Безсъние при бебе

  • 16 775
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Може би наистина на детето не му стига храната.
Опитай да дадеш още мляко.
И няма нищо лошо да спи при вас Wink
Напротив ,ще си по спокойна,по наспала се и ще видиш
че после всички ще са щастливи Grinning

# 16
  • Мнения: 71
Синът ми се буди от два дни в един през ноща. Следва 30 минутно пеене и после пак заспива , след като ми измия личицета със студена вода...

# 17
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за съветите.
Работата е там,че веднъж опитах да го взема при мен в леглото,но това не помогна.Пак се будеше и към 4 часа се наложи да го преместя.
Педиатърката ни смята,че щом е на 6 мес последното хранене трябва да е в 10 вечерта,а сутрешното най-рано в 6.
В най-добрия случай се буди два пъри и му давам вода.
Случвало се е да се буди един път,но това е много рядко.
Някои нощи е по-неспокоен,други по-спокоен.
Попаднах на статия в интернет,че бебетата могат да бъдат оставени да се успокоят сами.Незнам дали това би се оказало ефективно.

# 18
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите.
Дормикинд давам 3 пъти по 1 таблетка на ден.
Вчера му сварих чай от маточина и може би помогна малко.
Ще купя Дентокинд и ще пробвам и с него.
По съвет на педиатъра последното му хранене е към 10 вечерта,а първото към 7 сутринта(най-рано в 6).
Таткото го гледа две нощи уикенда и може би затова негудува,но и аз не мисля че е редно.
Майка ми го взима сутрин и въпреки,че мрънка все пак  помага.

При вас татковците помагат ли повече?

# 19
  • Мнения: 5
Пропуснах да кажа,че гости каним изключително рядко.
Храним се с адаптирано мляко Лактана по 150 гр през деня и 165 преди нощния сън.

# 20
  • Мнения: 1 253
Сериозно, пробвай да го нахраниш през нощта. Може би се буди от глад.

Бебетата, като всички хора, са различни. Не е задължително да имат еднакъв режим на хранене. Познавам хора, които щял живот нощем се промъкват до хладилника. Няма универсален режим.

Д-р Спок, до колкото си спомням, също казваше "Ако бебето плаче, първо го нахранете. Най-вероятно е гладно."

Успех ти желая!

# 21
  • Мнения: 5
Пак пропуснах да кажа.
Когато беше на 3 мес се хранеше в 2 през нощта,после се будеше към 6-7 и тогава беше първото сутрешно хранене.
На 4 мес пробвах да изместя нощното в 00.30.Започна да се буди и да пие вода.
След 1 седмица пробвах пак да върна нощното в 2 ч.,но след това се будеше да пие вода.Сякаш предишния навик се беше нарушил окончателно.
Сега се събужда например в 2,пие вода и заспива веднага.След това се буди към 4.Тогава е по-неспокоен.Давам му вода и може пак да си заспи.Но може след дова да започне да мънка и тогава пак вода,люлеене в креватчето,биберон...
Мисълта ми е,че общо взето водата го успокоява,което ме навежда на мисълта че не е гладен.
Тази нощ се събуди в 12 дадох му биба и заспа.След това в 2 дадох му чай от маточина и заспа.След това в 5 пак му дадох чай-заспа.
Тази нощ беше от сравнително спокойните.

# 22
  • Мнения: 89
Детето очевидно е гладно и не разбирам защо се налага тази "принципност" да се изчака сутрешното хранене.Второто ми дете сега е на 1г и 5 мес.Вечер пие АМ към 20.30 и заспива.Към 2.00 ч се събужда,отново изпива едно шише с мляко и продължава да спи.Предпочитам да я нахраня и да продължим с нощния сън,отколкото да я "успокоявам" с вода.....и така агонията и за двете ни да продължава с часове...Така беше и при сина ми.До към 2 год си пиеше мляко и нощно време.От самосебе си спря да се буди за това хранене.Струва ми се,че 6-месечните бебета,които спят непробудно по цяла нощ са по-скоро изключение от общото правило.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да биха могли да се успокоят сами, но не всички то си е до дете. Моите също не искат да заспят в нашето легло, правят всичко друго но не и това. Въпреки че много рядко се будят нощем още по-рядко след плач се успокояват сами. Лекарите ти дават препоръчителна схема на хранене, което не значи че задължително е успешно приложима при твоето бебе. Пробвай да нахраниш като се събуди, гладно дете заспива след изтощение а това не е решение според мен.
На мен ми хрумва и друго, може да му е топло нощем на детето. Пробвай да го обличаш по-леко за сън. От опит знам как се будят с писък когато им е топло а водата я пият с голяма охота сякаш са много гладни  Peace

# 24
  • Мнения: 9 481
Добре, защо е нужно да си тормозиш бебето а и вие покрай него?? Нахрани го за да сте спокойни и наспани всички Peace
Ти ако си гладна, нали ще станеш да хапнеш нещо, пък мн важно кой какво ти казва? Rolling Eyes То какво да направи по въпроса-как да ти каже "мамо, нахрани ме, гладно съм"?

# 25
  • Мнения: 571
Симонa не спеше ни нощем ни денем Tired Дремне зa 20 мин и после 5-6 4aсa "хоро игрaем" около нея ooooh! Но буднa ли беше-реееееев якaтa
Колики-йок,зъби-нa новородено не никнaт,топло,студено-нищо тaковa.Вси4ко си и беше нaред,но просто си плa4еше.Явно кеф и достжвяше дa си реве
Обяснявaхa нa недоспaлият ми мозък,4е период било.Сегa ве4е ми е ясно,но тогaвa едвa се влa4ех.С мъж ми сме се редувaли дa спим по дивaните с нея в/у нaс! Опитaх вси4ко,но нaй я успокоявaше белият шум Peace
п.с. Съглaснa съм,4е може дa е глaдно.Особено aко изведнъж сте нaмaлили броят хрaнения.Мони от 2 месе4нa между 12 и 6 не ядеше,нa около 6 спря дa яде след 22 и от 10месе4нa след 20-21 не яде!

# 26
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Когато попитах моят дет.лекар за примерна схема за ядене и режим на бебето,
отговорът беше ,че хората сме различни затова да следя инстинкта си на майка.
Аз не пия вода,това означава ли че всички хора на моята възраст е нормално да не пият вода.
И с децата е така,всяко е различно.
Нахрани си детето,тази вода само за малко го засища после пак на ново.

# 27
  • Мнения: 1 253
Ами чаят също залъгва глада, особено ако е подсладен, водата пълни коремчето.
За мен пък са сигнали, че е гладно Simple Smile
Може би за твоето бебе още е рано да спре нощното хранене.
Моето го прекрати на 2-ия месец, други деца чак след година.
Важното е и двамата да сте спокойни и доволни, не е важно колко точно грама яде и колко пъти на ден.
А щом е на АМ, значи може да се редувате с роднините за през нощта. Така всички ще можете да се наспивате понякога, което е много важно Simple Smile

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 72
Може да е гладничко бебенцето и затова да плачка.Когато на малкия му никнат зъбки, болен е или плаче през нощта (има и при нас такива моменти, въпреки че е голям)-взимам го при нас да спи и така се справям със ситуацията Flutter!Успех!

# 29
  • Мнения: 158
Аз подкрепям тезата че е може да е гладно детето, и моята лекарка ми казваше да махна нощтното хранене, обаче според мен на 6м. бебто е малко и особенно кърменето не ги засища за цяла нощ, така че си трябва папо..
От друга страна на 6мес. си е време за зъби и даже и да не ги виждаш още те си растът, даже като започнеш да ги виждаш като побелял венец половината работа вече е свършила, зъби болят нощтно време това всички могат да го потвърдят за това през деня е спокоен
спане през 2 часа за дете на 6 месеца за мен поне е много...това е режим на новородено но не и за дете което би трябвало да седи, в тоя период повечето деца спят не повече от 2-3пъти на ден според зависи от режима, така че помисли дали можеш да "подредиш" малко ежедневието на детето, в крайна сметка по добре през деня да е кисел че не е спал отколкото цяла нощ никой да не спи..
и като заключение мога да кажа от личен опит за познато дете което е вече на година и половина и този кошмар за мама и тати продължава.. Мишо се буди на всеки час и никой неможе да даде обеснение защо нито педиатър нито никой... казали са им че като порасне ще се оправят нещата, колко да порасне никой незнае...
някъде бях чела че неспокойното спане нощтно време, може да е признак за алергия към кравето мляко....

Общи условия

Активация на акаунт