БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-7

  • 19 850
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 299
Привет на всички! Може ли червен пипер една щипка в яденето на дете на 1 годинка?

# 46
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се  Simple Smile

Ирина, нека хапва колкото иска, може и повече, няма проблем, и двете са много полезни и важни за детето  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 560
Привет на всички! Може ли червен пипер една щипка в яденето на дете на 1 годинка?

Може. Това са си червени чушки смляни.

# 48
  • Мнения: 299
Благодаря!!!!!

# 49
  • Мнения: 15 379
Мога ли да навредя на детето,ако прекалявам с даването на сирене и масло?

Няма с какво да му навредиш, разбира се.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 560
Мога ли да навредя на детето,ако прекалявам с даването на сирене и масло?

Няма с какво да му навредиш, разбира се.

А какво значи прекаляване? Нали не яде по 1 буца?

# 51
  • Мнения: 15 379
А какво значи прекаляване? Нали не яде по 1 буца?

Нана,
ето го отговора:


Под прекаляване имам предвид-слагане на сирене сутрин в попарата,но не колкото кибритена кутийка,а да речем колкото кутийка и половина Grinning и масло,но не колкото грахче,а колкото 3 примерно?Понякога му давам два пъти на ден сирене и в манджите,които му готвя,винаги присъства масло.

# 52
  • София
  • Мнения: 12 560
А какво значи прекаляване? Нали не яде по 1 буца?

Нана,
ето го отговора:

Под прекаляване имам предвид-слагане на сирене сутрин в попарата,но не колкото кибритена кутийка,а да речем колкото кутийка и половина Grinning и масло,но не колкото грахче,а колкото 3 примерно?Понякога му давам два пъти на ден сирене и в манджите,които му готвя,винаги присъства масло.

 newsm12

Направо се чудите за какво да се притеснявате  Wink

# 53
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз давам много повече сирене и масло  bowuu Laughing

# 54
  • Мнения: 414
Мога ли да въведа свинско или е рано?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 113
Мога ли да въведа свинско или е рано?
Можеш, щом няма друго месо за въвеждане.

# 56
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Днес си купих списанието Моето бебе и аз и там има подарък книжка Хранене на бебето.В нея пише, че извара се дава 6-7 месец, мога ли да я въведа чрез така наречените  плодови десерти с йогурт на следобедното хранене
Не съм въвела жълтък все още.Само пилешко, карам бавно.Между другото книжката е много полезна-има рецепти, примерно меню по месеци, ред на въвеждане на отделните храни и какви количества се дава от тях.

А между другото там никъде не видях да се дава попара, въпреки че моята педиатърка горещо ми е препоръчва.Май само на едно място се споменава и то от 8 месец, а не както тя искаше да давам от 5 навършени.

Не се тормозете повече момичета с мен, тази книжка, която си взех ми дава отговор на всички въпроси, повече няма да ви притеснявам.Повече няма да дъвчем все едно и също.е, от време да време мога да питам нещо, но няма да е както преди, обещавам.

Кой ви кара да отговаряте, който иска пише, които иска не пише, не виждам какъв е проблема.Аз повече няма да се натрапвам тук, ще чета.
Все пак съм ви благодарна за съветите, въпреки че не искате вече да отговаряте на въпросите ми.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 08:36 от gitadam

# 57
  • София
  • Мнения: 12 560
Мога ли да въведа свинско или е рано?

Можеш.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 560
Здравейте!Днес си купих списанието Моето бебе и аз и там има подарък книжка Хранене на бебето.В нея пише, че извара се дава 6-7 месец, мога ли да я въведа чрез така наречените  плодови десерти с йогурт на следобедното хранене
Не съм въвела жълтък все още.Само пилешко, карам бавно.Между другото книжката е много полезна-има рецепти, примерно меню по месеци, ред на въвеждане на отделните храни и какви количества се дава от тях.

А между другото там никъде не видях да се дава попара, въпреки че моята педиатърка горещо ми е препоръчва.Май само на едно място се споменава и то от 8 месец, а не както тя искаше да давам от 5 навършени.

За попарата вече го коментирахме. За да я дадеш трябва да си въвела глутен, масло и сирене.
Аз лично дадох попара при 7 месеца навършени.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 576
Гита, като грешка отчитам факта, че ти така и не се спря на една схема, която да следваш в захранването на бебето. Доскоро цитираше например Косе босе и нейния блог. Сега вадиш тази книжка, в която нещата са коренно различни от модела, следван доскоро. Объркваш се тотално( ти поначало беше объркана на тази тема) и това ще рефлектира върху детето. Няма нужда да се обиждаш от нищото! Много искам да успееш да синтезираш купищата информация, която явно получаваш!

Общи условия

Активация на акаунт