Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-17

  • 55 083
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 515
beki_11k на мен много ми хареса също , според мен спалните са идеални. Сега сме в апартамент и спалнята е 12 кв. Имаме гардероб и тоалетка, според мен размерите са добри  Peace

# 436
  • Мнения: 28
благодаря ви момичета. чета редовно форума откакто се роди идеята за собствена къща. досега не съм писала активно, защото нямаше с какво да се похваля, но опита, който споделяте е бил много ценен за мен/често препрочитам старите теми и намирам много полезни неща/. с красотите, които сте построили ме зареждате с кураж в нелеката задача да построим собствен дом, такъв за какъвто сме мечтали.

# 437
  • Мнения: 515
Galana ей такива неща като видя и все за тебс е сещам   Hug камина, пак камина, купол , мивка  Crazy

# 438
  • Банкя
  • Мнения: 823
Акси, ясно ми стана на мен, но реших да те бъзикна Hug Wink
Ти хубаво си го решила, но аз от толкова работа, вече и бъзиците не ги усещам. Laughing Hug

MTV Ролетен комарник на врата към тераса винаги буди асоциации в мен за сцени от филми, където заблеяни деца (и възрастни) се опитват да минат през чисти френски прозорци. Shocked
Мисля, че по-удачно е отваряем като врата. Peace

beki_11k И на мен ми харесва проектът, въпреки че е доста различен от моя, а не се различава много по квадратура. Grinning Важното е вас да ви устройва. Peace
Искам само да ти отбележа, че проектът ти е направен с външни зидове 25см и междинни 12,5см, а ти писа, че предвиждате външни 38см, а вътрешни 25см. Щом не е предвидено по проект, имай предвид, че помещенията ще ти станат по-малки от проектираното. Помислете го сега!
Защо държите точно на такива размери на зидовете? Предполагам заради топлоизолационните характеристики на тухлите. Thinking

Според мен гардеробът в коридора на горния етаж може да е доста по-дълъг. Peace
Даже по-добре - изобщо без гардероб там, коридорът се скъсява до ширина 1м, а спалнята и детската се разширяват с толкова. Също така отпада врата към стълбите за последното ниво.
Аз бих намалила малко и стълбището - така определено е по-удобно, но според мен и 1м ширина е достатъчна.

Това е нещо, от което съм пестила в нашия проект - минимално количество стълби и коридори.
Затова ми помогна и детската дневна - както беше коментирала някоя от вас (galana_s май), че вратите там идват в повече, но поне не хабя място за пространство само за минаване. Peace

# 439
  • Мнения: 2 255
Акси, вече забелязах, че си майстор в подреждането и напасването ...особено в ограничени пространства  Hug дай идея как да убедя девойката-арх, да ми смали стълбището - както и да въртим проекта - стълбите все се явяват едни  Rolling Eyes 2 рамена по 1,20 м + око по средата още 0,60 м  Sick аз й обяснявам, че стълбището в блока е по-тясно  Mr. Green я тя ми носи от 9 кладенеца вода, че така било по-комфортно за движение, а и ставало като стабилизираща опора на къщата  #Cussing out
Кажете момичета аз ли не съм в час, та не искам огромни стълби ...или... newsm78 какво е според вас горе-долу оптималното като размери на тази необходима притурка към къщата  Thinking

# 440
  • Мнения: 28
тук съм качила снимки на първоначалният проект. идеята за тухли Поротерм 38 см. дойде след като вече проекта беше готов, та се наложи да бъде пречертан т.е. фондамента е разширен с 13 см. във всички посоки за да не се отнема от пространството на помещенията.

# 441
  • Мнения: 2 172
Момичета,кажете цена от 100 лв на квадрат за поликарбонатен покрив с конструкция и труд/тоест за всичко/ нормална ли е?Нещо множко ми се вижда  Thinking

# 442
  • Мнения: 15 619
beki_11k, харесва ми проекта ти.  Grinning
Момичета, понеже явно не съм много добра в търсенето из нета, ще ви помоля, ако някъде сте виждали планове или снимки на къщи, които, как да кажа...  newsm78  хем имат тавански етаж, хем той не е на цялата площ, а има и голяма тераса с покрив...  Thinking  Praynig

# 443
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
beki_11k , много хубаво къщенце Simple Smile Не е голяма жилищната площ, но пък всичко си има и ми изглежда практично.

♥VIKI♥ , подсети ме, че бях видяла и едни коринтски капители без канюли, добре си изглеждаха: http://www.dreamstime.com/3d-classical-interior-largethumb4571748.jpg
http://storage3d.com/storage/2009.06/e41fddde475df01a5b9060a153e6b56a.jpg

# 444
  • София
  • Мнения: 2 271
luna, къщата на Гретел е с такъв покрив.

# 445
  • Мнения: 15 619
luna, къщата на Гретел е с такъв покрив.
Не съм видяла такава снимка.  Blush Благодаря, ща потърся назад.    bouquet

# 446
  • Мнения: 637
beki_11k , много хубаво къщенце Simple Smile Не е голяма жилищната площ, но пък всичко си има и ми изглежда практично.

♥VIKI♥ , подсети ме, че бях видяла и едни коринтски капители без канюли, добре си изглеждаха: http://www.dreamstime.com/3d-classical-interior-largethumb4571748.jpg
http://storage3d.com/storage/2009.06/e41fddde475df01a5b9060a153e6b56a.jpg
Ммммм...останах безмълвна Heart Eyes С какво ли са боядисани. Вече съм сигурна, че искам белота в хола, много белота Crazy

# 447
  • Банкя
  • Мнения: 823
Акси, вече забелязах, че си майстор в подреждането и напасването ...особено в ограничени пространства  Hug дай идея как да убедя девойката-арх, да ми смали стълбището - както и да въртим проекта - стълбите все се явяват едни  Rolling Eyes 2 рамена по 1,20 м + око по средата още 0,60 м  Sick аз й обяснявам, че стълбището в блока е по-тясно  Mr. Green я тя ми носи от 9 кладенеца вода, че така било по-комфортно за движение, а и ставало като стабилизираща опора на къщата

Покажи някакви разпределения. Последно съм гледала преди повече от година в старите теми. Помня горе-долу разпределението, май стълбите се падаха горе вдясно на чертежа, но така наизуст. Wink Виж баните към всяка спалня не се забравят. Mr. Green Hug
Може също да се посъветваш с конструктора, който ще ти прави проекта, дали има нужда от стълбище като "стабилизираща опора на къщата". Peace


С какво ли са боядисани. Вече съм сигурна, че искам белота в хола, много белота Crazy
Прилича на венецианска мазилка - май и при Гретел имаше такива стени. Wink

# 448
  • Мнения: 296
Момичета,кажете цена от 100 лв на квадрат за поликарбонатен покрив с конструкция и труд/тоест за всичко/ нормална ли е?Нещо множко ми се вижда  Thinking
Ами даже е малко - нормална е цена от 120-130 лв. на квадрат - ама това монтирана, грундирана, боядисана, с качествен поликарбонат, който няма да се напука след първото лято.
........ на къщи, които, как да кажа...  newsm78  хем имат тавански етаж, хем той не е на цялата площ, а има и голяма тераса с покрив...  Thinking  Praynig
Да, при нас е така, около кабинета си има използваема таванска част. Днес вече заминаха там колелата и голямата люлка.Но терасата ни не е с покрив, което вече отчетох тук като грешка.
Прилича на венецианска мазилка - май и при Гретел имаше такива стени. Wink
Да, цялото стълбище и коридора на втория етаж - бяло- сребриста, перлена, на фоайето е същата, но бежово-златиста/много нежна/, пак перлена. От Ойкос е, не помня точното име, ще си погледна офертите.

# 449
  • Мнения: 637
Galana ей такива неща като видя и все за тебс е сещам   Hug камина, пак камина, купол , мивка  Crazy
Hug

Общи условия

Активация на акаунт