягат си заедно.Ми това си е семейство.Колкото и хора да има около теб ти трябва да го изживееш това което играеш.Нали трябва да изглежда "професионално"Лесно ли е да го забравиш newsm78

# 86
  • Мнения: 0
Може ли и мен да ме присъедените към феновете,моля.

# 87
  • Мнения: 10 240
Здравейте и от мен! newsm51

Много ми липсвахте днес!
Много сте задълбали във аналозите между Аси и Пленителката! Доколко идеите ви ще се окажат истина ще видим във втория сезон на Пленителката!

Катерина, желая ти приятна почивка!   grinning039  Събирай сили за наесен в темата!
Муратуба, радвам се , че отново имаш възможност да си с нас!   Hug
Проблем ли има в началния пост на темата?
  newsm78

# 88
  • Мнения: 10 240
Може ли и мен да ме присъедените към феновете,моля.

Ще стане с новата тема защото могат да се редактират постове само в следващите 24 часа, а те вече с минали от старта на тази тема!  Peace Peace Peace

# 89
  • Мнения: 10 240
Няколко снимки зад кадър:

   

   

   

   

Общи условия

Активация на акаунт