Професионални серии за коса - 11

  • 125 184
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 914
Ще цитирам мнението си от другата тема:

Момичета, не мога да намеря с търсачката теми, а 100% е обсъждано. Искам да си взема продукти за косата за морето, но не зная какви. Първоначално се бях спряла на шампоан + маска от слънцезащитната серия на Loreal. Но без проба... Не искам косата ми да става прекалено мека, защото тогава се свлича по главата, а аз искам обем.  Thinking

Също не знам дали има ефект от тези шампоани. Дали да не си взема маска за коса + нещо без измиване за след това. Помагайте.  Hug

# 31
  • Мнения: 3 675
Косата продължава да ми се накъсва, но хубавото при мен е, че това са единични косми и то само в краищата. Все още не съм напълно доволна от видът и, но в сравнение с преди е много добре. В момента съм на вълна масла. Покрай немския форум се запалих и в момента тествам най-различни масла и се опитвам да намеря моето масло за коса  Simple Smile

В момента най-голям проблем ми е цветът. Хем ми се иска да се боядисам, хем ме е страх  Rolling Eyes
Не знам какво ще правя, но не мога да се откажа от боята за коса. Имам прекалено много бели косми за да си позволя да се разхождам с тях, но и да нямах пак ще е грозна гледка Sad

Amra, аз моята коса я връзвам на опашка и мажа само дължините с маската. След това я правя на кок и само върху него слагам шапката за баня и си лягам  Simple Smile По този начин кожата на главата ми не се запарва през нощта, а маската може да действа по-продъжлително време. Това го правя единствено когато ще спя с маска на главата, в противен случай мажа цялата коса, включително и корените.

аХ`Не!, ако се вслушаш в съветите на MissNellie съм сигурна, че няма да сбъркаш и не се отказвай толкова бързо от маската на Kerastase.

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 16:36 от B & C

# 32
  • София
  • Мнения: 941
Момичета, моля ви да ми препоръчате някакъв продукт без измиване, който е подходящ за много изтънели краища.. Praynig Косата ми като цяло е средно суха, но краищата са... Sick По принцип ми расте бавно или може би е защото е къдрава и не се забелязва, но ако тръгна да изрязвам изтънялото...доста коса ще отиде, а аз не искам да я подкъсявам Sad Има ли някакъв продукт, който уплътнява връхчетата и помага да не се накъсват? Вчера ми препоръчаха това:http://www.aukro.bg/item1162162984-kerastase-nutritive-serum-nutri-sculpt-lustrous.html , но...60 лв за 30 мл ...и ако не съм убедена, че ще получа търсения ефект..не ми се дават Rolling Eyes  А и ми прилича адски много като консистенция на кристали за коса, които на мен ми правят хипер хвърчаща и още по-тънка косата, та...Някакъв съвет?? Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте, момичета.

Имам следния въпрос: косата ми е сравнително здрава, но е суха - изрусявам я от ученическа възраст.
За първи път си купих циментената серия на Керастаз и сега се чудя какъв шампоан да използвам с нея. Дали да си взема нещо на Керастаз / например това - http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Resistance-Bain-de-Force-250ml /, или мога да комбинилам с продукт на Лореал Профешънъл / http://www.feelunique.com/p/LOreal-Professionnel-Absolut-Repair-Shampoo-250ml - наприме този/, който отлежава в шкафа ми?

# 34
  • Мнения: 3 675
Емел, ако ще ползваш циментената серия (Resistance) на Kerastase, то задължително си купи Bain de Force! Ти какво точно си си купила от тази серия?  Предполагам си наясно, че проблемът със сухотата, няма да ти се разреши с циментената серия.

# 35
  • Мнения: 6 619
От този шампоан ми се раздразни скалпа http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Resistance-Bain-de-Force-250ml та моя съвет е обратния на
 B & C .

# 36
  • Мнения: 354
Мис Нели, много ти благодаря, ще следвам стъпките до пълно подхранване  Grinning
Само искам да попитам - маската, с която се седи 1 час - нали не е нужно да е домашно приготвена?

# 37
  • Мнения: 1 813
Май не. Аз ще ползвам маскинтенс на Керастаз. И без това седи нова.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 825
Емел, ако ще ползваш циментената серия (Resistance) на Kerastase, то задължително си купи Bain de Force! Ти какво точно си си купила от тази серия?  Предполагам си наясно, че проблемът със сухотата, няма да ти се разреши с циментената серия.

Да. Стува ми се, че горният пласт на косата ми е отслабен, тъй като я тормозя и с кичури. Слава Богу, поне не цъфти и не капе, пък стига до средата на гърба ми.
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Resistance-Ciment-Anti-Usure-200ml
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Resistance-Ciment-Thermique-125ml
Има ли някакви хитрости за ползване или е достатъчно да спазвам указанията от листовката? А дали няма да стане като слама, невъзможна за ресане?

А за сухотата на косата ми - струва ми се, че нищо не мога да направя по въпроса. Мисля, че от бебе ми е такава, а аз допълнително я третирам както мога. Сега й слагам масло от камелия, като свърши ще продължа с Фитонектар. Но ако не ползвам маска след измиване, гел или мляко за изправяне при сушене, кристали в краищата - едва ли бих могла да се покажа навън.  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 718
Здравейте момичета, аз искам да помоля за съвет. )
Косата ми винаги се е омазнявала доста бързо в корените (на вторият ден след измиването изглежда поносимо, а на третият трагично), докато надолу и към краищата е нормална, към суха.
На всичкото отгоре е и боядисана (известно време руса - 3-4месеца). През този период я мия с шампоан за боядисана коса, но проблема с омазняването на скалпа си остава.
Бих искала да ми препоръчате шампоан, с който да изкарвам 2-3дни с чиста коса в основата. Не ми е проблема да я мия всеки ден, но не мисля че е особено добре за цялата коса подобно третиране.
Моето мнение е че трябва да използваш ВАНА Дивалент ( мазни корени и сухи дължини ) на Керастаз , макар че по-добър резултат от пет дена между измиванията, най-вероятно няма да се получи.
Относно боядисаната ти дължина, можеш да използваш маска на CHROMA RICHE на Керастаз, маска CHROMA REFLECT пак на Керастаз, ако косата е по-тънка, мляко LAIT CHROMA REFLECT на Керастаз. Ако намираш тези продукти за твърде скъпи, или не си убедена все още в качеството им, можеш да използваш шампоан Pure Resource със маска Vitamino Color на Експерт на Лореал, ако косата ти  е по-тънка крем Vitamino Color, пак на Експерт. Надявам се да съм ти била полезна с тези продукти, защото само тези познавам.


Момичета,
Някой знае ли дали  TIGI имат шампоани против пърхут и дали са ефикасни? Трябва днес или утре да взема нещо и в салоните около нас има TIGI и L'Oreal Professionnel  (последните съм ги пробвала, средна работа)
 Praynig
  bouquet
За ефективна борба против пърхота трябва да се сложи професионална ампула като начало на лечение. Което може да бъде направено само в салон. Защото сама никога не можеш да я нанесеш равномерно,  но ако нямаш възможност да го направиш, ти препоръчвам да опиташ шампоана Cure Power Clear на Експерт. Но пък Kerastase имат по-специализирани шампоани, вана Bain Gommage secs за сух скалп или Bain Gommage grase, за мазен скалп.

В момента най-голям проблем ми е цветът. Хем ми се иска да се боядисам, хем ме е страх  Rolling Eyes
Не знам какво ще правя, но не мога да се откажа от боята за коса. Имам прекалено много бели косми за да си позволя да се разхождам с тях, но и да нямах пак ще е грозна гледка Sad
Можеш да се боядисваш с професионална безамонячна боя, която няма напълно да покрие белите ти коси, но леко ще ги оцвети, и ще придаде на косата ти страхотен блясък. А най-хубавото на професионалните безамонячни бои е че можеш да се боядисаш и ако не ти харесва резултата да спреш да се боядисваш, а боята ще ти се отмие без ефект "корен" . А пък ако искаш да се боядисваш, можеш да го правиш на всеки две или три седмици, но уви, с професионални безамонячни бои няма как да се боядисваш сам, а трябва да се отиде в салон.


Момичета, моля ви да ми препоръчате някакъв продукт без измиване, който е подходящ за много изтънели краища.. Praynig Косата ми като цяло е средно суха, но краищата са... Sick По принцип ми расте бавно или може би е защото е къдрава и не се забелязва, но ако тръгна да изрязвам изтънялото...доста коса ще отиде, а аз не искам да я подкъсявам Sad Има ли някакъв продукт, който уплътнява връхчетата и помага да не се накъсват? Вчера ми препоръчаха това:http://www.aukro.bg/item1162162984-kerastase-nutritive-serum-nutri-sculpt-lustrous.html , но...60 лв за 30 мл ...и ако не съм убедена, че ще получа търсения ефект..не ми се дават Rolling Eyes  А и ми прилича адски много като консистенция на кристали за коса, които на мен ми правят хипер хвърчаща и още по-тънка косата, та...Някакъв съвет?? Rolling Eyes
Това е доста добър продукт, но по принцип, се препоръчва за предпазване от цъфтеж на косата и е много икономичен, защото е под формата на олио. Когато има вече налично късане на косата, продукт без изплакване на по-добра цена за повече количество, мога да ти препоръчам Substance Constructive на Керастаз. Но ако накъсването на косата ти се дължи на прекалено третиране с преса (топлина и т.н.) , ти препоръчвам следните продукти - CIMENT THERMIQUE на Керастаз, LAIT CHROMA THERMIQUE на Керастаз, Thermo Repair  на Експерт на Лореал, Force vector Thermo Actif пак на Експерт на Лореал. Тези четири продукта, предпазват косата при термична обработка, и същевременно с това използват топлината да навлязат в сърцевината на косъма и да го подхранят.

Цитат
Има ли някакви хитрости за ползване или е достатъчно да спазвам указанията от листовката? А дали няма да стане като слама, невъзможна за ресане?
А за сухотата на косата ми - струва ми се, че нищо не мога да направя по въпроса. Мисля, че от бебе ми е такава, а аз допълнително я третирам както мога. Сега й слагам масло от камелия, като свърши ще продължа с Фитонектар. Но ако не ползвам маска след измиване, гел или мляко за изправяне при сушене, кристали в краищата - едва ли бих могла да се покажа навън.  Rolling Eyes
Да, серията цимент е подходяща за твоята коса, но все пак тя е ударна терапия за много късащи се коси. Добра работа ще ти свърши вана VOLUMACTIVE комбинирана с мляко VOLUMACTIVE LITE INTENSE на Керастаз или комбинацията от вана и маска Age Recharge на Керастаз. И двете комбгинации от продукти съдържат вътрешноклетъчен цимент.

# 40
  • Мнения: 171
Има ли някакви хитрости за ползване или е достатъчно да спазвам указанията от листовката? А дали няма да стане като слама, невъзможна за ресане?

Емел, в последните няколко страници на предишната тема беше писано относно ползването на продуктите от серията с цимент. Може да погледнеш. Има си някои действително по специфични неща и ако не ги спазваш, ефектът не е очаквания. Накратко:

1.Серията е наистина силна и не е за суха коса, а за сериозно увредена, изтощена и късаща се такава.
2.Ползва се с шампоан Bain de force, както е написала и B & C. Би могло и евентуално с Bain Bio Recharge, но не и с нещо друго.
3.При измиване с шампоана правиш масаж с целите длани на ръката, оставяш да подейства за секунди и след това изплакваш и повтаряш.
4.Маската Ciment anti usure нанасяш след измиване на леко подсушена коса, разнасяш чрез разресване с пръсти, без гребен. Завиваш косата с намокрена в гореща вода и изцедена кърпа и държиш наистина около минута, не повече, защото ефектът може да е обратен.
5.Добавяш малко вода, масажираш леко косата и едва тогава изплакваш.

Това по отношение на ползването, но щом имаш проблем със сухота, съмнявам се серията да ти помогне. Само ще ти даде усещане за още по-голямо изсушаване и твърдост. Защо си се насочила към нея, щом косата не цъфти и не се къса  newsm78 Много по-добре ще е да пробваш с някоя от подхранващите серии на Керастаз  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 1 825
Купих ги от feelunique.com без да му мисля много, защото имаше намаление по време на финала на световното. Видях, че е за отслабена коса - а тя очевидно е отслабена, разбира се, при толкова третиране. Хареса ми изречението "изглажда повърхността на косъма" - разчитах да имам по-гладка и по-жива коса. Не можех да си представя обстоятелството да имаш увредена коса и тя да не е суха - за това не се замислих особено върху това дали серията е подходяща за суха коса.  newsm78

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 09:47 от Емел

# 42
  • Мнения: 3 675
Можеш да се боядисваш с професионална безамонячна боя, която няма напълно да покрие белите ти коси, но леко ще ги оцвети, и ще придаде на косата ти страхотен блясък. А най-хубавото на професионалните безамонячни бои е че можеш да се боядисаш и ако не ти харесва резултата да спреш да се боядисваш, а боята ще ти се отмие без ефект "корен" . А пък ако искаш да се боядисваш, можеш да го правиш на всеки две или три седмици, но уви, с професионални безамонячни бои няма как да се боядисваш сам, а трябва да се отиде в салон.
Благодаря за съветът, но определено не ме устройва боя, която няма да ми покрие белите коси. Ако ще се вижда, че съм побеляла, то няма смисъл изобщо да се боядисвам.  Rolling Eyes
Ще се радвам ако някоя дама, която е имала подобен проблем на моя,сподели как точно го е разрешила.  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 941
Цитат
Това е доста добър продукт, но по принцип, се препоръчва за предпазване от цъфтеж на косата и е много икономичен, защото е под формата на олио. Когато има вече налично късане на косата, продукт без изплакване на по-добра цена за повече количество, мога да ти препоръчам Substance Constructive на Керастаз. Но ако накъсването на косата ти се дължи на прекалено третиране с преса (топлина и т.н.) , ти препоръчвам следните продукти - CIMENT THERMIQUE на Керастаз, LAIT CHROMA THERMIQUE на Керастаз, Thermo Repair  на Експерт на Лореал, Force vector Thermo Actif пак на Експерт на Лореал. Тези четири продукта, предпазват косата при термична обработка, и същевременно с това използват топлината да навлязат в сърцевината на косъма и да го подхранят.
Цитат



Благодаря ти Hug  Това беше другия продукт, който ми препоръчаха в салона..Според мен също това ще е по-подходящо.Аз не третирам с преса косата си, само с дифузер я суша.То пак се изтощава, но все пак мисля, че Substance Constructive  е точно което ми трябва.

# 44
  • Мнения: 171
За първи път чувам за този продукт Substance Constructive  Rolling Eyes Това ли е:

http://www.thehairbeauty.com/pimages/%7BF6677B13-742E-43CC-94FD- … 1B6A76D347%7D.jpg

В сайта на Керастаз не успях да го открия. Правилно ли разбирам, че е продукт без отмиване и по-лек от термичното мляко от тази серия? 

Общи условия

Активация на акаунт