Любители на котки(бъдещи леопарди)- тема 40

  • 50 359
  • 730
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12
Хайде и аз да се включа в новата тема.Бяхме на море.Повреди се колата ни насред пътя.И 17 часа продължи ремонта  в Стара Загора(добре ,че бяхме в града,а не на магистралата).Писката издържа геройски.
И едно (от всичките)приключения на котанка.Тази нощ Пухи,е преминала през  леко отворения прозорец на балкона.И призори ни събуди драскане по входната врата.Това,което ме притеснява ,е че беше разгонена,и евентуално да е бременна(вероятността е малка,но не е изключена).От днес спирам да й давам лекарствата и ще я наблюдавам.


1. Вземете котката и я сложете да легне върху лявата си ръка, както се държи бебе. Поставете десният си палец и показалец от двете страни на устата на котката и притиснете бузите й докато държите хапчето в дясната си ръка. Когато котката отвори уста, хвърлете хапчето вътре. Позволете на котката да затвори уста и да преглътне.

2. Приберете хапчето от пода и котката иззад дивана. Сложете котката върху лявата си ръка и повторете процедурата.

3. Измъкнете котката от спалнята, и изхвърлете олигавеното хапче. Вземете ново хапче от опаковката, и сложете котката да легне върху лявата си ръка, държейки здваво задните й лапи с нея. Отворете челюстите й и натъпчете хапчето в гърлото й с десния показалец. Дръжте устата на котката затворена поне 10 секунди.
4. Извадете хапчето от аквариума и свалете котката от гардероба. Извикайте съпруга/съпругата си от двора.
5. Клекнете на пода така, че котката да е приклещена между коленете ви, и дръжте здваво предните и задни й лапи. Не обръщайте внимание на гърленото ръмжене. Накарайте
съпруга/съпругата да хване здраво главата на котката с едната ръка и да напъха дървена линийка в устата й с другата. Пуснете хапчето по линийката и разтъркайте енергично гърлото на котката.
6. Свалете котката от корниза, и вземете ново хапче от опаковката. Отбележете си да купите нов корниз и пердета. Внимателно съберете парчетата от вазата и ги отделете настрана, за да ги залепите по-късно.
7. Увийте котката в пешкир, и накарайте съпруга/съпругата си да притисне котката така, че единствено главата на котката да се показва изпод мишницата му/й. Вкарайте хапчето в единия край на сламка, отворете устата на котката с молив и духнете хапчето в устата й от сламката.
8. Прочетете листовката на хапчето, за да се уверите, че не е вредно за хора, и изпийте чаша вода или сок, за да си подобрите вкуса. Превържете ръката на съпруга/съпругата си с
лейкопласт, и почистете кръвта от килима със студена вода и сапун.
9. Приберете си котката от бараката на съседа. Вземете друго хапче. Вкарайте котката в долапа и затворете вратата върху врата й така, че главата й да остане отвън. Отворете устата
на котката с лъжичка. Изстреляйте хапчето в гърлото й с ластик.
10. Вземете инструменти и монтирайте обратно вратата на долапа. Сложете студен компрес на бузата си, като междувременно проверите актуалността на ваксинацията си против тетанус в медицинския си картон. Изхвърлете съсипаната фанелка и си вземете нова от спалнята.
11. Повикайте пожарната да свали котката от дървото от другата страна на пътя. Извинете се на съседа си, който се блъсна с колата в оградата в опит да избегне търчащата котка. Вземете последното хапче от опаковката.
12. Вържете предните лапи на котката за задните с помощта на "свинска опашка", след което я вържете за кухненската маса по същият начин. Вземете работните ръкавици от бараката.
Отворете устата на котката с клещите за зегерки. Натъпчете хапчето в устата на котката, след което и половин пържола. След това, държейки главата й вертикално, излейте поне 100 грама вода в гърлото и, за да сте сигурни, че е преглътнала хапчето.
13. Накарайте съпруга/съпругата си да ви закара до Пирогов. Стойте мирно, докато докторите ви зашият пръстите и извадят остатъците от хапчето от дясното ви око. На връщане към къщи
минете през магазин за мебели и си поръчайте нова маса.
14. Обадете се на ветеринаря, и си запишете час за домашно посещение."

