Схващане и болки в челюстта.

  • 66 768
  • 21
  •   2
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 115
Здравейте!Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем,на какво може да се дължи и как се лекува....
Значи от известно време челюстта от дясната ми страна прещракваше,докъто дъвчех,понякога и при говорене...Тази сутрин обаче се схвана,имам и болки,немога да си отворя устата...отварям я само до едно положение и повече немога.....
Незнам дали обясних както трябва,но наистина съм малко притеснена и....

# 1
  • Мнения: 3 166
Преди години и аз имах подобен проблем - схващаше ми се челюстта. Стигало се е дотам да не мога да говоря. Оказа се, че са нерви. След лечение нещата се оправиха. Но пък нямам спомен да съм имала болки.

# 2
  • Мнения: 397
Нарича се артрозо-артритис темпоромандибуларис.Лекува се с нестероидни противовъзпалителни и физиотерапия.Прегледа е при ЛЧХ или стомат.-ортопед.

# 3
  • Мнения: 23
на истина е на нервна почва ,наскоро бях с такъв проблем и то ме държа цял месец Sad мина от само себе си,но скърцането с зъби продължава та заради тоя проблем и зъб си счупих.

# 4
  • Мнения: 397
Съгласна съм,че и от нерви се схваща,но щом има пукане и прещракване,говори за проблем в ставата,още повече и ограничаването в движенията.Правят се специални снимки на двете стави и там се виждат измененията.Някъде го наричат и темпоро-мандибуларен джойнт синдром.Споделям,защото го имам.Иначе ,з.а скърцането със зъби,могат да ти направят спец.шина с която да спиш.С какво те лекуваха?

# 5
  • Мнения: 115
Аз съм се хващала,че докъто спя си стискам зъбите точно от тази страна,където е и прещракването и болката.Казаха ми,че и от това е възможно да е проблема..незнам.
А иначе сега болката и схващането изчезнаха,но прещракването го има още.

# 6
  • Мнения: 397
Да,възможно е.Докато спиш и скърцаш,знаеш ли,че натиска върху зъбите може да достигне 80кг?Затова лечението вкл.и трициклични антидепресанти.Но трябва да направиш и снимка да се види състоянието на ставите.Имаш ли липсващи задни зъби?

# 7
  • Мнения: 115
Цитат
Имаш ли липсващи задни зъби?
Не,нямам.
Ще отида в понеделник да ми направят снимка,днес бях на зъболекар,но общо взето,нищо не каза.

# 8
  • Мнения: 397
Само че снимките на ставите са два вида,едната не върши работа ама незнам как точно се казват.Трябва двете стави да излезнат само на един филм.Може да ти ги разчете ортопед или ЛЧХ.Обикновените зъболекари не разбират нищо от тези снимки.

# 9
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте!Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем,на какво може да се дължи и как се лекува....
Значи от известно време челюстта от дясната ми страна прещракваше,докъто дъвчех,понякога и при говорене...Тази сутрин обаче се схвана,имам и болки,немога да си отворя устата...отварям я само до едно положение и повече немога.....
Незнам дали обясних както трябва,но наистина съм малко притеснена и....


В случая се касае за два различни проблема. Щракането на ставата е резултат от процеси протичащи в нея. Възможно е те да са възпалителни или дегенеративни. И в двата случая е налице проблем, който трябва да се лекува.
Сутрешното схващане е резултат на стискане със зъби- бруксизъм. Най-често се дължи на стрес, лекува се трудно и дълго. Но липсата на лечение задълбочава проблема. А в случая, след като има налице и проблем със ставата, лечението е абсолютно наложително.

# 10
  • Мнения: 0
Zdraveite az imam sa6tiqt problem ot na4alo be6e samo ot ednata strana sega i ot drygata za po4nah le4enie izpisaha mi prah4eta DONNA vastanovqvali hry6tqlite na stavite.Zabolqvaneto emnogo nepriqtno nadqvam se skoro da se izlekyvam.

# 11
  • Мнения: 12
Моя приятелка имаше подобен проблем и се оказа, че причинителят на болките са няколко неправилно поставени коронки, които са затруднявали дъвченето й. Това по принцип може да доведе до много сериозни ставни проблеми и стопяване на костта. След лечение при Доц. Мариана Димова от Стоматологичния факултет в София болките отшумяха и тя се чувства многократно по-добре. Тя смени проблемните коронки и после направи няколко физиотерапии с озон (озонът подобрява кръвообръщението в меките тъкани и венците).
Тел. за връзка:953 23 66; 0885 84 84 80 - клиника "Единство".

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте, нова съм във форума и бих искала да питам дали има някой с диагноза TMД (ТЕМПОРОМАНДИБУЛАРЕН МИОФАСЦИАЛЕН ДИСФУНКЦИОНАЛЕН БОЛКОВ СИНДРОМ)?
На мене ми поставиха тази диагноза, сложени са ми брекети и оклузална шина. Лекува ме ортодонт. Въпреки предприетото лечение болките продължават и имам чувството, че изпускаме нещо...Не знам още към какъв лекар трябва да се обърна, за да може да е ефективно лечението.
Ще бъда много благодарна, ако получа някакви съвети!

# 13
  • Мнения: 42
НЕ знам и НЕ мога са отделни  думички. Колкото и да е странно "НЕ" съществува като самостоятелна дума! Също така ДОКАТО се пише с А!

# 14
  • Мнения: 2
МИДОКАЛМ, дами. Отдавна не ми се беше случвало, но за щастие го има в аптеката

# 15
  • Мнения: 529
Здравейте! Имах натиск и напрежение в ставите, бях на зъболекар, мазах се с противовъзпалителен гел, проблема намаля, но не минава трети месец. Имам и леко заглъхване на ушите. Към какъв лекар да се обърна за уточняване на проблема, снимка или каквото е необходимо?

# 16
  • Мнения: 15
и аз имам подобен проблем схващане в челюстта и заглъхнали уши ако някой се е излекувал моля нека напише по какъв начин

# 17
  • Мнения: 16
Здравейте , аз имАм същия проблем заглъхване на уши и схващане и болка в челюстта. Какво ви казаха и как се оправихте ? Благодаря ви

# 18
  • Мнения: 2
И аз съм така и се ровя по темите и за жалост пишат за проблемите и после изчезват, много ми се иска да разбера как са се развили нещата в последствие.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте, аз имах същия проблем, ако все още има интересуващи се , мога да споделя как минава лечението и от къде може да е проблема при вас, като не гарантирам, че е от това но при повечето хора това е проблема - по думи на лекаря

# 20
  • Мнения: 182
Здравейте, аз имах същия проблем, ако все още има интересуващи се , мога да споделя как минава лечението и от къде може да е проблема при вас, като не гарантирам, че е от това но при повечето хора това е проблема - по думи на лекаря
[video][/video]

Здравей, на мен ще ми е интересно да споделиш.

# 21
  • Мнения: 2 452
Здравейте моля някой да сподели как се е оправил и аз съм така заглъхнали уши и пукаща става

Общи условия

Активация на акаунт