Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ,да поговорим-38

  • 39 521
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 831
Зази, имуно терапиите, /имуноглобулини и кортикостероиди/, се предписват точно заради това - имат имуноподтискаща функция. Свалят имунитета, за да може организма по-лесно да се пребори. Ето тук Кюбит много добре е обяснила всичко.
http://www.ivf.no-meat.org/link_infertility/ai_lit_ivig_intralipid/
http://www.ivf.no-meat.org/link_infertility/ivig/
Какво е IVIg?
IVIg е имуноглобулин. IVIg съдържа човешки антитела, извлечени от донорска кръв. Тези антитела попречват на имунната система да разпознае ембриона или фетуса като чужда тяло и да го атакува. По-точно, IVIg намалява дейсвтието на НК клетките (natural killer (NK) cells). Повишените нива на НК клетки могат да попречат на ембриона да се имплантира, както и да попречат за правилното развитие на плацентата, което от своя страна пречи на ембриона да се развива нормално. Всички тези фактори могат да доведат до аборт.

Как точно работи IVIg не е напълно ясно. Смята се, че медикамента блокира тези антитела, които карат тялото на жената да отхвърли бременността. Спекулира се, че IVIg може би поглъща и по този начин деактивира вредните антитела, които могат да попречат на бременността.

# 721
  • Мнения: 616
На мен преднизолон ми е изписвала единствено д-р Тодорова, в период, в който ТАТ и МАТ бяха почти четирицифрени числа. След прием от около месец драстично се понижиха, но пък аз не се чувствах никак добре - подпухнах, започнах да задържам вода и т.н.
След като спрях преднизолона антителата отново се покачиха, но растежът им беше "приемлив". А по време на процедурата за ИКСи не съм приемала нищо след трансфер освен естрофем и утрогестан.

# 722
  • София
  • Мнения: 118
Момичета минавам да ви се похваля/както обещах/ с моята сбъдната мечта -Йоан който се роди на 09.08 3700 гр и 52 см и да ви пожелая бързо осъществяване на вашите мечти.Родих секцио по желание,възстанових се много бързо,свалих 13 кг /от 15 качени/,бебчо е страхотен,слушка много и така.......замислям се вече за сестричка/и  Laughing Много поздрави и целувки на всички от нас и стискам палци и се борете докрай-ние сме най-силните мацки и всички ще успеем.Не се съмняваите в това-резултата е страхотен!!!!

# 723
  • Мнения: 262
hrisinda честито бебе много да ве слуша защото го заслужавате нека всяка една от нас споходи твоето щастие защото всяка жена е родена да бъде майка независимо пътят през който трябва да извърви.ЧЕСТИТО ОЩЕ ВЕДНЪЖ

# 724
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
hrisinda ЧЕСТИТ юнак Йоан   bouquet Да е здрави само радости да носи, а мама и тати да го слушат  Wink Мерси, че намина да се похвалиш, радвам се много, че се сети за нас  Hug А снимки няма ли  newsm78

# 725
  • Мнения: 544
Хрисинда, ЧЕСТИТ ти голям Йоан! Да ти е жив и здрав и много да ви радва.
Боже, колко бързо извървяхте "трасето",чакаме и фото.

# 726
  • Мнения: 41
Момичета, здравейте. В момента съм на 6 ден от стимулацията, т.е на 6 ден от цикъла, притеснявам се защото онзи ден ми свърши, а пък от вчера пак започнах да имам кафеникаво течение. Моля за мнение, дали е нормално. Благодаря предварително.

# 727
  • Мнения: 613
hrisinda честито ти юначе!  bouquet Да ти е жив и здрав и много скоро да му подариш сестричка!  bouquet  bouquet  bouquet

# 728
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета, здравейте. В момента съм на 6 ден от стимулацията, т.е на 6 ден от цикъла, притеснявам се защото онзи ден ми свърши, а пък от вчера пак започнах да имам кафеникаво течение. Моля за мнение, дали е нормално. Благодаря предварително.
Да, може да се случи, и все пак е кафеникаво, така, че споко  Peace Успешен цикъл и да се похвалиш  Praynig

# 729
  • Мнения: 41
Благодаря! Желая успех на всички

# 730
  • Мнения: 1 167
Охо ,hrisinda извървяли сте тресето,честито ви юначе.Сега почва(вече е почнало)най дългото трасе с пожелание за здраве и щастливи, дълги ,дълги километри .Браво за бързото възтановяване,аз имам за сваляне доста ,но като спра да кърмя ще ги сваля.Да сме живи и здрави пък другото......
Успех на всички момичета, с пожелания за скорошно сбъдване и на вашите така желани мечти.Мечтите се сбъдват, както се случват и чудеса.Не го забравяйте !Бъдете сигурни и вашия ред и час на сбъдване на мечтата ви ще дойде.  Hug

# 731
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Лиле, това Ралица ли е на аватара ти? Много голяма госпожица станал бре   love001 Мерси за надеждата  Hug

# 732
  • Мнения: 491
хрисинда честито бебче . newsm51

# 733
  • Мнения: 21
zdraveite momicheta :hug:az pochvam s novi sili tozi mesec i se nadqvam da uspeq...nqkoiq ot vas mojeli da mi kaje kak beshe pri invitroto  newsm78,na tretiq den ot cikala pregled i ot koi den pochvashe stimulaciqta,az do momenta sam imala samo edno invitro i tri zamrazeni transvera a invitroto mi beshe mnogo odavna i nepomna koga se pochvaxa injekciite.nujdaq se ot pomoshta vi,predvaritelno blagodarq vi Grinning

# 734
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
ca зависи от протокола, но ако си по къс, може би същият ден. Питай лекара си по какъв протокол ще бъдеш  Peace Успех и да се похвалиш  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт