Здравна застраховка и раждане

  • 16 547
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
Здравейте,
аз имам застраховка с Уника сключена януари тази години, с отлагателен период 9 месеца(270дни). Влезе в сила 28 септември и вече я ползвам поема ми прегледите по бременността.

# 31
  • Мнения: 838
А застраховката сте сключили като физическо лице ли?  newsm78

# 32
  • Мнения: 70
Да, сключих я като физическо лице.

# 33
  • Мнения: 3 048
Промените явно са от скоро, защото и аз проверявах Януари до Март и преди месец, коментирах с друго момиче и все още беше в сила, но защо са измисли тая тъпотия не знам   Crossing Arms

По ми е интересно, когато дойде момента за подновяване на  KissLittleBear  дали ще останат старите условия или ще я пуснат по новите  Thinking

# 34
  • Мнения: 548
Момичета, всеки застраховател прави анализи на застрахователните си продукти и на база тях преценява какво може да се предложи по индивидуални и групови договори. Нормално е да има ограничения в рисковете. Струва ми се, че вече няма застраховател, който да предлага покритие проследяване на бременност и раждане по индивидуални договори, защото това общо взето е губещо, т.е. няма какво да се лъжем за всички е ясно, че една жена в родилна възраст предимно сключва здравната застраховка именно за това.
Не знам и застраховател, който по групов договор предлага да включиш като застраховано лице например баба/дядо и т.н. Могат да се застраховат, както някой написа по-горе, съпруг/съпруга, партньор на семейни начала, деца и то до определена възраст.
При подновяване на застраховката на KissLittleBear със сигурност ще се приложат новите им условия.

# 35
  • София
  • Мнения: 30 204
Факт е, че е губещо. С тези няколко ехографа по ЗК и 1-2 изследвания е ясно, че застраховката ще покрива всичко останало, което не е малко.

Защо не погледнете и пакетите, които някои болници предлагат? Ако не бях с допълнително здравно осигуряване, щях да си закупя пакет. Бях изчислявала, че излиза по-изгодно.

# 36
  • Мнения: 838
Аз не съм чувала за подобни пакети, предлагани от болниците. Можеш ли да посочиш в кои болници знаеш, че има нещо подобно?  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 9 865
В Щерев има пакети за проследяване на добри, според мен, цени!
Не съм се възползвала лично, защото по друг начин се следя, т.е. не съм с пакет, ходя на ЖК, но за важните изследвания ходя при моя си лекар, в частна клиника (нямат пакети) и пакетът щеше да ме донатовари финансово, но ако не посещавах клинката, определено щях да се замисля за пакет.
Има варианти, които включват различни "екстри" и може човек да съобрази и с възможностите си.

# 38
  • Мнения: 838
Ще поразгледам и тези опции  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 30 204
Аз не съм чувала за подобни пакети, предлагани от болниците. Можеш ли да посочиш в кои болници знаеш, че има нещо подобно?  Rolling Eyes
"Надежда", "Щерев" и повечето големи частни болници, ако си се ориентирала натам.

Според мен първо гледай лекар, после къде преглежда и дали изражда. Ако да, ориентирай се към болницата, където изражда. Ако не, ориентирай се в коя болница желаеш да раждаш, ако нямаш претенции за лекар или пък се съобразявай с лекаря, при когото искаш да родиш.

# 40
  • Мнения: 1 554
Ще използвам темата да попитам по запознатите, искам да направя някаква застраховка за семейството. Здравна предпочитам,да включва разни по скъпо платени прегледи и т.н. Нямам вяра на здравната система,ама изобщо. Да препоръчате/ насочите нещо подходящо?

# 41
  • София
  • Мнения: 30 204
Ще използвам темата да попитам по запознатите, искам да направя някаква застраховка за семейството. Здравна предпочитам,да включва разни по скъпо платени прегледи и т.н. Нямам вяра на здравната система,ама изобщо. Да препоръчате/ насочите нещо подходящо?
Това коментираме цяла тема. Явно повечето от ЗД са променили условията си. По-лесно е чрез работодател, но попитай за твоя конкретен случай в споменатите дружества. Назад сме споменали доста от дружествата на пазара. Аз съм работила с "България здраве" и с "Доверие". Коретни са. Вторите сякаш са малко по-добри.
Други потребителки споменаха "Уника", "Дженерали" и др.

# 42
  • Мнения: 843
Привет, от фирмата ни правят застраховка  3-та поредна година към Фихелт. Доплатих си за пакет, който включва раждане и няколко прегледа през бременността. Не съм имала проблеми с възстановяването на сумата.

# 43
  • София
  • Мнения: 30 204
Привет, от фирмата ни правят застраховка  3-та поредна година към Фихелт. Доплатих си за пакет, който включва раждане и няколко прегледа през бременността. Не съм имала проблеми с възстановяването на сумата.
Много е важно колко са тези "няколко" прегледа т.е. какво се включва в пакета: УЗ, микробиология, изследния, ФМ, тонове и т.н.

# 44
  • Мнения: 843
Привет, от фирмата ни правят застраховка  3-та поредна година към Фихелт. Доплатих си за пакет, който включва раждане и няколко прегледа през бременността. Не съм имала проблеми с възстановяването на сумата.
Много е важно колко са тези "няколко" прегледа т.е. какво се включва в пакета: УЗ, микробиология, изследния, ФМ, тонове и т.н.

Доста бяха, ще копна линк да не копирам, от типа по 1-2 УЗ на триместър, ПКК, тонове, микробиология. Зависеше от вида пакет. Аз не съм ползвала услугите за прегледите, тъй като се следях при конкретен лекар без договор с тях. Но за раждането предоставих документите, които искаха /имаше някаква особеност с фактурата, но Майчин дом ми я издадоха каквато трябваше/ и беше ок.

http://www.fihealth.bg/Docs/FiHealth_Paketi2.pdf  - на страница 5 започва. По мое време /2014 г/ за раждането поемаха до 900 лв сега не намирам колко, но разгледайте.


Общи условия

Активация на акаунт