Д-р Дяволов, доц. Карагьозова или проф.Чернев при тромбофилия?

  • 18 049
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, много ще съм Ви благодарна, ако някой успее да ми помогне. Имам предразположеност към тромбофилия, бременна съм, бия си фраксипарин и съм изправена пред дилема на кой доктор да се доверя да следи бременноста ми - д-р Дяволов, доц. Карагьозова или проф.Чернев? Незнам просто кой от тях е най-компетентен в тази област.

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз доскоро ходех при доц.Карагьозова и съм страшно доволна-винаги сме обсъждали подробно цялата ми терапията (аз съм носител на 4g/4g).Към 16 г.с се оказа, че доплера ми не е особено добър, бебетата растяха, но винаги с леко изоставане от срока на бременността и ме изпрати на консултация с доц.Паскалева(завежда Клинична лаборатория в 3-та градска и е специалист в областта на кръвосъсирването).Там правят едно изследване за концентрацията на нискомолекулните хепарини(Клексан, Фраксипарин) в кръвта-прави се между 4 и 5 час от поставянето на инжекцията и е възможно най-точното в случаи като нашите.При мен се оказа, че има нужда от сериозно повишаване на дозата и всичко слава Богу си дойде на мястото, доплера се подобри драстично и бебетата дръпнаха
За Карагьозова мога да ти кажа само хубави неща-страшно е педантична, оглежда и изпипва всичко и ако нещо не е в нейната компетенция те насочва към когото трябва.Доколкото разбрах от нея има доста пациентки с тромбофилия, така че очевидно има опит в тази област.
За Дяволов съм чувала само добри неща, но дали е специалист точно в тази област нямам представа

# 2
  • София
  • Мнения: 501
доц. Димитрова от МД

# 3
  • Мнения: 535
И аз съм изправена пред подобен проблем. Още не съм започнала да бия фраксипарина, но не смея сама да го почна. На мен ми препоръчаха д-р Асен Николов от МД (мисля, че завежда патологията, не съм сигурна), но в момента е в отпуск и ще чакам до 10-ти авг. Иначе съм била при Карагьозова, точно тя ми каза да бия фраксипарин при евентуална бременност, но някакси като нямам познат следил се при нея и не знам какво да очаквам (не че е гаранция)...

mozzi , ти къде си ходила да се следиш при Карагьозова?

# 4
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
mozzi , ти къде си ходила да се следиш при Карагьозова?

Zagorka, аз си правих феталните морфологии при нея във Фемина-на първата ме поразпита за нещата, защото съм с близнаци и разговора тръгна от там-дали са ин витро, къде сме го правили, аз споменах за Фраксито.На следващата ни среща видяхме,че доплера не е добър и тя ме изпрати веднага към доц.Паскалева в 3-та градска.След това по мое решение си ходех веднъж в месеца да се виждаме, да правим доплер и да обсъждаме нещата.Предполагам, че ако уговорката с нея е да следи бременността може и в МД да те гледа-при нас просто нещата се стекоха по друг начин

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 19:14 от mozzi

# 5
  • София
  • Мнения: 70
А при проф. Чернев няма ли някой, който да е ходил?

# 6
  • Мнения: 205
момичета, доц. Карагьозова само във Фемина ли приема? Може ли да ми дадете координатите й, в майчин дом приема ли
Аз нямам тромбофилия, но съм на фракси 0.3 превантивно и според лекарите ми мога да го спра към 18 седмица, но ме е страх и искам да чуя и нейното мнение

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 201
момичета, доц. Карагьозова само във Фемина ли приема? Може ли да ми дадете координатите й, в майчин дом приема ли
Аз нямам тромбофилия, но съм на фракси 0.3 превантивно и според лекарите ми мога да го спра към 18 седмица, но ме е страх и искам да чуя и нейното мнение

917  22 64
917 22 80-тези са в Майчин дом
GSM- 0887 38 03 48

# 8
  • Мнения: 205
mozzi, благодаря  bouquet

# 9
  • софия
  • Мнения: 1 201
Успех и леко бременеене до края Hug Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
от така изброените, Доц. Карагьозова. Съжалявам, но Димитрова е с доста лош характер, а и не може да се разчита много на нея. За професора, не мога да кажа също много добри думи, а Дяволов не е специалист по патология. Аз също съм с тромбофилия и съм следена и двата пъти от Др. Хранов от същата клиника и съм супер доволна, но след него като специалист и човек, поставям определено Карагьозова.

# 11
  • Мнения: 694
Доц.Димитрова МД и мед център Фемина. Може да е с лош характер но това не е толкова важно по важното е професионализма  и това че когато се захване за нещо го изкарва докрай поне аз съм доволна от нея.. Peace

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Реших и аз да се включа в дискусия, въпреки че имам една единствена среща с доц. Карагьозова.
От началото на 6-тия  месец съм на Фраксипарин 0,3, заради хомозиготен тип на кръвта 4G/4G. Иво Кременски ми препоръча да се консултирам с доц. Карагьозова за раждането и съответно да я избера, като лекар.
Обадих и се, и тя настоя да ми направи фетална морфология в 28 седмица, въпреки че имах вече 2 такива направени при Томова.
Прегледът беше доста пестелив от нейна страна и в крайна сметка каза, че бебка изостава с почти седмица и половина от развитието си. Пита ме за хранителните ми навици и съответно ми се скара че, не хапвам достатъчно месо и вероятно това е причината за забавянето на развитието, въпреки че доплера показваше перфектен кръвоток в пъпната връв.
Бях като попарена, така също и съпругът ми. Цяла вечер се чувствах виновна, за това че не обичам месо и не мога да го ям още от началото на бременността, въпреки че се старая да го замествам с яйца, ядки и др.
На следващия ден имах час за редовната ми консултация с Д-р Савова от клиниката на Щерев и без да я уведомявам за направената фетална морфология изчаках, тя да измери беба на ехографа.
Размерите на главата и на бедрото бяха  напълно в норма, всичко беше наред.
Пиша този пост, само за да уведомя други майки, че доц. Карагьозова сигурно е добър специалист по тромбофилия, но аз определено имам резерви към възможностите и да прави фетална морфология.
Така също поиска към 34 седмица отново да отида, което си беше отново излишен разход.
Аз се отказах от желанието си да раждам при нея и няма да се консултирам допълнително с нея.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Реших и аз да се включа в дискусия, въпреки че имам една единствена среща с доц. Карагьозова.
От началото на 6-тия  месец съм на Фраксипарин 0,3, заради хомозиготен тип на кръвта 4G/4G. Иво Кременски ми препоръча да се консултирам с доц. Карагьозова за раждането и съответно да я избера, като лекар.
Обадих и се, и тя настоя да ми направи фетална морфология в 28 седмица, въпреки че имах вече 2 такива направени при Томова.
Прегледът беше доста пестелив от нейна страна и в крайна сметка каза, че бебка изостава с почти седмица и половина от развитието си. Пита ме за хранителните ми навици и съответно ми се скара че, не хапвам достатъчно месо и вероятно това е причината за забавянето на развитието, въпреки че доплера показваше перфектен кръвоток в пъпната връв.
Бях като попарена, така също и съпругът ми. Цяла вечер се чувствах виновна, за това че не обичам месо и не мога да го ям още от началото на бременността, въпреки че се старая да го замествам с яйца, ядки и др.
На следващия ден имах час за редовната ми консултация с Д-р Савова от клиниката на Щерев и без да я уведомявам за направената фетална морфология изчаках, тя да измери беба на ехографа.
Размерите на главата и на бедрото бяха  напълно в норма, всичко беше наред.
Пиша този пост, само за да уведомя други майки, че доц. Карагьозова сигурно е добър специалист по тромбофилия, но аз определено имам резерви към възможностите и да прави фетална морфология.
Така също поиска към 34 седмица отново да отида, което си беше отново излишен разход.
Аз се отказах от желанието си да раждам при нея и няма да се консултирам допълнително с нея.          -Писна ми от необразовани и хора .Ти лекар ли си ,за да кажеш ,че прегледът е бил пестелив???Колко точно си компетентна?Като си толкова "умна " и знаеш толкова да не беше ходила на лекар въобще.Явно някои хора не реагират добре на коструктивната критика ,но това вече е прекалено.А като искаш да ходиш да даваш пари,за да ти говорят мили думи и некомпетентни приказки-това си е твое право и си остава за сметка на здравето ти.Доцент Карагьозова е прекрасен специалист и човек-това е всеобщото мнение!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 262
Бях решила доц. Карагьозова  да ми проследи втората бременност, защото съм с много проблеми. Когато, обаче, бях в 9 г.с.  ми наговори страшни глупости при ехографския преглед. Била съм имала аномалии на матката, които тя в живота си не е виждала. Засичала с помощта на ехографа контракции, които също никога не е виждала. Освен това ми каза, че плодният сак се бил отлепил /без да имам каквото и да е кървене/. Като я попитах какво да правя ми отговори да дойда след пет седмици, а до тогава тя щяла да мисли какво ми е!!! Не може 50 и кусур годишна доцентка, която цял живот се е занимавала с бременни да вижда изведнъж неща, които никога в живота си не е виждала. И то не едно, а две неща. Още повече, че аз вече имах едно секцио и през живота си в течение на 10-15 години съм гледана поне 20 пъти на ехограф от може би 5-6 гинеколога /на 36 години съм/. Вече имам и второ секцио. Никой никога не ми е споменавал нещо за каквито и да било аномалии. Добре, че бързо успях да си намеря друг лекар. Той ми каза, че изобщо нямам никакво отлепване на плодния сак и в момента не засича никакви контракции. Не спомена за никакви невиждани аномалии на матката ми, а ми каза, че имам едно малко миомно възелче, което не го притесняваше по отношение на бременността ми. Добре, че се отървах навреме от Карагьозова.

# 15
  • Мнения: 11
Момичета, като цяло бягайте от Майчин дом! Там са най-корумпираните, най-некадърните и най-безотговорни "лекари". Вчера снаха ми загуби бебето си въпреки, че през почти цялата бременност лежа при тях . И най-лошото в момента е , че не искат да извадят бебето тази седмица.
Мога да ви говоря много, но отивам в болницата.

# 16
  • Мнения: 382
И аз бях при нея и съм много благодарна на тази жена.

# 17
  • Мнения: 472
Първата бременност бях при Дяволов- нямам забележки. Сега отивам пак на консултация за второто  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 88
Аз се следях при доктор Коларов в ДКЦ на МД заради ендокринни проблеми, но когато ме приеха набързо заради високо кръвно попаднах на лекуващ Карагьозова.Д-р Коларов ми беше каза плода върви 1 седмица напред и така термина ти става 16.06., КАрагьозова след като ме прегледа каза "оо много малък плод изоставаш с 1 месец, приготви се да си полежиш при нас  поне 45 дни".10 дни след като ме приеха, вечерта на 16.06 започнах да раждам Simple SmileНаложи се среднощно секцио понеже бяхме седалищно и косо, а нямах планирано такова защото според Карагьозова ми оставаше още много време.Оперира ме д-р Емил Гърчев и съм доволна от него и от вниманието към мен след това, може би защото мина малко по тежичко заради положението на плода..килограмите ми и т.н. Та това е моята среща с Карагьозова.А за проф Чернев...и до него съм опирала...мога да кажа, че човека наистина е добър АГ, но е просто ужасен човек, груб , дръпнат..ох като се сетя  ooooh!