# 181
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сетих се за Коткопера на Красита  hahaha, заповядайте:

http://krasitta.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/08/18/kotkoper-za-n … chinaeshti.224007

# 182
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
Невероятни маци отново. Посмях се доста с вас.
Нашите перипетии около котетата продължават. За съжаление са забравили вратата отворена родителите ми и котето е изчезнало.  Sad Преди два дена са взели братчето му. Тук пък е друг ужас. Майка е нахапана и издрана цялата. Казва, че е съскало постояно и е било някакъв ужас. Дали има вероятност да се кротне малко. Много ми е мъчно и се чудя вече какво да ги посъветвам.
Сега ще ви покажа моята стара Маца и нейния син. Снимките са от миналата година. Гледат ги родиетлите ми. Маца тези дни стана на 11 години.
http://media.snimka.bg/3438/013132075.jpg
Тук явно е изморена от много работа  http://media.snimka.bg/3438/013132094.jpg
а това е синчето http://media.snimka.bg/3398/013051271.jpg В момента е доста голям котарак. Като се прибера ще го снимам.

# 183
  • Мнения: 393
Благодаря за съветите. Все пак се консултирах и с ветиринара от близката клиника (тъй и тъй беше време за ваксините на "стареца", а и първи преглед на новата). Получих 5 (пет) страници (дребен шрифт) инструкции, как да действаме. След прочитане се оказа, че сме избързали доста със "запознаването". Но има голям напредък-поне не си фучат и не си налитат на бой. По случайност разбрах какво и двамата обожават да ядат (новата не яде суха храна та смених няколко вида консерви, а Гизи не обича консерви). Сега ядат от една чинийка (някаква консервирана помия), спят в една стая....но все пак все още има признаци на агресия от "стареца" (особено вечер, когато му е време за сън).

# 184
  • Мнения: 4 116
Хексилина, много са сладки майката и сина, ама не разбрах  ... те не са при теб, а ги гледа майка ти в Бг, а котето, което е избягало и сега братчето му, кой го гледа  Mr. Green Малко разяснения , моля.
dessivl , ще свикнат един с друг.  Трябва им време. Много се смях на разказа ти как от изненада, че вижда друг на мястото си, стареца Гизи е подскочил на 4 лапи  hahaha
За коткопера - много забавни писания, ама явно аз не съм имала истинска котака  Joy  все са били кротки и послушни, смао Нефертина беше дивачка, ама тя и без това си беше леко тра - ла - ла ... при един опит да я изкъпя, че нали чисто бяла беше, а живееше на двор и бая кирлива стана, така си впи зъбите в пръста ми, че звезди видях. След 5 минути  борба да й отводя устата, си освободих пръста, метнах я на земята и да си ходи по живо по здраво, мръсна  да си стои, да й се смеят другите котки  Mr. Green
А Бени ни взук, ни картина по време на баня. Голям кеф му беше. И си цамбуркаше с лапички, ако има леген с вода.
Нико пук само изцъкляше поглед, но не врещеше. Ама пък и него почти не съм го къпала. Той си взе пая като бебе - през ден баня (защото беше бебе на 2 седмици, ама отказваше категорично да яде мляко, само месо и консерви - как го правеше тоз номер като нямаше зъби, не знам. И заспиваше редовно в купата с манджата) Та тогава банята нямаше как да се размине, той беше като една подвижна , мазна топка, корема му 3-4 пъти по- голям от главата, крачката къси и едва ходи разкикерчен.  Майка ми казваше, че от това коте няма да стане и че е болно от нещо щом непрекъснато яде.
избягвам да гледам техни снимки, ама сега се разрових за бебешки.

 

Ушите му най- много са порастнали май  Mr. Green

И след коткопер  hahaha

# 185
  • Мнения: 1 693
Добро утро.
Теди, всичко е в Бг. Вземаха малко заради щерката. Аз съм казвала, че големия ми котьо го убиха комшиичета  Cry и решиха да й вземат малко. Да му се радва като си ходим. Но тези животинки не са пипани и са големи дивачета. Съвесно ми е, че ги отделихме от майката макар че са на около 3 месеца.  Направо вече не знам какво да мисля. Майка иска да го врьща, детето ен дава. Ще изтраем до понеделник и ще видим какво ще измислим.
А твоето коте и кат оамлк ое суперско.  Hug

# 186
  • Мнения: 3 154
Теди, не искам да те разстройвам, но бебе Нико е бил уникален! Hug  (не, че като голям не е хубав) Откъде го извади този тюленски поглед ... страхотна снимка!
И след коткопера също  изглежда прилично т.е.  личи си, че е котка (малко като Батман) Simple Smile, че аз мойто като го къпах гледката беше бррр ... леко потресаваща  Mr. Green  

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 10:13 от Banshee

# 187
  • Мнения: 5 173
Теди, малкото коте Нико ли е? Леле, какъв е плъшок Mr. Green hahaha.

# 188
  • Мнения: 4 116
Той, той ... любов от пръв поглед си беше нашето.
Майка му викаше - таралеж - нали все беше мазен и мръсен и козината му стърчеше като бодли.  Но такива компрометиращи снимки нямаме  Mr. Green
Но имам на Бени  - махмурлията  Laughing След чаша бира това е резултата ->
(в интерес на истината не беше бира, а адска жега)

# 189
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Привет от морето! Hug

Теди, разплакват ме тези снимки Cry

 Представям ви Фея:



Фея е късметлийка - варненци са създали страхотна организация за спасяване на такива нещастничета. Съвсем мъничка е - на около 8 месеца и вече тежко бременна. Моите хлапета са се навили да я гледат. Вчера се запознахме и спахме заедно. Много е мила и възпитана.
Тази сутрин се бяхме засилили да я изкъпем и видяхме, че напъва. Досега роди 2 полуживи котета, едното даже се наложи да му разкъсаме сака, но май няма да оживее. Другото писка, но тя не го поглежда. Виждат ми се прекалено мънички и недоносени:cry: Дано поне котинка да е добре - ние сме на стендбай и ако трябва ще се караме на вет.

Оплаках ви се - стискайте палци поне едно коте да оживее!

# 190
  • Мнения: 1 911
Привет, банда  Hug
Чета, чета, и като понеча да пиша, нещо изниква и не успявам.
Много са хубави маците, от сърце се смях на клипчетата и на коткопера, но когато аз го извършвам хич не ми е смешно  Mr. Green
Мишо е Истинска котка, да го изкъпеш е равносилно на това да укротиш октопод- имам чувство, че тогава лапите му стават с няколко повече и цялата баня е само в лапи, размахващи се с цел саморазправа. Абсолютно невъзможно е да го сложиш да стъпи в леген, или нещо подобно- цяло чудо е да го събереш в банята  Mr. Green
Бъдещият леопард пък пищи до Бога, чудя се от къде го води това гласище- вие на умряло, все едно е седнал върху горещ котлон.
Дамата е най-деликатна, тя просто се впива със всичките си нокти в краката ми и виси мълчаливо.

Теди- прелестни са и като малки, и като големи  Heart Eyes Ти не губиш надежда, нали  Hug
Делфина, стискам всички възможни палци за мамата и бебетата  Praynig Страхотна е, истинска Фея   Heart Eyes

# 191
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Делфи, много е сладка Фея Heart Eyes Стискам палци за бебенцата и за нея.
Теди, Нико наистина е бил абсолютна мишка Hug А Бени изглежда като след тежка нощ Laughing

# 192
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Първото коте умря  Cry Роди се още едно, но Феята не ги отразява. Сложихме ги до бутилка с топла вода, по съвет на доктора. Седим и чакаме.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Много е малка, може би затова не знае още какво да ги прави Confused

# 194
  • София
  • Мнения: 13 256
Делфи, стискам палци поне другите две да оцелеят!  Praynig Може би по-късно ще и дойде майчинския инстинкт и ще се погрижи за тях. Наистина е много малка  Sad. А ражда ли още?

Браво на детето ти, че се е погрижило за Фея. Аз още не мога да си простя, че не направих нищо за мацата пред входа. Няма я от дни, а тя ходеше при всеки да се гали. От мазето не се чува и мяучене на котенца, а те трябва да са на 10-15 дни.  Sad  Много ми се иска да вярвам, че някой се е погрижил за тях(все пак няколко човека я хранехме), но ми се вижда по-вероятно да е пречела на някой. Чуваха се приказки как сега ще се напълним с бълхи, заради котките...  #Cussing out

Теди, много са сладки снимките.  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт