Професионални серии за коса - 11

  • 125 187
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 718
И аз моля за съвет Praynig
Косата ми не се къса-не е увредена/боядисвам се само/ ,не е мазна ,не е и суха. Тънка е . Имам нужда от нещо за подхранване и малко обем . Иска ми се да ми препоръчате нещо от Керастаз или Лореал проф.
Здравей, от серията Керастаз можеш да използваш вана Кerastase REFLECTION BAIN MIROIR-1 в комбинация с мляко Кerastase REFLECTION LAIT CHROMA REFLECT, или комбинацията от вана Кerastase REFLECTION BAIN CHROMA RICHE и маска Кerastase REFLECTION MASQUE CHROMA RICHE. Това са комбинации които не придават обем, но по никакъв начин неправят косата по-тежка и са за боядисани коси. От серията Експерт, можеш да използваш шампоан Witamino Color + маска Vitamino Color или крем Vitamino Color. Съвсем скоро ще излезе нов шампоан на Витамино колор, който е без сулфати, подходящ за бързо измиващи се цветове ( пепеливи, ярко червени, ярко медни). Всички маски които съм ти препоръчала, са желе маски, и могат да се използват не само веднъж седмично.


Lauren виждам че си много запозната с продуктите на Керастаз, та искам да те питам ако знаеш, как е обозначен този вътрешноклетъчен цимент в съставките (очевидно това е тривиално название с рекламна цел, а не реалното съединение) и какво точно му е вътрешноклетъчното действие? Ще ми е много полезно и интересно, ако знаеш, естествено.  bouquet 
Мерната единица на Керастаз, за концентрация на вътрешноклетъчен цимент е PPM , в различните продукти от серията Resistance на Керастаз има различна концентрация на вътрешноклетъчен цимент. Ако имаш желание, мога да те запозная с тях? Отговарям ти като професионалист, който от години работи с Керастаз а не като химик  Laughing . Затова ще ти отговоря като професионалист: вътрешноклетъчния цимент който се намира под различна концентрация в серията Resistance на Керастаз, е изкуствено създаден с цел да замени естествения който отговаря за подвижността на люспите на косъма. Когато при прекалено третиране, естествения вътрешноклетъчен цимент на косъма изчезне, люспите немогат да се приберат плътно до косъма, което кара косата да изглежда цъфнала и да се къса. Серията Resistance насища люспите на косъма с изкуствения вътрешноклетъчен цимент за да предотврати накъсването на косата. И да ти кажа, това работи, самата аз от години използвам серията. На гърба на продуктите, в етикета с обяснението е написана концентрацията на вътрешноклетъчния цимент, с мерна единица ППМ. Надявам се да съм била изчерпателна и да съм ти била от полза.


Значи първо правя курс за подхранване и хидратиране, после действам с цимента. Не толкова интензивно означава не редовно или? Някъде бях чела, че за да има наслагване следва да не се прекъсва. Rolling Eyes
Много е важно, да не съчетаваш жълтия цвят на Керастаз със зеления цвят на Керастаз. Това е правило! Не че ще ти стане нещо на косата, но сериите с жълт цвят, действат по различен начин на косъма от зелените серии. Взаимното им използване води до взаимното им елиминиране на ефекта от използването им която всяка от двете има сама за себе си.

# 61
  • Мнения: 636
Най-добре да редуваш цимента с друга серия, но не да ги смесваш с едно измиване плюс маска!  Peace

MissNellie, мисля че имат патента vita topceal или нещо подобно беше, което му виками цимент

# 62
  • Мнения: 37
Lauren   bouquet Много ти благодаря !

# 63
  • София
  • Мнения: 1 825
Много блатодаря за упътването.   bouquet

Ще докладвам за резултата. Довечера мога да спретна поръчка на една похранваща серия на Керастаз.

# 64
  • Мнения: 616
Lauren, Люлякова мерси за инфото, така ще ми е по-лесно да си рисърчна допълнително!

Най-добре да редуваш цимента с друга серия, но не да ги смесваш с едно измиване плюс маска!  Peace

И аз имах предвид една след друга да ползваш сериите,мисълта ми беше за хронологията, първо нещо за овлажняване, и като се реши този проблем, минаваш на цимента за заздравяване.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 825
А може ли веднъж седмично едната, веднъж другата, като преди това съм минала цял курс за овлажняване?

# 66
  • Мнения: 6
Цимента трябва да се използва, докато свърши.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Аз да си попитам като блондинка Simple Smile. Косата ми по краищата, но само отпред около овала на лицето някак косъма се чупи. Представете си счупена на две пръчка..., не цъфти а се пречупва, на това ли казвате, че се къса? 
Продукт като цимента на Керастаз може ли да се ползва локално, само там където е проблема? Понеже краищата на тила и по късите пластове на темето са си ок, според мен малко сухи, но в никакъв случай цъфтяти или късащи се.
Малко пообъркано стана, дано сте ме разбрали.

# 68
  • Мнения: 77
момичета бихте ли помогнали? Praynig
търся си шампоан и маска за коса\със без отмиване-без значение\за уплътняване на косъма?от многото боядисвания,пресите и сешоара много е изтъняла.
бихте ли ми препоръчали такива продукти но не много агресивни?трябва да търся нещо със силикон ли? newsm78нали той действа за уплътняването на косата?

# 69
  • Мнения: 616
soledad8686a силикона заглажда, дава блясък и помага за задържането на водата в косъма, за да се хидратира добре. Т.е. не е товакоето ти трябва. Прочети поста ми от 1стр. за проблема ти, или си вземи циментената серия на Керастаз.

# 70
  • Мнения: 77
soledad8686a силикона заглажда, дава блясък и помага за задържането на водата в косъма, за да се хидратира добре. Т.е. не е товакоето ти трябва. Прочети поста ми от 1стр. за проблема ти, или си вземи циментената серия на Керастаз.


благодаря  bouquetвръщам се да чета.
май аз нещо не съм разбрала Embarassedза силикона!абе блондинка под прикритие Laughing
иначе съм чела в темата за циментената серия на керастаз но по това което сте писали ще ми дойде силничка.

# 71
  • Мнения: 718
Аз да си попитам като блондинка Simple Smile. Косата ми по краищата, но само отпред около овала на лицето някак косъма се чупи. Представете си счупена на две пръчка..., не цъфти а се пречупва, на това ли казвате, че се къса? 
Продукт като цимента на Керастаз може ли да се ползва локално, само там където е проблема? Понеже краищата на тила и по късите пластове на темето са си ок, според мен малко сухи, но в никакъв случай цъфтяти или късащи се.
Малко пообъркано стана, дано сте ме разбрали.
Здравей, да наистина това което описваш значи да ти се къса косата, което не значи че си я третирала прекалено много, просто понякога така се случва. Възможно е да използваш само един продукт който е със съдържание на вътрешноклетъчен цимент, а да използваш други измивни и подхранващи продукти. Подходящи продукти за твоя случай от Керастаз са: Екстракт за моментално подхранване RESISTANCE Substance Constructive или ако често я подлагаш на термична обработка, RESISTANCE CIMENT THERMIQUE. От серията Експерт, мога да ти препоръчам, цялата серия Force vector или само термичното мляко от същата серия. Има още два продукта за подхранване на връхчетата от серия Експерт, защитно мляко без изплакване Intense Repair и серум за връхчета Intense Repair, а така също и серум за блясък на Lumino Contrast.


момичета бихте ли помогнали? Praynig
търся си шампоан и маска за коса\със без отмиване-без значение\за уплътняване на косъма?от многото боядисвания,пресите и сешоара много е изтъняла.
бихте ли ми препоръчали такива продукти но не много агресивни?трябва да търся нещо със силикон ли? newsm78нали той действа за уплътняването на косата?
Бих ти препоръчала две серии които са подходящи за твоите проблеми от продсуктите на Керастаз. Това са RESISTANCE Bain Age Recharge с маска  RESISTANCE Age Recharge и ампули за скалпа LIPO-RECHARGE. Другата възможност е да използваш най-новата серия AGE PREMIUM състояща се от вана (което е шампоан), маска и много фин лак от същата серия. И двете серии са с наименовяанието "AGE" заради което много от жените смятат че това са серии само за коса на жени в зрялза възраст, но това далеч не е така, тези две серии могат да се използват и от мноог млади момичета с изтъняващи коси и леки проблеми на скалпа. Гласувам с две ръце за тези серии  Hug От Експрет мога да препоръчам  Age Densiforce, състояща се от шампоан и желе маска за изтъняващи коси. Маската е с много финни брокати в нея, поради което придава уникален блясък на косата.

# 72
  • Мнения: 6
Lauren, понеже виждам че си много добре запозната с продуктите на керастаз и лореал ще си позволя да попитам за някои продукти: нектар термик на Керастаз, маската маскинтенз на Керастаз и серума от серията за изправяне лис ултиум на Лореал.   bouquet

# 73
  • Мнения: 718
Lauren, понеже виждам че си много добре запозната с продуктите на керастаз и лореал ще си позволя да попитам за някои продукти: нектар термик на Керастаз, маската маскинтенз на Керастаз и серума от серията за изправяне лис ултиум на Лореал.   bouquet

ДОбро утро, за нектар термик, е продукт който предпазва от преса и същевременно с това използва топлинната обработка за да я подхрани в дълбочина (получаваш предпазване и подхранване едновременно). Той е от серията Нутритив на Керастаз която е стандартно подхранваща, придаваща блясък на косата, изглажда я, подходяща е за масов тип коси.

Маскентанз са три вида. Трябва да ми уточниш точно за каква става въпрос, но са от същата подхранваща серия както нектар термик.

Лисултим серум е от серията на Експерт за изглаждане и подхранване на непокорни коси. той се използва преди сешоар, улеснява разресването на косата и придава страхотен блясък, много икономичен продукт е.

# 74
  • Мнения: 636
Аз също съм на мнение, че няма проблем да се използват сериите за зряла коса, ползвала съм на Лореал и Керастаз.

От маската на Шварцкопф за зряла коса също имам много добри впечатления.

Аз открих за себе си много добър продукт, който обаче не ползвам на влажна коса, а нанасям след изсушаване. Много по-добре действа от лис ултима или разни кристали, които ползвах СЛЕД изсушаване за заглаждане, а вече ще ползвам само ПРЕДИ

http://www.lakme.bg/index.php?m=320&lang=1&category=977& … 77&prodid=915

Общи условия

Активация на акаунт