АВГУСТинчета 2006 -тема 4, годинки 4

  • 29 671
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 574
Елфче, Деница казва "р" отдавна, но за сметка на това смени с него буквата "л". Да я чуеш само как казва лельо.И аз си мислех за логопед по този въпрос Thinking

# 31
  • Мнения: 1 602
Не се притеснявайте. Аз още не мога да казвам "р" правилно. Embarassed

# 32
  • София
  • Мнения: 255
 Hug  bouquet Утре сутринта заминаваме на мореее  Laughing

Аз гласувах за 11 Септ.

# 33
  • Мнения: 2 035
Елфче, Деница казва "р" отдавна, но за сметка на това смени с него буквата "л". Да я чуеш само как казва лельо.И аз си мислех за логопед по този въпрос Thinking

Oлеее и Алекс точно така, и като чуехме рерьо и падахме  Joy Joy Joy
Явно в старанието си да го казва правилно всяко "л" го заместваше, аз се опитах веднъж да правя така и адски трудно  Crazy Иначе и правихме забележки и взе, че се поспря поне за сега....Иначе го казва перфектно, за разлика от мен  Blush и аз не мога да казвам "р"  Mr. Green

Утре сутрин към 4 заминавам за Трявна за операцията ми на менискуса...Нещо ми е скофтено, не знам защо. У&ж лека и рутинна, а даже и от самата упойка нещо съм се притеснила....В неделя живот и здраве ще се включа да ви кажа как е дереджето ми...стискайте палци.  Hug

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 21:30 от val_stef

# 34
  • Мнения: 743
Честит рожден ден на Инка, да е здравичка и да радва много мама  Hug  bouquet

Нори, лек път и весело изкарване  Hug

Валка, стискам силно палци и ще чакам да се включиш в неделя  Praynig Hug

За р-то и аз се бях шашнала по едно време и говорих с логопедката в училище - обясни ми че е рано, да не се притеснявам, до петата година трябвало да изкара всички звукове Mr. Green, ако до тогава не се получи тогава ще му мислим  Laughing Но Лори 1 месец след като говорих с нея започна да си го казва  Peace

# 35
  • Мнения: 2 035

    Честит рожден ден, на Инка и тук!!!
    Здрава, щастлива и все така весела и щура да е!

    Бубче, да ти е живо и здраво момичето миличка!
      bouquet
    [/list]

    # 36
    • Мнения: 439
    Честит рожден ден на една сладичка принцеска Ина!
    Много да си здрава  усмихната, а тази детска искренна душа да радва мама и двете бъдете много щастливи и диви!
    Много обич и любов!

    и като чуехме рерьо и падахме  Joy Joy Joy
    Joy
    И Дани не казва още Р,и казва вместо така-кака /замества Т с К/

    Вал, спокойно, всичко ще бъде наред. Стискаме палци и на краката.
    Ели, ние като вас в един месец два рожденни дни, да са живи и здрави децата.
    Лиани, това е чудесно, да си изкарате страхотно!

    Да ви споделя, преди два дни бях на среща с шефа и то така се подреди, че и с двете деца.
    Нещата стоят така, работата намалява, ходил е в Гърция /понеже фирмата е гръцка и работ с Глобул/ искат да намалят до мин. разходите и колкото се може повече работа, на два месеца прави бизнес планове, обещава едни резултати, но стига с големи усилия. Моята колежка напусн няколко месеца след мен, после взеха едно момиче, преди два-три месеца друго и така, предлага ми позицията на една друга колежка, която роди след мен и то няма нищо общо със счетоводството, а е административна, но взимаме едни и същи пари, или да напусна  и да ми ицплати две или три заплати.
    Решил е, не смятам да се натискам да оставам, та тези дни проучвах нОИ, трудови борски, звънях му, поисках 4-5 заплати, защото по принцип няма право да ме съкрати, а по взаимно съгласие ще взимам само 4мес по 120лв.
    ако ме остави втората година майчинство и ме съкрати тогава на база трудов стаж се изчислява и обезщетението е по-голямо и времето за което се взима.
    та сега мисли и ще ми даде отговор другата седмица.
    започнах да пускам автобиография в обяви за работа, трябва да наблегна на английския, че куца, а навсякъде се търси ./с предишния ми шеф и той напуснал се разбирах някак си на английски/
    Но  пък, погледнато от хубавата страна, сега и Митко ще го пуснат отуска септември и ще отидем по семейно на морето-най-вероятно ол инклузив, че ни хареса по-миналата година, Дани и Павел да се покефят
    Много дълго, оплаках ви се.

