Майчинството счетоводно - 32

  • 32 174
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2
Здравейте,
искам да попитам в какъв срок след раждане започват да превеждат майчинството. Родих на 30.03.2010. Последният, изравнителен болничен ми е 11.05.2010 - 07.07.2010г. Нямам ПИК в НОИ и не мога да проверя. Телефони не вдигат. Почти два месеца вече ме бавят. Декларация до социално подпомагане подадох преди около 2 седмоци. Какъв срок още е нормално да изчакам и откъде да започна с питането - счетводителката ли,НОИ ли, социалните ли.
Предварително Ви благодаря.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
. Вярно ли е това?-не,не е вярно,така че спокойно  

Здравейте,
искам да попитам в какъв срок след раждане започват да превеждат майчинството. Родих на 30.03.2010. Последният, изравнителен болничен ми е 11.05.2010 - 07.07.2010г. Нямам ПИК в НОИ и не мога да проверя. Телефони не вдигат. Почти два месеца вече ме бавят. Декларация до социално подпомагане подадох преди около 2 седмоци. Какъв срок още е нормално да изчакам и откъде да започна с питането - счетводителката ли,НОИ ли, социалните ли.
Предварително Ви благодаря.

каква декларация си подала в социалните?не бъркай обезщетението със социалните помощи
явно работодателят ти бави нещата-питай счетоводителят,ако каже че всичко е внесено да ти даде входящия номер.после пиши мейл на НОИ с входящия номер и питай какъв е проблема
извади си пик-ще си спестиш много въпроси с него

# 722
  • Мнения: 6
Здравейте,
В момента съм в отпуск за гледане на дете до 2г, но от 4/10 детето тръгва на ясла. Вчера ходих във фирмата, в която работя и се разбрахме, че като тръгне детето на ясла ще ми пуснат отпуската която е 26 раб дни и ще е на заплатата на която съм работила.В края на този месец работодателят ще дойде от чужбина и ще реши дали да остана да работя или да ме съкрати, като ще ми дължи 1 месец предизвестие и 1м компенсация за съкращението отново на пълна заплата-така поне ми обясни счетоводителката.
Въпросът ми е ако след тези 3 месеца се регистрирам в бюрото по труда освен 3 месеца на пълни осигуровки, останалите 9 м на 240 лв ли се смятат или на 240лв ще са само 4месеца а останалите 5м на по-високото майчинство на което съм била.

# 723
  • Мнения: 27
Имам следния въпрос .Имам намерение да се върна на работа след навършване на 1 година на дъщеря ми.След като се консултирах с вас разбрах ,че за мен е по-изгодно да не отработвам нито един ден,а да си пусна веднага платената отпуска.Въпроса ми е как се начислява класа за трудов стаж,който междувеменно в нашето дружесто беше вдигнат на 1%.Ще получавам ли старата си заплата с новия клас и с увеличените години.и един друг въпрос докато ми тече платената отпуска имам ли право да я прекъсвам с болничен за дете ако се разболее.Благодаря предварително!

# 724
  • Мнения: 90
Здравейте, 410те дни ми изтекоха на 28.08. На коя дата ще изтече втората година от майч. мерси предварително

# 725
  • Варна
  • Мнения: 18 038
Здравейте, 410те дни ми изтекоха на 28.08. На коя дата ще изтече втората година от майч. мерси предварително
В деня след втория рожден ден на детето ти. Wink

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, 410те дни ми изтекоха на 28.08. На коя дата ще изтече втората година от майч. мерси предварително

на рождения ден на детето ти
ако е родено на 26 август 2009 г например,двете години ти изтичат на 26 август 2011 г и трябва да си на работа на 27 август

# 727
  • Мнения: 90
Благодаря ви много за помощта, златни сте.

# 728
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Здравейте,на 05.08 детето ми навърши една година и днес получих майнчинство в размер на 135лв.Да попитам трябва ли да се притеснявам или е нормално и колко ще получа следващия месец.Благодаря предварително.

# 729
  • София-Младост
  • Мнения: 23 381
Здравейте,на 05.08 детето ми навърши една година и днес получих майнчинство в размер на 135лв.Да попитам трябва ли да се притеснявам или е нормално и колко ще получа следващия месец.Благодаря предварително.
Провери си дали това не са последните пари от обезщетението за бременост и раждане, а не майчинството.

# 730
  • Мнения: 370
Здравейте, искам да попитам трябва ли да се подават нови документи за майчинство, след като изтече първата година?

# 731
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Здравейте, искам да попитам трябва ли да се подават нови документи за майчинство, след като изтече първата година?

След 410-ия ден подавате заявление за отпуск до 2г.и  заявление обр.3, ако продължавате да гледате детето вкъщи.

# 732
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Здравейте,на 05.08 детето ми навърши една година и днес получих майнчинство в размер на 135лв.Да попитам трябва ли да се притеснявам или е нормално и колко ще получа следващия месец.Благодаря предварително.
Провери си дали това не са последните пари от обезщетението за бременост и раждане, а не майчинството.
Какво обещетение за бременност и раждане.Аз до сега една година съм получавала майчинство.Не е ли редно,ако е имало някакви остатъци ,да са платени вече  newsm78
и ако пък е възможно да са остатъци,къде да проверя,при счетоводителя ли?

# 733
  • Мнения: 940
имам малко странен въпрос. поради неуредици с последния болничен (този след раждането до 135 дни) три месеца така и не можах да си взема парите от НОИ. сега най накрая всичко е ок и вчера са ми превели сумите за трите месеца, но това, което ме обезпокои, е че сумата е два пъти по-голяма от тази, която си мислех че ще получа. направих справка, за болничните преди това съм получавала примерно по 15лв на ден, а сега са ми изчислили по 30лв на ден (сумите са примерни, но съотношението е същото). недоумявам защо може да е така? нямам против да получа повече пари, но се притеснявам после да не си ги искат  Blush все пак сериозно се съмнявам да са сгрешили, те за такива дреболии мрънкат и не плащат пък какво остава да дадат повече пари... не ми се занимава да звъня, защото и без това никой не ми вдига, просто ако някой има идея какво може да е, ще съм ви много благодарна да я споделите  Peace

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Какво обещетение за бременност и раждане.Аз до сега една година съм получавала майчинство.Не е ли редно,ако е имало някакви остатъци ,да са платени вече  newsm78
и ако пък е възможно да са остатъци,къде да проверя,при счетоводителя ли?

какво майчинство,душа-получаваласи обезщетение за бременност и раждане,а не майчинство

като за начало може да кажеш кога са ти изтекли  410 дни,ако е през август,това е остатък от обезщетението ти,да

Общи условия

Активация на акаунт