Мартенчета 2009

  • 25 442
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен в новата темичка!
Окич, другите много подробно са ти писали за разстройството - мога само да добавя, че пробиотиците наистина са много важни, а голям ефект имало от отвара от кора от нар (но не знам къде може да се намери newsm78)
Есме, ние сме с Брита, доволна съм, но трябва редовно да се сменя филтъра. На Симона й давам директно вода от каната.
И моето гардже напоследък е трудно за хранене - намален апетит ли е, желание за самостоятелност ли, проява на характер ли.. newsm78
Да се оплача, че Криси е с начална форма на гръбначно изкривяване и 10 дни ще ходим на физиотерапия.
22, стискам палци всичко при вас да е наред!

# 31
  • София
  • Мнения: 459
а голям ефект имало от отвара от кора от нар (но не знам къде може да се намери newsm78)

Това ме подсети и за друг бабешки лек - отвара от джоджен, а още по-добре, от корени на джоджен.

# 32
  • Мнения: 74
~Elg~  bouquet
оки4, на морето върлуват два вируса- единия е с кашлица, а другия стомашно чревен. Вие скоро ли се върнахте от морето? Аз понеже пипнах този втория, мога да ти кажа на мен какво изписаха- много боли корема  и освен това се зачервява гърлото. Ентерол и Смекта едновременно, витамин Ц и разни други едва ли са за малко дете. Чай шипка, липа и лайка. Дано Мимето не е с вируса. Гаден е. Мойта бебка още я държим при бабата вече цяла седмица, че с баткото са разболяхме заедно.
И някой ако е карал такъв вирус- имахте ли сърцебиене?

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 19:04 от Coco M@demoiselle

# 33
  • Мнения: 246
Добро утро на всички!
кафето от мен:


Днес сме имали рожденничка:
Роси, честит рожден ден! Пожелавам ти още дълги години да се радваш на живота като малко дете и да ти се случват все хубави изненади!
Поздрав от Митко: http://boowakwala.uptoten.com/kids/boowakwala-birthday-boowa2000 … daysongboowa.html

На Митко новата радост е да си играе с колонките на кмпютъра - слуша си песничка и увеличава и намалява. И ме кара да му чета книжки, като се включва и той на подходящите места.

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 09:01 от ТаняТ

# 34
  • Мнения: 8
Ехооо,здравейтеее  Hug
Нещо не сме много активни напоследък ,но .. Rolling Eyes
Скоро ще правим кръщенка на Илия.Приемам всякакви препоръки и идейки. В главата ми в момента се въртят само покани,ритуали,ресторант .... абе изобщо нямам думи Laughing Така ,че ако може да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Росииии Честит Рожден Ден!!! Много здраве ,късмет и любов ти желая  bouquet Весел празник!!!
Хайде лек и усмихнат ден от нас  Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 170
Добро утро!

За нас не е много добро, де, ама да не засенчвам рожденничката! Роси, пожелавам нищо, никой и никога да не успее да свали усмивката от лицето ти!   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 5 767
Роси, честит рожден ден и тук! Запази слънцето в себе си! Да те обичат все така! Много здраве и наздраве!  Grinning Hug Heart Eyes
Ние пък днес имаме годишнина от сватбата, 5, почерпете се

Зеленко, бъркам ли или вчера ви пропуснах по същия повод  newsm78 Ако да - да ви е честита!   bouquet

# 37
  • Мнения: 660
Роси, честит рожден ден! Много слънчеви и щастливи дни още поне 100 одини!  bouquet

Elwing, честита годишнина на вас! Дълги години да сте щасливо влюбени и радостта да не напуска семейството ви никога!

Ние тръгваме на пътешествие и ви пожелавам хубав ден!

# 38
  • София
  • Мнения: 263
Роси, честит рожден ден!!! Желая ти здраве и късмет, да сбъдваш с лекота всичките си желания!  bouquet

Елуинг, честита годишнина! Много любов, подкрепа и безброй щастливи мигове!

Това с четенето на книжки и нас ни застигна от преди  месец! Направо тръпки ме побиват като ги замъкне ooooh! Най интересна й е за   Ало и всъщност тя беше книжката, на която за пръв път обърна внимание!
Другата мания е химикалът/моливът.

Относно лекуването ни... не сме се влошили, дори се пооправяме май, ама не иска да пие оризовия сок и прахчетата, сега точно ще ходя да й го приготвям.

Коко Мадмоазел, вече втора седмица сме в София, не ще да е морския вирус, според мен.

Бодливка, сетих се за вашия случай снощи...Гледай откъм хубавата страна и дано скоро се стабилизира положението та да се върнете пак във вашата къща, която ще сте заобикнали още повече, сигурна съм!

# 39
  • Мнения: 1 734
Роси, Честит Рожден ЧДен и от мен!   bouquet да си много щастлива и обичана
Elwing, честита ви годишнина и на вас! Още дълги години да се обичате и да празнувате  txtloves
Елг, ти ли питаше за ядките? До колкото си спомням май до 3 години не беше добре да се дават не само, че имаше опасност от задавяне, ами са и доста силен алерген. Особено фъстъците. Ако някой има по-прясно инфо, нека сподели.

# 40
  • Мнения: 246
Elwing, честита годишнина! Още поне 50х5 да направите и да сте все така щастливи и влюбени, както е било на първата!

Elg, пропуснах да ти отговоря сутринта - аз се водя по тези съвети, според които ядки може след 1-2 годинки, но с повишено внимание поради опасност от задавяне, а за фъстъците някъде бях чела, че фъстъчено масло, ако попадне в дихателните пътища, може да предизвика астма или други респираторни проблеми, та смятам да го отлагам колкото мога.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 289
Elwing, благодаря, страхотна памет вадиш  Hug Честита ти годишнина!

Росикв, честит рожден ден! Чак не смея да звънна, защото кат' го знам мъж ти, сигурно е спретнал нещо романтично, по което после ще въздишаме като ни разкажеш  Hug Hug Hug

Окич, точно същото "Ало!" с шашави стихчета буболецата много си го обича, дори си го слага на ухото и вика "Ало!"  Joy

Елг, за ядките знам, че до 3 г. се дават само смлени поради опасност от задавяне. Фъстъците се видят силен алерген, още помня историята на Дез и току я давам за пример. Освен туй са тежка "храна". Аз съм предлагала орехи до момента.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 58
Хайде нов опит ....... ужасен е форума вече седмица и повече Sad

Роси, ЧРД! Да си жива и здрава и ти, и близките ти. То друго какво да ти пожелае човек - все такива чудни преживявания да имаш да споделяш Simple Smile
Елвинг и Зеленкото, честити ви годишнини!

Ядки само смлени, още след годинката ми каза педиатърката, аз съвсем наскоро се престраших да дам малко орехи. Други засега не се натискам, а фъстъци в никакъв случай преди 3г. То аз какво ли се кълна като сега в яслата всичките ми режими и старания ще бъдат погребани за дни най-вероятно. От толкова джънк съм я опазила успешно досега, толкова грижливо й е подбирана храната, но това ще е. Тази мисъл много ме тормози.  Rolling Eyes

Една питанка имам, Мънки, може би ти ще можеш да кажеш  Praynig  Като тръгне на ясла дребната, трябва ли да подавам нещо към НОИ или 120 лв. в добавка към заплатата си остават? Аз съм се върнала официално на работа още през март и сега взимам въпросните 120. Има ли промяна като я "институционализрат"?  Mr. Green 

# 43
  • София
  • Мнения: 459
Една питанка имам, Мънки, може би ти ще можеш да кажеш  Praynig  Като тръгне на ясла дребната, трябва ли да подавам нещо към НОИ или 120 лв. в добавка към заплатата си остават? Аз съм се върнала официално на работа още през март и сега взимам въпросните 120. Има ли промяна като я "институционализрат"?  Mr. Green 

Не съм Мънки, ама да кажа - щом ходиш на работа, няма значение дали детето посещава ясла или не, получаваш си 120лв. Така че, не би трябвало да трябва да подаваш нищо.

# 44
  • Мнения: 361
Здравейте,

ЧРД на Роси!!! Да си здрава, все така усмихната, още по- щастлива и обичана!


Зеленкото- ти що така се скатаваш   bouquet ЧРД и на теб, по- малко неволи и повече усмивки!


Elwing- честита ви годишнина!


Гери Моор-дано го овладеете бързо изкривяването на каката. Аз в 4ти клас носих шина Cry
Нани- какви идей искаш  newsm78 Кръщене като кръщене- църква, ресторант и кой от къде е.

Мерси за отговорите за ядките.
Аз до сега съм давала само орехи, слънчоглед (5-6 семки, че навън майките люпят, пък Елия си иска) и бадеми. Като орехите и бадемите бяха в сладкиш.
Фъстици скоро няма да дам.

А и мед не съм дала още. newsm78

Да ви се оплача- днес ходихме до ЗООто. Мизерия и смрад навсякъде. Превърната е в нещо уж, ама неокосени треви, жиотните не се виждат, а пък как мерише не е истина.
Елия се зарадва само на мецаните, на големите котараци и на хипопотама. За 2 часа я обиколихме и се прибрахме.

Хайде от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт