Премахване на татуировка

  • 84 422
  • 340
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 858
Отказах се. Доколкото гледах в Интернет и с двата лазера трябват почти един и същ брой процедури. А от 120лв. до 240лв. на процедура си има съществена разлика.

# 211
  • Мнения: 5 468
Happy_mommy, какъв е резултатът след 8 процедури с Q-switch?
Блонди, ти май се отказа от Ата дерма?

По-назад писах. Виж пост #189. Накратко - ужасно бавен ефект с белези на някои места. Пълно заличаване има само на едни светлосенки, които имах. Те изчезнаха още след 3тата процедура.

Ти колко процедури с Picosure имаш? Знаеш ли дали може да повлияе добре и на белезите?

# 212
  • Мнения: 3 331
Имам около 7 процедури. Белези нямам и не знам дали се повлияват, но предполагам, че да.

# 213
  • Мнения: 2 858
Момичета, мина първата процедура. Отношение и професионализъм. Всичко се обеснява подробно. Човека каза, че какъвто и лазер да се използва картини се махат трудно. С контури, надписи и
 т.н. е по-лесно. Предлагат и специален крем, който е от производителя на лазера. Засега съм доволна, ще видим как ще се развият нещата.

# 214
  • Мнения: 6
Здравейте момичета. Случайно попаднах на форума тук. Аз също искам да си премахна татуировка на ръката, която е значително голяма. Бихте ли ми изпратили на лично съобщение коя, къде е ходила защото малко се обърках 😁 Ако може и снимки да ми изпратите тъй като и аз се притеснявам от белезите.

# 215
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 845
А не е ли по-добре да се споделя в темата, а не на лични съобщения?! Нали затова е самата тема все пак.

# 216
  • Мнения: 2 858
Общо взето това, което ми беше обяснено на мен: Много е важно мастилото, с което е правена татуировката. Ако си ходила при някой "шано" татуист и той е работил с некачествено мастило, което съдържа титаниев/метален диоксид премахването му е невъзможно, с който и да е лазер.  Картините също са по трудни. както и цветните. Освен това разликата между Пико и Кю лазери е никаква. Изгледах страшно много клипове с мнения и за двата лазера. Основно от Америха и Англия. Брой процедури , възстановяване и белези - еднакви. Нямам идея, защо този пико лазер го изкарват толкова "уау" и необикновен.  От най-голямо значение са мастилото, обменните процеси в тялото (понеже при разбиване с лазер мастилото се абсорбира от тялото чрез лимфната ни система и се изхвърля чрез отделителната.  Важна е и грижата след всяка процедура. 3 дни не бива да се мокри, защото стават мехури. Сутрин и вечер се маже с възстановяващ крем, поне 10 дни. Никакво излагане на слънце, поради риск от пигментации.

# 217
  • Мнения: 5 468
Аз доколкото четох, основната разлика между двата вида лазери е, че Кю суич загряват мастилото, а Пикошуър го разбиват на ситни частици.

А за контурите не съм съгласна. Според мен, контурите се махат по-трудно от картините, а не обратно. Картините, обикновено се рисуват със светлосенки, които са на повърхността на кожата и затова се премахват по-лесно. Контурите се правят с по-тънка игла и мастилото прониква по-надълбоко, и затова се премахват много по-трудно. Колкото по-надълбоко е проникнало мастилото, толкова по-бавно става премахването. Лазерът влияе само на най-горния слой на кожата и съответно само на мастилото, което е най-отгоре. След като то бъде изхвърлено от огранизма в периода след процедурата, мастилото под него се качва на повърхността и при следващата процедура се повлиява отново това, което е най-отгоре. И така докато се изчисти изцяло. Затова колкото по-дълбоко е проникнало мастилото, толкова по-бавно се премахва. А картините са по-трудни, ако са с цветно мастило, но с черно мастило се повлияват доста добре. И пак зависи какво имате предвид под "картина". Обикновено картините са нарисувани със светлосенки и контури, така че при твх първо ще се махнат светлосенките, а контурите в крайна сметка може и да не се махнат...

# 218
  • Мнения: 2 858
Това имах предвид, че нямат разлика в работата. Кю лазера също го разбива. За пръв път чувам, че го нагрява само отгоре. Нали като цяло това е идеята на този лъч. Мен днес ме боли там където ме минаха, след колко време минава този дискомфорт ?

# 219
  • Мнения: 3 331
Няколко дни, 3-4 може би, боли. Крайно неприятна ми е самата процедура, неприятно е и дни след това. Но се търпи.
Контурите на татуировката се повлияват най-бавно, поне при мен.

# 220
  • Мнения: 2 858
Моите са и релефни Grinning Grinning Чудно!

# 221
  • Мнения: 5 468
Да, и моите контури на места са релефни. Това означава, че има много мастило и то е приникнало надълбоко. На тези места почти не е помръднало мастилото при мен.

Относно повлияването на повърхностния слой на кожата, имах предвид, че всички лазери влияят само на най-горния слой на кожата. И когато мастилото е разположено само там, съответно то избледнява и изчезва бързо, но когато е проникнало надълбоко, то избледнява по-бавно, защото както обясних, след всяка процедура долното мастило се качва нагоре. Целта е цялото мастило да достигне до горния слой за да бъде повлияно от лазера.

# 222
  • Мнения: 115
Здравейте момичета, Имате ли нови впечатления и опит?
Аз искам да премахна един не много голям надпис на ребрата и перманентен грим-очна линия.

Така съжалявам за тази очна линия, направих грешката да си направя перманентен грим в период в който бях качила 20кг и бях в депресия. Реших да направя нещо за себе си , за покачване на самочувствието и направих тази тъпотия с очната линия.

Сега не я искам и ме е страх, че ако тръгна да я махам ще станат белези или бяла линия на клепача. Sad От 2 години изобщо не избледнява, а нали уж перманентния грим би трябвало да избледнее.

За това сега събирам мнения и правя проучване.

# 223
  • Мнения: 3 331
За кой град става дума?

# 224
  • Мнения: 1 764
Виолета, виж студио Кок в София. Там махат перманентен грим. Много внимавай с клепачите! И при мен, перманентния грим на веждите не се маха или избледнява вече шеста година. Явно са ползвани някакви гадни мастила.

Общи условия

Активация на акаунт