Професионални серии за коса - 11

  • 125 105
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 940
Да, това е. Simple Smile Препоръчаха ми го от салона, като не толкова агресивно и силно и че уплътнявало и "играждало" косъма... Sunglasses  Малко невероятно ми прозвуча, все едно както ми е изтъняла в краищата косата, това кремче ще я съживи и уплътни... Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 1 825
Купих ги от feelunique.com без да му мисля много, защото имаше намаление по време на финала на световното. Видях, че е за отслабена коса - а тя очевидно е отслабена, разбира се, при толкова третиране. Хареса ми изречението "изглажда повърхността на косъма" - разчитах да имам по-гладка и по-жива коса. Не можех да си представя обстоятелството да имаш увредена коса и тя да не е суха - за това не се замислих особено върху това дали серията е подходяща за суха коса.  newsm78


Допълвам поста си:

Момичетата, които имат суха коса и са ползвали серията с цимент на Керастаз - след поставянето на маската и отмиването й ползвате ли някакъв продукт за омекотяване на косата /с измиване, без измиване/?

# 47
  • Мнения: 7
За първи път чувам за този продукт Substance Constructive  Rolling Eyes Това ли е:

http://www.thehairbeauty.com/pimages/%7BF6677B13-742E-43CC-94FD- … 1B6A76D347%7D.jpg

В сайта на Керастаз не успях да го открия. Правилно ли разбирам, че е продукт без отмиване и по-лек от термичното мляко от тази серия?  

Това е страхотен продукт. Докато ползвах серията с цимент използвах и него . Това е любимия ми продукт от тази серия. Не се отмива и не утежнява косат. Хидратира според мен страхотно  и уплътнява косата. Цената му е около 45лв. и е много икономичен.Ухае невероятно.

# 48
  • Мнения: 3 675
За първи път чувам за този продукт Substance Constructive  Rolling Eyes Това ли е:

http://www.thehairbeauty.com/pimages/%7BF6677B13-742E-43CC-94FD- … 1B6A76D347%7D.jpg

В сайта на Керастаз не успях да го открия. Правилно ли разбирам, че е продукт без отмиване и по-лек от термичното мляко от тази серия? 
В немския сайт на Kerastase го има  Simple Smile, но не съм го ползвала.
http://www.kerastase.de/_de/_de/Conso/Home/home.aspx
Моля те, би ли споделила какво си правила след като си си била изгорила косата. Praynig Имам предвид, продължи ли да се боядисваш или си изчакала да ти израсте?

# 49
  • Мнения: 171
iana1980, Miia, мнооого ви благодаря за информацията  Hug Съвсем скоро ще купувам пак серията с цимента и толкова се чудех какво без отмиване да взимам. Мисля, че чудесно ще я съчетая с този продукт. Само не знам защо го виждам чак сега  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 813
Аз днес си направих подхранване - стоях 1 час с маска, като първите 40мин бях с хавлия и нагрявах периодично със сешоар. След това тичах към салона да ме издуха фр-ката ми. Определено я усещам по-мека, но това е няколко часа след процедурата, а и ме заглаждат с преса. Ще видим утре как съм. Ако ми действа добре - смятам да го правя още 3 пъти последователно и после веднъж на 3 измивания примерно.

# 51
  • Мнения: 171
Допълвам поста си:

Момичетата, които имат суха коса и са ползвали серията с цимент на Керастаз - след поставянето на маската и отмиването й ползвате ли някакъв продукт за омекотяване на косата /с измиване, без измиване/?

Лично аз, не, но и причината да я купувам не е била да усещам косата мека, а напротив - здрава и силна. Сигурно ставам вече супер досадна, ама пак да кажа - продуктите от серията с цимента е желателно да се ползват в съчетание и не е никак препоръчително да се смесват с други серии. Единственото, с което са ми препоръчвали да съчетавам и което не е от серията с цимента е Noctogenist.
Нищо чак толкова страшно няма да стане, разбира се, ако слагаш едни кристали след измиване с цел да омекотиш. Консултантите обаче многократно са ми напомняли да не го правя. Нямам точен отговор защо, вероятно наред със специфичните неща при нанасянето си има и някои други, които е добре да се спазват, за да има оптимален ефект  Peace

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 14:47 от La mademoiselle

# 52
  • Мнения: 718
За първи път чувам за този продукт Substance Constructive  Rolling Eyes Това ли е:

http://www.thehairbeauty.com/pimages/%7BF6677B13-742E-43CC-94FD- … 1B6A76D347%7D.jpg

В сайта на Керастаз не успях да го открия. Правилно ли разбирам, че е продукт без отмиване и по-лек от термичното мляко от тази серия? 
Това е сравнително нов продукт от серията с вътрешноклетъчен цимент на Керастаз. Имаше такъв продукт, от сатенената серия на Керастаз. Substance Constructive не е по-лек продукт от термичното мляко на цимент, но това са два продукта с различна насоченост. Substance Constructive осигурява моментално и дълбоко подхранване на разрушената коса, когато ваната и грижата на цимент не са помогнали. Докато термичното мляко е насочено към коса която се къса, и често е подложена на термична обработка. Нито един от продуктите в серията на Керастаз с вътрешноклетъчен цимент не води до утежняване на косата.

Да, това е. Simple Smile Препоръчаха ми го от салона, като не толкова агресивно и силно и че уплътнявало и "играждало" косъма... Sunglasses  Малко невероятно ми прозвуча, все едно както ми е изтъняла в краищата косата, това кремче ще я съживи и уплътни... Rolling Eyes
Да не забравяме че все пак говорим за продукти за коса, а не за чудеса Simple Smile . Серията цимент с вътрешноклетъчен цимент на Керастаз подпомага и предпазва косата докато тя сама успее да възстанови естествения си вътрешноклетъчен цимент(който е главния отговорник да няма цъфтеж и късане на косата). Да не забравяме че все пак говорим за мноог специфична серия за поддръжка на силно чувствителни коси от серията Resistance на Керастаз има други продукти които не са толкова специфични и са подходящи за по-масов тип коса.

Купих ги от feelunique.com без да му мисля много, защото имаше намаление по време на финала на световното. Видях, че е за отслабена коса - а тя очевидно е отслабена, разбира се, при толкова третиране. Хареса ми изречението "изглажда повърхността на косъма" - разчитах да имам по-гладка и по-жива коса. Не можех да си представя обстоятелството да имаш увредена коса и тя да не е суха - за това не се замислих особено върху това дали серията е подходяща за суха коса.  newsm78


Допълвам поста си:

Момичетата, които имат суха коса и са ползвали серията с цимент на Керастаз - след поставянето на маската и отмиването й ползвате ли някакъв продукт за омекотяване на косата /с измиване, без измиване/?
Серията цимент не е предназначена за сухи коси а за коси с нарушена структура. Ако косата ти е повече суха, от колкото късаща се, бих ти препоръчала сатенена вана 2 или 3, с маскентанз 2 или маскентанз за финни или маскентанз за плътни коси. В серията нутритив в която са продуктите които ти изброих, има различни видове продукти без изплакване, с различна насоченост. Блясък, леко стилизиране, по-силно стилизиране и т.н.

# 53
  • Мнения: 37
И аз моля за съвет Praynig
Косата ми не се къса-не е увредена/боядисвам се само/ ,не е мазна ,не е и суха. Тънка е . Имам нужда от нещо за подхранване и малко обем . Иска ми се да ми препоръчате нещо от Керастаз или Лореал проф.

# 54
  • Мнения: 171
В немския сайт на Kerastase го има  Simple Smile, но не съм го ползвала.
http://www.kerastase.de/_de/_de/Conso/Home/home.aspx
Моля те, би ли споделила какво си правила след като си си била изгорила косата. Praynig Имам предвид, продължи ли да се боядисваш или си изчакала да ти израсте?

B & C, ми то имаше ли нещо останало, което да боядисвам...  Joy

Шегувам се  Hug Боядисвах се, да. Няколко пъти със суперизсветляващата Екселанс от непрофесионалните на Лореал, после пак със силноизсветляващи на Вела и Крамер. Взимах по-слаб окислител обаче - 9%, не както сега 12%. И се мацах по-рядко, на месец и половина, че и на два понякога . Само в корените, разбира се. Ясно е на какво съм приличала в главата със снежнобелите останки от дължини след блондора и недобре изсветлени, че и доста израснали корени. Донякъде ми помогна един оцветяващ шампоан на Лореал професионел в бежово, придаваше някакъв по-нормален цвят на обезцветената част, за да не е съвсем бяла и така позамазвах положението, понеже пък не смеех никаква боя да мажа по дължините, те така или иначе си падаха  ooooh! След като открих цимента нещата се нормализираха, косата спря да се къса и аз се престраших да се боядисам с най-силния окислител, та вече придобих горе долу нормален вид. Но докато изрежа всичко изпокъсано...едно 3 години си минаха май  Crazy

# 55
  • Мнения: 171
Това е сравнително нов продукт от серията с вътрешноклетъчен цимент на Керастаз. Имаше такъв продукт, от сатенената серия на Керастаз. Substance Constructive не е по-лек продукт от термичното мляко на цимент, но това са два продукта с различна насоченост. Substance Constructive осигурява моментално и дълбоко подхранване на разрушената коса, когато ваната и грижата на цимент не са помогнали. Докато термичното мляко е насочено към коса която се къса, и често е подложена на термична обработка. Нито един от продуктите в серията на Керастаз с вътрешноклетъчен цимент не води до утежняване на косата.

Lauren, много ти благодаря bouquet Ще го взема, ясно е, точно такова нещо търсех  Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 15:41 от La mademoiselle

# 56
  • Мнения: 616
На Амра piсах ЛС да не разводнявам много тук.

Tanzen, да, става въпрос само за купени маски. Ако ти се занимава с домашни там е малко по-различна технологията и се седи по-дълго време. Навсякъде в тази тема, където казвам маска, имам предвид купена такава.

аХ`Не! браво! дано да си доволна от резултата след няколко ползвания.Между другото, можеш да помолиш и фриз. да ти я направи маската в салона, ще ти е по-лесно защото ще те пъхнат под големите сушоари с твърда шапка и няма да с е разправяш на ръка да я затопляш/

Емел, за проблема със сухотата и продуктите от типа на циментената серия, погледни постовете ми отначалото на темата, обяснявала съм за различните видове подхранване - когато косъма има нужда от сила и доизграждане, и когато косъма има нужда от влага, и защо ако проблема е втория продукти за първия ще го задълбочат. Също имам подробен пост как да се борим с изсушаването Hug

 Lauren виждам че си много запозната с продуктите на Керастаз, та искам да те питам ако знаеш, как е обозначен този вътрешноклетъчен цимент в съставките (очевидно това е тривиално название с рекламна цел, а не реалното съединение) и какво точно му е вътрешноклетъчното действие? Ще ми е много полезно и интересно, ако знаеш, естествено.  bouquet 

# 57
  • София
  • Мнения: 1 825
MissNellie, всичките ти постове съм изчела и за това стигнах до извода, че съм избързала с покупката.

А ако ползвам само термо-цимента, та да не ми се налага поне него да изхвърля?  newsm78

# 58
  • Мнения: 616
Абе чакай сега,  нищо няма да хвърляш Mr. Green Твоята коса все пак е третирана, и полза от цимента ще има. Съвета ми е по-скоро първо да адресираш проблема със сухотата, с някаква богата маска, и след това да си ползваш пак цимента, но не толкова интензивно.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 825
Значи първо правя курс за подхранване и хидратиране, после действам с цимента. Не толкова интензивно означава не редовно или? Някъде бях чела, че за да има наслагване следва да не се прекъсва. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт