Тапети на вратите

  • 19 652
  • 23
  •   1
Отговори
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Първо да кажа, че търсих такава тема, но не открих Simple Smile

Та нашият ремонт го докарахме почти до вратите - вътрешните. Стари са, талашитени, боядисвани многократно с блажна боя. За нови не ща и да мечтая Simple Smile Първоначално мислехме да им теглим старата, добра блажна боя, но мъжът ми е видял у негов приятел врати с тапет и край - тапет ще е! Намирам много малко инфо в нета по този въпрос, а снимки - никакви. А снимките най-ме вълнуват Crossing Arms Чакам съвети - с какъв тапет, лак слага ли се, ако да, какъв, каква предварителна обработка се изисква и ... всичко.
Тенкс Simple Smile

# 1
# 2
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Да, хубави са, особено това последното с горската пътечка - аха да тръгнеш по нея Simple Smile
Но не става дума за фототапети /аз не уточних/ а за обикновени - нещо близо до бялото ще е. Тези харесвам като десен: http://tapeti.vratsabg.com/includes/Images.htm?opium/3859-90.jpg
http://tapeti.vratsabg.com/includes/Images.htm?opium/3850-90.jpg
http://www.e-domko.bg/product/187-5835-12-tapet-vinil-esprit-iii.html
http://www.minimax.bg/detail.php?ref=192-21
и подобни.
Но нещо не си ги представям на врата...

# 3
  • София
  • Мнения: 15 452
   Хубави са тези,които си показала. Предполагам,че се лепят с по-здраво лепило и се слага лак отгоре, но не съм сигурна! Точно тези,които харесваш са флок, маже се само стената/вратата и се лепи тапета. Казват,че лепилото държало добре и много лесно се слагали, а и когато трябва да се свалят, не се разкъсвали, а се сваляли цели и без мокрене.

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 00:00 от Тайна

# 4
  • Мнения: 112
   Много интересна тема!И нашите врати са стари и даже са налепени с кожа, имитираща дърво , която  се разлепа и навива като макарон:crazyeyes:Вече си скубя косата как да ги оправя.Това с тапетите е  интересен вариант, обаче...колко  ще  издържат с тапета и дали лака ще е достатъчна защита?Дали ще могат да се почистват newsm78Пък и сигурно трябва да са гладки за лепенето, а моите с това лепило за кожа са  ужасно груби.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 419
Сега като ви чета и си мисля - около дръжките много ще се цапа, ако е обикновен тапет. Това с лака ми звучи добре, но не зная дали е приложимо.. А дали няма в Домко или в Бриколаж светли и леки десени от онези, които се водят фототапет - те ми изглеждат устойчиви.

Само си мисля "на глас"...

# 6
  • Мнения: 5
Аз пък си мисля, че с тапет си е рисково, но с мебелно фолио или обикновено, рекламно няма да има никакви грижи. В стаята на детето направихми вратичките на гардеробчетата в различни цветове с рекламно фолио преди 8 години и не са мръднали, а основният потребител е голям вандал  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
И за мен по-подходящият вариант е самозалепващо мебелно фолио, има голямо разнообразие на цветове и шарки. Но е хубаво  краищата да се захванат с такер , за да не се отлепи след време, както е станало при  Lei@.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 452
И за мен по-подходящият вариант е самозалепващо мебелно фолио, има голямо разнообразие на цветове и шарки. Но е хубаво  краищата да се захванат с такер , за да не се отлепи след време, както е станало при  Lei@.
Не съм фен на фолиото, никога не можах да разбера, по страничните/тесните ръбчета как се държи. И не се ли надигат краищата?Защото не навсякъде може да се захванат с такер.Примерно на една вратичка на шкаф, цялата врата ли се обвива или се слага отделен лист отпред, други лентички по страничните ръбчета?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 816
То и аз не съм много голям фен на фолиото, но когато човек няма средства да смени шкафовете с нови, това е евтин вариант да ги поосвежиш. Hug
Тайна, зависи много от самата врата, преценява се как да се изреже и захване. На кухненски шкафове например се пуска по-дълго парче и се захваща от вътрешната старна на вратичката. Не съм много по обясненията. Crazy

# 10
  • Мнения: 1 059
В някоя доста стара тема от Да преправим старите мебели се спомена за облепяне на вратички на кухненски шкафове с тапети. Не помня подробности, но си мисля, че върху залепените тапети трябва да се мине с някакъв лак отгоре, като при декупажа (акрилен лак, спрей за джанти и др.) .
Със С200 ли мислите да лепите? Ще чакам подробности с интерес.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 419
В Бриколаж има огромен избор на фолио като цветове.
Тапетите просто няма с какво да ги залепите на блажната боя.

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Leia, с едно здраво шкурене ще се махне лепилото и ще ги изгладите. Нашите мъж ми така ги е търкал, че боята почти цялата е паднала Crazy

get_real, със сигурност лакът е приложим, така ги е правил нашия познат. Но колко ще е издръжливо, и аз се чудя newsm78

Vennie, много  ще съм ти благодарна, ако откриеш въпросната тема Praynig Иначе доколкото разбрах, смесвало се тапетно лепило с Ц200 Thinking

Дилянка, предварително се шкури, естествено. Изглажда се повърхността и се надира със ситна шкурка /така си го представям аз/ за да се задържи лепилото. Peace

За фолио варианта отпадна още в началото, защото ни излиза скъпо. Тук 3-4 лв. е линейният метър, а ролка тапет е 10-тина лв. /не скъпите/. Ние имаме 5 врати. средно по 3 кв.м. всяка.

# 13
  • Мнения: X
Тук съм да следя с интерес!
 Скоро почваме ремонт на нов апартамент и вратите са наистина ужасни-едни намацани с някакви кафяви шарки...ужас..
Аз мисля шкурене, С200, тапет и лак отгоре.
Какво казвате ?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 452
WWW.KIDSROOMDESIGN.NET
АКСЕСОАРИ И ДЕКОРАЦИИ ЗА ДЕТСКАТА СТАЯ

   Хем безплатна реклама искаш, хем не се отваря сайта, ако не си регистриран  Joy!

Общи условия

Активация на акаунт