Как да махна прословутото шише?

  • 6 851
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 248
нищо няма да му стане на детето на зъбите от шишето.  не я тормози излишно.
моят отказа от раз на година и единаъсет месеца...ако искаше още и още щтях да го оставя....още повече, че децата над година не са залепени за шишетата.

иначе тоъ само АМ пиеше от шише, другите течности от където падне - чаши, накраъници, сламки, бутилки....

# 16
  • София
  • Мнения: 209
Ще следя темата, че и ние се приспиваме с чаша мляко (чаша със силиконов накрайник).През нощта също търси млекце, но напоследък му предлагам водица(вода пие от скоро, но не й е фен), че пропускаме доста хранения-закуска и обяд (отказва ги, когато е пил 210 мл мляко нощем).

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Много благодаря на всички.
И аз смятам това да направя, засега да не предприемам нищо, пък каквото сабя покаже. В крайна сметка не съм видяла някой възрастен по улицата с шише или биберон.
По отношение на логопеда - да, наистина смятах да заведа голямото дете на логопед, но ми казаха, че все още е рано, а и като имам поглед върху децата от групата в детската градина, в която ходи, не е единствен. Явно може би наистина трябва да се поизчака. А за това, че късата юздичка се корегира с помощта на стоматолог, наистина го чувам за пръв път, ще взема да говоря с моята зъболекарка по този въпрос и ще пиша пак.

# 18
  • Мнения: 2 746
Дъщеря ми беше пристрастена към шишето - задължително при заспиване си го искаше. Махнах го като стана на 2 г. и 2 мес. Резултатът е дълбока захапка, която ще се коригира, но с голеееми усилия, според стоматоложката  Cry  Но при нас проблемът тръгва най-вече от това, че тя от раждането беше със шише, не е кърмена, поради сериозни проблеми при мен.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 10:22 от viva_nova

# 19
  • Мнения: 180
 Моята малка щерка отказава шишето чак сега, нощното похапване също, което пък е с сухото мляко  Джуниър 2-ка, а от него се запичаше жестоко  ooooh! . Голяма е вече, но не съм си и помисляла да я спирам от нощното ядене.Ето че дойде моментът в който тя сама да се откаже Simple Smile

# 20
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
При мен ситуацията беше следната ,  с голямата и с бибирона и с шишето бях много настоятелна и реших че е време към 1.6м. да ги махна , махнах ги много трудно и за мен и за детето . При малката бях на принципа , когато му дойде времето и тя сама отказа биберона около 2 г. и също така и шишето с млякото което пиеше само вечер.
Сега се питам заслужавало ли си е първия път този зор и стрес.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Кати 21, и аз се питам същото и пак обаче се тревожа, писах вече защо. С малкия бяха такива зорища и рев, пък зъбите са му наред, специално зъбите казвам. За произношението не съм сигурна, дали трябва да се консултирам със стоматолог, защото късата юздичка доколкот ознам затруднява бебето още при сукането в кърмаческа възраст, а моят сладур тоя проблем не го е имал и не съм си помисляла дали може да се дължи на такова нещо.

# 22
  • Мнения: 790
Симона е на 2 години. Още заспива с млякото вечер. Случвало ни се е да свърши и да не забележим, та сме давали кис. мляко, сок...пак ги пие, тоест не е пристрастена точно към млякото. Случвало се е да сме някъде и да сме и забравили шишето. Заспивала е и без него. Тоест не е пристрастена и към шишето. Въпреки всичко не я лишавам от него. Харесва й да си го пие, а и все пак сега за лятото е една течност в повече, защото напоследък притесненията ми са повече, че не иска да пие много вода. Тя го харесва, на мен ми е по-спокойно, така че, за нас нещата засега работят  Peace

# 23
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Ние махнахме шишето без никакви проблеми-с чаша със сламка.
Ето такава :


Имаше зор 1-2 дни,докато свикне с "техниката" на пиене,но не беше кой знае какъв проблем.


За биберона и захапката...
Моята захапка е изменена от биберона,била съм доста дълго с него.
При малката наблюдавам същото.
Може би го е прихванала генетично от мен,но моята определено е от биберона!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 39 845
Аз мисля обаче, че всички видове шишета с неразливни клапи (или сламки) не са много удачни за АМ. За вода или чай са ок.
У нас имам към 10тина видове различни шишета и чаши. Пробвах веднъж да дам АМ с авенста чаша, едвам я измих след това Simple Smile

# 25
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Да,точно тази,която съм показала трудно се мие.
Проблема идва от сламката и меката връзка...
Иначе имаме и тази на Авент,тя определено се мие къде-къде по-лесно...
Но пък накрайника е твърд.

Варианта е чашата да се сменя с нова по-често...

# 26
  • София
  • Мнения: 39 845
Sarcasm™, и такова шише имам, но синьо. АМ не съм пробвала да давам с него, имах си едно наум след Авент-а Simple Smile
Има и меки накрайници за чашите на Авент. В началото беше с точно такъв. Накрайниците са два вида мек и твърд, продават се и отделно. Не помня чашата с кой от двата вида накрайници я купих. Мекият накрайник е по-твърд от биберона. А и формата съвсем не е като на биберона.
На сина ми в началото му беше малко трудно да схване техниката на смучене Simple Smile С шише със сламка му беше по-лесно.

# 27
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Да,тази на Авент е с по-специфична форма.
При нас беше голяма драма да пие от нея,затова се принудих да купя тази със сламката.
Но откакто не ползваме шише,се научи полека-лека с Авентската чаша.

Иначе в тази на Нуби всяка сутрин пием мляко (прясно с бисквити,кисело с банан-пасирани разбира се.) и нямам проблем,единствено трябва да се изплакне веднага и поне 1 път в месеца,най много на месец и половина да се сменя.
Все пак вътре в сламката трудно може да се бръкне.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 288
Никога не съм давала мляко за заспиване.
Хранени са нощен само като малки бебета или когато хранех баткото като заспи, но това е друга работа  Sad Не поемаше мляко на будно, и това около годинката.
Нощем вода съм давала. Все още имат шишета - авент със "сламка" но това е и мое удобство - не разливат и аз не ставам нощем  Embarassed и пият когато са жадни.
Малката пие от около 1 г. от такова шише, даже май направо зеления накрайник дадох.

Не знам дали бих могла да дам съвет, тъй като подхождам "методично" и "настоятелно".
Моите са с малка разлика, когато някой е пречил на другия, просто ги разделях на разливни места.

# 29
  • Мнения: 377
Оффффф и моят син вече почти на 2 и още пие с биберон. Не че за мен е проблем , но се чудех кога ли ще се откаже ............Не пие мляко нощно време , но за сметка на това пък изпива по около 250-300мл. вода ( спрях чаят, че злоупотребяваше с него  Crazy) Биберон- залъгалка не е ползвал и като бебе , периода със зъбоникненето мина засега ................ но уви пиенето нощно време  остава с биберон .... Може да пие от чаша сам , със сламка , и пр. , но като легне си чака шишето и става война като не го давам .... Не мисля че добър вариант при нас е да се наложа със забрана , той е доста нервен и импулсивен и повечето ни забрани не водят към добро... newsm78 , но ще чакам , то времето само ще покаже .... Peace

Общи условия

Активация на акаунт