Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ,да поговорим-38

  • 39 518
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз за зелето знаех, ама за боба и орехите чувам за сефте...Дай линк за повече инфо?
имаме си темичка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520206.45;topicseen

заповядай,а на първа страница ще видиш много полезно инфо в това число и за храните...

подкрепям Geia  че не е ок да се редуват дозите Peace не знам защо някои лекари изписват да се редуват newsm78 аз съм на твърда вече 75 лтироксин стигнах и съм да не чуе рогатия-пушка,с ТСХ под 2,свалих го за 6 месеца близо

# 691
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Гери Гонал Ф трябва да е в хладилника, даже и да не е отварян иначе годноста ако не се лъжа се смалява до 90 дни, а не дата на до която е валиден. Можеш да го сложиш в кутията както е и в един плик от онези за опаковане и върху лед, но леда да не докосва кутията.  Погледни в листовката какво пише точно до колко дни пада срока на годност ако не е държан в хладилник. Цитротайд на стайна температура мисля беше до 25С, независимо дали е 0,25 или 3 мг.  Peace Кога ти изтича цитротайда и 0,25мг ли е?

Редакция - Гонал Ф изтича до 30 след като е изваден от хладилника и е държан на стайна Т. За стайна Т се счита 20-25С, или по скоро от 10С нагоре до към 25.  Peace

Последна редакция: ср, 01 сеп 2010, 13:18 от Baby*

# 692
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета  Hug
Гледам за ТСХ си говорите, аз имам обратен проблем, моето ТСХ само пада, и като гледам и никога не съм спазвала условието за изследване та може и по-ниско да е Sad последния път беше 0.75 с кафе и ядене и т.н. мисля и аз да ида при Начев хем да ми види железата че ми е увеличена по принцип, а и антителата ми се качват ама поне са още в горната референтна граница. Колко време трябва да е минало от опита за да мога да изследвам ЩЖ или няма отношение  Rolling Eyes

# 693
  • София
  • Мнения: 6 302
Лейла, 2 месеца поне трябва да са минали след опита. Това Начев ми го е казвал. Просто е нужно време на организма да се изчисти от влиянието на всичките тези хормони от стимулацията.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 860
2 месец от началото му или от края, и 2 месеца или 2 цикъла? Аз мислех на следващия цикъл да правя ЗЕТ ама май е по-добре да изчакаме  Rolling Eyes

# 695
  • София
  • Мнения: 6 302
Ами да ти кажа, не знам точно... Но думите на Начев бяха: ако опитът е неуспешен, изчакваш да минат 2 месеца, и тогава правиш изследване на ТСХ-то.... Пък за ЗЕТ не е нужно да чакаш, ако при преглед е установено, че физически си се възстановила и лигавицата е добре. И ако ТСХ е в норма де. И това че си пила кафе преди вземането на кръв не значи, че от кафето или от закуската нивото му е спаднало.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 860
Мен по скоро ме притеснява да не се е покачило, а иначе да е още по-ниско абе ще пусна едно ТСХ преди ЗЕТ пък вярно грешно то това е моментното състояние все пак ако не е ОК...значи не е Ок в момента и може би трябва да отложим  Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 121
Здравейте момичета време е вече и аз да се присъединя към Вас. Вчера ми се обадиха че имам одобрение и че ще си разпиша заповедта на 16.09., освен това трябвало да се подготвя че ще ме преглеждат и правят някакви изследвания за които незнам дали се плащат или вече всичко ще се покрива от  заповедта  newsm78

# 698
  • Русе
  • Мнения: 904
bibka-bibibka желая ти успех и скоро да се похвалиш с положителен резултат Praynig Hug

# 699
  • Мнения: 106
добър вечер на всички,
днес вече имам някакво леко зацапване и може би утре ще започне мц.
Трябва да пусна ФСХ на втория ден и ако е ок, започвам с мерионал - сутрин 2*75 и вечер 2*75.-на четвъртия ден преглед- и ако евентуално има положително развитие ще продължа, но идея нямам с какво. Това ми е първата стимулация и идея нямам лека ли е ,каква е...- Аз бях се приготвила за инвитро на ец и сега такива нерви ме тресат направо не мога да реша да я започвам ли или ... а нямам време да отлагам, с ияр съм.
много търсих но не успях да попадна някой да е споделил за такава стимулация, ще бъда благодарна ако някой е правил такава /в началото... защото после не знам как ще е / да сподели. При Тимева в Щерев съм.
Между другото май в различните клиники предпочитат различни лекарства, и мисля че мерионал повече в щерев го предписват. Обаждах се и в аптеката на Малинов да видя дали го имат и да питам за цена но ме отрязаха че го нямат, от което си  правя извода че не работят с него/не знам дали съм права/.
Притеснено ми е и заради ограничени финанси- ако се окаже безсмислена тази стимулация... това са си пари за две инвитро на ец поне....ще ми се пръсне главата от мислене  Sad Направо не знам какво става с мен момичета, толкова чаках да дойде момента и да започваме а сега ще се побъркам от нерви.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Момичета,искам да попитам тези от вас,които са с Хашимото и имат ин витро опити-предполагам,че са ви назначавали Преднизолон и вливания на имуновенин?Отразява ли ви се негативно на жлезата спирането на Преднизолона?Имам предвид,че при последното ми ИКСИ дозата,която пиех преди и по време на стимулацията ми идваше малко висока и ТСХ-то ми беше към долна граница.След спирането на всички лекарства имах нужда даже още да се повиши дозата,въпреки,че бяха почнали и летните жеги,ТАТ и МАТ също много са се повишили.Аз съм с 3неуспешни опита и след всяко спиране на Преднизолона имам нужда да се повиши дозата на Еутирокса.При вас така ли е?

# 701
  • София
  • Мнения: 6 232
vanass ,и аз съм при Тимева и едната ми стимулация беше подобна,но с различна доза-сутрин 75 и вечер 150,после продължихме с Пурегон пен. Този опит ми излезна около 2000 лв всичко-с лекарствата след трансфер,като направих 7 фоликула,но пък аз имам друг проблем с ЛХ-то и ми останаха само две ембриончета. Ако тръгне добра бройка,това е по-добре от ЕЦ-докато доки не те познава как реагираш и какво се случва,по-добре да не рискува само с един фоликул,който може и да не се оплоди или пък да се оплоди и да не става,като,при това положение няма да стигнете  до никъде. Не се притеснявай,не го мисли много, защото нищо не зависи от теб-ако нещата не вървят добре,пак ще минеш на ЕЦ,както стана при мен при четвъртия опит,като изобщо не поддадох на лекарствата и останах с един доминантен фоликул. Дано всичко се развие по най-добрия начин с хубава бройка  Hug

# 702
  • Мнения: 47
Здравейте!И аз започвам инвитро по фонда в плевенската клиника и много се притеснявам!Сега започнах с изследвания!Моля миналите по този път да споделят мнение!

# 703
  • Мнения: 105
Днес ходих при моя док и ми каза че не му превеждат пари от фонда и затова не можем да започнем.Някой има ли подобна информация че направо се притесних. Sad Cry

# 704
  • София
  • Мнения: 3 860
Днес ходих при моя док и ми каза че не му превеждат пари от фонда и затова не можем да започнем.Някой има ли подобна информация че направо се притесних. Sad Cry
Ти в коя клиника си  Rolling Eyes моя опит приключи преди 10-тина дни и докумнети за нов опит ми подготвиха  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт