Здравна застраховка и раждане

  • 16 504
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Здравейте   Peace

в търсене съм на здравна застраховка, която да покрива изследванията по време на бременност и последващото раждане. Желая да сключа застраховката като физическо лице и така и не успявам да открия ЗК, която да предлага подобен продукт.
Имах здравна застраховка в Булстрад, която обаче бе сключена от предишния ми работодател. Останах доволна от тях, но те не предлагат подобен продукт за физически лица. Проверих и в Уника, но те не предлагат възможността за покриване на разходите за бременност и раждане. Останалите ми търсения се свеждат само до търсения в интернет.

Има ли сред вас майки, които са имали подобна застраховка като физически лица?  newsm78

Намерих само една подобна тема, но отдавна е изоставена. Смятам, че информацията би била полезна на голям брой жени, които плануват подобни прекрасни събития в живота си  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
Погледни в Дженерали, но доколкото познавам сферата, трудно ще намериш такъв застрахователен продукт за ФЛ! ...просто не е доходоносно за застрахователя, а всички знаем, че те се водят от печалбата.
Вариант е да се добавиш като допълнително застраховано лице към вече действаща застраховка на близък, но и там има разни ограничения. /например аз съм към Булстрад, закачена към д-ра на приятеля ми, без да имаме брак, само с писмено заявление, че имаме отношения/

# 2
  • Мнения: 836
Погледни в Дженерали, но доколкото познавам сферата, трудно ще намериш такъв застрахователен продукт за ФЛ! ...просто не е доходоносно за застрахователя, а всички знаем, че те се водят от печалбата.
Вариант е да се добавиш като допълнително застраховано лице към вече действаща застраховка на близък, но и там има разни ограничения. /например аз съм към Булстрад, закачена към д-ра на приятеля ми, без да имаме брак, само с писмено заявление, че имаме отношения/

И аз бях към Булстрад и приятеля ми бе прикрепен към мен, но сега нямам тази опция. Писах и на Дженерали, както и на още няколко. Ще пиша след като получа отговори от тях, надявам се и други да се включат с впечатления  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 30 142
"Доверие", "България Здраве".

# 4
  • Мнения: 836
"Доверие", "България Здраве".

Имате ли опит с някоя от тези ЗК? Опитах се да получа повече информация от сайтовете им, но не попаднах на информация относно покриване на проследяване на бременност и раждане  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
"Доверие", "България Здраве".

Имате ли опит с някоя от тези ЗК? Опитах се да получа повече информация от сайтовете им, но не попаднах на информация относно покриване на проследяване на бременност и раждане  newsm78
Да и с двете, но не като ФЛ. Предлагат услуга и за ФЛ. И двете компании предлагат пакети за следене на бременност и раждане. Обадете се на координаторите и ще Ви обяснят.

http://www.ozof-doverie.com/

Скрит текст:
Офисът на "ОЗОФ Доверие"ЗАД се намира на адрес: София ул. "Лъчезар Станчев"№5 сградата на SOPHARAMA BUSINESS TOWERS тяло А ет 5.

      +++

ЕЛЕКТРОННА ПОЩА:   ozof_doverie@abv.bg

      +++

Универсален телефонен номер от мрежата на VIVACOM:
070017006
Този телефонен номер може да бъде избиран от цялата страна на цената на един градски разговор. Той може да бъде използуван във всички работни дни в часовия интервал от  9:00 ч. до 17:30 ч.

      +++

Телефонни номера от мобилната мрежа на VIVACOM:
0878105994
0878105995
Тези телефонни номера могат да бъдат използувани във всички дни от седмицата в часовия интервал от 0:00 ч. до 24:00 ч. включително и в празнични дни.

      +++

Телефони за връзка с Ръководство, Секретар, Счетоводство, Главен юрисконсулт, специалисти Информационни технологии и др.
(02)9871037
(02)9871659
Тези телефонни номера могат да бъдат използувани във всички работни дни в часовия интервал от 9:00 ч. до 17:30 ч.

http://zadbg.bg/individuals/health/

Лично мое мнение е, че "Доверие" са малко по-добри, но "България здраве" работят с всички големи държавни и частни АГ болници.

# 6
  • Мнения: 836
missence, голямо благодаря  bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дал Бог прегледа ли?Бях прикачено лице 2012 година.Бяха коректни и всичко си платиха.Тогава имаше възможност и ФЛ да сключат договор с тях
Уника 2014 г ми покри разходи по бременност и раждане,но явно вече са спрели този риск

# 8
  • Мнения: 3 047
Уника покриват разходите, но застраховката има отлагателен период : 2 месеца за основните покрития и 9 месеца за покритието за бременност и раждане, което означава, че трябва да си направите застраховката една година преди забременяването, защото при подновяване ги няма тези отлагателни периоди  Peace и тогава се покрива всичко  Wink

# 9
  • Мнения: 836
Уника покриват разходите, но застраховката има отлагателен период : 2 месеца за основните покрития и 9 месеца за покритието за бременност и раждане, което означава, че трябва да си направите застраховката една година преди забременяването, защото при подновяване ги няма тези отлагателни периоди  Peace и тогава се покрива всичко  Wink

Тяхна служителка в офис на Уника ми каза, че не покриват раждане. Явно пак ще ги посетя  Rolling Eyes
Много неясно описват покритията и в сайтовете си, голямо търсене пада.

# 10
  • Мнения: 1 111
С предварителната уговорка, че застраховката е към фирма, а не за частно лице, да потвърдя и аз, че Уника имат вариант да покриват следене на бременност и раждане.

# 11
  • Мнения: 836
Вероятно това може да е причината и покритието да не важи за физически лица.

# 12
  • Мнения: 1 522
А дали не мога да помоля шефа ми да ме застрахова? Аз ще си плащам разходите разбира се.

# 13
  • Мнения: 836
А дали не мога да помоля шефа ми да ме застрахова? Аз ще си плащам разходите разбира се.

Знам за една от ЗК, че изисква минимум 10 застраховани служители.  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 21
Schnappsyy, от моята фирма имаме застраховка към Дженерали и те покриват следене на бременност- до 500лв. и раждане- до 300лв. Аз лично комбинирам с женска консултация по ЗК, като заплащам само ехографските прегледи, които не се покриват от ЗК; после си възстановявам разходите от Дженерали.

Общи условия

Активация на акаунт