Поморие - Феста Поморие или Виа Понтика ?

  • 15 490
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
аз съм ходила - хубаво беше, но беше хладн в спа-центъра заради отворения навън басейн.
Питах за Феста хотелите в зимните курорти ходил ли е някой?
Феста Уинтър Палас е невероятен. Препоръчвам!!!
Той е бившия хотел на Косьо Самоковеца- Константин палас щеше да го кръсти лека ти пръст приятелю!

# 16
  • Мнения: 4 936
С като обслужване?

# 17
  • Мнения: 356
И аз реших да почиваме във Виа Понтика тази година, но до два дни трябва да направя резервацията. Хареса ми мнението на Дими, но из нета има и отрицателни такива, та ще се радвам още някоя мама да се изкаже. Благодаря предварително   bouquet

Днес резервирах за края на юни и началото на юли, щото ми излиза по 165 лв. средно за двойна стая и не намерих нищо по-добро. По принцип много държа на доброто обслужване, но пък и напоследък гледам да не влагам излишни нерви за почти нищо.
Дано не са изгонили дебелия готвач на плажа, че четох легенди из целия нет за него и ми стана доста любопитен тоя образ  Laughing Sunglasses.
После ще си дам и аз мнението  Hug

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 18:59 от jhony

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
и аз да подновя темата - как беше там jhony?

# 19
  • Мнения: 356
За по-лесно ще копирам тук мейла, който изпратих до ръководството на Виа Понтика и до туристическата ни агенция:

Хотелът като цяло е много приятен, с интересна архитектура и стилно обзавеждане. Но за жалост това е единствения положителен коментар, който мога да кажа за изтеклия период от нашата резервация на база AI. В следващите редове ще се опитам кратко, точно и ясно да опиша реалната обстановка в комплекса.

Преди почти всяко хранене в основния ресторант се налага да чакаме правостоящи минимум по 10 минути, защото ресторантът е твърде малък и не е пригоден за бройката гости настанени в момента в хотела. Храната обикновено е лошо приготвена и еднообразна, много често се сервира такава останала от предишния ден, до вчера на обядите и вечерите не се сервираха никакви млечни продукти (сирене, кашкавал), също така е имало хранения без никакво месо, топло приготвена риба, билков чай и мед изобщо не се предлагат, а десертите на всяко хранене са едни и същи-сметанови петифури, които никога не сме опитвали, но ни се повдига само при вида им вече. С бара за напитки в ресторанта нещата са на по-добро ниво, освен ако не се навърта наоколо управителят, който си позволява да определя на кой по колко милилитра да се налива.

Относно обслужването на лоби бара също нямаме особени забележки, но и там всичко трябва да консумираме прави, тъй като масите са само три на брой и са за непушачи.

Обслужването и отношението към гостите на хотела от персонала на плажния бар е доста пренебрежително и непристойно за хотел с категоризация 5*. Освен това единствената храна, която се предлага е парче пица, която заради вида и все още не сме опитвали. Предлаганите напитки са: 2 вида доста разреден сок от машина, кафе, бира и вино. Не се предлагат никакви газирани безалкохолни и национални алкохолни напитки включени от AI.

Шезлонгите на плажа са недостатъчни, част от тях са счупени, някой чадъри са скъсани и от цялата плажна ивица единствено плажът прилежащ към Виа Понтика е осеян с боклуци, изсъхнали водорасли, камъни и строителни материали. По този повод ще прикача кадри, които днес заснех. Волейбол на плажа не се осъществява, а воднО колело беше предоставено едва днес.

Стаята, която ползваме е приятна и много уютна, почиства се всеки ден, но недостатъчно и доста повърхностно. Ако изключиме шума от работещи в близост багери и неоснователните позвънявания от рецепция между 14:00 и 16:00 часа, стаята ни е тиха и подходяща за почивка.

Безжичен интернет или какъвто и да е друг такъв няма нито в стаята, нито на територията на целия комплекс!!! Това предизвика редица неприятности около нашите служебни и лични ангажименти.


С това писмо разбунихме духовете и след откровен разговор с управителката на хотела бяхме преместени в студио, което се почистваше качествено всеки ден и предложение за привилегировано хранене в механата на комплекса, което ние отказахме. Същия ден плажа се почисти, но доста безуспешно и същият ден проблемите им с интернета внезапно се оправиха. Храната си запази отвратителното качество и еднообразие, за 10 дни ни сервираха само веднъж риба (скумрия) и се продължи практиката с предлага не на "рециклирана" храна от предишни дни. Управителят на ресторанта не следеше работата на персонала си, а се грижеше за дискомфорта на гостите като: да не си вземеш чашата с недоизпито питие в лоби бара, да се разходиш по време на хранене по няколко пъти до бара, защото не можело да ти се налее повече от 50 милилитра алкохол, да следи кой колко храна изяжда въпреки, че не съм виждала у някой желание да преяде с тия буламачии нареждането от последните няколко дни беше да не ти позволяват да влезеш повторно в ресторанта дори и до тоалетна да си ходил. Изобщо доста неприятен тип, който допълнително ти вгорчаваше вкуса на храната само с вида си, но последните дни не се вясваше по време на хранения, защото все си закачеше по някой гост, който да го увиква. На едната вечеря имаше три вида картофи плюс супата също беше картофена  Crazy Sick.
Аниматори имаше, но анимация нямаше  hahaha. Въпросните служители по-често можеше да ги видиш да се хранят в ресторанта наред с гостите на хотела, отколкото да вършат нещо по предназначение. Също да предупредя майките с колички, че изход от комплекса без стълби няма.
Пак ще кажа, че комплексът е много красив, качествено направен, тих, спокоен с приятна, добре поддържана градина, но инклузивът е под всякаква критика.

Съжалявам, че стана толкова дълго и държа да подчертая, че това не е само мое мнение, а и коментари, които постоянно се чуваха от всички гости на хотела с разбираем за мен език  Confused.
Стискам палци нещата да се подобрят за тези, на които им предстои да почиват във Виа Понтика, защото разбрахме, че миналата година не е било точно така. Ако се сетя още нещо или някой има въпроси, ще допълвам  Hug.

# 20
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
Благодаря за коментара,ще го имам предвид за евентуални бъдещи почивки по морето!  Peace

# 21
  • Мнения: 1
Aз също почивах във Виа Понтика в този период и съм много доволна.Просто явно всичко е въпрос на вкус .Храната ми хареса имаше много добра скара и освен скумрия имаше панирани калмари ,всеки ден маринована херинга и т.н.,а салатите бяха супер.Десертите бяха наистина едни и същи,но пък има и сладолед и плодове.Персонала също ми се видяха любезни ,даваха ни пиенето да си го носим навсякъде та дори и по стаите.Ходех на аеробика сутрин и между другото бях само аз ,а билярда ми позволяваха да го ползвам без пари въпреки ,че не е включен.Може би има още какво да се желае ,но пък и да не забравяме ,че цената ,която съм платила е 2 пъти по-ниска от тази на Мирамар или други подобни известни с добрия си АИ.

# 22
  • Мнения: 331
Току що се връщам от Виа Понтика. Абсолютно подкрепям мнението на jhony. В 21.15 се пусна прахосмукачката в ресторанта, докато още се хранехме. Единствения човек от персонала , който се усмихна в този хотел, беше един келнер в механата - Слави. Серените бей, за който писах, че не съм особено доволна, вече почна да ми харесва.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря ви за мненията, сега гледам дюни, не бях разбрала, че там е толкова хубаво!  Hug

# 24
  • Мнения: 102
Вече резервирах и платих за август, надявам се нещата да се пооправят! Има ли супички, плодове че детето ми е  на 3 години? И като фен на капучиното има ли въобще ?