    Гласувах за края на август, много ще се радвам да се съберем

    # 37
    • София
    • Мнения: 5 751
    Честит рожден ден на Стефи! Да е жива и здрава, много щастлива и усмихната, все така чаровна и слънчева! Силве, честит празник! Hug Heart Eyes  bouquet
     

    # 38
    • Мнения: 1 602
    Честит рожден ден на голямата Шушка- Стефи! Пожелавам и да е много здрава, много усмихната,много послушна и само мъничко палава за да не е сучно! Wink  bouquet newsm59

    # 39
    • Мнения: 330
      Честит празник на кака Шуши!Да е много здрава и все така сладка!
               

    # 40
    • Мнения: 4 970
    Честит рожден ден на патерица на порасналата Велина Hug БУбче- да ти е жива и здрава ти желая от сърце .Само радост и щастие да съпътстват живота !
     Марулка, честит рожден  и на  кака Стефи Heart Eyes Все така чаровна и усмихната да бъде.
    Елфче- честита годишнина, мила Hug Трето няма да ви пожелавам Wink Щастлив и безоблачен семеен живот, да се поддържат Hug и обичате, да се радвате на прекрасните си синове.
    Валка, още един стиснати плаци и от мен за операцията Peace
    Иначе Дари вече е официално във ваканция от в4ера.Тя е супер доволна , разбира се.Ходихме на плаж  по женски и си изкарахме страхотно.Следобед в детски център а за финал- вечерта с тате, както си му е реда Wink ( Елфче, мерси за пожеланията- никога не забравяш Wink ) За днес още не сме измислили заниманията- още сме по пижами.Така ми харесва и на мен Sunglasses

    Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 09:36 от velmar

    # 41
    • София
    • Мнения: 4 035
    Стефи, честит рожден да си много усмихната и здрава, винаги доволна от постигнатите успехи, винаги слънчева и обичана. Силве, на теб пожелавам да си много горда с децата си и с Тошко да сте най-гордите родители, като погледнете децата си да виждате само успех и благодарност за всичко, което сте им дали.   bouquet
    Много благодаря на всички за пожеланията, тъй като вчера беше само семейно му, снимки от парти ще има в неделя Mr. Green
    Пепеджинс, ситацията при теб не ми се струва особено законна - твойто майчинство не бърка особено шефа ти, тъй като ти се плаща от НОИ. Не виждам защо ще те съкращава. Право на 4-5 заплати по кодекс принципно нямаш.
    Не се съгласявай на съкращение по взаимно съгласие. Вариянта за теб е да те съкрати поради намаляване обема на работа. За тази цел обаче трябва да се върнеш на работа, докато си по майчинство не може. По този член, за да те съкрати трябва да ти пусне предизвестие, 1 или 3 месеца зависи какво ти пише в договора, или ако не го спази да ти изплати 1 или 3 заплати, зависи колко месеца не спази. Имаш право на обезщетение в размер на една заплата при съкращение поради обема на работа.
    Казано по друг начин - връщаш се на работа, пуска ти предизвестие и в края му му си ти плаща редовната заплата плюс една отгоре. След края на предизвестието ти се прекратява договора и ако в рамките на 1 календар месец не си намериш нова работа му носиш на стария си работдател трудовата книжка и той е ДЛЪЖЕН да ти плати още 1 заплата. Чак тогава се регистрираш на борсата и взимаш обезщетение, което се изчислява по трудовия ти стаж и брутното възнараждение. Не се съгласявай на нищо друг, пази те кодекса и инспекция по труда. Ако имаш въпроси пиши ми спокойно.

    # 42
    • София
    • Мнения: 5 751
    Велмар, благодаря!  Hug Ето да ви почерпя, по случай това, че преди 5г се бракувах (във всеки смисъл Mr. Green  Confused  Crazy)

    Вст, честита годишнина и на вас!  Heart Eyes Hug   bouquet  Много любов и разбирателство! А и една кака!  Whistling Wink Hug

    # 43
    • София
    • Мнения: 3 610
    Марулка,честит рожден ден на Стефи!Да ти е жива и здрава и много послушна кака Grinning

    Елфче,честита годишнина   bouquet  Пожелавам ти много дълъг,щастлив и емоционален семеен живот!

    Аз пък вчера излизах с колежките от новата работа,та откарахме до 4ч. Party Много добре ми дойде,натанцувах се на воля,че не ми се беше случвало от около 9год. Sunglasses

    # 44
    • Мнения: 743
    Честит рожден ден на прекрасното голямо Шушенце! Да е много здрава и голяма радост за мама и тати  Hug

    Елфче, честита годишнина! Още дъъъъъъълги години семейно щастие и много незабравими мигове   bouquet
    Благодаря за хубавите пожелания  Hug дано  Praynig Laughing ние сме се излъгали една година преди вас   Laughing

    Общи условия

    Активация на акаунт