Отговори
# 15
  • Мнения: 447
Хайде да те вкарам в още размисли- моят син е Константин- Александър  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 85
Дъщеря ми е Александра, просто си харесах това име много отдавна, 5, 6 клас да съм била.
Тогава прочетох книгата "Двамата капитани" от Вениамин Каверин /ако не ме лъже паметта/.
На галено ́и казваме Саня.

Тогава това име не беше масово срещано като сега, но на мен винаги ще ми харесва,
без значение още колко деца имат същото име!

И много отдавна знаех, че някога имам ли деца, едно от тях  ще се казва  Александър или Александра.

# 17
  • Мнения: 399
А ти, как се чувстваш с името Мария?
Joy И аз това се запитах?! Споменатите имена са популярни,защото са хубави...толкова е просто!И мен не ме радва особено честата им употреба,но не виждам драма в това! Peace
Странно ми е,че точно една Мария задава този въпрос... Rolling Eyes
п.с.И аз съм Мария! Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 29
Аз много харесвам името на дъщеря си и съм много горда,че се казва така.Кръстена е на баба си,а не защото е популярно.Тя дори много се радва като чуе,че и друго дете се казва така  Party

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Много добре си се чувстваме с името на детето ( Александър е). Името е доста популярно, да, дори и всеки 2 ри да е Алекс това никак не ме притеснява. Щом името ни харесва, не ме интересува кой друг е с такова.

# 20
  • Мнения: 9 814
Кикаха, Педро и Марко- така кръщавайте децата си, за да не се затрудняват разни лелки да правят разлика между децата ви.

# 21
  • Мнения: 2 478
Що за липса на такт? Какво ви интересува как се казват чуждите деца? Или са прекалено поамериканчени, или пък старовремски, а сега пък повтаряеми. В групата на синът ми в ДГ има 3 деца с името Криси, но на детето не му пречи да ги различава.

# 22
  • Мнения: 76
Е, какво да се прави, кръстих детето Мартин. Сега ще се наложи да си нося всичките "неудобства" и "последствия" от тая работа. Друго щеше да е ако бях му дала име като например...Макавей - щеше да го отличава за цял живот. Няма късмет моят син и това е!

Как ти дойде наум да питаш подобни простотии????? ooooh!

# 23
  • Мнения: 76
И освен това да кажат и майките на Иван, Димитър, Николай и Петър! Не е честно да питат само нас. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 85
И освен това да кажат и майките на Иван, Димитър, Николай и Петър! Не е честно да питат само нас. Mr. Green

 Peace  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 784
Аз съм се чудила за името Максим. Допреди 10 години единствените Максимовци, които познавах бяха на 60-70 години, а сега има страшно много момченца, които се наричат така. Не ме разбирайте погрешно, името много ми харесва, но просто се чудя как изведнъж стана толкова популярно.

# 26
  • Мнения: 9 814
Аз съм се чудила за името Максим. Допреди 10 години единствените Максимовци, които познавах бяха на 60-70 години, а сега има страшно много момченца, които се наричат така. Не ме разбирайте погрешно, името много ми харесва, но просто се чудя как изведнъж стана толкова популярно.

Като името на едното ми дете. Постепенно навлиза/преоткрива се.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 209
мода в имената е имало и винаги ще има. През последните 5-6 години на мода са изброените от теб + Виктория. Всяко 2-ро дете на площадката е Алекс, Крис или Вики. Все пак това си е личен избор. В родилното когато раждах от 6 момчета 4 бяха КристиАн или КристиЯн, но за всяка майка нейното си беше най.
Когато аз съм се раждала например на мода са били Анна и Деница. Така, че след няколко години ще дойде друга мода. Абсолютно нормално приемам този факт.
А и много млади хора са извън БГ и търсят някакъв вариант, който звучи добре и на двата езика.
Важното е родителите да кръстят децата си така, както искат.

# 28
  • Мнения: 413
И освен това да кажат и майките на Иван, Димитър, Николай и Петър! Не е честно да питат само нас. Mr. Green

 Peace  Grinning
Laughing
Аз съм Тереза, преди 20 години ми беше адски тъпо , че съм с такова "смотано" име. Единствено в цялото у/ще. Тук таме в някой сериал го срещах, и то все на бедни прислужници Tired Mr. Green A така исках да съм Силвия Blush
Та затова синчето ми е КРИСТИЯН! Да няма терзанията на майка си.

# 29
  • Varna
  • Мнения: 2 596
И аз съм мама на Мартин Laughing
Ами като му дадох това име, беше много, много рядко име.....щото момичета, беше доста отдавна Laughing Но това, че сега е толкова често срещано, хич, ама хич не се дразня. Даже се радвам на Мартиновците., че са такъв калабалък Joy

Общи условия

Активация на акаунт