Хотел (комплекс) Аполония палас - Синеморец

  • 18 537
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 569
А-а-а-а, не се измъквай! Актуални искаме!  Peace

Хаха, еее добре! Общи или и детайли да снимам ли?  Mr. Green  Hug

Стихийно, благодаря!  Hug

# 31
  • Мнения: 24 467
Абе каквото ти се хареса. Важно е да видим тук.

Майтапът настрани, но и мен ме интересува с какво са заредени кухните, за да си направим сметката какво да носим.

# 32
  • София
  • Мнения: 550
Миналата година имаше 4 чаши, 4 чинии, вилици и лъжици, купа за салата, тава, мисля, че и нож имаше.

# 33
  • Мнения: 1 569
Абе каквото ти се хареса. Важно е да видим тук.

Майтапът настрани, но и мен ме интересува с какво са заредени кухните, за да си направим сметката какво да носим.

Това е много относително, защото варира в зависимост кой какво е откраднал, без майтап! Първата година, когато за комплекса мисля беше втора година в експлоатация, в нашата кухня имаше много неща, помня, че общо взето нищо не ни липсваше. Миналата година имаше няколко чинии, чаши прибори, нож за рязане НЕ. Пералнята беше развалена с липсваща част... Сега като говорих с тях по тел изрично питах и казаха да си носим, ако имаме нужда от тенджера/тиган. Но ако се помоли на рецепцията биха могли да осигурят някои допълнителни неща.  Какво точно обаче също е относително... Просто трябва да се пита.

# 34
  • Мнения: 89
Здравейте,
по какви цени платихте за този сезон, защото и ние миналата година бяхме, но тази година много са вдигнали цените.
Питам за да зная да водя ли преговори, или нямам шанс. newsm78
Писах им писмо, но за сега нищо не са ми отговорили.
Много ще съм благодарна на отговорите ви!  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 214
Върнахме се от почивка и веднага споделям впечатления!
Да ви предупредя че от скоро ще стане десет години от как съм в България, това ми е първата почивка която не е олинкулузив, така че нямам база за сравнение, просто ще се опитам да предам това което е важно за мен, нека всеки да прицени дали за него същите неща са важни.
Първо отидохме в такъв тип хотел защото беше важно да си готвим сами, сина ми е на диета  и за мен беше от значение кухнята. Първо да ви кажа че няма нищо в таз кухня освен няколко чаши, прибори и 4-5 чинии. Аз бях подготвена и си носих всичко, даже и тавичка за фурна бях взела:) Иначе стаите са много хубави, много простор, направо са огромни.  По принцип хотела е много просторен не са пестили от място има и детска площадка и детски кът вътре (не че има несчупени играчки). Басейна е напълно достатъчен и нямаше никаква навалица. Обаче няма по територията никакви големи дървета, съответно няма сянка нито на басейна нито из целия комплекс. Нямам претенции към почистването, ни то към персонала, по една проста причина че си чистих сама, така че не забелязвах дали са идвали, защото и кърпи си взех и чаршафите няколко пъти съм прала в пералната. Всъщност аз бях готова че това няма да е почивка за мен, така че вероятно затова мога да кажа че си прикарахме добре. Само се чудя за кой строен този хотел, за млади хора в това село няма никакви развлечения, за семейство с деца според мен плажа е прекалено на неудобно място, уж не е далече ама такива баири трябва да изкачваш че ако не бях го приела че това ще ми е фитнеса можеше и да не го преживея това катерене, особено с количка където въобще не става за такъв терен (с малки колелца). Има и още нещо, което на мен не ми пречеше, но знам че на много хора особено с деца не би им харесало, на плажа имаше кучета които спокойно се разхождаха по плажа и се къпеха, кучетата са на стопаните които са си купили апартаменти в комплекса или в други комплекси, така че те са чувстват като у дома и плажа съответно също го приемат като свой. И още нещо важно трябва да напиша предишното лято почивахме в Мирамар олинклузив  платихме за 10 дена  2200 лева, това лято похарчихме 1800 за 7 нощувки като имайте предвид че всички продукти съм донесла от в къщи, всеки ден сме купували само хляб плодове, сок, вода, царевица и сладолед.
Паркинга е платен
Чадъри и шезлонги също се плащат. Така че както казват руснаците "Овчинка выделки не стоит"

# 36
  • Мнения: 24 467
Има пералня?

# 37
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Току що се върнахме от почивка в любимия хотел.  Heart Eyes За трета поредна година сме там и вече мога да им стана рекламно лице  bowuu , да не говорим колко хора съм пратила там и всички страшно доволни.  Flutter Просто обожавам спокойствието както на Синеморец, така и на този хотел. Това, че селото е "скучно", както го определят някои, не само, че за нас не е минус, а е това, което търсим! С напрегнати работи, изключително забързан начин на живот и малко дете веднъж в годината жадуваме точно за местенце далеч от всичко и от всички и слава Богу все още в голяма степен съхранило невероятната си природа и климат.  Heart Eyes  За посудата да кажа, че някой питаше - има чинии, чаши и прибори за хранене, както и комплект остри ножове. Няма тенджери и тигани, но аз си бях подготвена и носехме, а и както преди писах, ако поискате на рецепцията, най-вероятно ще намерят да ви дадат. Персоналът въобще е адски любезен, което за мен също е от огромно значение за спокойствието ми. Ненавиждам да плащам, при това не малко пари, за места, където ме гледат на кръв и ме е страх да задам какъвто и да било въпрос, камоли недай си Боже да искам да изразя забележка...  Shocked Продължавам да се възхищавам дори от факта, че почистват стаите супер добре, а чистачките сякаш се носят като сенки.  Thinking Кога и как разбират, че стаята е готова за почистване (тоест, че всички сме излезли), не знам, защото чистачки почти не засичаме. Впечатлявам се от нещо привидно толкова дребно, защото ми е писнало в други хотели постоянно да ми нахлуват в стаята, да чукат и викат отпред и т.н.  Rolling Eyes На рецепцията винаги има човек ако се нуждаеш от каквото и да било. В ресторанта долу цените са приемливи, а храната много вкусна. (Горещо препоръчвам пилешките филенца с корнфлейкс.  Heart Eyes ) И тази година за детския клуб се грижи дъщерята на собствениците, на която определено й се отдава да занимава дечица. Мисля почти всеки ден лепват бележка, ако предстои някакво по-специално събитие, обикновено следобедите. Последния ни ден случайно попаднахме на "маскен бал" с маски, които децата бяха правили предния ден. Имаше игри и награди. Определено децата в този хотел не са забравени, което за нас е мнооого важно!
И накрая да вметна, че от по-догодина хотелът се очертава да стане 5*, защото в момента на груб строеж е завършен СПА център (на ниско строителство, което не закрива гледката!), там ще се помещава и рецепцията. Ще има и още един ресторант, бар и още един басейн. Идеята им е хотелът да бъде отворен целогодишно, но аз не знам как ще стане това поради отдалечеността на селото. Имат идеи да има и почивки на базата на ОИ, но ме увериха, че и сегашната им "формула" без изхранване ще се запази. Единствено се моля да не вдигнат цените, тъй като и сега не са ниски.  На тези, на които им предстои почивка там завиждам благородно и желая страхотно изкарване! Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 юли 2012, 10:39 от ♥Пандичка♥

# 38
  • Мнения: 24 467
И за нас, Пандичка, гмежта е жив минус, липсата й- плюс.  Simple Smile
Да готвя там не се каня, най- много салати и по някоя баничка да направя за закуска, да си измием плодове и да си направим кафе /кафемашината ще си я нося/. Ще си ползваме ресторант, разбира се, аз се каня все пак да си почиваме.
За паркинга- не знам,Стихийно бедствие пише, че е платен, но в нашата оферта си пишеше, че ако платим 100% до края на февруари, както и направихме, е безплатен за нас. Иначе си казаха хората, че ще си го плащаме.
Кучатата по плажа ме притесняват- мразя мръсотията, която неминуемо създават. Иначе ходенето не ме плаши, аз съм човек подвижен и го предпочитам. Таже разчитам, че на места, които са трудно достъпни с кола и искат вървене, народът по- рядко ходи... Дано е тъй.

# 39
  • Мнения: 1 569
Ааа паркингът се плаща да, но само вътре. Отвън е безплатно. От тази година на част от външния са забранили спирането - може би заради собствениците на апартаменти в комплекса. Но според мен си има достатъчно за всички, проблеми с намирането на място не сме имали.  Peace

Готвенето според мен лично е плюс за хора, които искат да спестят от изхранване по заведения. Ако сутрин, обед и вечер едно четири или колкото там членно семейство всеки ден се изхранва по заведения, ще е необходим един доста висок бюджет. Но ние специално го караме основно на салати, таратор, картофки и мезенца, кус-кус и филийки за закуска и т.н.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 214
Да  в нашия апартамент имаше пералня.

# 41
  • София
  • Мнения: 550
Случайно да бяха ремонтирани баните? Не знам защо строят спа център и втори басейн, ако баните са на същото положение.

Относно пералнята - в нашия нямаше. Водеше се двустаен, а според информацията от сайта, трябваше да има и "детска с две легла". Нямаше. Доста подвеждащо.

# 42
  • Мнения: 1 569
Значи перални има само в триСТАЙНИТЕ, тоест двуСПАЛНИ апартаменти, тоест в най-големите. Wink Изрично съм питала.  Peace

Анабела, не казваш какъв е проблемът с баните?  Shocked Никога нищо неприятно или нередно не съм виждала, а аз много обръщам внимание на такива неща. И какви трябва да са баните, за да има един х-л СПА ц-р?  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 550
Още миналата година бях писала, че баните са за ремонт, поне в това крило, в което бяхме ние - захабена вана, черни фуги, зад тоалетната да не обяснявам какво беше. Имаше един никога неизплакван моп. Няма завеса на ваната, следователно цялата става мокра. Няма един рафт, на който да си сложиш козметиката. С една дума - неподдържано. На въпроса ти какви трябва да са баните - поне да не са за ремонт  Peace

За дву- и три-стайни или -спални апартаменти, или както и да ги наричат, факт е, че информацията на сайта се разминава с действителността. Дори като погледнеш сега инфото на първа страница и цените има несъответствие Wink На нашата оферта пишеше "двустаен апартамент с две отделни стаи, хол и кухня", ти как го разбираш?

Та, ето това са ми забележките и затова се учудвам, че строят нещо допълнително.

Отделно, от ценоразписа им разбирам, че това, в което сме били миналата година (Двустаен Апартамент с обзаведена КУХНЯ / до   4  човека/, ако правилно категоризирам помещенията, че всяка година е различно) от 19 август струва 109 лв., а миналата година беше 70 лв. (от 21 август) и ми се струва, че малко са се изхвърлили  Rolling Eyes Това е мое мнение, не ангажирам никого с него  Peace

# 44
  • Мнения: 2 214
Значи съобщавам че баните си бяха точно такива каквито ги описваш, без рафтове, без завеса, всичко става мокро и водата си седи по средата на банята. Черни фуги нямаше, мръсно нямаше, незплакнатия моп си седеше:) аз си го хвърлих и си купих друг:) Не съм наясно какво в БГ означава тристаен апартамент, в апартамента в който имаше перална (корпуса без рецепция апартамент №43) имаше хол с кухненски бокс (пералната се намира в шкафа в кухнята), отделно спалня и баня с тоалетна.

Общи условия

Активация на акаунт