Къде да се оплача-незаконно кафене събира стопани и кyчета

  • 4 064
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз не разбрах,кое е я дразни  авторката,това,че си е сложила две маси да си пият кафето съседите ,които искат или кучетата?

# 16
  • Мнения: 6
Аз не разбрах,кое е я дразни  авторката,това,че си е сложила две маси да си пият кафето съседите ,които искат или кучетата?
Честно казано аз помислих, че и двете неща я дразнят  newsm78

# 17
  • Мнения: 6 206
Отделът към съответния столичен район се нарича Столичен инспекторат.
От тяхната компетенция е налагането на санкции за поставяне на маси пред обекти без одобрена схема за разполагане съгласно Наредбата за преместваемите обекти, рекламните елементи и .... на Столична община и Наредбата за търговската дейност на територията на СО.
От тяхната компетенция е и налагането на санкции за разхождането на домашни любимци извън определените за това места, както и разхождането им без намордник и каишка.
Търговски отдел на съответният столичен район издава разрешителните за поставяне на масите след съгласувана схема с главният архитект на района, както и издава удостоверение за регистрация на търговски обект, без който нито един магазин или кафене не би следвало да извършва дейност.
Данъчните (НАП) санционират само и единствено нарушаването на данъчното законодателство, тоест неиздаване на касова бележка или липса на касов апарат и документация касаеща данъчните закони.
РИОКОЗ следи за спазването на санитарно-хигиенните изисквания и издава удостоверения за регистрация на обектите във връзка със Закона за храните.

имало лъч надежда
единственото компетентно мнение до тук
всичко друго, уважаеми дами, е булшит

# 18
  • Мнения: 33
Каспър чети, преди да говориш и стига бърка нещата. Те ти сайта на Столичен инспекторат, кажи къде им е отдела по район и кой от тях ще дойде за двете маси на момичето?

http://inspectorat-so.org/

Не е въпроса да се питат чичко Гугъл и да се пише каквото взучи добре... Аз поне говоря от личен опит и каквото пряко съм видяла и обяснявам защо мисля така.

Интересува те темата, разбирам, ама все пак може ли да пишеш по нея? Не е добре да категоризираш отговорите на другите, без да дадеш мнение или защо мислиш така.

ПС: Народа е казал "Крадец да влезе, данъчен да не ми влиза в къщата"  Crazy

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 21:21 от vesi792007

# 19
  • София
  • Мнения: 1 255
Каспър чети, преди да говориш и стига бърка нещата. Те ти сайта на Столичен инспекторат, кажи къде им е отдела по район и кой от тях ще дойде за двете маси на момичето?

http://inspectorat-so.org/

Не е въпроса да се питат чичко Гугъл и да се пише каквото взучи добре... Аз поне говоря от личен опит и каквото пряко съм видяла и обяснявам защо мисля така.

Интересува те темата, разбирам, ама все пак може ли да пишеш по нея? Не е добре да категоризираш отговорите на другите, без да дадеш мнение или защо мислиш така.

ПС: Народа е казал "Крадец да влезе, данъчен да не ми влиза в къщата"  Crazy

Към всеки район на Столична община има отдел Столичен инспекторат. Така че в общината им е отдела по район. За пример давам район Красно село или Витоша. Ако си направиш труда да провериш ще видиш че имат инспектори по район.

# 20
  • Мнения: 654
НАП следи държавата да си прибере дължимото-да се издават касови бележки.
Патент,тротоарно право,лиценз се издават от Общината.
Вие решете къде да пратите авторката.
ХЕИ и Пожарната вървят ръка за ръка при примяна или нова дейност.

# 21
  • Мнения: 6 206
Каспър чети, преди да говориш и стига бърка нещата. Те ти сайта на Столичен инспекторат, кажи къде им е отдела по район и кой от тях ще дойде за двете маси на момичето?

http://inspectorat-so.org/

Не е въпроса да се питат чичко Гугъл и да се пише каквото взучи добре... Аз поне говоря от личен опит и каквото пряко съм видяла и обяснявам защо мисля така.

Интересува те темата, разбирам, ама все пак може ли да пишеш по нея? Не е добре да категоризираш отговорите на другите, без да дадеш мнение или защо мислиш така.

ПС: Народа е казал "Крадец да влезе, данъчен да не ми влиза в къщата"  Crazy

през цялото време си пиша по темата
и какво точно ще направят данъчните ако дамата си чука надлежно всички кафенца, които продава незаконно
НАП - означава национална агенция по приходите
думата е приход - ако тя е изрядна по този параграф, никакви маси и кучета и конфликти с майките не ги интересуват хората
това пък със ЗУТ въобще няма да го коментирам - защото е върховна глупост
позволете ми за 15 години да съм минала доволно много проверки от каквито инстанции може да се сетите и да знам за какво говоря

# 22
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За продажба на кафе не се изисква тоалетна,само за продажба на алкохол.

# 23
  • Мнения: 6 206
За продажба на кафе не се изисква тоалетна,само за продажба на алкохол.

изисква се и още как, но аз съм дотук
нямам желание да се обяснявам и за това  Simple Smile
ситуацията на авторката се приключва с жалба от 3 изречения до отдел стопански

# 24
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
От кога ?

# 25
  • Мнения: 249

"Това пък със ЗУТ въобще няма да го коментирам - защото е върховна глупост
позволете ми за 15 години да съм минала доволно много проверки от каквито инстанции може да се сетите и да знам за какво говоря"
Никога не бих написала, че нещо е глупост, ако не съм специалист. Но ние българите разбираме от всичко. Занимавам се вече 10г. със строителен надзор и съм написала не малко жалби за наши клиенти. Има поразителен ефект. Аз лично бих пуснала жалби пред всички предложени инстанции. И ще продължа да пускам периодично, докато реагират.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам за какво точно пишеш,но ако помещението има архитектурен план(по принцип трябва да има,защото  не може да има разрешително за търговска дейност в него),собственичката ,просто трябва да си смени статута за предназначение в общината.

# 27
  • Мнения: 249
Да, но това не е толкова лесно. Вероятно сега помещението е с предназначение магазин за дрехи. Трябва да има одобрен проект за промяна на предназначението му в кафе, разрешение за строеж, куп други документи и накрая въвеждане в експлоатация на кафе. Тогава ще може да работи като кафе. Не и преди това.

# 28
  • Мнения: 1 174
Авторката, бих те посъветвала първо преди да пускаш жабли да разни отдели, да отидеш и да говориш със собственичката на магазина. Обясни, че на съкварталците не им е приятно да събира тези кучета пред магазина, че ще се оплачеш и изчакай, може пък да има ефект. Няма нужда веднага да й пращаш данъчни на жената, и разни други "бирници", опитай първо с добро, ако не стане тогава знаеш как да продължиш.

# 29
  • Мнения: 6 206
Да, но това не е толкова лесно. Вероятно сега помещението е с предназначение магазин за дрехи. Трябва да има одобрен проект за промяна на предназначението му в кафе, разрешение за строеж, куп други документи и накрая въвеждане в експлоатация на кафе. Тогава ще може да работи като кафе. Не и преди това.

Добре, ама това са две пикливи маси, какво РДНСК, какви ЗУТове  Joy
Още малко и ДАНС ще извикате
С това се занимава отдел стопански в общината, именно там, за да й издадат документите трябва да предостави разрешението за полване, което го няма.
Честно не знам защо ви се връзвам  Simple Smile
След малко някой ще напише, че трябва и на Бърза Помощ да се обадим и за това ще се обясняваме защо е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт