Деца с увреден слух - 9

  • 184 279
  • 608
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 886
Да знам 4етон много и много искам да си направя тази операция просто тези пари ми идват в пове4е ве4е не мога да спя и само цифри са ми в главата кога и как ех ако става на изплащане все ще е по лесно мисля, незнам какво да правя аз ако знаех 4е с течение на времето ще ми се намали слуха........... още на 18 да бях опитала с тоз импант аз дори не  знаех за него но тогава не ми беше и нужно

# 76
  • Мнения: 554
Дива Орхидея, мног осъжалявам за това развитие на нещата. Цената на импланта наистина е ужасно висока, но все пак е решение на проблема. Човек никога не знае какво го очаква в бъдеще. Както е писала и Боби, може да няма проблем с импланта след 10 години.
Аз също постоянно мисля за бъдещето, което ни очаква и за времето след изтичане на гаранцията .... Поздрави и горе главата

# 77
  • Мнения: 3 886
Дива Орхидея, мног осъжалявам за това развитие на нещата. Цената на импланта наистина е ужасно висока, но все пак е решение на проблема. Човек никога не знае какво го очаква в бъдеще. Както е писала и Боби, може да няма проблем с импланта след 10 години.
Аз също постоянно мисля за бъдещето, което ни очаква и за времето след изтичане на гаранцията .... Поздрави и горе главата
Горе главата да така е много е трудно момичета да знаете незнам как държавата на голям човек поема след 18 години част от сумата  за  слухов апарат а за имплант  не ???защо????на синът ми му е много трудно  иска да ходи да рита футол да стане  супер футболист и да ми събере парите  Cry Cry децата изживяват ужаса с мен  и не по малко от мен самата Sad Sad толкова много въпроси имам за този кохлеар....дали можеш да чуваш по телефона с него ??newsm78.....дали може да се намалява като слуховия апарат??

# 78
  • Враца
  • Мнения: 871
Знаем ,че ти е трудно...ние можем само да ти дадем куреж..но основното  е  от теб.Колкото до чуване с имплант ..Криси чува.. разликата е ,че разпознава само речта ,която знае ..но ако разгледаш има клипчета в линковете по-горе, има момиченце на 5 год което си разговаря свободно по тел...Просто не зная какво да ти кажа...Няма ли някакви начини да се съберат паричките?

# 79
  • Мнения: 3 886
Уви толкова голяма сума не Confused

# 80
  • Мнения: 554
Такова е положението в държавата ни. Ние също от сега мислим за времето, когато дъщеря ни порасне.  дори и като мине гаранцията на външните части пак има скъсани кабели и разни други повреди, които са доста скъпи. Но този избор сме направили
А относно въпросите ти за КИ, тук повечето сме родители на деца и трудно бихме ти отговорили. Все пак е доста различно твоето положение.
Като ходих на прожекцията на филма, който преведе Илонка имаше възрастни хора, импалнтирани преди няколко години. Може би е хубаво да се видиш с тях.
А ти говори ли с представителите на фирмите? Те какво ти предлагат?

# 81
  • Мнения: 3 886
не с фирмите не съм говорила  това  ще стане когато поне на 80% имам шанс да го сложа КИ   сега само да говоря мисля няма смисъл Praynig Praynig Praynig Praynigно много се моля скоро да стане

# 82
  • Мнения: 2 543
Дива Орхидея, би ли споделила кой те насочи към кохлеарна имплантация? Не ти ли каза да има някакъв шанс за безплатна имплантация? Има от време на време някакви акции покрай които съм чувала, че оперират и възрастни хора. Далеч съм от мисълта, че всички възрастни пациенти са си платили имплантите. Пък има и стари модели импланти, които по принцип май изтеглят от пазара, но доколкото съм чувала, се случва да ги ползват още - вероятно на различна цена и при различни условия. Разбира се, че трябва да говориш с фирмите, а също така и с лекарите в двете болници - ама тези, които оперират, не аудиолозите. Проучи добре въпроса преди да се отчайваш. И накрая - аз напълно отказвам да мисля, че 10 години след поставянето имплантът задължително се разваля. Ако мислех така, щях да полудея много отдавна. Да пази Господ!

# 83
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Мислих и аз по тоя въпрос. Дали са минали десет години от първите ИСУЛ-ски операции? Имаше едно момиченце, (тогава), за което много ни говореха около нашата операция, което дори свирело много добре на пиано. Аз нямам познати, вече големи, оперирани в ИСУЛ, но би ми било интересно някой да разкаже, с цялата условност при първи имплантации, с тогавашните модели импланти.

# 84
  • Мнения: 25
"ЗАГУБИХМЕ СКЪП ПРИЯТЕЛ -
ДОЦ. Д-Р ЙОВКА СПИРИДОНОВА


   Нашата Йовка ! С болка в душите ни е много трудно да пишем за нея в минало време... Все още не ни се вярва , че тази толкова всеотдайна и грижовна към хората и децата с увреден слух лекарка вече не е сред нас, живите..."

