Цвят за коридора?

  • 17 253
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Тече усилен ремонт вкъщи, но не мога да избера цвят за коридора...Т.е., спряла съм се на свежо тревисто зелено, и наситено прасковено с розов подтон. Долу-горе като цветовете от снимките. Стените и вратите имат бял кант и завършения вариант ще е подобен  на последните снимки. На този етап  всеки ден си меня мнението и една странична оценка ще ми е много полезна! Та...кое според вас е по-подходящо за един свеж, гостоприемен коридор?   bouquet

   

# 1
  • Мнения: 3 453
  Зеленото е прекалено ярко..макар и точно този нюанс да ми е любим, но точно за коридор не бих го ползвала.Прасковата е много по-мека като цвят за такова помещение е по-подходяща.Моят е доста светъл, по принцип там няма естествена светлина и светлите тонове са много подходящи, създват и усещане за простор на това по принцип тясно помещение.

# 2
  • Мнения: 2 047
        Аз бих избрала прасковата, то и такава съм избрала за нашия коридор, само че мноого по-светла. През по-голяма част от деня е толкова светло в коридора (точно заради избрания светъл цвят), че изглежда все едно съм запалила лампа. Сравнявам го със същия коридор у комшии, където са избирали по-тъмни цветове и през деня без да светнеш лампа не може - направо си е тъмно.
А за зеленото, не се имам за много компетентна, но според мен, този нюанс ще излезе от мода скоро. А прасковата е класика. За сравнение - аз преди 5 години си бях боядисала коридора в така модерното тогава лила - такава масовка стана и отмина, че реших да го сменя тази година.

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
На мен прасковеното ми харесва... Peace

# 4
  • Мнения: 327
И аз за прасковеното.Моят коридор е дълъг и тесен с бели врати. Боядисах го с bergamo50A от каталога на FAUST/ и тавана/.Много свежо,супер се комбинира с бялото Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 773
Прасковеното е добър избор, въпреки, че това зелено ми е любимо. Нашият коридор е в портокалов цвят и изглежда много слънчев. Peace

# 6
  • Мнения: 4 303
Зеленото е много хубаво, но не бих се спряла на него, защото
по принцип там няма естествена светлина и светлите тонове са много подходящи, създват и усещане за простор на това по принцип тясно помещение.
Аз лично се спрях на слонова кост, мразя тъмни коридори. Колкото по-светло, толкова по-добре. Скучното светло винаги може да се разнообрази с картини и разни други свежи елементи. С цветното е много по-трудно, защото съществува опасността да стане натруфано и кичозно. Това ми е мнението.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 026
Не казваш какъв е коридорът.Голям или малък.Светъл или тъмен.Но и аз къто Клото бих се въздържала от ярки цветове.По принцип това е помещение само с изкуствено осветление и в повечето случаи малко.По-добре би било да е светло,дори бяло.Пък акцентите да са цветни.И двата цвята,които показваш са твърде ярки.Аз не бих ги ползвала в нито едно помещение,но това си е мое мнение,разбира се.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 2 268
Нашият коридор е бял...не бих могла да си представя нещо ярко или тъмно в това без друго тъмно помещение.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 666
Аз пък съм за зеленото. Прасковата е много банална. Освен това, какво по-хубаво да се прибереш вкъщи и да те посрещне едно толкова свежо помещение?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 2 268
За мен бялото излъчва 'свежест' и 'чистота'. WinkПри всеки е различно.. Simple Smileнай-важното е, когато човек прави жилище да не се "подвежда" от това какво е модерно или какво слагат комшиите/хората. Всеки си го прави така, че като се прибере на него да му красиво, уютно и спокойно. Peace

# 11
  • Мнения: X
В същата ситуация съм и аз-след броени дни ми предстои цялостно боядисване на 3 стаен с кухня и коридор.
Според мен най-много зависи от мебелите,които така или иначе вече ги има и трябва да се съчетаят цветово.
Ако коридора е със светъл теракот или каквато е настилка,  мебелите / портманто , шкафове и т.н. / зависи какъв цвят са..
Зеленото е много задължаващо. ..Мое мнение..

# 12
  • Мнения: 616
Коридора всъщност е малък, но много светъл, с много естествена светлина, пода е  дърво, мебели няма, ако не броим картините по стените (коридора е вътрешен за етажа, има отделно антре и стълби при входа на къщата). Заложили сме на много бяло във входната част на къщата, и затова искаме едно малко свежо 'петно'. Много ви благодаря на всички за мненията.    bouquet  В крайна сметка ще е светло жълт май(освена ако не си променя мнението отново)Crazy
Беше ми много интересно да получа и друга гледна точка, мъжа ми само повтаря каквото ти решиш Tired Благодаря!

# 13
  • Мнения: 327

Беше ми много интересно да получа и друга гледна точка, мъжа ми само повтаря каквото ти решиш Tired
Знае човека кое е най-правилния избор! Laughing JoyМай повечето са така Laughing

# 14
  • Мнения: 616

Беше ми много интересно да получа и друга гледна точка, мъжа ми само повтаря каквото ти решиш Tired
Знае човека кое е най-правилния избор! Laughing JoyМай повечето са така Laughing

хахах, дааа, пък и после ако не ми хареса, да няма "ааа ти го избра" така цялата вина си е за мен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт