За/против Торбалан

  • 2 703
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 537
Мен са ме плашили с торбалан навремето и със баба Яга също,мога да кажа,че от баба Яга ме беше по страх Mr. GreenНе бих плашила с такива неща детето си.На братовчедката детето така го плашеха с Мечката и като видя детето истинска мечка и така се уплаши,че после са го водели на баячка против уплах и не е спало детето сума ти нощи .Вече е голямо но още го е страх затова съм против Naughty

# 31
  • Мнения: 843
  и аз съм твърдо  ТЦ за Торбалан и семейство.Simple Smile)


  Мама, понякога ме плашеше , че ще ме даде на циганите.....
  Ех, маме, мамеееее, да ме беше дала,  сега нямаше да плащам ток...

  п.с. В Пловдив все още  поне 80 % не плащат м..... дамм..

# 32
  • София
  • Мнения: 2 623
Мен също не са ме плашили с разни такива неща, но използваха друг мбезотказен метод за да съм послушна и да не правя мноооооого бели. Баба ми казваше, че Дядо Мраз цяла година разпраща пиленца и невидими джуджета да наблюдават кои деца правят бели и кои са послушни и добри. Който е слушкал, папкал и спинкал през годината ще получи голеееееми подаръци, а който не е няма да получи нищо. Та тогава за пусти подаръци слушах и папках и нанках та ми пукаха ушите  Grinning
Другото с което ме плашеха беше баща ми, което според мен е супер неправилно - аз намразих баща ми въпреки, че с пръст не ме е докоснал . Когато започнах да разбирам и пораснах се оказа, че не е било само защото са ме плашили с него, но това е друга тема.
Не одобрявам плашенето с каквото и да било, но това с пиленцата и джуджетата ми харесва.

# 33
  • Мнения: 421
Баба ми все казваше, че торбалан ме гледа с едното око-когато не ядях. Гледах го и виждах чак двете му очи, но той все ми намигаше Wink Wink и хич не ми изглеждаше страшен-затова торбалан е пич...
Али-ако решиш да я плашеш с нещо си-маха с ръка за чао и дава целувка-пада си подмазвачка....

# 34
  • Мнения: 4 390
Против.
Не бих си плашила детето с никакви такива типажи.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Никога не съм го ползвала като метод на възпитание.Нито него ,нито баба Яга,нито баба Меца..тц! Naughty Само с мен си ги плашех.Например- Като дойда ще те размажа Mr. Green

И при нас този метод само работи -досега безотказно Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 596
Аз съм против такива методи на възпитание с плашене с каквото и да било, даже и с тати  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
 Никога не сме ги плешели с разни Торбалани, Баби Яги, баби Меци и т.н. Смятам, че не е необходимо да им създаваме допълнително страхове, децата си има достатъчно свои.
  Само баща им като не може да се справи с тях, ги плаши с мен. "Сега ще видиш като дойде майка ти !" Sad

# 38
  • Мнения: 5 370

  Само баща им като не може да се справи с тях, ги плаши с мен. "Сега ще видиш като дойде майка ти !" Sad
Те т'ва е...начи,да тренирам отсега и мен какво ме чака
 hahaha Joy Щото наш;то татенце отсега е разтопено и манипулирано от дребчо

# 39
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Сърдечкеее, изплюй камъчето де- трябва да те моля ли:) Кажи за фрацузите...моляяя

# 40
  • Мнения: 6 315
Против съм "възпитанието" със заплашване с Торбалан, баба Яга, Меца, куче и т.н. Особено ми е неприятно, когато чуя как заплашват децата си с кучета. Имах наблюдения върху такова дете - изпадаше в истерия при вида на някое куче. Мисля, че е голяма глупост да насаждаш страх в детето от каквото и да било. И без това всички си имаме достатъчно страхове, няма нужда да се създават нови.

# 41
  • Мнения: 1 753
Ми.. против разбира се!  Close
Дечицата и без това имат достатъчно въображаеми страшни неща в главата си... Не знам като се стигне до заплахи до какво ще прибегна, но определено няма да е Торбалан. Освен това имам един приятел в нета, ника му е Торбалан, така че ми става съвсем смешно да плаша детето си с това име  Laughing  Laughing  Laughing

# 42
  • Мнения: 108
гласувах с По-скоро отрицателен, но всъщност съм много против всякакви такива бабини деветини. даже съм забранила на вси4ки баби да пълнят главата на детето с  подобни глупости. има достатъ4но реални неща, от кооито да се плаши, 4е и ние да му измисляме Stop

# 43
  • Мнения: 3 926
Мен също не са ме плашили, ама аз бях от послушните Wink Не смятам да измислям за Сияна някакви чудовища, но чувам свеки от сега вика: "Спри да плачеш, че ще дойде баба Меца" Close Ама ще ги науча да не ми насаждат страхове на детето.
До сега съм казвала само "Ще те подаря" - ама това в изблик на безсилие като реве в ръцете ми, просто защата съм я облякла, а тя обича да е по голо дупе... и реве по инерция... , но все пак сме само на три месеца Wink
А съм сигурна, че и при нас ще върви заплахата "Ей сега ще извикам майка ти"... той мъжът ми котката плаши така, че какво ще остава за детето hahaha

# 44
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Никога няма да забравя, като бях хлапе и сътворих поредната беля, майка ми каза "Ей сега ще извикам Торбалан"...а аз ехидно започнах да се хиля. Показа се тя на прозореца и викна "Торбаланееее, ела да вземеш дъщеря ми, че е непослушна" и хора, ако искате вярвайте, но веднага след това се чу "Стааааари дрехи купувааааам"  /лъжеха ме упорито, че именно това е Торбалан/....лелееееее, заврях се под масата и цял ден не мръднах от там. Незнайно защо бях решила, че съм се скрила много добре! После естествено, селдваха опити да ме изкарат от там, но мен такова шубе ме беше друснало, че ми остана паметен спомен за цял живот!

Общи условия

Активация на акаунт