Колко бързо времето лети- ФЕВРУАРЧЕТО се опитва да пълзи (15)

  • 21 924
  • 741
  •   1
Отговори

Анкета

Каква марка еднократни пелени използвате?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 705
  • София
  • Мнения: 50
Таньорче, домашно пюре с домашни зеленчуци е най-добрият вариант за бебчовците! Искаше ми се и аз така да правя, но Ели предпочита купешки пюрета пред мойте буламачи. Трябва да и разтварям моето пюре в купешко, за да го опита  ooooh! (А ползвам купешки пюрета уж без сол и уж без захар, не знам какво им слагат, та да са вкусни на децата.) Та правих пюрета, правих и накрая се предадох. Да живее магазина.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 11:55 от karlie

# 706
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте дами!
Честит пети месец на Катрин на Аморе и Мирослав на Anika77!
Честита половин годинка на Момчил на кукла, Али на Ради, Габи на Дими, Мартин на malvina82, Валентин на kseopea, Ина на pina_preslav!
Да са живи и здрави месечинковиците и много радост да носят на мама и тати!
Ел, за количка лятна - вчера ме овикаха, че оставям Калина да седи доста време, можело да се оставя спокойно след навършени 7 месеца, а след 6 - подпряно с въглавнички. Е, хубу, де, ама не ми беше дадено решение при положение, че тя не иска да лежи а иска да седи или да стои права к'во да я правя. Продължавам да си я возя седнала и туйто... Клюкарчица малка ми е тя  Mr. Green
Ако искаш да се ориентираш може да се качиш на кантара (знам, стреса е голям ooooh! ) с и без Ясен... ориентир дали добре наддава ще имаш. Макар че ако е весело и здраво детето ... Да го нацелуваш Яско от мен!
Таничка, ако знаеш как благородно ти завиждам за зеленчуковата градинка! Разбира се, че можеш да правиш домашни пюренца на Алечка - хем знаеш какво има вътре, хем и от финансова гледна точка, която при вас съвсем не е за пренебрегване. Просто пасирай с повечко водичка и на по-високи обороти и при мен се докарва на консистенция като купешкото.
Бобиш, бързо възтановяване от стреса!
Понякога, бързо оздравяване и наспиване  Hug
Всички болни бебоци да оздравяват!
Карли, до дете е! Калина предпочита моето домашно, но нямам зеленчуци, на които да вярвам (на тия от пазара не им вярвам Rolling Eyes ) иначе хич не ми пречи да си готвя.
Ами хубав ден ви желая, дами, и пак ще пиша   bouquet

# 707
  • София
  • Мнения: 492
ДД, майчета!  Hug

Да взема да драсна някой ред, че съвсем се забравихме... Rolling Eyes

Хич нямам време за писане, даже вече и по рядко ви чета...мойто чаве иска все повече внимание, както и вашите също...  Grinning, та аз лично не мога да смогна с домашлъка, та и да се рея и в нета... Rolling Eyes

Иначе сме добре, захраних я преди три седмици с картоф. Днес ще и давам картоф и карфиол на Хип.
Първо започнах с мое производство - яде го но не с голямо желание, пробвах готовите на Хип и с такъв апетит ги яде, че направо  онемях.... Shocked...мойте пюрета ги яде по половин час, като лигавника се оплесква целия, а като и дадох тиквичка с картоф на Хип - го шмръкна за пет минути без капка да даде фира... Laughing
Сега съм се заредила с всякакви видове зеленчукови, та да видим... Whistling...от време на време ще и давам и домашни, че сега има много зеленчуци и плодове, но няма да се натискам много... Mr. Green

Режима ни тотално се разби. Става нощно време да яде в 3 и след това в 6 пак...няма спане... Tired
През деня интервала е скъсен на 2ч. и 30мин., със зор изкарва до 3 часа... Rolling Eyes...продължаваме да се кърмим успешно...  Party

И аз като Котето, каката едно пюре не е изяла - всичко и готвех от - до...беше ми втръснало да бъркам пюрета, кремчета, кисели....но сега съдбата е благосклонна към мен.... Mr. Green Whistling

Честити месечинки и половин годинки на всички бебоци...   bouquet

Ами това е от мен...надявам се да имам повече време за форума... Hug
Слънчев ден от мен!

# 708
  • София
  • Мнения: 6 011
ДД! Grinning
Честити месечинки на всички днес!   bouquet

Очевидно всички бебоци преминават през едно и също -  пренастройване на режима /абе растат с една дума  Laughing/ - будят се за някакво нощно хранене, трудно заспиват. При нас събуждането за нощно хранене беше само 3 дни, ама ми бяха достатъчно де.  Laughing Редуцираме съня до два пъти дневно и мисля, че пак ще влезнем в ритъм скоро.  Mr. Green
Танче, аз също ще карам основно на домашна храна, сега само покрай въвеждането го глезя с пюрета, после край.  Mr. Green
el_P, според мен вече са си ОК за подобен тип колички.  Peace Ние имаме една китайска от този тип - от 5-ия месец го возя отвреме-навреме в нея.  Hug

# 709
  • Мнения: 303
  ДД
мерси за кафенцето Боби  Hug
 Ели заспа  newsm68 та успях да ви изчета подробно Simple Smile

Коте честито ви захранване,Танче на вас също-гледам на Алечка много й е харесало ябълковото сокче.Мисля и аз че по хубаво от домашните пюренча няма,но и на мен няколко приятелки са ми споделяли,че бебенцата им предпочитат купешките пред домашните  newsm78 ,но мисля и аз за начало да правя на Ели,а ако много отказва да минем на купешки

 Пухче радвам се за брат ти,дано бързо се възтанови.И дано на питката всичко мине както ти си го искаш!

 За повръшането и Ели повръща от време на време,но тя стои почти само по корем и все си мисля че е заради това

 За косата ви се оплаках,но за килограмите гък не мога да кажа,доволна съм много, че толкова бързо си влязох в старите дрехи  Flutter и то без кой знае какви усилия

 Далче добре сте си дошли Simple Smile

 Понякога, бързичко да се оправяш и Анетка да се връща на стария режим ,че да си отспиш.Слънчи и при вас дано ноща си стане само за сън

 Изследвания на Ели още не са й правени,но подозирам,че и нейния хемоглобин ще е нисък,че то и аз съм си с нисък,а и нали е още на кърма само

 Карли дано Ели си прояде отново,че голям тормоз си е това

 Ванче дано Стели бързичко пребори ангината  Praynig

 Балеринка стига толкова домакинстване,ми и ти си човек бе Simple Smile малко да се поглезиш след толкова свършене работа трябва  Wink

 Сиянка айде дано се оправите и вие по-бързичко,че много се измъчи ти  Hug Hug Hug

 Гледам за чапи с накраиник си говорите,хич не съм и помисляла да я пробвам Ели,все съм си мислела,че са по-големи деца,ама явно толкова съм в час и аз.Ма то пък и какво да пие от тая чаша,тя вода почти не иска,а сок още не давам...

 Много консулти вярно тия дни-браво за хубавите мерки на всички,да не изброявам,че ще изтърва някой.

 Безпроблемно захранване,на всички който имат проблеми с това,аз в събота мисля да дам първата лъжичка картоф,да видим и мен какво ме чака

 Ради честита месечинка на Алина-все така прекрасна да е  Heart Eyes

  Ел за кочиката и аз мисля,че без проблем може да я ползваш,аз Ели в прословитото Малибу (  #Cussing out) когато е будна така я повдигам

 Съни мерси,че питаш-тъпата количка ще я бъде,дори и без гаранцията и касовата белейка,ще ни я подменят,днес я чакам,най-късно утре.Та въпроса за нова се отлага малко във времето,въпреки че сега и аз като Неви,на всяко запъване ще я чакам пак да се счупи  ooooh!
 И със столче за хранене се сдобихме ново  newsm44 аз исках такова като на Стар и Боби,но Жоро хареса повече следващия модел и като му се давам 90лв отгоре,аз пък много не се дърпах,въпреки че десена на по-евтиното много повече ми хареса на едни цветя,много свежо беше,но пък това е по-неутрално става и за момиче и момче (в случай че Ели и се появи братче  Heart Eyes)

 Ееех ,докато ви изчета и си напиша фермана и Дълкокоска се наспа  ooooh!  А и сигурно съм изтървала 100 неща да напиша,но пък толкоз дълъг пост никога не съм писала,дано някой ме изчете Simple Smile
 а аз мислех и малко книжка да почета,ама другия път дет се вика

# 710
  • Мнения: 7
Хелоу и от мен! Митко ме побърка тая нощ и не знам на кой свят съм. Голям нервак е станал, кога ли ще ми избият чивиите...
Честити месечинки иначе на всички които имат днес!

Ел, талигата си я бива, карай си я спокойно, то детето си показва ако не може.

Стар, поставката за тая чаша си е за кръгла дръжка, не става за овални, но скив какво намерих -

Е, не е като това...
..
 Mr. Green ама който си има, може да ги ползва, моите не стават. Joy

За съжаление вчера колкото и да рових не можах да намеря сайт който да има доставка до БГ. Може би ще се обадя на вносителите да питам , че имам и друго спрашивание.Simple Smile

# 711
  • Мнения: 339
привет,
от вчра три пъти тръгвам да пиша и все нещо става и не стигам до публикувай . Вече и забравих какво исках да кажа ooooh! Климент седи все по дълго сам без да с килва на една страна и го пробвах и аз със захранване, като му дадох микродоза печен картоф, е изплю го с погнуса и това беше след някой друг ден пак ще пробвам с варен.
Искам да му сменям кошницата със столче за кола,но съм в голяма чуденка,от това на батко му съм много доволна,но го дават след 9 месеца и не смея,а още три месеца няма как да изтърпи в кошницата,тясно му е. Някой вози ли вече в 9-18кг, тези 0-18 хич не ми вдъхват доверие Thinking
 В Сандански беше много забавно. Дядо мибеше на "почивка" в санаториуматам (а живее на 500метра от него hahaha ) явноси почива от баба ми Laughing Обаче вечерта когато ние пристигнахме решил да си остане да спи у дома, а уж беше тръгнал към санатариума и никой не разбра. Ние с баща ми нали сме нощни птици си седяхме до среднощ да си лафим и по едно време към 3-4 сутринта изведнъж от третия етаж почна да гърми телевизора Shocked Човека не могъл да спи ,а и недочува пък му се догледали новини Crazy Отива баща ми да му каже да намали да че ще събуди всичко живо, е да ама заключено. Решихме че ще погледа и ще спре като мине емисията-е да ама не,дядо ми си захърка, а по тв-то пуснаха музика и купона стана пълен Joy Наложи се баща ми да минава през тавана на стринка мис фенерче,че да спре дискотеката.
 Хахаха Бръмби от къде я изкопа тая натурална поставка Joy

# 712
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добър ден, д/мами Simple Smile
Влизам набързо с един въпрос (определено глупав, ама ... Embarassed): След като от раждането сме на АМ, това значи ли, че вече е въведен "млечен протеин"?

Честито на навършващите пет и шест месеца  Hug Да са здрави и да папкат, за да порастат и да ядосват мама и татко Simple Smile

Ей, болничките (и малки и големи) - бързо да се оправяте  Wink

Лек ден Simple Smile

# 713
  • Мнения: 163
Бръм, ще ме закопаеш някой ден! Joy hahaha Joy
Лока, не съм особено в час в момента (пък и по принцип от двадесет и кусур години насам Grinning), но адаптираното мляко си е краве мляко, пък макар и адаптирано. В този ред на мисли, смятам, че си е въведен протеина.
Защо те интересува? Кисело мляко ли ще въвеждаш? Wink

# 714
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Добре сте ме посрещнали! Hug
Уф, прочетох ви! Къде запомнила, къде не, поздрави на всички, които са имали хубав повод за празнуване, да са ни живи и здрави порастналите дечица, а всички с притеснения и болежки - бързичко да преминава всичко!
Марги от Габрово донесох - бълхи  #Cussing out или по-точно белезите от ухапванията им - нашариха ни с малкия яката! Освен това заредих батериите, но Бо е просто отвратителен от както се прибрахме....дано мине бързо, от 1 седмица се опитва да му пробие и 4-тия зъб  Shocked, да му се невиди, и е отвратия и ужасия до шия. Като я видях тази работа купих четка за зъби  hahaha. Вики, видях че си питала -  още не сме я пробвали, но като се случи ще доложа (взехме на Орал-Б, имат такива за от 4-тия месец). А иначе като изключим кофтия му период, Бо бурно расте - опитва да пълзи, хитрува, яде и дебелее  Mr. Green Ще има нужда скоро да се препрочитат педагогиките ... Twisted Evil
Роро и на Бо му е тясно в коша, краката му стърчат и т.н. Вчера продадох кошчето и сега ще купуваме седалка 9-18. Пише, че са от 9-ти месец, но и това си е индивидуално според мен, след като кошницата е до 13 кг. , а ни е малка вече. Освен това тези столчета от 9-18 имат механизъм за промяна положението на наклона на облегалката и е удобно и за бебоци като нашите (Г-н Бо имаше честта да положи телеса в едно такова кресло и се почувства много удобно Party)

# 715
  • Мнения: 7
Ако млякото не е хипоалергенно, което ще каже соево, значи е въведен. До последно преди учих, че АМ се правят от козе мляко, но сега вече не знам как е. Simple Smile Радвам се че ви харесва поставката.  Grinning

# 716
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Благодаря за бързите отговори  Hug  Коте, Бръмби   bouquet
Коте, няма да въвеждам нищо за сега (от 15-дни сме на зеленчукови пюрета, към края на август - каши; към средата на септември - плодови пюрета --> поне това е схемата на педи Simple Smile) - ама до сега съм купувала пюрета, на които пише, че няма млечен протейн и днес без да погледна дадох едно на Гербер , на което пише, че има такъв и се "вкарах във филми"  Embarassed

Благодаря ви, че ви има   bouquet

# 717
  • Мнения: 7
Благодаря за бързите отговори  Hug  Коте, Бръмби   bouquet
Коте, няма да въвеждам нищо за сега (от 15-дни сме на зеленчукови пюрета, към края на август - каши; към средата на септември - плодови пюрета --> поне това е схемата на педи Simple Smile) - ама до сега съм купувала пюрета, на които пише, че няма млечен протейн и днес без да погледна дадох едно на Гербер , на което пише, че има такъв и се "вкарах във филми"  Embarassed

Благодаря ви, че ви има   bouquet

А защо избягваш млечния протеин? Има ли проблеми при вас или не? Защото ако няма и си ги измисляш само излишно си усложняваш живота.

# 718
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бръмби, ами от "криво четене" Simple Smile Мислех си, че се въвежда по-късно, а после загрях, че така или иначе Ирина е на АМ от раждането си Simple Smile Иначе няма проблеми (пу-пу) Simple Smile
Мислех си, че има нещо по-особено щом има пюрета "с" и "без" млечен протеин. Сега си разсъждавам: ако вземам такива "без" - слагам АМ; ако вземам такива "с" - не слагам АМ --> така ли? уф ...

# 719
  • Мнения: 7
Не. Няма значение дали има или няма в пюрето такъв протеин. АМ слагаш в началото за по-лесно приемане на новата храна и ако искаш да подсилиш малко хранителността на пюрето, ако има нужда. Аз слагах в началото АМ на Митко, защото той не е от най- тежките в групата, но с времето спрях от мързел, а и да свиква с различните вкусове храна.

Общи условия

Активация на акаунт