# 25
  • Мнения: 299
ОООО вече наистина за кой ли път се убеждавам че има много по-добри 3-звездни хотели с доста добър унклузив.Като чета тук а и на други места....явно категорията на хотела не отговаря на очакванията ни.Както в последно време излиза - 4-звездните хотели са доста по-зле откъм храна и обслужване/казвам го от личен опит/

# 26
  • Мнения: 3 993
jhony , благодаря за хубавия пост, ще имам предвид да не ходя там!  Hug

Трудно ми е да асимилирам как 5-звезден хотел може да си позволи да предлага толкова лош инклузив.  ooooh!

velizarkoko, ти за същия 5-звезден хотел ли говориш, да няма грешка? За каква скумрия и маринована херинга говориш, преработване на храна, изцяло картофена вечеря - в 5-звезден ресторант?!  Shocked

mandy2, Виа Понтика е пет звезден комплекс, не четири!

# 27
  • Мнения: 299
Да и за 5-звездните важи- лош инклузив.

# 28
  • Мнения: 1
Момичета много спешно ми трябва информация за двата хотела.  Confused

Трябваше да почиваме 7 дни ОИ в Серените бей на Царево от 15.08 , но в последния момент от хотела ми отмениха резервацията  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Вариантите, които ми предоставиха от Съни турс са :

http://www.sturs.net/view/1692/комплекс-виа-понтика-поморие
http://www.sturs.net/view/1695/феста-поморие-ризорт-поморие

Ако някой има отзиви, ще съм много благодарна  Peace
Утре сутринта трябва да потвърдя, а аз въобще нямам представа кой от двата хотела да избера.  ooooh!

Един приятел беше миналата седмица във Феста Поморие,каза,че all inclusive е доста беден,а пък нали уж е 4 звезди.Това беше големия минус другото било ок.Между другото и двата хотела са на един собственик и предполагам,че няма голяма разлика:)

# 29
  • Мнения: 38
Виа Понтика е всичко друго, но не и 5 звезди. Бяхме за три дни при едни приятели и съм отвратена.

Храната е ужасна, долнопробна направо - продуктите са най-ниско качество и най-евтините, които могат да се намерят на борсата. Никакъв подбор. Няма пресен сок на закуска, а концентрат от машина. Няма еспресо, а нес кафе, маслото си е чист маргарин, топлото мляко е сухо мляко от машина, ядки има само едни силно осолени фъстъци. Пилешка супа се прави от останало печено пилещко. Подозирам ги, че и с други манджи правят същото.

На средата на ресторанта се намира една количка, на която мятат мръсната посуда от масите и изсипват остатъците в една пластмасова кутия. Помията е буквално под носа ти и точно до витрината с ужасните десерти.

Закритата част на ресторанта е много малка. Има голяма тераса, но в жегата е ад да се храниш навън, дори и под чадър.

Следобяд на лоби бара изнасят 2 неголеми плата, едното със сладки, другото с козуначено руло (ама от тези най-евтините, дето се продават в пакетирани тарелки), които за 5 мин. свършват. Стига толкова.

В стаите няма халат и чехли, да не говорим за разни комплектчета с клечки за уши, тампони за грим и под. екстри направо. Спалното бельо се сменя веднъж на 3 дни.

Телевизията е само 3 програми.

Басейнът е миниатюрен за този хотел, с около 20-тина шезлонга, мръсен, пълен с нападали листа, които никой не почиства по цял ден. Не знам дали изобщо се подменя водата или само леят хлор от кофата с една лейка. Работи сутрин чак от 10.00 ч., едната сутрин нямаше хавлии за плажа до 11.00 ч. На другата спасителят, който е и раздавач на хавлии и барман, изобщо се беше успал и го нямаше никакъв.

Плажът, естествено, е пълен с боклуци и фасове. Шезлонгите и масичките са мръсни, със засъхнали по тях разляти питиета и сладоледи и какво ли не. Няма душ, нито чешмичка поне. На бара водата е от някаква машина, филтрирана. Сокът – отново боя с чешмяна вода.

Общи условия

Активация на акаунт