юни 2010г.

http://sgbbg.com/tishina/index.php?option=com_content&task=v … =85&Itemid=52

 Flowers Rose

# 85
  • Мнения: 15
Аз нямам познати, вече големи, оперирани в ИСУЛ, но би ми било интересно някой да разкаже, с цялата условност при първи имплантации, с тогавашните модели импланти.
Аз познавам повечето от първите имплантирани деца, мисля че вече има 10 години от тогава. Резултатът е - на част от тях са сменени имплантите, поради всякакви възможни причини, вкл.технически. В това число слагам и сина ми, който е два пъти реимплантиран...
Веднъж поради лекарска грешка - неправилно поставен имплант и веднъж поради технически причини - просто спря да работи импланта....
Освен съвсем резонния риск, който се крие при всяка една интервенция, има и такъв от разваляне на говора. Тъй като, при такава повреда, говорът така рязко се влошава / започва да звучи носово, замазано, при всеки различно /, колкото по бързо се подмени имплантът толкова по-добре.
Но въпреки всичко, нито за миг не съм съжалила за взетото решение!
Ако някой, все пак иска да види големите деца, които имат импланти от 7.8 и повече години, може да заповяда на театралните репетиции, които се провеждат в момента. Това се случва всяка събота и неделя между 10.00 и 12.15  в залата на Театрална школа МОНТФИЗ / ъгъла на ул. Партений Нишавски” и ул. „Българска морава” до МОЛ София /. Почти всички деца са съ импланти.Само моля да ми се обадите предварително.
http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?aid=557180&id=438779175436

# 86
  • Мнения: 3 886
IEPPE НАСО4ИХА МЕ ВЕ4Е НЯКОЛКО УНГ  едното ми ухо е глухо а на другото имам 4уваемост до скоро 115 дб после станаха 110 не  усещах раликата  но и говорех по телефона  ПРеди Спиридонова да по4ине ме прие в болница за вливане на разширяващи  не мо помогнаха от 6 месеца с луха ми е 105 дб и сега ги усещам яко не мога да 4увам по телефона и  не мога да гледам  филми .Мога само БГ защото ги гледам в устата. ако си до мен те 4увам супер но има моменти някой хора си мрънкат под носа и се вбесявам Tiredсрам ме е да ка4а 4е не 4увам защото ме мислят за прокажена Confusedголям яок съм изживяла като дете но слава богу отмина  много ми се подиграваха сега и на синът ми  се подигра едно дете но той се ядоса и се оплака на майка му  аз не знаех той ми каза........ няма вика мамо да допусна не се тревожи сега остава само  да сложа на глухото имплант а на другото ще си седя с апарат4ето ако реши бог ех не вярвах 4е ще намалее на 30 години и ще патя така (

# 87
  • Мнения: 15
сега остава само  да сложа на глухото имплант а на другото ще си седя с апарат4ето ако реши бог ех не вярвах 4е ще намалее на 30 години и ще патя така (

Актьорът Явор Милушев сложи имплант над 50 годишна възраст. Не помня точно какъв беше проблема му, но бе свързан с прогресивна загуба на слуха. Със сигурност не го е и плащал...но все пак беше и депутат. Въпреки това, мисля че няма причина да не ти дадат КИ, но си трябва много настояване и зор. Напоследък критериите са доста субективни и ми прави впечатление, че се слагат и на доста големи деца, без да е предварително работено за нагласата на детето, без да се прави рехабилитация. Вече има и случаи на тинейджъри, които освен, че не носят външното тяло, искат да им се махне и импланта...
Преди няколко дни влязох в едно квартално магазинче и момчето на касата беше с КИ. Не се стърпях и веднага го притиснах с един кратък блиц - кога, как, защо? На 20 и няколко години е, сложен му е преди 3 и чуваше добре. Ситуацията - подобна на твоята. Тежко чуващ бил, но остатъчният слух взел да бяга и така....даже ми сподели, че ходел на рехабилитация в ИСУЛ, макар и не съвсем редовно  Grinning

# 88
  • Мнения: 2 531
DIVA_ORHIDEQ търси си правата!!!!  Едва ли в закона за здравето пише че децата имат повече права от възрастните!

Аз да се похваля, направо не вярвам, но бяхме на контролен преглед в Германия.... сина ми чува вече на места до 5 дб  Crazy основно 10-20 , направо супер!!!!

# 89
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
     Вчера писах, писах, и всичко изчезна...

     Точно от такова разказче имах нужда, много благодаря и за поканата. Ще дойдем да ги видим децата. Тъкмо повод да се оплача, че бях много ядосана. Преди две седмици слушаме, с някакви пари по проекти, откриват спортен център за деца с увреждания, работещ ежедневно, с кинезитерапевт, който да посъветва родителите за подходящия за заболяването спорт. Е, познайте - след едночасово въртене по всички сектори на стадиона, защото никой не го знаеше къде се намира, беше затворен!



     

Общи условия

Активация на акаунт