# 19
  • Мнения: 8
Искам и аз да искажа мнение относно доц.Карагьозова.През 2011г.януари месец се наложи да отида при нея по препоръка на моята гинеколожка.Бях бременна в 10г.с и се оказа че бебчо е спрял да се развива и няма сърдечна дейност.Карагьозова ме прие по спешност в МД ,на другия ден ми направи абразио,каза че до сега ни била виждала такава структура на шийка на матка,едвам била изчистила матката от зародиша.. и тем подобни..Аз съответно си платих ..и се отблагодарих подобаващо и т.нТа какво ми се случи на следващата година.През 2012г забременях отново и към 23г.с се оказа, че развивам прееклампсия, но този път ходех на консултация при др доктор от Шейново.След като ми поставиха диагнозата реших да отида пак при Карагьозова за второ мнение и бях направо ужасена от нейното държане.При прегледа само ме разпитваше къде съм ходила на консултация ,колко пари са ми вземали,къде съм правила ФМ и колко пари са ми взели.Абе само за пари ме разпитваше и накрая на прегледа вмесо да ми даде ехографски снимки от доплера дето ми направи,тя почна да си измисля че не била включила апарата,нищо не била записала не могла да измире бебето, измири го 20 гр.при положение че бях в 25г.с и др доктори го мереха 600гр.Предложи ми да ме приеме в МД в по-специална стая и да ми направили същата терапия като в Шейново.Аз й казах ,че това вече ми е правено и непомага, а тя въобще не ме слушаше какво й казвам. Нямам думи...и накрая нестига ,че не си беше свършила работа както трябва ,а ми се обърна и най-нагло ми заяви ,че хонорара и бил 120лв и дали съм могла да си го позволя.Това направо ме разби,мн си мислех дали да й платя,но понеже бях толкова шокирана от всичко ,че исках по-бързо да си тръгна.Майка ми беше с мен,тя извади пари и й плати,но аз бях потресена и казах,че повече няма да ми стъпи крака в тоя МД камоли при Карагьозова...

# 20
  • Мнения: 85
Искам да ви питам дали доц. Карагьозова е предполагала или е подозирала за някакви аномалии на плода при някоя от вас и в последствие да е бъркала?Защото на мен без да измери дебелото черво на бебето взе да ми вкарва някакви мухи в главата,а и сама си призна ,че не може да се обоснове и че при следващ преглед да я подсетя пак да ги погледне."Ама било с вероятност каквато имало и ако ни удари атомна бомба утре"т.е никаква.'Пък не й било удобно да ме вика през седмица на преглед и да давам по 100лв".Та само ни шашна с тия разсъждения на глас и взе много да ни съмнява newsm78 newsm78

# 21
  • Мнения: 535
Ох, аз си мислех, че аз не съм добре и съм станала много мнителна - нещо не е както трябва с държанието на доцентката в последно време очевидно... Преди години съм ходила при нея ... ами не беше такава...

Това с мисленето на глас го прилага явно масово - мн-о-о-ого непрофесионално, на мен и двурога матка ми откри последния път, ама май не било много сигурно, можело да е от бременноста нещо променена формата на матката и ей такива странности - как пък 100 доктори са ме гледали (даже и видеоколпоскопия съм правила), включително и тя смата ме е гледала (няколко пъти) и нищо не видяха, сега изведнъж - двурога  Shocked

За парите - да не говорим - я ела да те видя пак след 10-тина дена за всеки случай, естествено тогава пак си плащам за ехограф + консултация (сякаш има какво ново да ми консултира отпреди 10 дни  newsm78 ) и така....   Много ме обижда с отношението си на няколко пъти... просто кофтито е, че са малко имената, които се свързват с тромбофилиите явно и тя го знае .... и се възползва....

Много тъжно, но реалност, ако мога, бих я сменила без много да му мисля

# 22
  • Мнения: 42
аз пък съм много доволна от доц. Карагьозова, ако не бях ходила при нея, нямаше да ми открият тромбофилиите и да почна терапия, супер благодарна съм и  Hug добре, че видя повишено налягане в маточните артерии, от ЖК дори Доплер не правиха #Cussing out и един път са ме гледали там на ехограф....
Доц. Карагьозова  винаги е била на разположение по тел. и в МД, без да ми взема пари там..... а в Фемина парите не ги взема тя, това си е цена на преглед в болницата
 Hug Hug Hug
успех на всички , прегръшам ви

# 23
  • Мнения: 535
На мен предния път ми каза: При следваща бременност, ела до МД само да те видя набързо на ехографа и да почваш инжекциите, да не чакаш във Фемина. Отивам в МД и какво мислите, че се случва - изпрати ме до касата на първия етаж с бележка (след като чаках около 2 часа и половина) и на касата ми казаха 80 лв - 30 за ехограф и 50 лв за консултация с доцентката. Е направо се завъртях на пети и " дим да ме няма"  Naughty

BUF , ти при кого се следиш, ако не е тайна, може и на Лични  Praynig

P.S. Не казвм, че лекарката не е специалист и не е помогнала на много хора, просто напоследък или се претоварва или има нещо друго, не знам, но просто някак не мога да и се доверя вече  Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, понеже аз преди години пуснах темата, сега мога да дам отговор на въпросите си и ако мога да помогна на някой с това.

От Дяволов се отказах тъй като и трите пъти в които отидох при него, основното което го вълнуваше беше не бебето, а кои ме е изпратил при него и какво работя аз.(може би последното за да ме прецени, дали мога да си позволя хонорара му).Но мисля, че от тримата той е най добрия лекар.

Чернев- ужас и безумие!!!
Приеха ме в майчин дом с кървене и той настояваше да ми прави серклаж. Аз обаче препатила вече от доверието си към лекарите, се консултирах с лекар от Шейново, които ми направи обстоен преглед и каза, че твърдо аз нужда от серклаж нямам.В резултат на което аз отказах на Чернев да ми прави манипулацията и той ме изпрати от болницата с думите: Тръгвай си и до два дена ще си направила спонтанен аборт!!!   Е не стана така!

А Карагьозова- тя от Чернев се учи. Заради проблемите си с тромбофилията, бях набедила тази жена за професионалист в тази сфера. В Понеделник отивам във Фемина и тя ми казва: Всичко е Ок, но понеже ти се притесняваш от втвърдяването на корема(бях в средата на 7 месец) ела да ти влеем една банка магнезии утре в майчин дом. Отива моя милост там, чакам 3 часа, тя се появява по едно време и вика, я ела пак да те предледам----ОООО УЖАС ТИ СИ С РАЗКРИТИЕ 1,5 СМ. ПРИЕМАМЕ ТЕ! В документите написаха разкритие 3,5 см. и после казаха, че аз не съм разбрала.Така лежах там 20 дена без да ми има нищо( то да бях само аз така)и накрая тя ме изписа СЪС СЪБРАЛО СЕ РАЗКРИТИЕ!!!!!!Може би съм прецедент някакъв  ooooh!
Помолих я с ехограф да ми премери шийката , не с гинекологичен преглед(такива ми правиха през ден и то болезнени)преди да ме изпише, а тя ми каза- не мога повече с тебе да се занимавам- децата ми нямат пуйка още и ме изгони.  Еми родих след седмица!

Това е-т.е. нито един от тримата не е моя лекар.Лекарят на който дължа всичко е д-р Велев от Шейново.Никога няма да мога да се отблагодаря на този човек, благодарение на него детето ми е живо и здраво!

# 25
  • Мнения: 39 304
Дяволов.
Благодарение на него съм жива. и аз и детето ми.

# 26
  • Мнения: X
Дяволов, Гърчев или Асен Николов от МД

Общи условия

Активация на акаунт