Болоня и Флоренция- може и още нещо

  • 98 200
  • 777
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 444
Здравейте на всички Simple Smile
Ние също плануваме да пътуваме април. За съжаление часовете на полета на връщане (с австрийските линии - прекачване във Виена) от Болоня към София са много рано, при положение, че ще спим във Флоренция. Накъдето и да гледам влаковете от гарата във Флоренция до тази на Болоня, най-рано в 6:10 сутринта може да сме на централна г. Болоня, а шатъл-буса минава в 6:00 и след това чак в 6:30, а самолета излита 7:40. Единия шатъл изпускаме, другия е късно. Затова реших, че ще е най-добре с такси от гарата в Болоня до летището.
След това просторно обяснение, въпросът ми е - има ли стоянка на таксита на централна гара в Болоня. Не мога да си представя, че няма, но ще е глупаво да се окаже, че не съм проверила и се замотаем и си изтървем самолета.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Има таксита, до колкото си спомням, спокойно, а и там по принцип летището е много близо и даже с такси при 2 човека е по-изгодно, отколкото с буса, та нямаш грижи. Обаче, защо ще спите във Флоренция? Знаете, че италианските железници не са 100% надеждни, не бих рискувала. Разгледайте си Флоренция предния ден, пътувате вечерта късно и спете в Болоня. Аз поне мисля, че така е по-добре. Вие си решавате, де.

# 662
  • Мнения: 1 444
Не, това за железниците не го знаех, благодаря за предупреждението и отговора:)
На мен това ми беше другия вариант, да пътуваме на 4-ти вечерта, да преспим в Болоня и сутринта от там да тръгнем. Но ние сме 5 човека и за една нощувка намерих един апартамент, който е до гара Мацини (апартаментите до гарата са с около 100 лв. по-скъпи). А от гара Мазини до централната гара на Болоня минава влакче, което най-рано по ирания на съдбата пак може да е там в 6:10. И реших, че няма да се занимавам да резервирам отделно за една нощ, след като пак по това време ще сме на гарата в Болоня. Но след като има вероятност влака от Флоренция да ни подлее вода, по-разумно е поне да сме в Болония и от там да го мислим. Не знам от тази Мацини до летището дали са много повече километрите. Може би ако не са - може от там до летището да вземем таксито. Знам ли - днес такова ровене му рових за самолетни билети, апартаменти, влакове, че ми изпуши главата.

# 663
  • Мнения: 19 012
Достатъчно надеждни са италианските влакове, освен при много лошо време или авария

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Или стачка 😃. Просто ми се вижда много малко време час и половина преди самолета пристигането на влака, няма никакъв резерв. Вярно е, че вероятността да има закъснение е малка, но и 10 минути закъснение поне за мен ги слага в графата почти и пуснали самолета. Бординга затваря 30 минути преди излитане. Значи в идеалния вариант трябва да изскочат от влака, веднага да намерят такси и до 6.30 да са на летището и да тичат за секюритито, където да се надяват да няма опашка. Говорим при положение, че нямат багаж. Имат ли багаж... Всеки е различен, де, по принцип в идеалния случай всичко ще е наред. Но едно 5 - 10 минутно закъснение, което си е нищо, може да ги постави в голямо приключение. Но, всеки си знае нервната система. Редактирам се. А защо не хванете предния влак? В 4 без 10, само половин час по-рано тръгва, а пристига в 5 часа, което вече е друга работа, всичко ще си е спокойно така. Малко е по-скъп, ама малко, ако купите билети навреме.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 06:26 от luba_rizova

# 665
  • Мнения: 646
Аз също препоръчвам спане в Болоня предната вечер.
Не е нужно да е около гара. Ние бяхме в хотел на околовръстното им шосе, таксита си поръчахме от вечерта и рано сутринта ни чакаха пред хотела.
Аз бих се чувствала некомфортно  с толкова малко време.

# 666
  • In transit
  • Мнения: 11 818
И аз съм на мнение, че е много малко времето до полета. Не бих си го причинила. По-добре е последната нощ да се спи в Болоня.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 3 943
В 4 без 10, само половин час по-рано тръгва, а пристига в 5 часа, което вече е друга работа, всичко ще си е спокойно така. Малко е по-скъп, ама малко, ако купите билети навреме.

като ще хващат влак в 4 без 10 то що да лягат , само пари да трошат Simple Smile))

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
В 4 без 10, само половин час по-рано тръгва, а пристига в 5 часа, което вече е друга работа, всичко ще си е спокойно така. Малко е по-скъп, ама малко, ако купите билети навреме.

като ще хващат влак в 4 без 10 то що да лягат , само пари да трошат Simple Smile))
Ами този, който те са си избрали, е 4.30. Пак е без лягане. Въпроса е, ако са решили да се базират във Флоренция задължително  това е доста по-добре като опция според мен. Аз лично, казах вече, че бих спала в Болоня.

# 669
  • Мнения: 1 444
Благодаря за полезните съвети на всички Simple Smile
Не държа толкова да сме 3 нощи във Флоренция. Предпочитам да ми е спокойно и да не цепя секундата.
Иначе, аз също гледах влака ( в на трен италия сайта), който пристига в Болоня в 05;00 ч., но при мен излиза, че тръгва от Флоренция в 03:09 ч. и пътува час и 50 мин. Кой знае къде какво не съм отбелязала като хората, но вече не е вариант така или иначе.

От снощи се опитвам да намеря някакви тарифи на болонските таксита, но неуспешно. Само мнения на други хора, колко струва през годините от летището до центъра ;р Проверих и в един сайт за онлайн поръчка (ей тези www.rideways.com), и кола, която събира 5 човека излиза 52, 60, като отпред са сложили не знак за евро, а за паунд. Което леко ме изуми. То това са 18 км., де. Затова клоня към апартамент до гарата.
Нямам в момента толкова време за проучване, защото не искам да стане както със самолетните билети - замотах се и изпуснах на Уиз еър нормалните цени. Сърби ме да резервирам :Д

# 670
  • In transit
  • Мнения: 11 818
Ама до централна гара нали?

# 671
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Цитат
Затова клоня към апартамент до гарата.

Защо не си вземете хотел близо до летището!?
Ние бяхме в хотел в Калдерала ди Рено, отдругата страна на летището. На идване ни излезе таксито 10 евро (че и мрънках Grinning )
На връщане ни излезе без пари, образно казано - една спирка (или две) с автобус и малко пеша.

# 672
  • София
  • Мнения: 6 559
От хотели Suit Elite или от Grand suit elite до летище таксито е 14-15 евро с повикване от хотела. Двойната стая със закуска там е ок. 60 евро, а без закуска ок.50.

# 673
  • In transit
  • Мнения: 11 818
От хотели Suit Elite или от Grand suit elite до летище таксито е 14-15 евро с повикване от хотела. Двойната стая със закуска там е ок. 60 евро, а без закуска ок.50.
В първия съм спала, хубаво беше. Само да не уцелят някое събитие, че цените скачат до небесата ( като в Милано :grinning), а в Болоня са често явление.

# 674
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз съм спала и в двата. Отлично съотношение качество / цена.Много хубава закуска, но при този ранен полет, може би е по-добре без.

Общи условия

Активация на акаунт