Срастване при момИченцата-2

  • 111 058
  • 541
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Кантратубекс не беше ли за заличаване на белези? Следоперативно и при изгаряния?

# 421
  • Мнения: 1 091
Да,точно за белези е.Явно е важно мазилото да е много мазно и да не позволява мястото да изсъхва.Ципата трябва да се "разлигави".Аз моята дъщеря я мазах с Дефламол.То попринцип е за изгаряния,но ето че се оправи.Предполагам,че и Контратубекс-а е също толкова мазен.

# 422
  • София
  • Мнения: 10
Контрактубекс притежава омекотяващ и изглаждащ ефект върху втвърдена, свръхразрастнала, болезнена и козметично увредена кожна тъкан. Хепаринът  улеснява хидрирането (водносвързващия капацитет) на втвърдената тъкан, като по този начин предизвиква набъбване и отпускане на белезите. Екстрактум цепе и алантоинът усилват този омекотяващ ефект. Водноразтворимата гелова основа подпомага дълбокото проникване на активните съставки в кожата и така осигурява едно ефективно локално лечение. За това си мисля, че той изигра най-важна роля при изтъняването и пропукването  на срастването.

# 423
  • Мнения: X
LilyGSto, благодаря за споделения опит. Аз се надявам повече никога да не ни се случва.  Но ако се случи ще пробвам по твоя метод, защото не искам да си спомням "касапницата" и последствията след разлепването.

# 424
  • София
  • Мнения: 10
LilyGSto, благодаря за споделения опит. Аз се надявам повече никога да не ни се случва.  Но ако се случи ще пробвам по твоя метод, защото не искам да си спомням "касапницата" и последствията след разлепването.



от сърце ви желая никакви сраствания повече Wink
Наистина се надявам да спестя мъките на повече момиченца, защото споделям личен опит и знам, че действа Wink

# 425
  • Мнения: 2 561
LilyGSto,благодаря ти от сърце🤗За съжаление при шерката Дефламола не помогна...Ще пробвам твоята схема. Заради новата версия на сайта,мобилния вариант не ме известява че имам съобщения и вече не ми идват имейли с новите ЛС😞

# 426
  • София
  • Мнения: 10
LilyGSto,благодаря ти от сърце🤗За съжаление при шерката Дефламола не помогна...Ще пробвам твоята схема. Заради новата версия на сайта,мобилния вариант не ме известява че имам съобщения и вече не ми идват имейли с новите ЛС😞


Стискам палци бързо да се оправите. При нас срастването беше около 1см и изчезна за около 3 седмици мазане три пъти на ден Wink

# 427
  • Мнения: 2
Здравейте на всички майки, минали през това изпитание!
Момиченцето ми е на 4г. и съвсем скоро открихме проблема. Изчетох всяка дума от няколкото теми тук. При нас срастването беше пълно и "доста старо" и поради допълнителни усложнения  се наложи сцепване на синехията....Аз междувременно от всичко изчетено си поръчах от Русия 2 тубички крем OVESTIN...но просто при нас проблема беше сериозен и нямаше време за губене....наложи се сцепване на момента.
Ако някой има нужда от кремчето да ми пише....на нас просто вече ни е излишно.
И благодаря че Ви има, без всичко изчетено тук   нямаше да съм наясно с това какво се случва с детенцето ми сигурно още дотса дълго време.

# 428
  • Мнения: 2 561
Днес пиша отново тук,но този път за да дам кураж на всички които имат дечица с този проблем.Моята дъщеря получи слепване като беше на 6 месеца.Тогава питах нашата педиатърка,но вместо съвет получих леко присмехулен отговор че това което говоря(за слепване) е глупост и няма такова нещо при момичетата и че ако кажа на някой гинеколог за това,той ще ми се изсмее.Аз замълчах и зачаках проблема да се реши сам.Но след 3г резултата беше нулев(въпреки мазането с Дефламол за което разбрах тук).Отново се престраших да питам педиатърката,но този път тя ме взе на сериозно и ме прати при гинеколожка.Там прегледаха детето ми и предписаха хормонален препарат.Аз обаче отказах да го мажа на 3 годишното си дете.Педка каза че в пубертета или когато хормоните се раздвижат,синехията сама ще се отлепи.Същото четох в интернет и гинеколожката преди това го каза.Междувременно след прегледа щерката често се зачервяваше там долу и я мажех с нистатин крем.Според листовката той става и за бебешки подсичания(ако правилно помня).Така с това периодично мазане продължихме дълго.И така до това лято.Моята бонбона изведнъж започна да забелязва момченцата😁😁😁 И се започна едно заглеждане и обясняване кое е хубаво и кое не толкова.Първоначално се притесних,но пък после се сетих че аз в 1ви клас също започнах да забелязвам тези неща. И така до края на месец август(месец и половина преди 7я РД)...Бяхме на почивка.Сутринта ставаме и малката ми казва"Мамо,имам балончета там долу". Изведнъж като светъл лъч ме осени мисълта и надеждата че това е нещото което чакам от години!!!Оказах се права!Малко по малко,до една седмица се разлепи цялото отворче.Всеки ден миех и мажех с Нистатин крем.Никога не съм дърпала или прилагала сила.Така че кураж мили майки!!!Който не може да оправи проблема с препарати,да знае че природата ще свърши тази работа!Не съветвам да чакате ако детето има видими проблеми с това или ако се съмнявате че организма страда.Ние правихме изследвания на урина няколко пъти и всичко беше ок.Затова реших да изчакаме.Стискам палци всички момиченца да се оправят по безболезнен за тях начин!!!

# 429
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
За това си мисля, че той изигра най-важна роля при изтъняването и пропукването  на срастването.

Моето момиченце има същия проблем. Педиатърката на малката нищо не беше споменала, а и на мен изобщо не ми е минавала мисълта за подобен проблем. Открихме го на 6 м. когато я заведохме на профилактичния преглед при нефролог. Тогава нефрологът без много обяснения с рязко дърпане разлепи срамните устни и каза една седмица да я мажа с Гентамицин. В момента малката е на почти 9 месеца и срастването отново се появи. Ще започна да я мажа с Контрактубекс и да подърпвам леко, за да се разлепят отново. Въпросът ми е, след като е факт разлепянето, да продължавам ли я да мажа 2-3 пъти дневно с този крем , за да не се сраснат отново?

# 430
  • София
  • Мнения: 10
За да съм сигурна, че няма да се залепи отново я мажа по веднъж на една-две седмици. Нямаме повече проблеми, но за мое спокойствие продължавам с контратубекса и постоянните наблюдения.

# 431
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Благодаря Ви за отговора. Flowers HibiscusДано и при нас да свърши работа.

# 432
  • Мнения: 3
Здравейте мами!И на моята госпожица и откриха срастване...беше доста голямо,останала беше малка дупчица преди клитора,а останала част от влагалището беше слепнала с ципа!Детето уринира без проблем и само да кажа че е 3 месеца.Педито ни каза да започнем бани с лайка и смрадлика.Аз подходих с недоверие,знаех и за крема и за механичното отлепяане,но реших да пробвам с билки.За 10 дни бани с лайка по два пъти на ден и мазане с чист вазелин на ципата,тя изтъня стана на дупки и почти се е скъсала!Само да кажа че спрях кърпичките и сапуните и след всеки памперс я мия с вода.Извинете за дългия пост,дано да съм била полезна на някого!

# 433
  • Мнения: 5
Здравейте на всички майки, минали през това изпитание!
Момиченцето ми е на 4г. и съвсем скоро открихме проблема. Изчетох всяка дума от няколкото теми тук. При нас срастването беше пълно и "доста старо" и поради допълнителни усложнения  се наложи сцепване на синехията....Аз междувременно от всичко изчетено си поръчах от Русия 2 тубички крем OVESTIN...но просто при нас проблема беше сериозен и нямаше време за губене....наложи се сцепване на момента.
Ако някой има нужда от кремчето да ми пише....на нас просто вече ни е излишно.
И благодаря че Ви има, без всичко изчетено тук   нямаше да съм наясно с това какво се случва с детенцето ми сигурно още дотса дълго време.
Здравейте!!!Ние имаме нужда от Ovestin.Бихте ли ни го продали!!!

# 434
  • Мнения: 5
Здравейте Дами!!!Моята дъщетеричка е на 9 години.Немога да кажа вече колко пъти е разцепвана може би 5 или 6.В момента сме с същият проблем.Тя не ми позволява да я дърпам защото е много стресирана от всички тея разцепвания.Мазали сме с какво ли не,правили сме бани с лайка с тетра.Киснала се е с часове само и само да можем да отворим поне малко.Страх ме е да я водя вече на лекар.те са касапи.Докато я видят и цепат.Кажете ми моля ви детски гениколог ако е въможно в Бургас.Може и в другите градове вече не избирам мястото.Искам проблема да се реши.Една дама беше писала,че има Ovestin.Бих желала да го купя за да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт