Болоня и Флоренция- може и още нещо

  • 97 653
  • 777
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 354
здравейте! не видях подобна тема и затова откривам нова.
тук ще пиша моите впечтления от различни резервации и проучвания,белким измислим нещо още заедно  Hug
включете се и вие с лични впечатления!
след евтините полети с Уиз,които ни излизат 120 лв. за двама отиване и връщане, намерих този сайт за резервации онлайн на билети за музеи, галерии:
http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/default.aspx

не зная защо не мога да достигна до резерв. за Уфици

Ето едно наистина подробно впчетление. Само летището е различно от нашето Уиз:
http://yurukov.net/blog/2010/05/20/4-dni-v-italiq-bolonq-i-ravena/

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 01:47 от *R*A*D*I*

# 1
  • Мнения: 119
Аз точно оттук съм резервирала за Уфици и Академията.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Записвам се и тук Hug Целим се в Тоскана и ние, но с кола. Като сметнахме вчера пътя, лошо ми стана, де да бях резервирала и аз с Уиз doh Накрая за джобни ще останат много по-малко от споменатите в съседната тема сто евро на ден, нооо...туй то hahaha
Чакам да определим точния маршрут по дати и ще направя резервация за Уфици, вече прочетох за километричните иначе опашки...
Пу-пу, да не ни мине котка път Praynig

# 3
  • Мнения: 1 354
за "младежи" под 25 г. Уфици он-лайн е 15 евро,а редовният билет е 20 евро.
казаха - след Уфици никакви галерии и музеи,само градини. явно е доста насищащо за сетивата.
Белинда,казвай впечтления,кога пътувате? Двама ли ще сте,предполагам без децата Simple Smile

аз се чудя дали да си извадя от онези международни младежки карти,дето важали за музеи, ж.п. и т.н. и да си извадим Европейската здравна карта,дали има опашки и дали има смисъл?

mallkata ,така ли изглежда страницата за резерв. и това ли е мястото,цената се различнива от други сайтове:
http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/info_venue.aspx

# 4
  • Мнения: 119
Toчно това е официалната страница и билета е само 6.5 евро обаче в момента гледам има допълнителна изложба и затова е 10 евро+ 4 евро такса за резервация или общо 14 евро..

Full price: €6.50
Reduced: €3.25
In conjunction with the exhibit “Splendour and Reason”, full ticket price € 10,00, reduced € 5,00.

Reservations
Booking fee: € 4,00.

Ако имате търпение да чакате на опашката може да си спестите тези 4 евро.

За Академията мисля също е 6.50 евро и си заслужава.
Какви са тия 20 евро ?
Има разни сайтове посредници дето продават много по-скъпо , но тях не ги гледай изобщо.

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 11:41 от mallkata

# 5
  • Мнения: 1 354
За моята дата излиза без тези 10 евро. А защо има "места" като seats?

Order Summary
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
discount
1
10
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
Full
1
10,00 €
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
Reduced
1
5,00 €
SEATS
2
15,00 €
RESERVE
8,00 €
TOTAL
23,00 €


Ти отиде ли вече с тази резервация ?

момичтата от друга тема дадоха този сайта,тук е по 15 и 20 евро:
http://en.uffizi-com.waf.it/museo_dett/27-state-museums/3175-uff … lery-tickets.html

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 13:30 от *R*A*D*I*

# 6
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ако не е станало дума -

има влак Форли - Флоренция през планината, за около 2 часа , цената е 6.50 евро

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 15:42 от InaDot

# 7
  • Мнения: 119
За моята дата излиза без тези 10 евро. А защо има "места" като seats?

Order Summary
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
discount
1
10
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
Full
1
10,00 €
Remove line
Decrement tickets number
Increment tickets number
Reduced
1
5,00 €
SEATS
2
15,00 €
RESERVE
8,00 €
TOTAL
23,00 €


Ти отиде ли вече с тази резервация ?

момичтата от друга тема дадоха този сайта,тук е по 15 и 20 евро:
http://en.uffizi-com.waf.it/museo_dett/27-state-museums/3175-uff … lery-tickets.html


Eдиният ти билет е reduced price - за 5 евро , а другия си е нормален от 10 евро .
Какъв е този евтиния или предполагам ти си по-малка от 25 ?
Това е само за под 25 и над 65 годишни граждани на ЕС.


Да ,  ходила съм с тези резервации . Местата са ,  защото избираш ден и час в който трябва да влезеш там . Не може , когато си поискаш. На всеки 15 минути допускат само определен брой посетители.


Втория сайт дето са ти го дали не е официален , а това са разни посредници , които съдират по няколко кожи  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 354
mallkata, благодаря ти ,че потвърди за този сайт за онлайн резервации  Hug
Да,по - "малка" съм от 25 . Ти в кой друг музей/галерия беше и ти хареса?

InaDot, ж.п.гарите във Флоренция и Болоня са само едни ,нали? Значи трябва да чакаме "Р" вклаковете и на място се купуват билети?

# 9
  • Мнения: 119
В галерията на Академията ,  в Santa Croce (там са гробниците на Данте , Микеланджело , Макиавели и куп други) и капелата на Медичите  която е зад семейната църква на рода.
Мисля , че и трите си заслужават посещението.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Сами сме, да, децата вече ги водихме на почивка, стига им толкоз Laughing Тази си е за нас Crossing Arms
Много сериозно се замислям вече за летене. Вярно, с кола ще видим двойно повече красоти, планирахме и малко Хърватска, Венеция, Верона, със самолета ще е само Тоскана, но пък ще е кажи речи два пъти по-евтино и сто пъти по-малко изморително Confused И ще имаме повече време за Флоренция. Не знам, не знам...

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583

InaDot, ж.п.гарите във Флоренция и Болоня са само едни ,нали? Значи трябва да чакаме "Р" вклаковете и на място се купуват билети?

Объркала съм ви, извинете . Влакът е Форли - Флоренция.

Във Форли гарата е една, в центъра. За Флоренция - гарата в центъра, не знам за друга.

Планираме такова пътуване през есента, докато не са спрели влака, както се обсъжда от италианските власти /като навсякъде - съкращения/.

# 12
  • Мнения: 1 893
Гарите във Флоренция са две. Тази в центъра е Santa Maria Novella, а другата е Rifredi.
Когато ние бяхме там(началото на март) нямаше опашки никъде, дори и за галерия Уфици.

# 13
  • София
  • Мнения: 259
Ние се върнахме преди няколко дни от Болоня, ходихме до Флоренция и Венеция. Влака за Венеция от Болоня за двамата ни излезна около 45 евро в двете посоки, а до Флоренция, около 25 евро. Това обаче са регионалните влакове и се стига и до двете места за 2 часа. Със бързите влакове се стига доста по-бързо естествено.

За галериите и музеите вече си има опашки навсякъде.

Ако някой има въпроси, да пита.

# 14
  • Мнения: 1 354
Белинда, не съжалявай,че ще сте с кола. На мен лично,ако ми се пътуваше с кола,бих взела самолета в едната посока и да си върна някаква кола за мен Имам познати и казаха,че са доста изгодни и по-нови модели,хем и на връщане ще видиш нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт