Едно, две, три, четири, пет- СЕПТЕМВРИйчето крачи смело напред!

  • 63 569
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 595
Ани, пращам ти и на теб от тези дето Ния ми дарява щедро spoko Дано скоро разберат каква е причината и да се оправя бързо! Имате ли нужда от кръводарители за кръвопреливането или пък нещо друго, с което можем да опитаме да помогнем?

Анджи честито возило  Simple Smile

Знаеш ли кое ме притеснява относно не изцеждането - че тя не винаги яде равномерно. Например едно ядене яде от двете гърди, на другото само от едната и заспива. едната по принцип мисля, че не дава добро количество и като се падне така да я пропусне ме е страх да не си намали съвсем количеството. а може би бъркам..... newsm78
Марисче, едва ли има човек, който се храни равномерно, освен ако не си го постави за цел разбира се. Най-често бебетата хапват повечко сутрин и през нощта, малко по-малко около обяд и още по-малко следобед и вечер. В рамките на час-час и половина може да е добре да се предлага същата гърда, за да може детето да я изпразни добре. Много често новородените може да сучат по-продължително и с малки почивки, примерно хапва няколко минутки, почивка, хапва отново, пак почивка, докато се нахрани и заспи (или се отдели спокойно от нея). Когато гърдата е добре изпразнена и в нея няма повече мляко, може след нея да се предложи и втората. Обикновено, ако на едното хранене е сукала от едната гърда, на следващото хранене можеш да предложиш другата. Ако тази, от която се притесняваш, че има по-малко мляко я е изпразнила напълно и иска още, би могла след доброто и изпразване да предложиш и втората. Ако при дадено кърмене си хранила от две гърди, обичайно се почва с тази, с която си приключила. Тя успява ли да изпразни добре самичка гърдата, ако има нужда можеш да и помагаш с компресия на гърдата. А ако се справя добре самичка, още по-добре Simple Smile Нацелувай я малката прекрасна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За Ади ти най-добре го разбираш, усещаш и ще успееш да прецениш.

Ния това е ужасно  Tired не ща да стигаме скоро до училище, тръпки ме побиват. Елито ще се справи, но дреб не искам и да си помислям.

Мисля си, че ако никой в градината не вземе мерки, е добре да се информират институциите, не за насилие над детето, а за проблеми с детето. Какви са проблемите ще преценят като го видят, може детето да е хиперактивно, може и да не е, може да има димашно насилие, може и да няма. Може родителите да знаят, че има проблем с детето, който да не знаят как да решат и да се чувстват зле от всички коментари и оплаквания от детето. Може пък наистина проблема да идва от самите тях, но може и да не. Всички случаи и директорката и учителките и психолога трябва да се уведомят и да потърсят решение, ако те не могат да се справят да се обърнат към някой, който може. Не може и агресивното дете и останалите да страдат. Колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-добре за всички, докато си затварят очите, защото били много деца, проблемите не се решават. В групата на Ели има дете, което също е много агресивно, детето се оказа с проблеми в развитието и общуването, взеха се мерки и сега с детето се работи. Тъпото е, че се работи само с него, на останалите деца няма кой да обяснява. Те го мислят за лош, защото удря, на тях им е казано, че лошите деца удрят.  ooooh!

# 721
  • Мнения: 1 812
 Ани, другия път още по-добри новини! Ако трябва кръв или нещо подобно пиши, веднага ще се отзовем!
 Мариска, помисли как ще е най-добре за всеки от вас. А ко Ади остане той ще е щастлив, но ако замине пакще е доволен, децата са много адаптивни, а ти в момента си свръх чувствителна. Вземи решението спокойно и обмислено.
 Иви , незнаеш какво ти готви съдбата. Може пък да срещнете страхотна учителка и хубаво училище! Hug
Благодаря на всички за мнения Hug Поизбистрихте ми мислите. Толкова е сложно! Накратко по непотвърдена информация вкъщи бащата е насилника, детето посяга и на майка си , явно копира модел. Аз обаче не съм сигурна дали са просто слухове или истина и не мога да действам. Детето е ново в групата, но не и за градината, миналата година е било в съседна група, историята е била същата. В нашата градина няма психолог. Мисля да отида с писмена молба при директорката, тя отново да разговаря  с родителите за среща с психолог, отделно от това да говоря с мой близък психолог з.а една предварителна среща в групата, където да наблюдава всичките деца, когато детенцето е там и ще чакам съвет и от него. Среща и с родителите също, зная че бащата ще откаже. Ако няма действия от страна на родителите и директорката, с копие от молбата в отдел закрила на детето. Преди да входирам молбата мисля първо неформално да поговоря там какъв е проблема. Не мисля да спирам да казвам на мъника, че го наблюдавам дали е добър и как ме е грижа, една друга мама също мисли сутрин да му казва колко го харесва и очаква през деня да е добър. Импровизирам, в нашата страна няма изградени пътеки за реакция в такива ситуации Sad
 Та така, до скоро мили мои!

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Ivy, RadyHug Приятели дариха кръв и засега казаха, че е достатъчно  Praynig Praynig Praynig Видимо е по-добре и аз не искам да мисля лоши неща, вярвам, че са открили проблема  Peace

Niya, наистина са много натоварени в училище, а и като са свикнали да са сред най-добрите, един спад в оценките, направо ги смачква Sad Дано и нашето момче се окопити, но изпуска доста материал и ще му бъде още по-трудно  Confused

Аз мъкна тия дени децата по парковете да използваме хубавото време. Вчера даже и Командира с Ади видяхме в Борисовата градина Peace

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет

Нямам време ного да пиша. но редовно ви чета  Peace
Ани, стискаме палци  Praynig
Ако има среща пишете и нас  Hug

 Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 358
Аник, стискам палци и за двамата  Heart Eyes Hug

# 725
  • Мнения: 919


Добро утро мили мои и успешна, слънчева и здрава седмица пожелавам на всички от сърце  Heart Eyes

Ани, имаме ли новини от Токуда? Как е Данчо?

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 09:34 от pipiole

# 726
  • Мнения: 1 599
Добро утро!
Не се боря от наспалите се, ама какво да се прави.  Тази сутрин се поизкашля малката няколко пъти и аз настръхнах!

Аник, радвам се, че са разбрали какво му е на мъжо ти. дано да се оправи наистина!  Hug

Иначе при нас нищо интересно. Излизахме тези дни всички по ранния следобед. Спи си мишоната добре, но като и дойде време за хапване не я интересува къде е  Mr. Green Ади продължава да намила, че няма да си ходи в Доха ако аз остана тук и така...остават 2 дни само  Cry
Нийка,аз искам да си остане. Но истината е, че ще ми е нанагорно аособенно ако е лошо времето тук. Просто ще подивее като си го знам.
Иначе сега по план е ние да си се прибираме към 21ноември
Чух се с Деската. Радват се, че са тук, но имат работа по апартамента. Дано скоро успее да се включи

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Поли, сутринта го оперираха - било е лека операция със спинална упойка, предполага се, че ще го боли, като пусне упойката. Материалът е изпратен за изследване, но според доктора всичко ще е наред  Praynig Praynig Praynig Сега остава да се оправи и да го поема аз - хранене, режим и т.н.  Naughty
Сутринта оставих Криста на сестрата на Данчо и откарах Габи на градина, но от утре ще си я мъкнем и нея с нас, з'то родата си замина. Дано си спазва режима на събуждане, ядене и акане, ще се правим  Peace Следобяд ще ходим да си вземем Габи и ще го водим на таекуондо - там са едни стълби нагоре-надолу, но ще я мъкна в кошницата  Peace
Абе, само да сме здрави, с всичко друго се справя човек  Hug

Мариска, и като огладнее където и да е, какво правиш? Едно време с Ади се прибираше у вас да кърмиш  Laughing

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет!

Ани, сега прочетох Confused стискам палци да се оправя бързо  Peace
Марис, в началото ми беше терсене да кърмя навън, но вече не ми дреме. Сега някакси не е като преди 5г, има доста майки които си кърмят навън...
При нас всичко е нормално. Емо си иска внимание, но като цяло не е като кака си, която навремето ми разказваше играта  ooooh! Счупи ни се миялната и както съм отвикнала ми е терсене, но вече сме избрали новата и се надявам скоро да отпадне това висене на мивката.

# 729
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Ани, стискам палци. Praynig Много е трудничко с две хлапета с развеждането по задачи, обаче му се намира цаката.  Hug
Марис, целувки на Адко, ще се справите и двамата. Simple Smile

# 730
  • Мнения: 727
Аник дано всичко да е наред и бързо да се възстанови мъжа ти  Peace....преминах през нещо подобно с моя мъж и знам какво ти е,но ние жените сме корави същества Mr. Green ако ние не можем да се справим незнам кой би могъл bowuu
Марис много се радвам за теб и бебенцето Hug,а за батето е нормално да потъгуваш,но раздялата ВИ няма да е дълга...децата се поддават на емоцията но бързо ще забрави като отиде там и започне училище,игрите,като се чувате всеки ден Peace,а пък ти малко ще си отдъхнеш и ще си позволиш да помързелуваш с бебо Flutter само двечките.
Аз да питам Вие имате ли вече количка и на каква се спряхте че аз нещо съм станала мн.претенциозна newsm78.

Хубав ден на всички майчета днес,малко вали но приятно ( hahaha )

# 731
  • Мнения: 3 595
Ани кошницата тежи, няма ли да ти е по-леко със слинг? има много приятни модели
Кога очакват резултатите? Аз не съм от коравите, за които anilevI говори. Бързо възстановяване му желая и скоро да е добре!

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Ivy, аз затова я държа слаба Крисе, да си я нося по-лесно  Mr. Green Шегувам се - заради това, че имам кенгуру, не купих слинг, а това първото хич не ми е удобно. С Габи само 1 път съм го ползвала  Confused Нося я Крисето с кошницата, че даже и подтичвам. Свършихме всичко, както трябваше, но предпочитам да не ми се налага  Confused
Днес го изписаха моя човек, а другата седмица ще си вземе резултатите  Praynig Praynig Praynig
Ivy, ти ако не си корава, кой тогава...  Hug Heart Eyes  bouquet

anilevI, задължително кпш за новородено за бебенцето и след това лек летен вариант  Peace Аз така мисля  Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 3 595
Ани  Hug Praynig Praynig Praynig Heart Eyes
количка последно пазарих преди 5г и 1м, така че тихичко ще замълча  Blush

# 734
  • Мнения: 358
Аник, гледайте се вкъщи и бързо оздравяване !

Аз съм в  отпуск, че децата са ваканция и ще наглеждам по-честичко в темата. Намерих един сайт, през който си чета руска литература ( на български ) на компютъра. Странно е как човек се насища от дадена култура , преди мило и драго давах за английска книга, а жив англоговорящ направо си го преследвахме  Joy

Общи условия

Активация на акаунт