Консумирате ли месо и месни продукти?

  • 2 670
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 197
Ям с удоволствие всякакъв вид месо.

И аз, обаче гласувах, че ядем само пилешко и риба, защото:

1. Най-лесно ми е да готвя пилешко, така съм свикнала.
2. Детето не обича твърдо месо, като свинско или телешко.
3. Нямам мъж да се съобразявам с него и да готвя "по-хард" Wink месо.
4. Месото наистина е вредно, затова напоследък се опитвам да намаля даже и пилешкото.
5. Неотдавна пробвах да дам на детето свински пържоли, но пак отказа. Тъкмо се бях зарадвала, че ще добавя нещо различно в менюто... Cry

Месни производни умишлено вече НЕ КУПУВАМ, защото са блъскани с химикали. Преди детето ядеше кремвирши, но ги спрях.
Единственото друго месно, което ядем, е пастет от пилешки дробчета, който приготвям сама в къщи. (за да съм сигурна, че няма химикали!).

Но иначе, ако съм на гости или на ресторант - нямам скрупули да хапна какво и да е месце. Wink

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 16:46 от kinnie

# 16
  • Мнения: 1 214
Най-често пилешко и риба,но хапваме и свинско,кайма(смес)и заешко  по-рядко от пилето и рибата.Иначе си ми е вкусно,но чак да примирам за месо не.Отговорих с първа опция обаче  Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 865

Единственото друго месно, което ядем, е пастет от пилешки дробчета, който приготвям сама в къщи. (за да съм сигурна, че няма химикали!).


Хайде дай рецептата, че обичам дробчета и още една рецепта ще е добре дошла! Praynig Grinning

# 18
  • Мнения: 269
Да, ядем месо. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 197

Единственото друго месно, което ядем, е пастет от пилешки дробчета, който приготвям сама в къщи. (за да съм сигурна, че няма химикали!).


Хайде дай рецептата, че обичам дробчета и още една рецепта ще е добре дошла! Praynig Grinning

Веднага!  Simple Smile

Мноого е лесно (аз не съм по сложнотиите): Laughing

Ок. 700-800 гр дробчета (аз взимам кило, но тука ги продават със сърцата, значи като махна сърцата) (дробчетата добре изкиснати от кръвта), ги запържвам с ок. 70-80 гр масло (безсолно), хвърлям малко морска сол вътре, и, докато къркорят, нарязвам половин глава лук и го бухам вътре. После намалям огъня и си къкрят докато се сготвят дробчетата. Чат-пат бъркаш. Ако искаш, можеш да сложиш някоя подправка: пипер, кимион или др. Аз пробвах, но на детето все му пареше (че се изтървах и сложих много), после пробвах без подправки и пак стана чудесен. Веднъж пък добавих към 100 гр. гъби към дробчетата и лука и пак стана супер. Wink

Като се поохлади, пасираш и готово - в хладилника. Само да подчертая, че докато го оставиш да къкри, не го похлупваш, защото водата трябва да се изпари, иначе пастетът не се сгъстява, като го сложиш в хладилника.


Така и така съм тръгнала с рецепти, ето още една:

300 гр. зелени обезкостени маслинки (може и от нарязаните, че са по-евтинки)
1 кутия риба тон (от големите) с олио
1/4 средна глава лук
1 малка скилидка чесън

Маслинките не ги изцеждаш докрай, а ако ги изцедиш, трябва да добавиш зехтин. Рибата я сипваш с олиото. Всичко го пасираш и получаваш превъзходен пастет. Тука продават такъв в едни туби подобни на паста за зъби на Рио Маре, и са бая скъпи, освен това ги държат извън хладилник, та сигурно са бъкани с химикали... и ми излиза много на сметка това пастетче от маслинки.

За училище й мажа сандвич с един от тези пастети, нарязвам морков или домат за гарнитура. А за второто межудчасие (те ядат 2 пъти) - един плод. Така й осигурявам минимален прием на химикали.

Да чукна на дърво, откак съм почнала да следя тези химикали, не сме боледували сериозно - и двете.
А и наблягам много на чесъна - слагам го навсякъде, където върви! Wink

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ау, че хубави идеи за пастет! Ще направя! Вълшебно!
Свеки прави от дроб и прясно млако и нам си какви вълшебства още, разкошен е! Мляс!

Месо ядем много. Мъжъж ми особено задължително на всяко хранене тряба да яде някакво месо. Е, понякога за закуска, тестяна примерно прави компромис. Риби също консумираме доста често.
Покрай него и диетирането ми започнах да ям и аз доста меса.
Домашни животни по-трудно ям, щото ги познавам и ми е жал. Не можах да спася прасето Иветка, обаче хубави сунджуци станаха от него. Беше розаво с кафеви петънца, големи дълги клепки, навита на спиралка опашчица, елегантни нозе, въобще праскиня от класа!  Cry

# 21
  • Мнения: 2 000
Ядем месо. Основно пилешко, телешко и риба. По-рядко свинско. Колбасите сме ги намалили до минимум, защото качеството им е отвратително, а така ми се хапват едновремешните луканки и шунка.

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Да, всеки ден. Това, че е вредно е пълен абсурд   Naughty

Цитат

Ок. 700-800 гр дробчета .......

Страхотно, kinnie, обожаваме пастет и ще пробвам твоите още тия дни   bouquet

Последна редакция: пн, 31 окт 2005, 14:08 от anomalia

# 23
  • Мнения: 5 577
Да, хапваме.
Изобщо незнам как живеят вегетарианците.  Thinking

# 24
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Хапваме с удоволствие и нямаме постен ден!Моето верую твърди,че вегетарианството е вредно.

# 25
Хапваме си и още как. То май нямаме ден без такова (половинката не признава ядене без месо Confused Laughing). Ако случайно съм сготвила нещо постно почва да се навърта около хладилника да примъкне и нещо месно Mr. Green

# 26
  • Мнения: 750
Хапваме си и още как. То май нямаме ден без такова (половинката не признава ядене без месо Confused Laughing). Ако случайно съм сготвила нещо постно почва да се навърта около хладилника да примъкне и нещо месно Mr. Green

Това не го ли написах аз?!  Mr. Green Wink

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Да, и то с удоволствие всякакви видове месо, салами и др. такива, риба също. Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Дали от зодията (Риби) или от кръвната група (0), но съм си месоядка. Обичам всичко що е месо, с изключение на телешкото и заешкото (въпреки, че и него не го отказвам), колбаси, луканки, наденици, суджуци, пастърми, филета.
Риба и рибни деликатеси - всьо: най-вече бяла риба, миди, раци, рапани, скариди, калмари, октоподи, лангуста.

# 29
  • Мнения: 6 243
Не, аз не ям месо. Не гласувах, защото причините за това не се свеждат до дадените предложения. Ям млечни продукти и яйца.

У нас другите ядат пилешко и пуешко, чат-пат телешко, свинско - почти никога. Всички обичаме риба и фрути ди маре.

Ако под месни продукти се разбират колбаси - не. Купувам пушено месо и това им е за месен продукт.

Общи условия

Активация на акаунт