Кога и как избрахте детегледачка

  • 7 902
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
Ами, оттук я изкопах, по-нагоре някой я беше написал.  newsm78

# 31
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Открих я след разпитване на познати, работеща детска учителка. Първоначално идеята беше да идва у дома да гледа дъщеря ми и да я води на разходка, но в последствие поиска разрешение да я запознае със семейството си- има две големи дъщери. Дъщеря ми се влюби в тях, забавляваше се страхотно с тях. Семейството й прие дъщеря ми като свое дете. Бях изключително спокойна, когато е с тях. Сега все още поддържаме отношения с цялото семейство и се радвам, че могада ги познавам. Heart Eyes Оказа се изключително точно попадение. Ако имам финансова възможност бих избрала този вариант, пред детска градина. Стартирахме от цена 2 лв на час, после на 2,50 - ние предложихме увеличението, защото бяхме изключително доволни. Единствено се съобразявах с нейния график на работа, но моята работа ми позволяваше това.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, налага се да освободим нашата детегледачка, така че мога от сърце да я препоръчам.

Мариела (Мърчи): 0896 515 083

Вчера си говорихме с нея и й казах, че и една страница няма да ми стигне да опиша колко съм й благодарна. Най-вече защото научи мен като майка и сина ми на страшно много неща. Тя първа тръгна да го води за ръчичка и благодарение на нея проходи. Тя ме научи как да бъда достатъчно твърда, за да не се разглези той, но и да не се чувства пренебрегнат. Тя първа разгада много от думичките му. Синът ми с нея стана страшно послушен, каквото каже тя, за него е закон. И това всичкото е постигнато с много обич и търпение. И въпреки че ми даваше безценни съвети, Мърчи безусловно се съобразяваше с моите решения за детето.

Синът ми сутрин като се събуди, пита за нея и дъщеря й, в която е буквално влюбен. Той й вика "Ме" и по сто пъти на ден повтаря "Меее... Кааа... Меее... Кааа..." (Мърчи и кака).

И трябва да отбележа, че аз съм доста труден човек, много се мотая преди да изляза, закъснявам, понякога вкъщи и в главата ми е пълен хаос, което тя винаги приема с усмивка. Повечето хора биха ми се изнервили още на първата седмица, но тя реагира на всичко с много търпение и разбиране. Много е важно, когато на ежедневна база общуваш с някого по 2-3 часа, да са ви спокойни взаимоотношенията.

Сега й имам такова доверие, че пускам сина ми да спи за 1-2 дена у тях, когато имам нощни смени.

Можете да прочетете още поне 4 майки от форума са страшно доволни от нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461235.0

Ето малко снимки.

Йойо и Мърчи:





Йойо е влюбен в кака:


Последна редакция: чт, 07 окт 2010, 07:56 от autumnsphere

# 33
  • Мнения: 4 555
simplyaven, от къде я изкопа тази цена 8 лв на час?
Аз я споменах първа. За лятото ми трябваше детегледачка, почасово, за по два часа, два пъти в седмицата. Потърсих тук във форума. Момичето ми предложи 8 лв на час, ако не е сигурно дали всеки път ще я викам или с отстъпка - твърдо 120 лв на месец, пък аз може и по един, може и по два пъти в седмицата да я викам, според колкото ми е ангажимента.
Казаха ми и други цени, но не падаха под 6лв на час за почасов вариант, така че предполагам това са цените.
За мен лично е много по-изгодно да я оставя на клубче, където хем ще има други деца, хем по-разнообразна обстановка, хем цената е наполовина.

# 34
  • Мнения: 84
На мен това също ми е много интересна тема. Все още нямам дете, но съм бременна и живот и здраве не мога да си позволя да си остана в къщи за повече от 1 год. майчинство, та ще се наложи и аз да си търся гледачка. Ако трябваше да избирам - не бих си оставил детето толкова малко, но няма да търпят в работата ми по-голямо отсъствие.  Sad  Ще ви чета с интерес момичета. Благодаря ви че споделяте с нас.  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 1 163
Не съм ползвала услугите на детегледачка,но ще използвам темата за съвет, ако може... В детската градина един път съм се засичала с една баба, която се държа отвратително с детето, все едно гледам някой от Гестапо. Мъжът ми също е присъствал на нейно държание и му е направило впечатление държанието й, когато се възмутил на госпожата каква е гадна тая баба, се оказва, че била детегледачка, и си била такава ooooh!. Той директно я попитал защо тогава не съобщи на родителите, те може би не знаят, ако им прави мили очи.  Не искала да взима отношение. Мъжът ми бил много възмутен и казал по-добре да съобщи на родителите. Явно обаче не е, щото вчера я видях. Не знам дали от едно впечатление пък аз имам право да звъня на родителите. Смятам да изчакам да я засека поне още един-два пъти и съм решила да взема телефона от госпожата newsm78.

# 36
  • Мнения: 3 993
Аз не бих се бъркала в чуждите неща от едно впечатление. Но ако събера още няколко подобни впечатления, няма да си мълча, ще споделя с родителите. Нищо не губя, ако си изкажа притесненията, родителите ще имат едно на наум.
 
Бих постъпила така, защото съм в позиция от другата страна на бариерата, както се казва. Аз съм родител на дете, за което се грижи детегледачка. Искам да знам чуждите мнения за нея на майките от градинката и на познати от квартала. В началото, когато я наех, сама разпитвах близки съседки какви впечатления имат от нея, когато я засичат с детето през деня. Техните отзиви ми бяха много важни, защото тя не ги познаваше, а те познаваха дъщеря ми и следяха из квартала как се държи детегледачката с нея.
Наскоро, в кварталната градинка, 2 майки ми споделиха колко харесват нашата детегледачка, как се грижи за дъщеря ми, колко са впечатлени от поведението й в дадени ситуации. На мен ми стана приятно, защото не бях ги питала специално, а те за да ми споделят сами, значи наистина са впечатлени от нашата жена.

Последна редакция: чт, 07 окт 2010, 20:43 от Little wingels

# 37
  • Мнения: 763
Намерих си жена, която идва и ми помага за по няколко часа през форума. Пуснах обява и се срещнах с няколко жени. Чист късмет, много си я харесвам, много съм доволна и синът ми се чувства добре с нея. Peace

Общи условия

Активация на акаунт