Какво трябва да има в една детска аптечка?

  • 15 006
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 989
В нашата има:

Температуропонижаващи сиропчета
Сироп против повръщане
Мехлем за ухапвания
Спрей против насекоми
Капки за уши
Капки за очи
Стеримар
Риванол, памук, бинт, лепенки
Смекта
Според сезона - слънцезащитен крем или за вятър и студено време (през зимата)
Термометър
Витамини

# 61
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 769
Ние имаме Нурофен,Натриев цитрат,спрей Стеримар,капки Ксилометазолин и Виброцил,Хексалгин и термометър,Аутан(с/у комари),слънцезащитен лосион,прахчета ACC и Хидрасек. Риванол и подобни неща стоят в семейната, а не детската аптечка, но сме заредени.

# 62
  • Мнения: 1 125
... , но Гентамицин, Натриев цитрат, Ефералган свещички и Йодасепт за какво се ползват?  Blush

Отговарям то по ред на запитване:

 - с/у разстройство (само след лекарско предписание!)
 - при повръщане;
 - температуропонижаващо;
 - за дезинфекция


 Shocked Аз не бих си набавила нито едно от посочените ... гентамицин ще бъде прилаган на дъщеря ми единствено след антибиограма и липса на друг ефективен антибиотик, към който тя да не е алергична - с други думи ако лекар ми предпише гентамицин (на мен, а камо ли на дъщеря ми!) - повече за мен не е лекар и никога ама никога и за нищо няма да му поискам мнението. Йодасепт също не бих ползвала ... при температура мисля да се задоволя с нурофен и течен аналгин (това гледам да имам под ръка).  Rolling Eyes При повръщане не бих давала нищо.

# 63
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
... Shocked Аз не бих си набавила нито едно от посочените ... гентамицин ще бъде прилаган на дъщеря ми единствено след антибиограма и липса на друг ефективен антибиотик, към който тя да не е алергична - с други думи ако лекар ми предпише гентамицин (на мен, а камо ли на дъщеря ми!) - повече за мен не е лекар и никога ама никога и за нищо няма да му поискам мнението. Йодасепт също не бих ползвала ... при температура мисля да се задоволя с нурофен и течен аналгин (това гледам да имам под ръка).  Rolling Eyes При повръщане не бих давала нищо.

Ами ... какво трябва да кажем сега ... newsm78 Аплодисменти, може би!  Laughing

В самото начало на темата обсъдихме, че това, което е задължително за един, е желателно за друг, а трети би пренебрегнал. Така че - не сме особено впечатлени от позицията ти в случая.  Whistling

Няма нужда чак от " Shocked"

# 64
  • Мнения: 1 125
Напротив, има - лекар с мозък не изписва гентамицин (отречен е и поне от 15-тина години кадърен лекар не може да го изпише).

# 65
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Напротив, има - лекар с мозък не изписва гентамицин (отречен е и поне от 15-тина години кадърен лекар не може да го изпише).

Оф, айде, аман от специалистки по всичко!  Tired Stop
Ти, лично, кога завърши медицина, би ли била така добра да споделиш?!

И аз не намирам за нормално използването на вакуум-помпа, която да се свързва с прахосмукачката, ама не казвам на майките, които си я купуват и използват, че са без мозък. Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 44 280
... , но Гентамицин, Натриев цитрат, Ефералган свещички и Йодасепт за какво се ползват?  Blush

Отговарям то по ред на запитване:

 - с/у разстройство (само след лекарско предписание!)
 - при повръщане;
 - температуропонижаващо;
 - за дезинфекция


 Shocked Аз не бих си набавила нито едно от посочените ... гентамицин ще бъде прилаган на дъщеря ми единствено след антибиограма и липса на друг ефективен антибиотик, към който тя да не е алергична - с други думи ако лекар ми предпише гентамицин (на мен, а камо ли на дъщеря ми!) - повече за мен не е лекар и никога ама никога и за нищо няма да му поискам мнението. Йодасепт също не бих ползвала ... при температура мисля да се задоволя с нурофен и течен аналгин (това гледам да имам под ръка).  Rolling Eyes При повръщане не бих давала нищо.

по твоето писание ако ръзсъждаваме....за гентамицина ок съгласна съм, за йода също...за малко дете...щипе доста, предпочитам риванол от тази гл. точка.
За Т, хексалгина е последното което давам, след като Т е близо 40 градуса и друго не помага....като свещички ползвам с най-голяма радост - свалят по-бързо и не натоварват като хексалгина....и са особенно практични като детето повръща, тогава изобщо не знам нурофена и хексалгина каква работа биха ти свършили.
За повръщане ако нищо не даваш рискуваш детето ти да се обезводни и да стигне до болница.... на никой не пожелавам да си види едногодишното  дете обезводнено и на системи.... така че цитрата е добре дошъл в много случаи.

# 67
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
... ок съгласна съм, за йода също...за малко дете...щипе доста, предпочитам риванол от тази гл. точка.

Йод и йодасепт са две различни неща. Затова съм писала йодасепт. А йода не само щипе, а гори.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 44 280
аз честно казано много отдавна сем ползвала нищо йодно, но каква е разликата всъщност? нали пак е на йодна основа? аз си мисля, че просто е...поразреден йод, т.е. някакъв процент не чист.... т.е. пак би си щипело...дори да е по-слабичко...

# 69
  • София
  • Мнения: 39 866
И аз щях да пиша, че Йодасепта и йода са различни. При йодасепта няма никакви усещания, т.е. нито щипе, нито гори.
Йода е друго нещо. При едно третиране с йод на рана в Пирогов ми се искаше да бях умряла преди това Simple Smile
Йод и Йодасепт не съм прилагала на децата.

А за повръщане, давам и още как. Последното повръщане на дъщеря ми беше от 8 сутринта до 12 на обяд. Бяхме в друг град, но пък имаше аптека наблизо Simple Smile
Проблемът с обезводняването в такъв случай е доста сериозен. Не можеш да чакаш да се реши от само себе си.

аз честно казано много отдавна сем ползвала нищо йодно, но каква е разликата всъщност? нали пак е на йодна основа? аз си мисля, че просто е...поразреден йод, т.е. някакъв процент не чист.... т.е. пак би си щипело...дори да е по-слабичко...
Йодасепта е гъст, не е течен.

Цитат
Йодасепт маз, съдържа като активна съставка повидон йод ( повидон е помощно вещество, което забавя освобождаването на йода, с което се избягва изгарящия ефект на последния върху тъканите )

# 70
  • София
  • Мнения: 44 280
ммм ясно...тогава може и да го купя, щом няма усещания...аз всъщност имам от моето детство спомени да се заливам с нещо йодно...ама дали е било йод или йодасепт идея нямам , но яко си щипеше.... за това директно го прескачам всичко съдържащо йод в името си като иде реч за детето...съвсем автоматично Simple Smile

Мерси за инфото Simple Smile

# 71
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да, повидона в йодасепта спира освобождаването на йода (и с това не допуска изгаряне на кожата.)

# 72
  • София
  • Мнения: 44 280
аа вие за маз ли говорите?
аз понеже първо открих това
http://www.framar.bg/%D0%B9%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BF% … -pid10000015.html


# 73
  • София
  • Мнения: 39 866
Може би е същото, и в него има Повидон йод.
Аз имам йодасепт в аптеката, но не съм го използвала за децата. За това и не го споменах. Основно го използвам в/у съпруга ми (когато му се възпали кистата).

С йодасепт съм се мазала и аз, имах някакъв цирей на гърдата. Бях кърмачка (с дъщеря ми), ЛЛ ми го изписа.

# 74
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
аа вие за маз ли говорите?

И в маз-а и в разтвора има повидон.

Общи условия

Активация на акаунт