Лятна жега е навън, но на малкото дете му е добре на море

  • 26 293
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 39 933
Ще започне и да сочи.
Забравят се нещата. Веднъж бях седнала да ровя в старите теми и да вадя какво съм писала. Да мога да допопълня дневника на Алекс, който съм занемарила отвсякъде.

На Харитон не му се налага често да посещава ветеринар. Перипетии сериозни не е имал.
Малко след като родих Алекс спасихме един котарак от съседния вход. Бяха го хвърлили от 4тия етаж (буквално). нямаше нищо счупено, само навехнат мускул. Ударил си беше задните лапи на едно арматурно желязо пред входа. Поживяхме заедно 8 месеца и го подарихме на един приятел от село. Март месец го видяхме и ни позна Simple Smile Душичка малка. Живее като волна птичка там и няма кой да го хвърля от високо.
Изглежда като малък и опашката са му чупили, защото има чупка. Явно много е бил преживял. При нас и после при Илиян живее като цар Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 1 711
Орелия, а кой ви преглежда? Ние няма да сме в София другата седмица, но ако ходите по-натам, може да се засечем да се запознаем Simple Smile Аз ги водя в 10 и ги взимам в 13 или 14:00.
А наистина се забравят тези неща, ако не ги записваш. Аз някои съм записвала, но сочене с пръст и пляскане.... не помня. Да ви кажа че това какво казват специалистите е много относително. Например напоследък като ги наблюдавам и много ме изненадват, правят много логични заключения и като сравнявам с други даца са по-напред. Но пък това което работят на индивидуланите часове, понякога ми се вижда доста трудно, дори съм сигурна че едно нормално 4 годишно дете, не ходещо на такива занимания би се затруднило. От друга страна те не изискват на всяка цена да може да подреди или да го направи, а акто че ли по-скоро да им развият абтрактото и пространтвено мислене... примерно ми казват "Трудно му беше това, но е нормално и ще го научи с времето"
А вчера умряхме от смях с едната какичка там. Дани имаше индивидулаен час с нея и през цялото време и обеснявал, как един път Лора била редила някакъв пъзел в сругата стая и след това тя го била взела и занесла в тази, в която са в момента и как трябвао сега да му го даде, да го нареди и той, че не го бил редил.  Joy Голям философ и само гледа да не пропусне да направи каквото и Лора, да не се мине нещо... Simple Smile

Ина, мерси  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 1 875
Хелче, с удоволствие ще се запознаем с вас Hug
Ще ходим и по-натам, искам да ходим. Веднъж седмично.
Милена Макавеева го прегледа.

# 78
  • Мнения: 676
Момичета, пак съм аз.
Много се притеснявам.
Вчера видяхме София, сравнително е добре, но едното краченце много се е подуло. Казаха ми, че отокът е заради инфекцията. Изследванията не показвали наличие на инфекция, но отоците и вдигнатата температура предните дни били сипмтоми за начало на такава. Дават антибиотик.
Тя се роди 1440 гр., а сега - месец и половина почти след това е 1500 гр. Явно доста е свалила с раждането (не ми казаха колко точно), след това и захранването започна доста късно (около 20-25 дни след раждането) - преди това я хранеха венозно. И кръвопреливане й правиха заради анемията, но все пак... нормално ли е след толкова време да е наддала толкова мъничко?  Confused Cry
Дори и не знам дали може да се смята, че е 1500 гр., защото лекарката ми обясни, че част от теглото се дължи и на отока.  Cry

# 79
  • Варна
  • Мнения: 965
Стискам палци на Софи да се оправи бързо. Прегледах си записките - Вики за около 20 дни си е върнал рожденното тегло, но той се роди 1800гр.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 760
Здравейте!
Стискам палци на София бързо да се маха тази инфекция  Confused Praynig
Бъди силна майче и всичко ще се нареди,знам че е много трудно но трябва да сме силни заради тях! Hug
На нас ни биха вчера и 2 ва дни преди това Нео рекормон по 2 инжекции и на двете защото хемоглобина ни е нисък и това го правели за да се избегнат кръвопреливания!

Извинявайте,че питам това но виждам,че обсъждате неща като говорене,сочене и т.н.. та мисълта ми е много по бавно ли се развиват недоносените дечица?При всички ли е така или си е индивидуално Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 1 765
Либи, не се притеснявай за отоците, с отшумяването на инфекцията ще изчезнат и те, Борислава доста време беше оточна...

Димяни, децата като цяло се развиват различно, независимо от това дали са родени доносени и недоносени. При положение, че всичко е наред с бебки нямат някакви "екстри", няма какво да го мислиш, ще са си съвсем нормални момиченца...

# 82
  • Варна
  • Мнения: 965
Димяни, има много майки на недоносени бебчета, които пишат някой друг месец след като си приберат дечицата от болницата и тъй като нямат никакви проблеми, спират да пишат тук. Така че, това, че ние имаме някакви проблеми да не те плаши.
 Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 5 760
Благодаря ви!
Опитвам се да съм подвготвена за всичко което ме очаква за това задавам такива въпроси! Rolling Eyes Hug
Забравих да кажа,че днес Вики тези 1320 кг,.а Валя 1100 кг, имат някаква предполагаема инфекция на коремчетата и вече 4 ден са на АБ и системки! Бяха включени за ден и половина на 3 л/.кислород и така...

# 84
  • Мнения: 1 875
♥Димяни ♥ , в общия случай,  недоносените дечица се развиват спрямо коригираната си възраст.
При моето дете поне всичко до момента ставаше така, но ето че излизат някои неща, които и спрямо нея закъсняват.
За съжаление човек никога не може да е подготвен за това, което го очаква.

Стиснати палци на Вики и Валя, както и на София, да преборят инфекциите и да се възстановяват по-скоро.


# 85
  • Мнения: 923

Стиснати палци на Вики и Валя, както и на София, да преборят инфекциите и да се възстановяват по-скоро.
И аз стискам палци и вярвам, че всичко ще бъде наред.
Вики как сте? По - добре ли сте?

# 86
  • София
  • Мнения: 39 933
Вики, изписаха ли ви?

Орелия, утре ще имате ли ток?
Чух слух, че щели да сменят кабел на Ломско и цял ден нямало да има ток в Надежда. Ако наистина няма ток ще се чудя чий ще го крепя и де ще идем.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 414
 Ан Ела в къщи,каня те.
Орелия,не са посочвали на 2 години,на 1 показваха колко големи ще пораснат и на колко годинки са и пляскаха,на 1,9 не показваха картинките с пръсче,но защото не им беше показвано как става е след като им показах почнаха.Опитай и ти.
Харесвам Пумпелина,не ме разбирайте погрешно,но мисля че пресилват нещата.

# 88
  • Мнения: 1 875
Предлагам да си направим барбекю на дървени въглища насред Ломско  newsm41


Не съм чула,  ще пратя разузнавачи утре заран и ще пиша.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 933
Джони провери в сайта, няма инфо за Надежда. Ако въпреки липсата на информация, спрат тока... ша ги ****
Не мога да си представя каква ще ми е кухнята като протекат и фризера и хладилника.
Дано не го спират.

Кога ще ходиш в Пумпелина. Мога да дойда и аз.

Ива, такова чудо като Дияна не ти трябва. Тя е за две момчета. Макар, че на чуждо място спазва приличие в първите 5-10мин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт