Режим на хранене на 7-месечно бебе

  • 78 696
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 914
Радвам се за вас,сега нас ни мъчат зъбките -горните два почти са избили.

# 61
  • София
  • Мнения: 129
Здравейте,

следя темата и си позволявам да се включа и аз.
Ето гои нашият режим:
8.00-8.30 - 180 АМ
12.30-13.00 - Зеленчуково пюре /от миналата седмица започнах да  въвеждам и местни пюрета, засега само заешко/ около 120 + 60 АМ
16.30 - 17.00 - тук вариантите са ми два:1. 120 каша+60 плодово пюре или 2. 120 АМ +60 плодово пюре
21.00 - 180 АМ.

От няколко дни обаче от следобедната закуска до млякото в 21.00 не може да издържи, още към 20.00 часа започва да показва признаци, че е гладен.
Какво да направя да увелича количеството на следобедната закуска или към 19.00 часа да му дам още 60гр. плодово пюре?
Мога ли с още нещо да му разнообразя менюто?

# 62
  • Мнения: 914
Според мен увеличи количеството каша.Когато на беба и вървят храненията с по ранен час понякога давам плодово пюре привечер.Тя почти винаги яде 6 пъти,а кашата обикновенно я давам 18.30часа.

# 63
  • Мнения: 19
Имам въпрос към майките, които пишат по колко АМ изяждат бебетата им, та.. когато казвате примерно 180 мл АМ..това количеството вода, с която го приготвяте ли е или крайния резултат..понеже на кутиите пише, че 90 мл вода = 100 мл мляко.

# 64
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравей - почти всички имат предвид мл вода, а не колко става с съответния брой мерителни лъжички готовото мляко.
Но всяко дете си е различно, така че ако нещо те мъчи за храненето на твоето бебе имай предвид, че всеки огладнява различно и на различен интервал. Моя син никога не е пил АМ препоръчителната доза, дори и сега пие по-малко. Просто от толкова има нужда и не желае повече. Отделно като му пробиват зъби губи апетит.

# 65
  • Мнения: 19
Благодаря ти за отговора. На моя син колкото  и да му дам винаги ще го изяде, за това аз гледам да се придържам по количеството, което пише на кутиите за съответната възраст, защото ме е страх от разширяване на стомахчето

# 66
  • Мнения: 3 241
Няма да му се разшири стомаха. Не се притеснявай.

Това, което пише на кутията са някакви средни стойности. Не се притеснявай.
Той колко яде сега?

# 67
  • Мнения: 19
на кутията пише 6-9 месеца 180-210 мл вода
режима ни е следния:
8:00- АМ 180 мл
11:30 зел.пюре
14:30-15:00 - каша
18:00 - АМ 150 мл + 1/2 плодово пюре
20:30-21:00 след банята АМ 180 мл

по 180 мл му давам от 2-3 дни, до преди това му давах по 150, а следобеда в 18:00 му давах 120 мл.
Притеснява ме единствено дали тези 180 мл не са му много. Тежи 7,800 кг

# 68
  • Мнения: 3 241
Не мисля, че е много.
Моника на тази възраст пиеше по 210 -240 мл (вода).

Ако позволиш един съвет - давай му и на обед малко мляко.
Не е хубаво да няма млечно хранене до година. Пък и така следобедната закуска ще е по-късно, а вечерята наведнъж Simple Smile

# 69
  • Мнения: 19
добре, но нали когато се давало месно пюре не трябвало да се дава мляко, а аз ще ги редувам, един ден зеленчуково - един ден месно

# 70
  • Мнения: 3 241
Не разбрах, че си въвела месото. Пишеше зеленчук Simple Smile

Кашата е млечна предполагам?

# 71
  • Мнения: 19
Да, кашата е млечна, а писах само зеленчуково, защото от днес започнах да го въвеждам месото

# 72
  • Мнения: 6
Аз имам момченце на 7 месеца и нашия режим е следния:
закуска-сирена попара
обед-супа/пюре-зеленчуково/месно/рибно-редуваме
следобедна закуска-каша/кисел/грис/плодошо пюре+бисквитки-редуваме
следващите две хранения са с АМ
Смятам за правилно АМ постепенно да се намалява,ние така си ядем и сме си в норма както на ръст,така и на тегло.

# 73
  • Мнения: 19
Plamena Nikolova Лично според мен Първото и Последното ядене трябва да си е мляко,а при вас първото е попара.. аз нея мисля да започна да я давам към 10:00 ч. между сутрешното АМ и обяда. А гриса и бисквитките как ги даваш.. че ми се иска и на мен да му разнообразя следобедната закуска на моя бебок Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 241
Сирене на 7 месеца е доста рано Sad

Общи условия

Активация на акаунт